Střely na branku: 4 – 1
Rohové kopy: 4 – 2
Fauly: 14 – 12
ŽK: 1 – 2
Rozdíl mezi Bastií a Racingem Lens tak zůstává nadále tříbodový, ale bod z dnešního zápasu ani pro jeden z týmů příliš neřeší. V boji o udržení se počítá každý bod.
Bastia ve druhém poločase značně svůj výkon zlepšila, což ji také vyneslo vybojovanou penaltu a vedení 1:0. Právě z pokutového kopu ale o vedení v závěru zápasu také přišla. Obě "desítky" byly jasné, stejně tak i jejich exekuce, byť blíže k chycení penalty měl gólman hostů Aréola. Remíza 1:1 je relativně zasloužena, v první půli byli lepší domácí, ve druhé hosté – byť prakticky nevystřelili, nebezpečných šancí měli dostatek, ale padly v ní oba góly. Příznačně z penalty, jelikož až do nějaké šedesáté minuty jsme gólovky prakticky postrádali.
90+3
90+3
Za sílícího pískotu domácích fanoušků zápas míří k definitivnímu konci.
90+2
Rozhodčí nakonec nastavuje tři minuty. Polovina nastavení už uběhla.
90+1
Zblokovanou střelu do náruče ukrývá Aréola.
90+1
Čas už se přechýlil přes pravidly stanovenou devadesátiminutovku. Kolik rozhodčí nastaví?
90
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Hervin Ongenda, přichází Djibril Cissé.
88
Při snaze dostihnout centrovaný míč si hráč v modrém pole sudího počínal nedovoleně.
88
Pro hosty se tak nabízí ještě jedna solidní šance na uzmutí si vedení zpátky na svou stranu.
87
Žlutou kartu za stažení unikajícího soupeře k brance Racingu dostává Benjamin Bourigeaud (Racing Club De Lens).
86
Pomalu se blíží závěr utkání, lépe naladěni jsou nyní domácí, stihnou zápas ještě otočit?
84
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Pablo Chavarría, přichází Malick Seck.
84
Bastia bude rozehrávat z vlastní poloviny po faulu soupeře.
83
Aréola ukrývá míč v náruči.
81
Žlutou kartu za více než impulzivní jednání dostává Romaric (SC Bastia), jemuž se podobné situace ve vyhrocených situacích stávají poměrně často.
81
A začíná se nám na hřišti přiostřovat.
80
Lens právě vstřelilo branku!
Exekuce pokutového kopu se ujal AHMED KANTARI, a ačkoliv brankář Aréola směr střely vystihl a na míč si poměrně hodně sáhl, v cestě do sítě mu nezabránil. 1:1!
79
Žlutou kartu dostává Sébastien Squillaci (SC Bastia).
79
Míč se rychle vrátil do pokutového území Bastiy, kde se svým skluzem pozdě přispěchal Squillaci, rozhodčí píská penaltu a bek Bastie vidí žlutou kartu.
78
Znovu se Bastia zachraňuje pouze odkopem.
77
Nyní ale hodlá spočnout i Bastia, pošetřit síly na zbylou desetiminutovku, a proto s míčem kombinuje nedaleko rohového praporku na polovině Racingu.
76
Téměř deset minut už trvá přerušované obléhání hostující branky. Několikrát bylo Lens skutečně blízko vyrovnání.
75
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Wylan Cyprien, přichází Benjamin Bourigeaud.
72
Jestliže se Bastia nenechala zatlačit před chvílí, teď už to tak neplatí. Racing znovu přispěchal s nebezpečnou akcí, kdy se míč nebezpečně potuloval před brankou. Domácí se ale k zakončení po přihrávce z pravé strany nedostali.
70
Poměrně snadno se teď hostující hráč dostal přes dvojici obránců v modrých dresech a odcentroval před branku, kde každý míč jen pohledem kontroloval, situace ale rozhodně nebyla úplně bez nebezpečí.
69
Trenérovi Racingu Kombouarovi se některá z posledních rozhodnutí sudího nejspíše nelíbila, protože u střídačky poměrně dost vyváděl, a proto ho rozhodčí vykázal na tribunu.
68
Domácí jsou ovšem o kousek dál faulováni, takže u míče zůstanou.
68
Racing se při rozehrávce ocitá pod tlakem a přihrávka je tak nepřesná.
67
Střídání v týmu SC Bastia: ze hřiště odchází Julian Palmieri, přichází Romaric.
66
Hosté nehodlají zbytek zápasu odbránit, naopak nadále chtějí diktovat tempo hry.
65
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jérôme Le Moigne, přichází Aristote Madiani.
64
A rázem je Bastia na koni. Domácí už připravují střídání pro oživení hry.
62
Bastia právě vstřelila branku!
Exekuce penalty se ujal RYAD BOUDEBOUZ a střelou do protipohybu brankáře se nezmýlil. 1:0 pro Bastiu.
61
Pozor – penalta pro Bastiu! Dimitri Cavare skopl k zemi ve vápně Juliana Palmieriho.
60
Faulován byl hostující obránce Sébastien Squillaci, takže Bastia má možnost navázat na svůj tlak.
57
Nepřesně vzápětí zakončovali také modří, míč do pohybu uvede Rudy.
54
Až nyní se domácí osmělili. Nejprve střeleckým pokusem, který Aréola plachtíce vzduchem vyrazil před sebe, následně i rohovým kopem. Centrovaný míč od praporku ale hostující brankář ukryl do rukavic.
52
V kabině Bastie bylo o přestávce asi hodně živo, modří hrají jako vyměnění.
51
Domácí se po přestávce na míč dívají zpovzdálí. A tak to i zůstane poté, co Pablo Chavarría, ve snaze se k němu dostat, fauloval zezadu soupeře.
49
Bastia ale pokračuje v plném počtu, ošetření nebude potřeba.
49
Hra je přerušena. Na zemi se za hlavu chytá Hervin Ongenda, který do ní dostal v hlavičkovém souboji nepěkně loktem.
47
A hosté zůstanou u míče. Po odražené střele znovu obkličují šestnáctku.
46
Ofsajd zastavuje první postup modrých ve druhém poločase.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21.01.
V první půli se toho opravdu mnoho nestalo. V celkovém součtu měli ze hry o něco více domácí, kteří se s míčem mazlili především na začátku zápasu a na konci poločasu, mezitím se hrálo spíše z jedné strany na druhou, bez jakýchkoliv velkých šancí, z čehož plyne, že o zábavu se tento zápas ještě nepostaral.
45
První poločas skončil. Nebylo potřeba nastavovat ani minutu.
43
První půli nejspíše domácí ukočírují s míčem na svých kopačkách. Zda i něco vymyslí, na to si ještě počkejme.
40
Několikrát se domácí snažili míč procpat na další hráče okolo penaltového puntíku, ale v ukázkovém závaru se míč zkrátka ne a ne dostat na žádané místo. Nakonec míč ve vzduchu lapil Aréola.
39
U míče stále domácí Racing.
38
Pomalu se blíží závěr prvního poločasu, který, nebojme se to říct, zkrátka nudí. Jakmile se jeden tým dostane do solidních míst, o míč buďto přijde, nebo v případě domácích alespoň nepřesně zakončí. Vyložená gólovka nebyla k vidění snad žádná.
36
Střely: 7 – 1
34
Pouze metr a půl vedle levé tyče mířilo zakončení domácích.
33
Domácí se opět osmělují a mají ze hry více.
30
Centr Bastie před svou brankou do náruče ukryl Rudy.
28
Cavare z pravého křídla centroval na osamoceného Coulibalyho, ten ale míč hlavou netrefil ideálně a poslal ho nad břevno.
27
Ačkoliv je na stadionu v Lens poměrně hodně volných míst, o kvalitní atmosféru nouze není.
26
Po nepřesném zakončení hostů vykopává Rudy Riou.
25
Tlak domácího celku z úvodu zápasu je ve své míře pryč, nyní se hraje mnohem více nahoru dolů.
23
Centrovaný míč skrze šestnáctku Bastie jen prolétl a nikoho nenašel.
22
Vzápětí se ale dopustila faulu a přerušená rozehrávka domácích tak bude navazovat.
22
Nepřesné přihrávky domácích využila Bastia a rozehrávky soupeře se zmocnila.
20
Lens u míče zůstane, jejich snaha o průnik končí míčem v autu. Domácí budou vhazovat.
19
Vysoký presing Basstiy vyhnal rozehrávku domácích hráčů až zpátky k vlastní šestnáctce.
18
Rohový kop vybojovalo Lens, standardky se ovšem dneska příliš nedaří ani na jedné, ani na druhé straně.
17
Zvýšená aktivita modrých se projevila také na držení míče, které je v tuto chvíli naprosto vyrovnané.
16
V posledních minutách se do hry zapojuje také Bastia.
13
Také Lens ukázalo jistou a pevnou obranu a už se opět hraje na pravé polovině hřiště.
12
Nyní dostávají možnost ohrozit branku Lens hosté. Do šestnáctky přiletí centrovaný míč.
10
První desetiminutovku, alespoň co se držení míče týká, ovládli domácí fotbalisté. Na první gólovku ale zatím také čekají.
8
Vykopává brankář Bastie Aréola.
7
Domácí stále kombinují okolo šestnáctky Bastie. Nyní jejich snahu zastavil v dobré šanci ofsajd!
5
Bastia se ubránila, v defenzivě je v úvodu zápasu stoprocentní. Chtělo by to ale přidat i ofenzivní výpady.
4
Po faulu nedaleko poloviny hřiště budou zahrávat standardku hráči Lens.
2
Jako první se o ofenzivní výpady snaží Lens. Bastia se ubránila, domácí jsou ale opět u míče.
1
Lens dnešní utkání odehrají ve své typické žluto-červeně pruhované kombinaci, hosté z Bastie nastoupili také ve své preferované sadě, tedy v modrém.
1
-3
Utkání mezi Lens a Bastií za okamžik začne...

Racing Club De Lens: Riou – Gbamin, Kantari, Baal, Cavare – Le Moigne – Cyprien, Nomenjanahary, Valdivia – Coulibaly, Chavarría.
Náhradníci: Belon – Ba, Boulenger, Bourigeaud, Guillaume, Seck, Madiani.

SC Bastia: Aréola – Cioni, Squillaci, Modesto (C), Marange – Peybernes, G. Gillet, Palmieri, Boudebouz, Ongenda – Kone.
Náhradníci: Vincensini – Romaric, Keita, Vincent, Djiku, Cissé.

Rozhodčí: Alexandre Castro – Stein, Viala.
Nejlepším střelcem Bastii je čtyřgólový Gadji Tallo, stejný počet gólů dali na druhé straně Adamo Coulibaly s Yoannem Touzgharem.
Bastia bude pochopitelně proti. Jde ji o to, aby do podobné bídy nespadla také. Nemá k tomu daleko. Na obranu klubu je ale nutno dodat, že se v novém roce zvedá! Z šestli lednových klání vyhrála hned tři, co na tom, že dvě v poháru, kde se dostala až do semifinále a vyzve milionářské Monako. Nejcennější však bylo právě ligové vítězství, a to rovnou proti úřadujícímu mistrovi z Paříže! Na domácí půdě ho Bastia zostudila čtyřbrankovým přídělem a dala jasně najevo, že tabulkou chce nadále stoupat, nikoliv klesat. Poslední remíza s Bordeaux tuto ideu jen podpořila. I proto je Bastia mírným favoritem zápasu.
Racing Lens ve čtyřech lednových zápasech ještě nevyhrálo. Minimálně dvakrát pro to však mají polehčující okolnost. V obou případech tým prohrál s lídrem soutěže Olympiquem Lyon – jednou v lize, jednou v poháru. Ve zbylých dvou ligových zápasech ale v klubu očekávali více než jeden bod za remízu se Stade Reims. Navíc bezbrankovou. Pro Lens se tak nabízí jedinečná šance využít souboje o pomyslných šest bodů a dostat se alespoň na okamžik z pásma sestupu.
Třiadvacáté kolo francouzské nejvyšší soutěže přinese pikantní souboj dvou týmů z chvostu tabulky. Předposlední Lens přivítá čtrnáctou Bastiu. Jeden klub se chce dostat ze sestupových vod, druhý, byť relativně ve formě, potřebuje naplno bodovat, aby se tam naopak nezřítil. O náboj je předem postaráno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.