Dnešní utkání je u konce! Southampton FC odehrál skvělý první poločas, nicméně v tom druhém kraloval Leicester City, a utkání skončil spravedlivou remízou 2:2 !

První poločas na St.Mary´s Stadium fanoušky rozhodně nenudil! Oba týmy vstoupili do utkání aktivně. V jedenácté minutě se mohli Saints dostat do vedení, avšak hlavičku van Dijka vykopl z brankové čáry Simpson. Ve 21. minutě se již domácí dočkali, po rohovém kopu Tadiće se prosadil José Fonte! Povedený poločas stoperů Southamptonu potvrdil Virgil van Dijk, který dostal ve vápně dost prostoru na dorážku, a poslal míč do branky!

Ve druhém poločase však domácí celek pouze bránil výsledek, což se vůbec nevyplatilo. Claudio Ranieri poslal po přestávce na hřiště Mahreze s Dyerem, kteří hru hodně zvedli! Druhý jmenovaný poslal do vápna v 66. minutě krásný centr pro Jamieho Vardyho, který snížil na 1:2! Tlak Leicesteru se stupňoval, nicméně vyrovnání stále nepřícházelo. V první nastavené minutě Mahrez krásně vysunul Jamieho Vardyho, který srovnal na konečných 2:2!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu brzy nashledanou!
90+5
90+4
Southampton se pokoušel zahrozit přes levou stranu, kde kombinoval Ryan Betrand s Jamese Ward-Prowsem. Druhý jmenovaný však míč ztratil, a dopředu míří Leicester!
90+3
Leicester se ještě v závěru pokouší dostat do vedení! Christian Fuchs poslal další cent do vápna. Míč se odrazil na nohu Vardyho, který pohotově zakončil, avšak jeho střela nebyla přesná.
90+1
Leicester právě vstřelil branku!
A máme vyrovnáno! Leicester předvedl ve druhém poločas skvělý výkon, a zcela zaslouženě srovnává na 2:2! Ve středu hřiště dokázal udržet míč Kanté, který nahrál Mahrezovi. Alžírský útočník skvěle načasoval přihrávku pro JAMIEHO VARDYHO, který postupoval sám na Davise! Anglický útočník si počínal jako pravý kanonýr, a poslal míč pod břevno!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem pět minut nad rámec základní hrací doby! Mezitím zahrával standardní situaci Christian Fuchs, který našel ve vápně Hutha. Jeho hlavičku však lapil Davis!
90
O útočný nákop do vápna se postaral stoper Wes Morgan, který málem našel Kantého. Těsně před francouzským záložník však odokopl míč stoper Virgil van Dijk!
89
Na útočné polovině se prezentoval nedovoleným zákrokem v souboji s Dannym Drinkwaterem Ital Graziano Pellé. Rozhodnutí hlavního rozhodčí se příliš nelíbilo domácím fanouškům, nicméně u míče bude Leicester!
88
N´Golo Kanté se dokázal uvolnit na pravé straně, a přesným centrem našel ve vápně hlavu Jamieho Vardyho. Střelec zatím jediné branky hostujícího celku však hlavičkou trefil prostor, ve kterém se nacházel Davis!
88
Graziano Pellé se po ošetření vrátil na hřiště, nicméně nic jiného mu také nezbývalo, neboť Saints již využili všechny možnosti ke střídání!
86
Na trávníku zůstal ležet Graziano Pellého, kterého po odehrání míče tvrdě dohrál Jamie Vardy. Italský kanonýr je ošetřováný, a uvidíme, jak to s ním bude vypadat!
85
Southampton kombinoval na polovině hřiště. Hodně překvapivou přihrávkou za obranu se prezentoval Jordy Clasie, který hledal Sadia Maného. Senegalský hráč sice byl u míče dříve než Schmeichel, nicméně mu následně míč uskočil do zámezí!
84
Po delší době se prezentoval nedovoleným zákrokem také hostujícíMarc Albrighton, který poslal k zemi Ryana Betranda. Southampton alespoň může ušetřil nějaký ten čas na útočné polovině.
83
Tlak Leicesteru v posledních minutách stoupá, nicméně po chybné rozehrávce Lišek se dostal do úniku Sadio Mané, který se obtočil kolem Hutha, a postupoval vpřed. Následně se senegalský záložník pokoušel Schmeichela překvapit střelou z velké vzdálenosti, nicméně přestřelil!
82
Southampton si svým výkonem ve druhém poločase opravdu koleduje o vyrovnaní. Před malou chvílí se navíc prezentoval šlapákem Sadio Mané v souboji s Christianem Fuchsem. Senegalský útočník však žlutou kartu od hlavního rozhodčí nedostal!
81
Střídající Riyad Mahrez krásně zakombinoval na hranici vápna s Dannym Drinkwaterem, a postupoval do vápna. Alžírský záložník následně ve vápně našel volného Jamieho Vardyho, který však v jasné příležitosti přestřelil!
80
O další nebezpečnou standardní situaci se postaral Christian Fuchs, jehož centr spadl ve vápně na nohu N´Gola Kantého. Před franocuzského záložníka se dostal van Dijk, který míč odkopl do zámezí.
79
Southampton se dostal na útočné polovině dokonce i do zakončení. Ve středu hřiště dostal od protihráčů hodně prostoru Jay Rodriguez, jeho následná rána však skončila v náruči Schmeichela.
78
Southampton se po delší době dostal do kombinace na útočnou polovinu! Po dobré spolupráci Ward-Prowse s Rodriguezem se na pravé straně uvolnil Sadio Mané, jehož postup však následně zastavil výborným obranným zákrokem stoper Morgan!
77
Následné standardní situace se ujal Christian Fuchs, jehož centr však odvrátila obrana Saints. Leicester však pokračoval v kombinaci, a z pravé strany centroval Mahrez. Jeho centr se však snedl na nohu Jošidy, který míč odkopl.
76
Levá strana obrany Southamptonu ve druhém poločasu opravdu ideálně nepracuje. Velký podíl na tom má také Ryan Betrand, který před malou chvíli nedokázal ubránit Albrightona, a dostává žlutou kartu!
75
Patnáct minut před koncem utkání provádí domácí kouč Ronald Koeman své poslední střídání! Ze hřiště odchází Dušan Tadić, který nedokázal navázat na výkon z prvního poločasu. Na jeho místo příchází útočník Jay Rodriguez.
74
Na vlastní polovině skvěle zapracoval Jordy Clasie, který obral Kantého, a vysunul Graziana Pellého. Italský útočník se dokázal dostat ze sevření Morgana, a za obranou hledal Maného, ten však zaspal při náběhu, a míč skončil u Schmeichela!
72
Leicester si říká o vyrovnání! Aktivní hra hostujícího celku vedla k rohovému kopu, kterého se ujal Christian Fuchs. Rakouský středopolař hledal ve vápně Wese Morgana, nicméně jeho centr odvrátil Wanyama!
71
Leicester vedl svou další útočnou akci přes pravou stranu. Marc Albrighton se pokoušel uvolnit Jamieho Vardyho. U toho byl však velmi rychle van Dijk, který raději poslal míč do zámezí.
70
Aktivní Leicester se probojoval k dalšímu rohovému kopu. Exekuce se ujal Marc Albrighton, který směřoval svůj centr na přední tyč. Míč však odhlavičkoval Jošida. Za vápnem napřáhl ke střele Huth, avšak mířil vysoko nad!
69
Southampton se pokouší uklidnit hru na vlastní polovině, nicméně Leicester skvěle napadá, čímž domácím hráčů dělá velké problémy.
67
Leicester předvádí ve druhém poločase jednoznačně lepší výkon. Velký podíl na tom má také dvojice Riyad Mahrez – Nathan Dyer! Prvně jmenovaný je velmi aktivní, a druhý jmenovaný si před malou chvíli připsal parádní asistenci!
66
Leicester snižuje na 1:2, a ještě nás čeká velké drama! Na začátku celé akce byl na pravé straně střídající Nathan Dyer, který si pohrál s van Dijkem, a krásným centrem našel ve vápně JAMIERA VARDYHO, na jehož hlavičku byl Davis krátký!
65
K rozehrávce zajímavé standardní situace se postavil Jamier Vardy, kterému se však střela vůbec nepovedla, a trefil pouze zeď! Southampton předvedl opět velmi rychlý přechod do útoku, ten však zastavil faulem Kanté, který poslal k zemi Maného.
65
Riyad Mahrez však ukazuje ve druhém poločase svou kvalitu! Útočník Leicesteru se dokázal uvolnit ze souboje s Virgilem van Dijkem, a nizozemský stoper musel faulovat!
64
Ale opakované záběry potvrdily ruku Wese Morgana, tudíž se měl pískat penalta! Southampton se však nevzdal, a po přihrávce Maného pálil z hranice pokutového území Pellé. Italský útočník však nemířil přesně!
63
Southampton však velmi rychle rozehrál, a dostal se do kombinace na útočné polovině. Střídající Maja Jošida odcentroval z levé strany. Ve vápně si zpracoval míč Morgan, a domácí hráči se dožadovali odpískání pokutového kopu. Hlavní rozhodčí však pouze kroutí hlavou!
61
Poprvé v tomto zápase dal o sobě také vědět záložník N´Golo Kanté, který zahrozil z rychlého protiútoku, kdy se dostal z hranice vápna ke střele. Jeho zblokovaný pokus se dostal k Mahrezovi, který krásnou technickou střelou těsně minul branku!
60
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Steven Davis, přichází Jordy Clasie.
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází Maja Jošida.
60
59
Hostující obrana si pomohl zpáteční přihrávkou k brankáři Schmeichelovi, kterému se však odkop vůbec nepovedl, a míč skončil v zámezí. Následuje střídání domácího celku ...
58
Exekuce se zhostil rakouský středopolař Christian Fuchs, který poslal nebezpečný centr za obranu, který prodloužil Morgan. Na zadní tyči však nikdo z hostů nečíhal, a tak si pro míč došel Kelvin Davis.
57
Na lavičce Southamptonu se připravuje do hry obránce Jošida, který by měl vystužit obranu Saints. Mezitím se ve středu hřiště střetl van Dijk s Vardym. Fauloval domácí stoper, a tak mají Lišky k dispozici další standardní situaci!
56
Rozehrávky standardní situace se zhostil opět Marc Albrighton, jehož centr byl však lehce přetažený. Na zadní tyči míč odhlavičkoval Steven Davis, a Lišky budou vhazovat.
55
Riyad Mahrez před malou chvílí skvěle napadal, a dostal se k míči. Následně byl na pravé straně faulován Ryanem Bertrandem, a je z toho zajímavá standardní situace!
55
Exekuce pátého rohového kopu hostujícího celku se ujal Marc Albrighton, jehož centr však dokázala odvrátit obrana Southamptonu. Za vápnem napřáhl ke střele středopolař Kanté, avšak mířil vysoko nad branku.
54
Poprvé v akci se nám ukázal Riyad Mahrez, který ve středu hřiště kličkami motal Victora Wanyamu. Nakonec se alžírský záložník odhodlal ke střele, kterou zblokoval Pellé, a je z toho rohový kop!
52
Obrana Leicesteru teď předvedla obrovskou chybu při rozehrávce, a do samostatného úniku se dostal Sadio Maného. Senegalský záložník obešel Kaspera Schmeichela, nicméně k němu přistoupil Huth, který domácího hráče o míč obral!
51
Na levé straně Ryan Bertrand přešel přes Simpsona, a přízemním centrem našel ve vápně Pellého, který elegantní patičkou našel Maného. Tomu však zakončení nevyšlo!
50
Teď však vázla komunikace mezi van Dijkem a Fontem. K míči se dostal Jamier Vardy, který následně udělal kličku do středu, a vystřelil. Jeho střelecký pokus však stihl zablokoval Virgil van Dijk!
49
Krátký odkop Kaspera Schmeichela našel ve středu hřiště hostujícího Danny Drinkwatera, který krásně prostrčil míč na nabíhajícího Albrightona. Ten na hranici vápna zakombinoval s Vardym. Druhý jmenovaný se dostal i do zakončení, avšak Davis byl připraven!
48
V úvodu druhého poločas je zatím aktivnější domácí celek, který drží míč na svých kopačkách, a postupnou kombinací se pokouší dostat na útočnou polovinu.
47
Jak jsem avizoval na začátku prvního poločasu, Riyad Mahrez přišel na hřiště již na začátku druhého poločasu. Ve hře pokračuje také Cédric Soares, který však nastoupil se zavázanou hlavou.
46
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jeff Schlupp, přichází Nathan Dyer.
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Šindži Okazaki, přichází Riyad Mahrez.
46
46

Druhý poločas na St. Mary´s Stadium začne přibližně v 17:05!
45+4
45+4
Dlouhý nákop Kelvina Davise našel na útočné polovině pouze Kantého, který roztáhl hru na levou stranu, kam si naběhl Schlupp. Jeho postup však zastavil Soares!
45+3
Na levém křídle se krásně uvolnil Dušan Tadić, který proskočil mezi dvojicí protihráčů. Srbský záložník se následně rozhodl vystřelit, jeho pokus však skončil v rukavicích brankáře Schmeichela!
45+1
Do nastaveného času vstoupil lépe domácí Southampton, který předvedl aktivní kombinaci na útočné polovině. Obrana Leicesteru však byla dobře postavená, a do zakončení svého soupeře nepustila.
45
Hlavní rozhodčí Pal Tierney nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby, což je pochopitelné, neboť dlouhé minuty byl ošetřován Cédric Soares.
44
Odvážný průnik středem hřiště podnikl James Ward-Prowse, který obešel Drinkwatera i Kantého. Následně byl stažen k zemi stoperem Morganem, avšak hlavní rozhodčí, který stál opodál, nedovolený zákrok neodpískal.
43
Za vápnem se však dostal k míči Christian Fuchs, který ve vápně našel Roberta Hutha. Německý stoper měl proti sobě hned dvojici protihráčů, krásnou kličkou se však uvolnil, nicméně jeho následně střela mířila těsně mimo!
42
V pořadí čtvrtý rohový kop hostujícího celku rozehrál Albrighton, jehož vysoký centr však příliš nebezpečný nebyl. Stoper Morgan se k hlavičce nedostal, a domácí obrana dokázala míč odkopnout!
41
Steven Davis je již po ošetření, a právě dobíhá ke čtvrtému rozhodčímu, a měl by se zapojit do hry. Na druhé straně vyslal hodně nebezpečnou ránu Danny Drinkwater, kterou musel vyrazit nad branku Kelvin Davis!
40
Tentokrát na trávníku zůstal ležet domácí Steven Davis, který se ve vápně nepříjemně střetl s N´Golem Kantém. U Davise jsou již lékaři, a je ošetřován!
39
Danny Drinkwater zaúřadoval ve středu hřiště, a pokoušel se najít dlouhým centrem na pravé straně Marca Albrightona. Anglický středopolař se však nacházel až za obráncem Bertrandem, a míč skončil v zámezí.
37
Southampton právě vstřelil branku!
Z následného rohového kopu se domácí prosazují, a dostávají se do dvoubrankového vedení! Rohového kopu se ujal Tadić, který poslal míč na Jamese Ward-Prowse, který svým centrem ve vápně našel VIRGILA VAN DIJKA. Jeho hlavička skončila na tyči, i následná dorážka skončila na tyči. Třetí pokus již vyšel a nizozemský stoper poslal míč do sítě!
36
Kombinace Southamptonu se přesunula na útočnou polovinu, odkud vystřelil Sadio Mané. Jeho povedenou střelu však vyrazil Kasper Schmeichel na rohový kop!
35
Cédric Soares se hned po svém návratu na hřiště zapojil do hry! Z pravé strany poslal do vápna nebezpečný centr, kterým našel Pellého, tomu však hlavička nevyšla!
34
José Fonte se dlouhým centrem pokoušel najít za obranou Graziana Pellého. Italský útočník však zaspal při náběhu, a míč skončil u brankáře Schmeichela. Navíc to vypadá, že to Cédric Soares "kousne", a bude pokračovat!
33
Po dobrých dvou minutách se konečně pokračuje ve hře. U míče jsou momentálně hráči domácího celku, kteří kombinují na vlastní polovině, a pokoušejí se najít cestu k brance Schmeichela.
32
Cédric Soares je již po ošetření, jeho rány jsou již zašity, nicméně to vypadá, že portugalský stoper bude muset střídat, nebo minimálně vyměnit dres, na kterém jsou stopy krve.
30
Ouu, hodně tvrdý souboj za sebou má dvojice Cédric Soares a Jeffrey Schlupp. Oba se při vzdušném souboji nepříjemně zranili, a v obličeji Soarese je vidět i krev! Oba hráči jsou momentálně ošetřováni!
29
Tentokrát Ward-Prowse již centroval do vápna, nicméně obrana Leicesteru odvrátila míč na rohový kop! Exekuce čtvrtého rohového kopu domácích se ujal Tadić, který našel Fonteho. Portugalský stoper však tentokrát nemířil přesně!
28
Saints zahrávali standardní situaci, kterou rozehrál James Ward-Prowse. Mladý anglický záložník si chtěl narazit míč s Tadićem, nicméně ten mu vrátil vysoko přihrávku. Při zpracování byl však domácí hráč faulovaný Albrightonem, a je z toho další standardní sitauce!
27
O další centr do vápna Southamptonu se postaral Danny Drinkwater, který však našel pouze van Dijka. Nizozemský stoper uklidňuje situaci na vlastní polovině kombinací s José Fontem.
26
Nebezpečný centr z pravé strany posílal do vápna Marc Albrighton, který hledal Jamiera Vardyho. Anglický útočník se pokoušel o "nůžky", nicméně mu kousek chyběl, aby dokázal trefit míč!
24
Z dalšího rohového kopu už Leicester branku Kelvina Davise nedokázal ohrozit. Hra je navíc přerušna, neboť na trávníku zůstal ležet Victor Waynama. Založník z Keňi se však se však po ošetření dokázal zvednout, a vypadá to, že bude pokračovat ve hře!
23
Rozehrávky rohového kopu se ujal Marc Albrighton, jehož centr našel na hranici malého vápna jamajského stopera Morgana. Jeho hlavičku tečoval Fonte, a bude z toho další rohový kop!
22
Prvním hráčem, který dostává žlutou kartu, je Victor Waynama. Domácí záložník poslal tvrdým skluzem k zemi Drinkwatera. Leicester z následné standardní situace vytěžil rohový kop!
21
Southampton zahrával i třetí rohový kop, kterého se tentokrát ujal Dušan Tadić. Centr srbského středopolaře našel na přední tyči hlavu JOSÉ FONTEHO, který poslal míč přesně k tyči! Kasper Schmeichel byl bez šance! Portugalský stoper se tak částečně odvděčil vedení, které s ním v týdnu prodloužilo smlouvu do roku 2018!
20
Southampton vyojoval druhý rohový kop, kterého se ujal opět James Ward-Prowse, jehož nebezpečný centr se stáčel před branku. Rakouský obránce Christian Fuchs však míč odhlavičkoval na další rohový kop!
19
Teď Southamton předvedl povednou kombinaci na útočné polovině. Ward-Prowse dostal z levé strany přihrávku od Davise, a zprvní hledal Pellého. Italský kanonýr si chtěl narazit s Tadićem, tomu však nesedlo zpracování.
18
Southampton postupně přebral iniciativu, a kombinoval na útočné polovině. Aktivní Cédric Soares opět vyhrál souboj se Schluppem, a poslal nebezpečný centr do vápna. Wes Morgan však stál na správném místě, a míč odhlavičkoval!
17
V obraně skvěle zapracoval stoper José Fonte, který dokázal udržet míč před napadajícím Vardym, a následně si pomohl přihrávkou k brankáři Davisovi.
15
Následně je však hra přerušena, neboť se ostrým nedovoleným zákrokem prezentoval Sadio Mané, který poslal k zemi Okazakiho. V tomto případě se vše ještě obešlo bez žluté karty!
15
Akci Southamptonu rozběhl středem hřiště Dušan Tadić, který následně roztáhl hru na levou stranu, odkud se podařilo odcentrovat Bertrandovi. Bývalý obránce Chelsea hledakl Tadiće, ten se však k hlavičce nedostal.
14
Velmi aktivní napadání přineslo své ovoce! Francouz N´Golo Kanté obral o míč Maného, následně si však míč příliš předkopl, a obránce Bertrand následně míč odkopl na útočnou polovinu.
13
Soouthampton kombinuje na útočné polovině, a pokouší se najít mezírku v obraně Leicesteru. Hostující celek však velmi aktivně napadá!
12
Ve středu hřiště byl ostře obrán o míč Victor Wanyama, nicméně Sadio Mané dokázal dobrým napadání vybojovat míč zpět. Následně Southampton zahrozil z pravé strany, odkud odcentroval Simpson. Jeho centr našel na hranici vápan Tadiće, jehož rána však nemířila přesně!
11
O první rohový kop tohoto zápasu se postaral James Ward-Prowse, který svým centrem našel ve vápně Virgila van Dijka. Povedenou hlavičku nizozemského stopera však z brankové čáry vykopl Danny Simpson!
11
Poporvé v akci se nám ukázal také portugalský obránce Cédric Soares, který na pravé straně dokázal odcentrovat přes Schluppa. Před brankou našel pouze hostujícího Simpsona, který poslal míč na rohový kop!
10
Sadio Mané poslal přízemní centr na levou stranu, kterým chtěl najít Dušana Tadiče. U míče byl však první Danny Simpson, který raději poslal míč do zámezí.
9
Italský kanonýr Graziano Pellé si před vápnem Leicesteru zpracoval centr od Stevena Davise, nicméně byl velmi rychle napadán Schluppem, a zanedlouho o míč přišel.
8
Na trávníku nyní skončil Šinži Okazaki, kterého poslal k zemi domácí středopolař Sadio Mané. Leicester tak může pokračovat v kombinaci na útočné polovině.
7
Domácí hráči však fanouškům zatím příliš radosti neděljí! Z pravé strany poslal do vápna centr Simpson. Brankář Kelvin Davis opět nepředvedl jistý výběh, a sitauci musel řešit van Dijk, který poslal míč na hlavu Okazakiho. Japonský útočník však trefil pouze prostor, kde se nacházel Davis!
6
O první rozruch před brankou Kaspera Schmeichela se mohl postaral Dušan Tadić, který zahrával standardní situaci ze středu hřiště. Jeho centrovaný míč však ve vápně nikoho nenašel, a míč skončil v zámezí.
5
Tak to byla první velká šance dnešního utkání! Kanté roztáhl hru na pravou stranu, kam si naběhl Albrighton. Anglický středopolař zprvní poslal centr do vápna, kterým našel Jamiera Vardyho. Jeho tvrdé zakončení však mířilo těsně nad břevno!
4
Kasper Schmeichel svým prvním výkopem našel na levé straně Jeffrey Schluppa, který míč zpracoval, a centrem chtěl vybídnout ke střele Vardyho. Centrovaný míč však stáhl ze vzduchu brankář Kelvin Davis, který se do branky Southamptonu dostal při zranění Stekelenburga!
3
Lišky jsou zatím v kombinaci velmi aktivní. Na útočné polovině kombinoval obránce Simpson s Allbrightonem. Přihrávku však vystihl Wanyama, od kterého se míč odrazil do zámezí.
2
První útočnou akci Southamtonu měla na svědomí dvojice Dušan Tadić – Sadio Mané. Prvně jmenovaný se pokoušel procpat míč do vápna na Maného. Přihrávku však zablokoval obránce Schlupp!
1
Hlavní rozhodčí Paul Tierney z Anglie právě zahájil dnešní utkání! Úvodní výkop měli k dispozici hostující fotbalisté. První nebezpečný centr do vápna Sains poslal z levé strany Albrighton. Při výběhu zaváhal Davis, nicméně obrana domácích situaci zvládla.
1

Southampton FC: K. Davis – Soares, Fonte, van Dijk, Bertrand – S. Davis, Wanyama, Mané, Ward-Prowse – Tadić, Pellè.
Náhradníci: Gazzaniga – Jošida, Clasie, Jay Rodriguez, Romeu, Juanmi, Caulker.

Leicester City: Schmeichel – Simpson, Huth, Morgan, Schlupp – Albrighton, Drinkwater, Kanté, Fuchs – Vardy, Okazaki.
Náhradníci: Schwarzer – De Laet, King, Dyer, Mahrez, Benalouane, Inler.

Rozhodčí: Paul Tierney – Bryan, Nunn (vš. Anglie).
Příjemné sobotní odpoledne všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Po reprezentační pauze se na scénu opět vracejí evropské ligy! My se dnes společně zaměříme na utkání anglické Premier League, ve kterém se střetne domácí Southampton FC s Leicesterem City. Úvodní výkop je naplánován na St. Mary´s Stadium v 16:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
SOUTHAMPTON FC
Saints zatím nezažívají ideální sezónu. Po skvělých výkonech v loňském ročníku jsou letos svěřenci Ronalda Koemana lehce za očeáváním! Momentálně se nacházejí až na deváté příčce tabulky se ziskem dvanácti bodů. V případě dnešní výhry by se však Southampton dotáhl na svého dnešního soupeře!

V posledních zápasech však Saints předvádějí skvělý fotbal! Saints "nakopl" prohraný zápas s Manchesterem United, který sice skončil 2:3, nicméně Southampton se za svůj výkon rozhodně nemusel stydět. Následně Saints vyhráli v ligovém poháru, když porazili Milton Keynes Dons jasně 6:0. Následovalo domácí utkání se Swansea, ve kterém svěřenci trenéra Koemana uspěli 3:1. Poslední zápas před reprezentační přestávkou sehrál Southampton s Chelsea. Londýnský klub je v těžké krizi, nicméně se zásluhou Williana dostal do vedení. Southampton však vstřelil tři branky a skóre otočil. Skvělý výkon podal zejména Sadio Mané!

Je otázka, v jakém rozpoložení se Saints budou nacházet po reprezentační přestávce. Nizozemský trenér bude postrádat stále zraněnou brankářskou jedničku Forstera. Zraněná je také dvojice Clasie – Gardoş. K utkání je však připravena dvojice Graziano Pellé – Sadio Mané!
LEICESTER CITY
Leicester je jednoznačně považován za jedno z největších překvapení dosavadního průběhu letošní sezóny! Lišky se momentálně nachází na páté příčce tabulky se ziskem patnácti bodů!

V posledních zápasech však Leicester podává velmi nevyrovnané výkony. Nejprve Lišky remízovaly na půdě Stoke 2:2. Následně Leicester zvládl utkání ligového poháru, když porazil West Ham 2:1 po prodloužení. V následném utkání Leicester schytal debakl od Arsenalu 2:5! V posledním zápase před reprezentační pauzou si však Lišky připsaly výhru na půdě Norwiche 2:1!

Italský trenér Claudio Ranieri v dnešním utkání bude postrádat dvojici Dyer – James, nicméně zbytek týmu je připraven k dnešnímu utkání!