Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.
Druhý poločas už góly, ani tak kvalitní podívanou, jako půle předchozí, nepřinesl. Domácí svůj těsný náskok vehementně bránili a hosté, ač se snažili co mohli a byli několikrát blízko, nedokázali na vytoužené vyrovnání dosáhnout. Stuttgart tak na své první ligové body musí nadále čekat.
90+3
90+3
Kteří teď málem dokázali využít otevřené obrany soupeře, ovšem Stocker byl příliš pomalý.
90+2
Tohle byla hodně nepřesná přihrávka na Gentnera, u míče domácí.
90+1
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
90
Jeden z hráčů Herthy zřejmě zahrál rukou, ale hraje se dál.
89
Vlachodimos vyrazil hodně daleko z brány, aby pomohl svým spoluhráčům.
88
Dalším zbytečným faulem se provinil Ginczek, jenž připravuje tak svůj tým o balón.
88
Ovšem Kraft byl připraven a letící balón schoval do rukavic.
87
Nyní mají hosté možnost v podobě rohu.
86
Na centr před bránu těsně nedosáhl jeden z hráčů Herthy, Vlachodimos rychle bere míč a rozehrává.
85
Hosté se zbytečnými fauly připravují o míč i o možnost zaútočit. Čas se jim nebezpečně krátí.
84
Domácí vybojovali odkop od brány a Kraft tak může opět ušetřit cenný čas.
82
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Per Ciljan Skjelbred, přichází Alexander Baumjohann.
81
Který se bude vzápětí opakovat.
80
Zblokovaná přihrávka před bránu přináší Stuttgartu dalšího rohový kop.
79
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Didavi, přichází Arianit Ferati.
77
Vysoký balón končí v Kraftových rukavicích, jeden z jeho spoluhráčů navíc šetří čas tím, že zůstává sedět na trávníku.
76
Další odvrácený rohový kop Stuttgartu a hosté mohou zaútočit.
73
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Niklas Stark.
73
Kraft rychle vyběhl z brány, aby byl u míče dříve, než jeho protihráč. S rozehrávkou nepospíchá.
70
A ti byli velice blízko vyrovnání, Maxim si naběhl z levé strany víc na střed hrací plochy a zhruba z dvaceti metrů poslal bombu na bránu soupeře, míč se zastavil o boční síť.
70
Rohový kop Herthy byl odvrácen do bezpečí, naopak zaútočit mohou hosté.
68
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Alexandru Maxim.
67
Dlouhý míč chytá rychle do rukou Vlachodimos.
66
A do třetice ofsajd, znovu na straně Stuttgartu.
65
Znovu ofsajd, tentokrát zastavuje hostující celek.
64
Kostić upadl v pokutovém území, ovšem hlavní arbitr dobře viděl filmování a rázně napomenul hostujícího hráče, že příště už uvidí žlutou kartu, což by pro daného hráče byla konečné v tomto utkání.
63
Ofsajd zastavuje v akci domácí tým.
63
Kruse skluzem poslal míč mimo bránu.
62
Domácí se nyní provinili faulem a míč musí odevzdat.
60
Žlutou kartu dostává Daniel Didavi (VfB Stuttgart).
59
Žlutou kartu dostává Filip Kostić (VfB Stuttgart).
57
Šunjić si znovu naskočil na centr, míč ale poslal mimo bránu.
56
Dobrá standardka pro hostující tým, dočkáme se vyrovnání?
55
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Robbie Kruse.
54
Kalou se objevil sám před gólmanem, ale nejen, že jej nepřekonal, navíc se ocitl v ofsajdové pasti.
53
Vlachodimos vyběhl z brankové čáry a balón vyboxoval do bezpečí.
52
Stocker patičkou poslal míč do protihráče před sebou, od kterého se nakonec odrazil za postranní čáru a bude to další roh.
50
Kalou vyrazil do rychlého brejku, místo střely si míč příliš dlouho zpracovával, poté vznikl v pokutovém území hostů velký chumel hráčů, až nakonec přiběhl Vlachodimos a míč poslal za postranní čáru.
49
Rohový kop pro Stuttgart.
48
Ibišević prověřil ranou z pravé strany Vlachodimose, ten zasáhl a míč vyrazil na rohový kop.
46
První poločas začal z obou stran poněkud opatrně, ovšem po první brance se vše změnilo, přibylo střel a šancí a rovněž také dalších gólů. Nejprve hosté využili chyby obrany soupeře a vyrovnali a když to už vypadalo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, přišla standardka, po které sice ještě gól nepadl, ovšem z následného voleje se krásně prosadil Lustenberger, jenž zajistil svým barvám poločasové vedení.
45+4
45+3
Hertha právě vstřelila branku!
Tak tohle byl krásný gól, který ukončil první půli. Nejprve centrovaný míč odvrátila dobře postavená zeď, avšak FABIAN LUSTENBERGER se dostal k odraženému míč a parádní ranou z voleje ke vzdálenější tyči vrátil svému celku vedení. Vlachodimos si na míč sice sáhl, ale vytěsnit jej už nedokázal.
45+3
Žlutou kartu dostává Serey Die (VfB Stuttgart).
45+2
To na druhé straně se už píská a nejen, že uvidíme v závěru první půle dobrou možnost Herthy, navíc se bude poprvé žlutit.
45+2
Jeden z hráčů Stutgartu upadl v pokutovém území, ale hraje se dál.
45+1
První půle bude prodloužena o dvě minuty.
45
Nepřesný centr končí v mimo domácí svatyni.
45
Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Roy Beerens, přichází Vedad Ibišević.
44
Hráč odchází za postranní čáru. Pokračuje se dál a není vyloučeno střídání ještě před koncem první půle.
44
Hra je přerušena, o ošetření požádal Beerens.
42
Po dalším útoku to zkoušel Die, bohužel pro hosty zamířil přímo do Kraftovy náruče. Tak teď jsou domácí pod stálým tlakem soupeře.
41
Harnik se dostal k centrovanému balónu z levé strany, obrana Herthy opět zaspala, jeho pokus však končí vedle vzdálenější tyče. Míč byl zřejmě tečován, neboť následuje roh.
41
Weiserovi sebral míč a vyvedl jej až na polovinu soupeře.
40
Další možnost hostů, ztečovaný míč nakonec končí mimo bránu, bude to ale rohový kop.
38
Podobný centr přišel i na druhé straně, avšak s tím rozdílem, že jej obrana hostů pokryla.
36
Stuttgart právě vstřelil branku!
Tak teď domácí obrana hodně zaspala. TONI ŠUNJIĆ si naběhl zcela sám před bránu na centrovaný míč a hlavou jej poslal za bezmocného gólmana. Teď se musí hráči Herthy hodně červenat.
34
Duel začíná být pořádně vyhecovaný, Harnik byl úplně mimo souboj o míč faulován a zůstává ležet na trávníku. Karetní trest zatím udělen není.
32
Kraft byl tentokrát připraven a centrovaný míč uklidil lehce do rukavic.
30
Didavi při hlavičkovém pokusu naskočil do domácího gólmana, ale místo odpískání faulu nařizuje hlavní arbitr rohový kop.
29
Dlouhý nákop končí v rukavicích Vlachodimose.
26
Ginczekův hlavičkový pokus končí rovněž nad bránou domácího týmu.
24
Gentnerova rána byla příliš vysoká, Kraft zasahovat nemusel.
23
Centr před Didaviho byl odvrácen do bezpečné vzdálenosti od brány domácího celku.
21
Hra je na chvíli přerušena, neboť je ošetřován český fotbalista Vladimír Darida.
18
Kostić málem vyrovnal, jeho nebezpečná rána však skončila na protihráči.
16
Držení míče ukazuje jasnou převahu domácích, 70 % – 30 %.
14
Hertha jde do vedení, GENKI HARAGUČI se dostal k balónu a takřka sám nehlídán nadělil hostujícímu brankáři potupné jesličky. Vlachodimos byl bez šance.
11
Domácí rozehráli první rohový kop, ovšem míč byl příliš přetažený.
9
A znovu u míče Vlachodimos, který s rozehrávkou příliš nepospíchá.
8
Centru před bránu na druhé straně byl odvrácen v pravou chvíli.
6
Kalou se málem dostal do velké šance, do míče se ale neopřel tak, jak by si představoval. Vlachodimos drží míč v rukách.
3
Domácí si zatím spíš mezi sebou pouze přihrávají, na první šanci nebo aspoň střelu se stále čeká.
1

Hertha BSC: Kraft – Weiser, Langkamp, Lustenberger, Plattenhardt – Darida, Skjelbred – Beerens, Stocker, Haraguči – Kalou.
Náhradníci: Almenning Jarstein – van den Bergh, Hegeler, Tolga Ciğerci, Baumjohann, Stark, Ibišević.

VfB Stuttgart: Vlachodimos – Klein, T. Šunjić, Hloušek, Emiliano Insúa – Die – Harnik, Didavi, Gentner, Kostić – Ginczek.
Náhradníci: Uphoff – Rupp, R. Kruse, Maxim, Ferati, Schwaab, Niedermeier.

Rozhodčí: T. Stieler – P. Ittrich, S. Thielert.

Stuttgart

Hosté se krčí na předposlední pozici tabulky s nula body na kontě a pasivním skóre -6 (4:10). Dosud prohráli všechny tři odehrané duely, s Kolínem 1:3, s Hamburkem 2:3, ačkoliv ještě šest minut před koncem vedli 2:1, a v posledním odehraném mači také Frankfurtu 1:4. O pozici nejlepšího střelce týmu se děli D. Didavi a D. Ginczek, oba mají na kontě dva přesné zásahy.
Hertha

Jedenáctý tým tabulky se čtyřmi body na kontě a rovněž pasivním skóre, i když ne tak velkým jako u soupeře, -1 (3:4). Sezonu začali domácí dobře, vyhráli 1:0 v Augsburgu, poté ztratili dva body po remíze 1:1 s Brémami na svém hřišti a následně v minulém utkání podlehli v Dortmundu tamnímu mužstvu 1:3. Nejlepším střelcem je dvoubrankový S. Kalou.
Hezký den, šesti zápasy dnes pokračuje nejvyšší německá fotbalová liga, dojde také na duel dvou celků ze středu a spodku tabulky, Herthy a Stuttgartu. Duel začíná v půl čtvrté odpoledne a do role mírného favorita je pasován domácí tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.