Dnes je to ode mě vše, přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších onlajnů, na přečtenou!

Střely na bránu: 5 – 4
Rohové kopy: 12 – 3
Fauly: 14 – 17
Ofsajdy: 3 – 1
Předposlední zápas 9. kola Bundesligy už je minulostí. V druhé polovině byli opět lepším týmem domácí, ale ani v druhé části hry se jim nepodařilo přes mnoho šancí vsítit branku, a tak celkový výsledek zápasu určil už první poločas. Hannover 96 si odváží z kolínského stadionu 3 cenné body a vítězí po druhé v řadě 1:0, a tak pomalu ale jistě stoupají tabulkou vzhůru. Po dnešním zápase jim patří 14. průběžná příčka.
90+5
90+5
Anthony Modeste se dostal k zakončení i v poslední nastavené minutě, avšak i tuto ránu skvělý Zieler! Rozhodčí následně svým hvizdem ukončuje zápas.
90+4
Modeste se pokoušel o akrobatické zakončení, ale nedokázal svoji nohou trefit rychlý centr od spoluhráče.
90+3
Vhazovaní ve středu hřiště pro Hannover.
90+2
Domácí okupují pokutové území Hannoveru, uvidíme, zda-li tohoto tlaku dokáží využít, a podaří se jim tak vyrovnat.
90+1
Dlouhý nepřesný centr končí až u domácího brankáře Horna, ten ihned rozehrává výhozem na své spoluhráče.
90
Rozhodčí nastaví 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
89
Po nedovoleném zákroku ve středu hřiště budou rozehrávat hosté.
87
Frederik Sørensen se dostal po rohovém kopu k zakončení hlavou, avšak jeho střela mířila kousek nad horní tyčku Zielerovy svatyně!
86
Anthony Modeste si skvěle naskočil na centr od spoluhráče, díky čemuž se dostal k zakončení hlavou! Jeho hlavička nebyla vůbec špatná, ba naopak, ale dnes opět bezchybný Ron-Robert Zieler ukazuje, v jaké je dnes pohodě!
85
Anthony Modeste přišlápl nohu jednomu z protihráčů, čímž se dopouští útočného faulu. Hosté budou rozehrávat kousek za hranici svého pokutového území.
84
Poslední střídaní i na straně Hannoveru. Na hřiště přijde Martins Felipe, který nahradí Artura Sobiecha.
83
Dnešní utkání sleduje 48700 diváků.
82
Po nepřesném centru se k míči dostávají domácí.
81
Hannover kombinuje s míčem na své polovině.
80
Risse vidí po ostrém zákroku od sudího právem žlutou kartu.
79
Felix Klaus se pokusil střelou z hranice pokutového území ohrozit domácího brankáře Horna, jeho pokus však mířil přesně do míst, kde se Horn zrovna pohyboval.
77
Obrana soupeře parádně zareagovala na centr z rohového kopu, který poslal do vápna Miloš Jojič.
76
Po přesné přihrávce do šestnáctky se ihned po příchodu na hřiště dostal k míči Phillip Hosiner, který se objevil úplně volný před brankářem Zielerem, avšak tuto akci nedokázal zužitkovat! Jeho ránu totiž stihl dnes bezchybný Zieler vyrazit!
75
Trenér Kolína využívá i poslední možnost ke střídaní. Do hry za unaveného Osaka posílá čerstvého Philippa Hosinera.
74
Domácí hráči teď parádně napadají rozehrávku Hannoveru, čímž se dostávají k balonu.
73
Po nevybíravém zákroku Jojiče budou rozehrávat přibližně z půlky hřiště hosté.
72
Dlouhý nákop Osaka, který měl zřejmě najít někoho z jeho spoluhráčů, končí pouze na kopačkách pozorné obrany Kolína.
70
Jojičův centr od rohového praporku končí pouze na hlavě jednoho z obránců Hannoveru.
69
Hráči Kolína se dožadovali odpískaní pokutového kopu, po tom co jeden z obránců zřejmě zahrál rukou, rozhodčí však zůstává v klidu a svým gestem jasně ukazuje, ať hráči ve hře pokračují!
68
Miloš Jojič vyslal ze standardní situace parádní ránu na Zielera, ten však opět pohotovým zákrokem tuto dělovku vyráží! Hostující brankář dnes předvádí famózní výkon!
67
Salif Sané právem vidí od rozhodčího žlutou kartu po jednom z jeho tvrdých zákroků.
66
Obrana hostů odvrací rychlou přihrávku Jojiče, která mířila přímo před Zielera.
65
Bittencourt poslal do pokutového území parádní centr, na který si naskočil jeho spoluhráč Modeste, jenž zakončoval hlavou, jeho pokus však Zieler skvělým zákrokem chytá!
64
Odpískaný faul i na druhé straně. Salif Sané si počínal v souboji až příliš tvrdě, a tak budou rozehrávat domácí.
63
Jojič raději zatavil rychlý brejk Hannoveru technickým faulem ve středu hřiště.
62
Klaus si nedokázal zpracovat dlouhý centr od jeho spoluhráče, domácí jsou tak opět u míče.
60
Obránci Kolínu si vyměňují krátké rychlé přihrávky.
59
Obrana hostí parádně zasáhla proti přihrávce, kterou vyslal do pokutového území Bittencourt a míč odvrací.
58
Domácí kombinují s míčem na své polovině.
57
Domácí trenér právě využije naráz dvě možnosti ke střídaní. U postranní čáry se do hry připravují Zoller a Jojič, kteří nahradí Gerhardta a Olkowskiho.
57
56
Matthias Lehmann si v souboji počínal velice ostře, rozhodčí ihned píská faul. Rozehrávat budou hosté.
54
Rohový kop budou zahrávat hosté, konkrétně si míč staví k rohovému praporku Hiroshi Kiyotake.
53
Modestemu se nepodařilo po přihrávce ve vápně dostat k zakončení, a promarnil tak velikou příležitost!
52
Hectorův centr do pokutového území ze standardní situace končí pouze na hlavě Schulze. Hosté mají míč ve své moci.
51
Albornoz poslal k zemi nedovoleným způsobem svého protihráče, a tak budou domácí zahrávat přímý volný kop z velice dobrého místa k ohrožení branky.
50
Za tento tvrdý souboj si Yuya Osako vysloužil od rozhodčího žlutou kartu.
49
Po souboji o míč ve vzduchu zůstávají na zemi ležet oba protihráči a vypadají velice otřeseně.
48
Zbytečného útočného faulu se dopustil Artur Sobiech. Rozehrávat tak budou domácí.
47
Hráči Hannoveru vstoupili do druhé půle velice svědomitě. První dvě minuty nepouští Kolín k míči.
46
V druhém poločase už neuvidíme na hřišti působit Olivera Sorga, kterého nahradí Hiroki Sakaj.
46
V druhém poločase se ujmou úvodní rozehrávky domácí.
46
Překvapivý první poločas je za námi. V úvodní části hry se dostal Hannover 96 do vedení po trefě Leona Andreasena z 38. minuty, čímž velice překvapil většinu diváku v RheinEnergieStadion. Domácí byli totiž lepším a aktivnějším týmem v prvních pětačtyřiceti minutách, ale nedokázali využít ani jednu z jejich velkých příležitosti, a tak prohráli úvodní půli 1:0. Dokáže Kolín zvrátit vývoj zápasu na svoji stranu? To se dozvíme v druhém poločasu, který začne přibližně v 16:33. Zůstaňte s námi!
45+2
45+2
Domácí brankář Horn vytáhl proti střele Sobiecha vynikající pohotový zákrok, a nedovolil tak vstřelit Hannoveru druhý gól!
45+1
Dlouhý centr Kolína končí až u pozorného Zielera. Ten rychle výhozem od své branky rozehrává.
45
Rozhodčí nastaví pouze jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
44
Hráči Kolína drží balón a vyměňuje si krátké přihrávky na malém prostoru kousek za hranicí pokutového území, a vyčkávají na správný moment k rychlému průniku skrz obranu soupeře.
42
Domácí si zřejmě z inkasované branky nedělají velkou hlavu a opět se řítí s míčem kupředu.
41
Po sražené přihrávce do zámezí budou vhazovat hráči Kolínu.
40
Domácí po inkasované brance drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na své polovině.
38
Hannover právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají po využitém rohovém kopu překvapivě do vedení! Po centru od rohového praporku, který do vápna vyslal Hiroshi Kiyotake se míč dostal po šťastném odrazu až k úplně volnému LEONU ANDREASENOVI, který s lehkostí doráží míč svým ramenem za záda bezmocného brankáře Horna!
37
Hannover bude zahrávat rohový kop.
36
Pokus ze střední vzdálenosti vzápětí i na druhé straně. Artur Sobiech ihned po obdržené přihrávce vypálil směrem na bránu, avšak i jeho pokus končí na zádech jednoho z protihráčů.
34
Frederik Sorensen se pokusil o střelu ze střední vzdálenosti, podařilo se mu však trefit pouze prvního obránce.
33
Skóre zápasu zůstává nezměněno i po parádní střele z dálky Marcela Risseho! Ten se odhodlal vypálit a rána se mu náramně podařila, avšak brankář Zieler vytasil proti jeho pokusu ještě lepší zákrok!
32
Hosté operují s míčem na polovině Kolína. Uvidíme, zda-li z toho něco vytěží.
31
Dalšího rohového kopu se ujal Jonas Hector, a znovu se mu nepodařilo najít někoho ze svých spoluhráčů.
30
Risse neuspěl v souboji jeden na jednoho, Albornoz ho totiž pohotovým obranným zákrokem o míč připravil.
28
Centr Hectora z levé strany hřiště odvrátil jeden z obránců Hannoveru, tímto odrazem málem ohrozil svoji vlastní branku!
27
Další rohový kop pro hráče Kolínu. Zahrávat ho bude opět obránce Hector.
26
Modeste dostal ideální přihrávku přibližně do poloviny pokutového území, avšak jeho střela z voleje končí vysoko nad brankou!
25
Po sražené přihrávce do zámezí měli domácí k dispozici další rohový kop, ale Hectorovi se tentokrát centr vůbec nepodařil.
23
Risse vyslal do pokutového území nebezpečný centr, nikdo z jeho spoluhráčů ho však nedokázal využít, a k míči se tak dostávají hosté.
22
Domácí se dostali do nebezpečného brejku, který zastavil až nedovoleným způsobem Manuel Schmiedebach, který ale za jeho ostrý skluz vidí žlutý kartonek.
21
Po tvrdém zákroku Frederika Sørensena vidí od sudího právem žlutou kartu!
20
Ihned po přihrávce od spoluhráče vypálil Artur Sobiech z hranice pokutového území, jeho střela však míří vysoko nad brankovou konstrukci.
18
Domácí měli dispozici další rohový kop, ale i tento se jim nepodařil využít. U míče je Hannover.
17
Karaman svým gestem jasně ukazuje, že to dál nepůjde. Trenér Hannoveru tak musí využít první možnost ke střídaní. Ze hřiště odchází zranění Kenan Karaman, kterého nahradí Felix Klaus.
16
Kenan Karaman si zřejmě způsobil nějaké zranění, po jeho střele zůstává ležet na trávníku a žádá si o ošetření.
15
Karaman vypálil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus končí mezi diváky.
14
Anthony Modeste se po volném přímém kopu v malém vápně dostal k míči, ale jeho následná střela jen těsně minula horní tyč!
13
O minutu později hledal Hector opět z pravé strany hřiště volného Bittencourta před bránou, ten však nedokázal hlavou usměrnit míč za záda Zielera!
11
Bittencourt se pokusil přízemní přihrávkou z levé strany šestnáctky najít volného Modesteho, jeho přihrávka však končí v zámezí. Rohový kop pro domácí.
10
Hráči Kolínu si vyměňují krátké rychlé přihrávky na malém prostoru.
9
Prostupujícího Hectora dopředu zastavil velice dobrým obranným zákrokem obránce Sorg. Vhazování pro domácí.
8
Nyní se hraje spíše v blízkosti středového kruhu. Týmy se nikam neženou.
6
Hosté se po nepřesné přihrávce dostali k míči, Sané se následně pokusil najít spoluhráče Andreasena, ten však nedokázal zpracovat rychlou dlouhou přihrávku, u míče jsou tak opět hráči Kolínu.
5
4
Heintz hledal přihrávkou vzduchem Bittencourta, pozorný obránce Schulz však míč odvrací do zámezí. Vhazovat budou hráči Kolínu.
3
Velice dlouhý nákop Bittencourta končí až za zády brankáře Zielera. Odkop od brány pro hostující tým.
2
Nepřesný pas od záložníka i na druhé straně hřiště, hosté budou vhazovat.
2
Po nepřesné přihrávce Karamana se domácí dostali lehce k míči a řití se kupředu.
1
Úvodní rozehrávku měli dispozici hosté, kteří pro dnešní zápas zvolili tmavou kombinaci dresů, Kolín hraje v dresech bílých.
1
Oba celky už jsou nastoupeny na hřišti. Zápas začne za malou chvíli.

1. FC Köln: Horn – Olkowski, F. Sørensen, Heintz, Hector – Risse, Lehmann, Gerhardt, Bittencourt – Osako, Modeste.
Náhradníci: Kessler – Maroh, Vogt, Jojić, Zoller, Hosiner, Finne.

Hannover: Zieler – Sorg, Marcelo, Schulz, Albornoz – Schmiedebach, Sané – Andreasen, Kijotake, Karaman – Sobiech.
Náhradníci: Tschauner – Sakaj, Gülselam, Klaus, Saint-Maximin, Felipe, Erdinç.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Seidel (všichni Německo).

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Bastian Dankert. Na lajnách mu budou pomáhat pánové René Rohde a Jan Seidel. Čtvrtým rozhodčím bude Thomas Gorniak.
Poslední vzájemný zápas

21.02.2015 1. FC Köln – Hannover 1:1(1:1,0:0)
1. FC Köln

Dnešní domácí celek se po posledním vyhraném zápase na půdě Schalke drží na průběžném 6. místě ligové tabulky. Aktuální forma Kolína je dost kolísavá. Výhra, prohra, remíza a výhra. Vstup do sezóny se jim ale vcelku podařil. Po osmi zápasech posbírali 14 bodů za 4 výhry a 2 remízy, se skórem 13:12. I přes kolísavou formu jsou domácí dnes velkým favoritem, uvidíme, zda-li to v utkání i potvrdí.

Poslední tři utkání v lize
Schalke – 1. FC Köln 0:3 (0:1,0:2)
1. FC Köln – Ingolstadt 1:1 (1:1,0:0)
Hertha – 1. FC Köln 2:0 (1:0,1:0)
Hannover 96

Celek ze středozápadu své země zatím zažívá hrůzný start do nového ročníku, kdy po osmi odehraných zápasem má na svém kontě pouze 5 body za jednu výhru a dvě remízy. Hannover má záporné skóre 7:16 a především jim patří předposlední místo v ligové tabulce. Dnešní hostující celek bude muset výrazně zabrat, nechce-li se rozloučit s německou elitou a sestoupit do nižší soutěže. Na druhou stranu, v posledním odehraném utkání porazili na domácí půdě Brémy, tak uvidíme, zda-li na toto vítězství dokážou navázat i dnes na hřišti Kolína.

Hannover 96 – Brémy 1:0 (0:0,1:0)
Wolfsburg – Hannover 96 1:1 (1:0,0:1)
Hannover 96 – Stuttgart 1:3 (1:2,0:1)
Přeji všem fotbalovým fanouškům krásné nedělní odpoledne a zdravím vás u předposledního zápasu 9. kola německé Bundesligy! Při této příležitosti budeme společně blíže sledovat utkání mezi 1. FC Köln a Hannover 96. Zápasem, jehož výkop je plánován na 15:30, vás provede David Augustin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.