Arsenal potvrzuje na AMEX Stadium roli papírového favorita a po výhře nad domácím Brightonem, který se dokázal dvakrát vrátit do zápasu, postupuje do osmifinále FA Cupu. V dresu Arsenalu se prosadili Theo Walcott, Mesut Özil a k radosti českých fanoušků také Tomáš Rosický, který předvedl parádní volej. Za domácí korigovali skóre Chris O'Grady, jenž si dal dárek ke svým narozeninám, a Sam Baldock. Konečný výsledek. Brighton 2 Arsenal 3.
90+4
90+4
Alexis Sánchez do třetice rozehrál volný přímý kop, jeho střela ale tentokrát skončila těsně mimo.
90+3
90+2
Arsenal kombinoval na polovině soupeře a vzápětí vybojoval autové vhazování.
90+2
Alexis Sánchez napřáhl z volného přímého kopu k nádherné táhlé střele, která směřovala přesně pod břevno, David Stockdale ji ale dokázal fantastickým reflexivním zákrokem vyrazit!
90+1
Akpom si vykoledoval faul, po kterém bude následovat volný přímý kop pro Arsenal.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Brighton už má jen několik sekund na to, aby se pokusil vstřelit vyrovnávací gól.
89
Arsenal se ubránil a navíc vybojoval autové vhazování.
89
Brighton vybojoval na levém křídle míč, následná přihrávka jednoho z jeho hráčů do šestnáctky ale našla pouze hráče Arsenalu.
88
Rohan Ince zatáhl za záchranou brzdu a uviděl žlutou kartu.
87
87
Tomáš Rosický vypomohl po rohovém kopu a odkopl míč do bezpečí.
86
Marchova střela z levé strany pokutového území byla sražena na rohový kop.
86
Z rohového kopu vzápětí už Arsenal nic vytěžit nedokázal.
85
Alexis Sánchez se snažil z volného přímého kopu zamířit přesně do pravého horního rohu, jeho střelu ale nadzvedl jeden z hráčů ve zdi a míč se následně od břevna odrazil nad!
84
Alexis Sánchez byl faulován a je tu volný přímý kop pro Arsenal.
83
Tomáš Rosický se snažil najít v šestnáctce jemným obloučkem Aarona Ramseyho, jeho přihrávka ale postrádala přesnost.
82
81
Střídající Akpom se nakonec prodral v šestnáctce do zakončení, David Stockdale ale dokázal jeho pokus skvělým zákrokem vyrazit!
81
Do konce zápasu zbývá necelých 10 minut. Arsenal vede na hřišti Brightonu těsně 3:2.
80
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Özil, přichází Coquelin.
79
79
Rohan Ince si rovnal míč na střelu, jeho pokus ale bránu Arsenalu neohrozil.
78
Brighton u míče a může přejít do útoku.
77
Alexis Sánchez byl faulován u pravé postranní čáry.
76
Brighton prohrává s Arsenalem 2:3 a v závěru zápasu se zřejmě máme ještě na co těšit.
75
Brighton právě vstřelil branku!
SAM BALDOCK snižuje opět na rozdíl jednoho gólu!! Sam Baldock dostal krásnou přihrávku za obranu a poté jemným lobem překonal vybíhajícího Wojciecha Szczesnyho.
74
STŘELY CELKEM: Brighton 4 Arsenal 10
73
Aaron Ramsey vypálil zpoza šestnáctky po rozehrání standardní situace v podání Mesuta Özila, jeho střela ale byla zablokována.
73
72
Tomáš Rosický byl faulován.
72
Rohan Ince byl vytlačen ze střelecké pozice a musel se rozhodnout pro přihrávku doprava, kde byl dostatek prostoru.
71
Ze hřiště odešel střelec úvodního gólu zápasu Theo Walcott, kterého nahradil Alexis Sánchez.
70
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Walcott, přichází Sánchez.
70
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Giroud, přichází Akpom.
70
Arsenal připravil dvojité střídání.
69
Brighton mohl přejít do rychlého protiútoku, jenže jeden z jeho hráčů se nyní zachoval jako sobec a proti trojnásobnému bloku o míč přišel.
68
Arsenal opět u míče a kombinuje na polovině soupeře.
67
Theo Walcott napřáhl zpoza šestnáctky k nepříjemné střele, která směřovala přesně k levé tyči, David Stockdale ji ale dokázal skvělým zákrokem nadvakrát zneškodnit!
67
Arsenal má i po přestávce v držení míče velkou převahu.
66
DRŽENÍ MÍČE: Brighton 39 Arsenal 61%
65
Chris O'Grady si vytvořil prostor pro střelu, jeho přízemní střela z otočky ale zamířila mimo.
64
Solomon March přišel posílit útok Brightonu.
63
63
Hosté na levé straně nic nevymysleli a Brighton se ubránil.
62
Arsenal u míče.
61
Manažer Arséne Wenger samozřejmě musí dohlédnout na to, aby se jeho svěřenci neuklidnili zase moc.
60
Arsenal se může uklidit, na hřišti Brightonu totiž vede opět o dva góly.
59
Arsenal právě vstřelil branku!
TOMÁŠ ROSICKÝ se prosazuje nádhernou střelou a posílá Arsenal zpět do dvoubrankového vedení!! Tomáš Rosický napřáhl zpoza šestnáctky k pohotovému voleji, který David Stockdale nedokázal vyrazit a mezi tělem a rukou mu míč proletěl do sítě.
58
Arsenal se ubránil a může přejít směrem vpřed.
57
Tomáš Rosický zůstal klečet na hřišti poté, co byl tvrdě obrán o míč, faul se však nepískal.
56
Nutno dodat, že penalta se nepískala správně, protože Íñigo Calderón zakopl o vlastní nohu.
56
Brighton rozjel rychlý protiútok, po kterém Íñigo Calderón upadl v šestnáctce, penalta se ovšem nepískala.
55
Olivier Giroud se do zakončení nedostal a rohový kop Arsenalu byl odvrácen do bezpečí.
54
Na opačné straně se dostal k centru Kieran Gibbs, který vybojoval pro Arsenal rohový kop.
54
Tomáš Rosický našel na pravém křídle Caluma Chamberse, před kterým se otevřel prostor k centru, ten ale na vzdálenější tyči žádného z jeho spoluhráčů nenašel.
53
Následný centr do šestnáctky ale hráči Arsenalu bez větších potíží odvrátili.
52
Calum Chambers se dopustil faulu, po kterém budou domácí zahrávat standardní situaci.
51
Publikum na The American Express Community Stadium okamžitě ožilo.
50
CHRIS O'GRADY střílí gól a vrací Brighton zpět do zápasu!! O'Grady si skvěle zpracoval vysoký míč a poté mezi nohama jednoho z hráčů Arsenalu napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která zapadla přesně k levé tyči.
49
Hráči Arsenalu rozjeli nádhernou kombinační akci, na jejímž konci stál po jemném lobu do šestnáctky Theo Walcott, ke střele se ale nedostal.
48
V prvním poločase jsme sledovali čistý fotbal a hlavní rozhodčí Michael Oliver v dnešním zápase nevytáhl ze své kapsičky zatím žádnou kartu.
47
Olivier Giroud se dostal v šestnáctce k míči, ten mu ale v rozhodujícím okamžiku odskočil od nohy a David Stockdale si pro něj v klidu došel.
46
Proti Arsenalu to ale bude hodně těžké.
46
Brighton rozehrál druhý poločas, během něhož se pokusí smazat své dvoubrankové manko.
46
Vracíme se zpět do Brightonu, kde svěřenci Arséna Wengera vedou po úvodních pětačtyřiceti minutách po gólech Theo Walcotta a Mesuta Özila 2:0 a vývoj zápasu mají pevně ve svých rukou.
Arsenal potvrzuje po úvodních pětačtyřiceti minutách roli favorita a zápas proti domácímu Brightonu má pevně pod kontrolou. Již ve druhé minutě se prosadil Theo Walcott, na jehož gól navázal Mesut Özil. Skóre po prvním poločase. Brighton 0 Arsenal 2.
45+1
45+1
Sam Baldock nedokázal na levé straně zpracovat přihrávku svého spoluhráče a v prvním poločase už se nic nestane.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Calum Chambers to přehnal na pravém křídle s důrazem a byl mu odpískán útočný faul.
44
Blíží se závěr prvního poločasu, která má Arsenal pevně pod kontrolou.
43
Olivier Giroud si v šestnáctce Brightonu stáhl míč k sobě, jenže byl k zády k bráně a vzápětí o něj proti trojnásobné přesile přišel.
43
Aaron Ramsey dostal přihrávku a poté napřáhl k prudké střele, kterou dokázal zablokovat jeden z domácích hráčů.
42
DRŽENÍ MÍČE: Brighton 36% Arsenal 64%
41
Do šestnáctky Arsenalu směřoval centr, který hosté dokázali na vzdálenější tyči v pohodě odvrátit.
41
Aaron Ramsey se dopustil faulu, po kterém bude Brighton zahrávat standardní situaci.
40
Zdálo se, že hráči Brightonu vybojovali rohový kop, nakonec se ale odkopávalo od brány Arsenalu.
39
Brightonu se konečně daří kombinovat a opět jsou po ztrátě hráčů Arsenalu u míče.
38
Diagonální pas Rohana Ince z vlastní poloviny na levou stranu šestnáctky byl příliš dlouhý a skončil v zámezí.
38
Bruno odvedl v obraně dobrou práci a zastavil útok Gunners.
37
Bruno podle hlavního rozhodčího Michaela Olivera rukou nezahrál.
37
Theo Walcott se dožadoval odpískání ruky v blízkosti šestnáctky, ovšem marně.
36
Jake Forster-Caskey zkusil své štěstí, jeho střela zpoza šestnáctky ale nabrala opačnou faleš, než by potřeboval, a stočila se mimo.
35
Rohan Ince rozjíždí protiútok Brightonu.
34
David Stockdale dobře vyběhl z brány a nepustil hráče Arsenalu do šance.
33
Arsenal poslali do vedení Theo Walcott a Mesut Özil.
32
Arsenal přežil první obrovský závar před svou bránou a na The American Express Community Stadium vede stále 2:0.
31
Nechybělo mnoho a domácí se mohli vrátit zpět do hry, jenže se tak nestalo.
30
Arsenal se k ničemu nedostal a Brighton měl na opačné straně hřiště obrovskou šanci, technický pokus Sama Baldocka z levé strany šestnáctky těsně minul vzdálenější pravý horní roh!
29
Brighton se opět u míče příliš neohřál a Gunners mohou přejít kupředu.
28
Na opačné straně pálil zpoza šestnáctky Olivier Giroud, jeho pokus byl ale zablokován.
27
Domácí se dostali k ojedinělé střele, ta ale skončila hodně mimo.
26
West Ham United před pár desítkami minut zvítězil na hřišti Bristolu City a Arsenal vede na hřišti Brightonu už 2:0.
25
Dnes to na klopýtnutí favoritů nevypadá.
24
MESUT ÖZIL zvyšuje po krásné kolmé přihrávce Tomáše Rosického na 2:0!! Tomáš Rosický si skvěle všiml nabíhajícího Mesuta Özila a uprostřed šestnáctky ho našel krásnou kolmou přihrávkou, kterou si bývalý hráč Realu Madrid zpracoval a poté míč přízemní střelou uklidil přesně ke vzdálenější pravé tyči.
23
Sam Baldock se odvážně vydal na levém křídle mezi tři protihráče, jenže o míč vzápětí přišel.
22
Tomáš Rosický napřáhl ke střele, jeho rána ale skončila daleko vedle levé tyče.
22
STŘELY NA BRÁNU: Brighton 0 Arsenal 1
21
Theo Walcott operoval s míčem opět v blízkosti brány Brightonu, jeho následná přihrávka ale byla nepřesná.
21
STŘELY CELKEM: Brighton 1 Arsenal 5
20
Tomáš Rosický posílal z levé strany míč šajtlí do ohně, na přední tyči ale našel pouze připraveného Davida Stockdalea.
19
Arsenal ztratil před vlastní šestnáctkou trestuhodně míč, domácí toho ale po rychlém protiútoku nedokázali využít.
18
Calum Chambers skončil na pravém křídle i s míčem v zámezí a domácí mohli vhazovat.
18
Rohan Ince si mohl míč vpředu zpracovat a počkat až mu naběhne některý ze spoluhráčů, jenže svou přihrávku uspěchal a u míče je znovu Arsenal.
17
Theo Walcott nedostal na pravé straně prostor ke střele a zvolil zpětnou přihrávku.
16
Úvodní čtvrthodina za námi. Arsenal vede na hřišti Brightonu po brzkém gólu z kopačky Theo Walcotta 1:0.
15
Tomáš Rosický se dostal k míči, vzápětí o něj ale okamžitě přišel.
14
Arsenal se snažil prosadit středem hřiště, tudy ale cesta k šestnáctce Brightonu nevedla.
13
Brighton přišel snadno o míč, u kterého jsou opět hosté z Londýna.
12
Následoval další rohový kop Gunners, kteří mají v úvodu zápasu velký tlak, nyní se ale k ohrožení Stockdaleovi brány nedostali.
11
Po odvráceném míči z rohového kopu se dostal ke střele zpoza šestnáctky Calum Chambers a jeho následný pokus byl sražen nad břevno.
10
Olivier Giroud se snažil na levé straně šestnáctky vypálit, včas k němu ale přispěchali domácí stopeři Bruno a Greer, kteří odvrátili jeho střelu na rohový kop.
9
Na opačné straně se dostal ke střele Rohan Ince, jehož pokus byl zablokovaný.
8
Před bránu Brightonu směřoval z pravého křídla další dobrý centr, ten ale v pohodě stáhl ze vzduchu připravený David Stockdale.
7
Arsenal opět v držení míče.
6
Gunners rozehráli rohový kop, po němž už se do žádné šance nedostali.
5
Aaron Ramsey vypálil z hranice šestnáctky, jeho střela ale byla jedním z obránců sražena na rohový kop.
4
Theo Walcott se dlouho z gólu neradoval, nyní se ale trefil skvěle.
3
Parádní vstup Gunners do utkání.
2
THEO WALCOTT posílá Arsenal ve druhé minutě utkání do vedení!! Calum Chambers přesprintoval na pravém křídle dva hráče Brightonu a poté uprostřed šestnáctky našel přesným centrem Theo Walcotta, který si míč prvním dotykem zpracoval a druhým ho přízemní střelou poslal ke vzdálenější levé tyči.
1
Hlavní rozhodčí Michael Oliver dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral Arsenal.
1
Hráči obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše a do začátku zápasu mezi Brightonem a Arsenalem, v jehož dresu se dnes představí Tomáš Rosický, zbývá jen několik sekund!
Arsenal

Svěřenci Arséna Wengera zvítězili minulý týden v Barclays Premier League na Etihad Stadium nad obhájcem titulu Manchesterem City a cenné vítězství jim může dodat potřebné sebevědomí do zbytku letošní sezóny, ve které by Gunners rádi obhájili zisk FA Cupu. Arsenal předvedl proti Manchesteru City takticky velmi vyspělý výkon, když se o góly Gunners postarali Santi Cazorla a Olivier Giroud, zatímco David Ospina v bráně udržel čisté konto.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.