Konec, šlus, hosté vítězí a připisují cenné tři body do tabulky pravdy. U dalšího onlajnu se těším na shledanou.
90+3
90+2
Hosté mají míč na svých kopačkách.
90+1
Sudí nastavuje 3 minuty.
90+1
Následuje pochopitelně rozehrávka na malou vzdálenost.
90
Lehké zmatky v obraně domácích. José Luis Palomino odkopává na rohový kop.
89
Rohový kop hostujících fotbalistů? Ne, bude to pouze vhazování. Ale stejně jde jen o jediné. Tahat čas, krájet vteřinku po vteřince...
88
Nepřesná střela Juana Falcona. Tři metry vedle pravé tyče.
87
Poslední střídání hostů. Odchází kapitán Cédric Barbosa, Cédric Mongongu nasaje atmosféru utkání přímo na place.
85
Nu, mohlo být! Neposedná rána z kopačky čerstvě příchozího Guiraneho N'Dawa nadělala Leroyovi velké problémy. Nutno dodat, že vinu nese také (ne)kvalita hrací plochy. V malém vápně můžeme hovořit doslova o oraništi.
84
Utkání spěje ke svému závěru. Podaří se ještě domácím zmátořit a vyrovnat?
82
Naposledy v dnešním utkání využívají možnost střídání domácí fotbalisté. Odchází Chris Philipps, přichází Guirane N'Daw.
81
Po drobném závaru před domácí brankou mají hosté k dispozici rohový kop.
80
Střídají také hosté. Rozvážným krokem opouští zelený pažit Mathieu Duhamel a pouští na něj Moudoua Sougoua.
80
Další útočnou akci domácí zastavuje pomezní sudí. Jasný ofsajd.
78
Rohový kop domácích žádnou příležitost k vyrovnání skóre nepřinesl.
77
Cheick Doukouré odchází na střídačku. Opačným směrem putuje Kwame Nsor.
73
Évian právě vstřelilo branku!
Adrien Thomasson potáhl míč po levém křídle a přihrávkou do druhé vlny vybídl ke skórování aktivního GILLESE SUNA. Ten nepohrdl a posílá hosty do vedení. Krásná akce!
72
Gilles Sunu se prodral k centrovanému balonu z levého křídla, ale zakončuje nepřesně.
70
Nevydařená rozehrávka hostů. Ani domácí si s míčem neporadili. Chvilka nepřesností ve středu hřiště.
69
Míč chvíli poskakoval ve vápně. Následně se jej ujal jeden z domácích šutérů a poslal jej střelou vysoko nad bránu.
68
Rohový kop domácích.
67
Romain Métanire má dnes odpracováno. Pouští na hřiště kolegu Juana Falcona.
67
Cédric Barbosa centroval na zadní tyč, ale tam hlídkoval pozorný Johann Carrasso. Míč má ve své náruči.
66
Rohový kop pro fotbalisty Évian Thonon Gaillardu.
64
Ale ne. Standardní situace z dobrých třiceti metrů. Bouna Sarr přetáhl centr, příliš vysoký balon.
63
Domácí příznivci vytrvale podporují své miláčky. Chtějí dnes vidět vítězství.
61
No, centr Romaina Metanireho z pravé strany končí na břevnu! Takový utajený střelocentr, ale přec se mohlo urodit.
60
Tohle domácí překombinovali. Na hranici velkého vápna si tak dlouho přihrávali a přihrávali, až k nim přispěchal Cédric Cambon a míč odkopl ke středovému kruhu.
60
Těžko říci, jestli to byl centr či pokus o střelu. Tak či tak s tím Benjamin Leroy neměl nejmenší potíže.
59
Bouna Sarr si bere míč. Rozehraje standardní situaci z úctyhodné vzdálenosti od Leroyovy klece.
57
První střídání v dnešním utkání. Hřiště opouští Yeltsin Tejeda, na jeho místo nastupuje Clark N'Sikulu.
57
Příliš vysoký centr z levé strany pohodlně stahuje do své náruče Benjamin Leroy.
54
Nepřesný centr hatí naděje domácích. Takhle kopnutý rohový kop k úspěchu nemůže vést.
54
Bouna Sarr se srdnatě probil až k hranici pokutového území. Jeho zakončení bylo zblokované. Bude to rohový kop pro domácí.
52
Závar před brankou Johanna Carrassa řeší domácí brankář bryskním zákrokem. Zalehává míč a je po nebezpečí. Yeltsin Tejeda se drží za hlavu, z této akce mohlo zapršet.
52
Rohový kop pro hosty.
51
José Luis Palomino při pokusu odkopnout míč co nejdále od pokutového území trefil Yeltsina Tejedu. Míč končí v autu, vhazovat budou domácí.
50
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Na brankovou příležitost ale ve druhé půli stále čekáme.
49
Rohový kop žádné nebezpečí pro domácí obranu neznamenal.
49
José Luis Palomino odkopává do bezpečí. Bude to rohový kop pro hosty.
47
Gilles Sunu se svěřepě prodíral podél pravé lajny, jeho snažení zastavuje Kevin Lejeune.
46
Hosté se dostali do vedení ve 29. minutě po velkém kiksu Johanna Carrasse. Do kabin však oba celky odešli za nerozhodného stavu. Ve 45. minutě vyrovnal na 1:1 Bouna Sarr.
45+2
45+2
Ještě před odchodem do kabin vidí žlutou kartu hostující Mathieu Duhamel.
45+1
Rezervní sudí právě seznamuje všechny aktéry na hrací ploše, že jeho kolega bude nastavovat v prvním poločase dvě minuty.
45
Metz právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno! Přízemní centr z pravé strany propadl až ke zcela volnému SOUNU SARROVI, pro kterého už nebylo problém rozvlnit síť!
43
Průběžné držení míče 45 – 55%
42
Lejeune posílal do vápna načechraný míč, který se však stal snadnou kořistí brankáři Leroyovi. Následně se ve vápna strhla menší pošťuchovaná mezi oběma soupeři. Vše spěchá uklidnit hlavní sudí.
40
V nadějném rozletu zastavil Maïgu zdvižený praporek postranního sudího, který signalizoval ofsajdové postavení domácího útočníka. Tomu se to nelíbí, ale s rozhodnutím sudího nic neudělá.
39
Hra není plynulá a k vidění je plno přerušení. To hraje do karet především hostům, kteří by tento aktuální stav nejraději ukopali alespoň do poločasové přestávky.
37
K vidění je další žlutá karta. Tu si z blízka prohlédl domácí Rivierez, jenž srazil bodyčkem k zemi Barbosu. Zasloužená žlutá karta, zadák Métz ani nikterak neprotestuje.
35
Sunu utekl zadákům po postranní lajně a poslal do vápna ostrý centr. Ten srazil pouze za cenu rohového kopu stoper Marchal.
33
Místní fanoušci se snaží vyburcovat svůj tým k větší aktivitě. Ta zatím vede pouze před vápno Evianu.
30
Palomino poslal nedovolenými prostředky k zemi unikajícího Fallu a vyfasoval po zásluze žlutou kartu.
29
Smolný moment na straně domácích! U postranní čáry vyhrál osobní souboj s protihráčem Baoia, který poté poslal do vápna ostrý centr. Ten ve svých rukavicích nedokázal zkrotit brankář JOHANN CARRASSO, jenž si jej srazil do vlastní sítě.
28
Hra se teď odvíjí především ve středu hřiště, kde je k vidění jeden souboj za druhým. Dnes jde opravdu o hodně a týmy nechávají na hřišti vše.
26
Domácí vysunuli pressing, což působí značné problémy hostujícím obráncům při snaze o rozehrávku.
24
Rohový kop odvracejí bez problému domácí obránci.
23
Centr Adriena Thomassona byl sražen na roh.
21
Chris Philipps vidí od sudího Kalta žlutý kartonek.
20
Jonathan Rivierez výborně zapracoval v obraně, kolmou přihrávku mířící na Mathieu Duhamela skluzem zablokoval a rozehrál novou akci domácích.
17
Domácí dobře kombinují ve středu hřiště. Chybí tomu ovšem nějaký překvapivý moment, kterým by se dostali do šance.
15
Mathieu Duhamel se hbitě prodral mezi třemi hráči, ale zapomněl si s sebou na tento výlet vzít jednu důležitou věc – míč.
13
Bouna Sarr centroval do vápna. Skákavý balón si jako první našel Cambon, který kulatý nesmysl odkopává do bezpečí.
12
Domácí to zkoušejí postupným útokem, ale zatím bez úspěchu. Hostující obrana je pozorná.
10
Zatím sledujeme ve skrze bojovné utkání, které moc fotbalové krásy nepobralo.
8
Další tvrdý zákrok ve středu hřiště. Lejuene tvrdě zajel do jedno z hráčů Mét. Rozhodčí vše řeší domluvou.
6
Nounkeu se vrací na hrací plochu, vypadá to, že zranění nebylo natolik vážné aby mu zhatilo další působení v zápase.
5
Nepříjemnost pro hosty. Sunu srazil ve výskoku Nounkeua. Sunu vypadá v pořádku, Nounkeu je na tom o poznání hůř a jeho stav si žádá ošetření.
4
Hra se odvíjí ve středu hřiště. Začátek utkání je plný nepřesností.
2
Méty v úvodu zatlačili bez bázně a hany svého soupeře.Sunu se prodíral dravě po levém křídle avšak jeho centr adresáta nenašel.
1
Zdravím všechny příznivce kvalitní francouzské kopané. Oba týmy již nastupují na hrací plochu. Utkání začne za okamžik.

FC Metz: J. Carrasso – Lejeune, Palomino, Marchal, Rivierez – Sassi, Philipps – B. Sarr, Doukouré, Métanire – Maïga.
Náhradníci: Oberhauser – Milan, Falcon, Nsor, Bussmann, N´Daw, Krivec.

Évian Thonon Gaillard: Leroy – Abdallah, Cambon, Nounkeu, Sabaly – Tejeda, Koné – Barbosa, Sunu, Thomasson – Duhamel.
Náhradníci: Hansen – Fall, Ramirez, Sougou, Mongongu, Mensah, N'Sikulu.

Rozhodčí: Philippe Kalt – Frédéric Haquette, Mickaël Lamouche.
Představme si i domácí FC Metz, poslední celek Ligue 1. Ten na výhru v ligovém utkání čeká bezmála 4 měsíce. Naposledy se z tříbodového zisku radoval 1. 11. 2014 v napínavém klání s SM Caen, který rozhodl trefou z penalty v posledních minutách Florent Malouda.
Évian Thonon Gaillard se s pouhými osmi výhrami za 25 odehraných zápasů krčí na 18. příčce Ligue 1. Předminulý týden však ukázal, že to se záchranou myslí vážně. V klíčovém duelu na půdě předposledního Racing Clubu De Lens zvítězil 2:0 a od 17. příčky, která zaručuje setrvání v nejvyšší soutěži, ho dělí pouhé 2 body. Podaří se mu ukořistit nějaký bod i v duelu s nejhorším celkem ligy?
Vzájemné zápasy

Ligue 1 (2014/2015)
Évian Thonon Gaillard – FC Metz 3:0

Ligue 2 (2010/2011)
Évian Thonon Gaillard – FC Metz 4:3
FC Metz – Évian Thonon Gaillard 0:2
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Nejvyšší francouzská fotbalová soutěž nabízí fanouškům ve 27. kole duel dvou celků bojujících o záchranu. Na hřiště FC Metz přijíždí Évian Thonon Gaillard.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.