Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne.
West Ham United tak odjíždí ze Selhurst Parku s tříbodovým ziskem a v tabulce se posouvá na 3. příčku. Naopak Crystal Palace padá na šestou pozici.
Rozhodčí Clattenburg ukončil dnešní utkání, ve kterém domácí Crystal Palace nestačil na West Ham United a podlehl mu 1:3. Dnes se tedy na stadionu Selhurst Park zrodil stejný výsledek, jako v minulém ligovém střetnutí těchto dvou celků. Aktivnější byli hosté, kteří se ve 23. minutě dostali do vedení, to se přesně trefil Jenkinson. Jenže ten stejný hráč zavinil o malou chvíli později penaltu a Cabaye ji ve 25. minutě proměnil, a tak bylo v Londýně vyrovnáno. Pak už moc šancí nepřicházelo, ale v závěru první poloviny zápasu se nechal vyloučit Gayle, který tak oslabil svůj tým. Domácí Crystal Palace tak dohrával zápas pouze v deseti lidech, ale zrovna špatně si nevedl. Fotbalisté domácího týmu se ve druhém poločase k míči moc často nedostali, ale bránili se velmi zodpovědně. Zkrat přišel až v závěru utkání, kdy už hráčům docházely síly. V 88. minutě se nejprve trefil Lanzini a v nastaveném čase ještě Payet.
90+5
90+4
West Ham právě vstřelil branku!
Jeden z hostů na sebe navedl hned tři protihráče a poté okamžitě přihrával Lanzinimu. Argentinec Lanzini si všiml, že se mu rozebíhá DIMITRI PAYET, a tak na něj bleskově poslal přesnou kolmici. PAYET si navedl míč na pravačku a pak nádherným obloučkem obhodil domácího gólmana, který byl naprosto bez šance. PAYET to provedl chytře a West Ham může slavit.
90+3
Jelavić obdržel přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl pokračovat ve hře, to se mu nelíbilo,a tak po odpískání odkopl míč do zámezí. Automaticky vyfasoval jasnou žlutou kartu.
90
Nastavovat se budou 4 minuty.
89
Zárate v šanci, ale jeho rána byla nepřesná.
88
Hosté se konečně dočkali a mohou slavit vedoucí gól. Zárate obdržel přihrávku od Jelaviće, ustál souboj s protihráčem a poté se prezentoval přesným centrem ke vzdálenější tyči, kde byl dlouhán Carroll, jenž míč sklepl do prostoru, kde byli hned dva jeho spoluhráči. K míči se dostal nejprve Jelavić, ale ten neuspěl. Toto zaváhání napravil MANUEL LANZINI, jenž prudkou ránou dostal balon za gólmanova záda.
87
Payet vyhrál souboj s protihráčem a poté další dva protihráče obehrál. Snaživý fotbalista se prodral i ke střele, ale jedovatou dělovku napálil pouze do jednoho z obránců.
85
Sakho dnes branku nevstřelí, protože právě opouští hrací plochu. Místo něj přichází Jelavić.
84
Payet se teď prezentoval dobrým centrem do vápna, kde hledal Carrolla, ale gólman Hennessey hru přečetl a pro balon si včas vyskočil.
83
Pokud chtějí hráči West Hamu navázat na úspěšný start právě probíhající sezóny, tak musí v posledních minutách ještě pořádně zabrat.
82
West Ham přes svoji početní výhodu ve druhém poločase ještě ani jedenkrát nevystřelil na bránu. V obrovské šanci se ocitl pouze Payet, ale ten trefil tyčku.
81
West Ham se hodně snaží, ale obrana domácího celku je pevná jako skála. Ve druhém poločase je v držení míče, logicky lepší hostující tým, ale Crystal Palace hrou rozhodně nezaostává. Domácí borci hrají od konce prvního poločasu pouze v deseti a zatím na sebe mohou být pyšní.
81
Do hry půjde Jedinak.
80
Lanzini už se na to nemohl dívat, a tak vsadil na střelu z 28 metrů. Nicméně tento pokus byl spíše zklamáním, než zářivým světlem.
79
V hlavičkovém souboji se srazil Carroll s Dannem, ale oba fotbalisté jsou v pořádku.
77
Dohrál autor vyrovnávacího gólu Cabaye, místo kterého přišel na hřiště Ledley.
76
Dnešní zápas rozhodně nepatří k těm atraktivnějším, ale nejhorší to také není. Gólmani se příliš nezapotí, protože ofenzíva dnes dvakrát dobře nefunguje. Hennessey dnes zasahoval pouze jedenkrát a Adrián nemusel vůbec.
74
Carroll vzal teď vše na sebe a vystřelil asi z 25 metrů, avšak jeho pokus byl nepřesný, a tak Hennessey zasahovat nemusel.
74
Na hrací plochu se dostává Zárate, kterému uvolňuje místo Moses.
72
Payet zahrával další z rohových kopů, ale standardní situace se hostům nepovedla. West Ham však u míče vydržel a Lanzini se dostal do šance, jeho střela však byla zablokována. Následuje další roh pro hosty.
72
Adrián si teď po dlouhé době sáhl na balon, a to když si vyskočil pro centrovaný balon.
71
Ze standardní situace hosté nic nevytěžili, ale zůstávají u míče. Crystal Palace je pod velkým tlakem a brání v devíti hráčích.
70
Moses se snažil obejít Puncheona, ale to se mu úplně nepodařilo. Nicméně hosté nemusí smutnit, protože mají výhodu rohového kopu.
70
West Ham pokračuje ve své aktivitě, ale na pořádnou šanci stále čeká.
69
Hosté ze standardní situace nic nevytěžili, protože obrana Crystalu Palace byla pozorná a míč s velkým klidem odkopla do bezpečí.
69
Po svém příchodu na sebe už Jedinak dokázal upozornit a to teď, když poslal k zemi svého protihráče a za svůj faul právem vyfasoval žlutou kartu.
68
West Ham měl k dispozici další rohový kop, tentokrát ho rozehrál nakrátko, ale bránu soupeře neohrozil.
67
Hosté vybojovali rohový kop, kdy se k centrovanému balonu dostal hlavičkující Carroll, ale jeho pokus skončil vysoko nad bránou.
65
Carroll obdržel přihrávku do velkého vápna, kde poslal k zemi svého protihráče a rozhodčí mu odpískal faul. Útočník West Hamu se nemůže divit, protože sudí postupoval správně.
63
Na pravém křídle se uvolnil Jenkinson, který od spoluhráče obdržel přihrávku a poté ze své kopačky vyslal učebnicový centr do vápna. K balonu se dostal hlavičkující Payet, jenž v obrovské šanci trefil pouze tyčku!
63
Vystřídali také hosté: ze hřiště odešel McArthur a místo něj přišel Jedinak.
62
Dohrál Noble, kterého vystřídal dlouhán Carroll.
60
Hosté se na malou chvíli dostali pod tlak, ale ustáli ho a vyšli z něj bez inkasované branky.
58
U postranní čáry se rozcvičuje Andy Carroll, s velkou pravděpodobností se brzy dostane na hřiště.
57
Fotbalisté West Hamu se teď pohybovali v blízkosti pokutového území svého soupeře. Do zakončení se dostal Kouyaté, ale jeho pokus byl úspěšně zablokován Dannem.
55
Crystal Palace se snaží uklidnit hru a vydechnout.
55
Kouyaté našel přihrávkou Payeta, ale ten se pak prezentoval jen nepřesným centrem, a tak hosté o balon přišli.
54
Druhý poločas zatím žádné šance nepřinesl, a tak doufejme, že se obraz hry brzy zlepší. Nyní má West Ham k dispozici autové vhazování.
52
Standardní situaci si vzal na starost Sako, jenž odcentroval balon do vápna, ale tam našel pouze bránícího protihráče, který v pohodě odkopl míč do bezpečí.
52
Kouyaté se snažil získat míč pro West Ham, ale počínal si za hranicí pravidel. Následuje volný přímý kop pro domácí hráče.
51
Na stadionu panuje příjemná atmosféra a zápas sleduje slušný počet diváků. Přesné číslo se dozvíme později.
51
Payet poslal dobrý centr do velkého vápna, ale Moses si při zpracování míče pomohl rukou, a tak musel rozhodčí hru přerušit.
50
Fotbalisté West Hamu jsou stále u míče a snaží se překonat obrana domácího celku, ale zatím se jim to příliš nedaří.
48
West Ham se s balonem dostal až do velkého vápna, ale pak přišla nepřesná přihrávka a snažení hostů skončilo.
48
Na začátku druhého poločasu jsou u míče převážně hosté, kteří mají početní převahu. Domácí tým se brání a čelí mírnému tlaku.
46
Kouč Pardew musel zareagovat na vyloučení, a tak do druhého poločasu připravil střídání. Do hry už se nedostal Zaha, kterého nahrail Sako.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hráči West Hamu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Rozhodčí Clattenburg ukončil první poločas za nerozhodného stavu 1:1. Do vedení šli ve 23. minutě hosté, když se přesně trefil Jenkinson, ale o 2 minuty později už bylo vyrovnáno, protože Cabaye proměnil pokutový kop, a dal tak gól na 1:1. West Ham byl v prvním poločase mírně aktivnější, ale příliš šancí k vidění nebylo. Ve druhém poločase bude mít West Ham výhodu, protože v závěru prvního poločasu se nechal vyloučit Gayle, a Crystal Palace tak bude dohrávat v deseti hráčích.
45+2
45+2
K odraženému míči se pak dostal ještě Jenkinson, který pálil z voleje, ale svůj tým do vedení poslat nedokázal.
45+1
Payet se prezentoval dobrým centrem do vápna, ale obrana domácícho celku byla pozorná a míč odkopla do bezpečí.
45+1
Střelou ze střední vzdálenosti se prezentoval Lanzini, ale jeho pokus byl zablokován na rohový kop.
45
Druhý poločas bude nastaven o 2 minuty.
44
Gayle oslabuje svůj tým, po druhé žluté kartě odchází předčasně do sprch a domácí tým bude muset zápas dohrát pouze v deseti hráčích.
43
Domácí tým dostal výhodu rohového kopu, kdy se do zakončení hlavou prodral Hangeland, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
42
Domácí tým mohl jít do vedení, ale Puncheon ani Zaha svoji šanci nevyužili. Puncheon si totiž dobře pohlídal ofsajd a vyrazil k Adriánově brance, s míčem byl až ve vápně, ale tam zazmatkoval. Nicméně podařilo se mu ještě dostat balon pro Zahu, který se dostal ke střele, ale ta už přišla pozdě a protihráč ji zablokoval.
41
Payet vypadal teď hodně naštvaně a po nevyhraném souboji s protihráčem zakopl balón. Sudímu se to nelíbilo a vytasil žlutou kartu.
39
Zaha předběhl Jenkinsona a poté se dostal do zakončení, ale zkušený Adrián svůj tým podržel. Stav skóre stále 1:1.
35
Oba celky se snaží dostat do vedení, ale obrana na obou stranách pracuje zodpovědně, takže šancí k vidění příliš není.
32
Ve středovém kruhu se Gayle provinil faulem a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
31
Domácí fotbalisté se před standardní situací sice ubránili, ale k odraženému balonu se dostal Moses, který to zkusil z 20 metrů, avšak jeho pokus skončil vysoko nad brankou.
29
Hráči West Hamu získali výhodu rohového kopu, kdy se v šanci objevil Sakho, ale jeho dobrý pokus byl zastaven. Následuje další roh pro hosty.
28
Payet si ve velkém vápně ukázkově zpracoval balon a poté se dostal do zakončení, ale jeho rána byla protihráčem zablokována, a tak se stav skóre nemění.
25
Crystal Palace právě vstřelil branku!
YOHAN CABAYE penaltu napoprvé sice proměnil, ale rozhodčí nařídil pokutový kop ještě jednou, protože jeden z domácích hráčů vnikl do pokutového území dříve, než měl. CABAYE se nenechal rozhodit a i druhý pokus proměnil. Gólman Adrián si na balon sice sáhl, ale inkasovanému gólu nedokázal zabránit.
24
Jenkinson se z hrdiny stává smolařem. Ve vápně totiž poslal k zemi svého protihráče a sudí nemohl rozhodnout jinak.
24
Crystal Palace bude zahrávat pokutový kop!
23
Hosté předvedli dobrou kombinační hru a mohli se radovat ze vstřelené branky. Moses parádně načasoval přihrávku pro CARLA JENKINSONA, který si pohlídal ofsajdové postavení a v souboji jeden na jednoho nedal domácímu brankáři šanci.
21
Domácí tým měl výhodu volného přímého kopu, ale West Ham se v pohodě ubránil a následně vyrazil do brejku. Velký kus práce odvedl Moses, který několikrát obehrál dva bránící protihráče a s míčem se dostal až do vápna, ale tam už byl zastaven.
20
Crystal Palace okamžitě vyrazil do protiútoku, ale ve hře nepokračoval. Tomkins svého protihráče zastavil faulem a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu.
20
Rohový kop si vzal na starost Payet, jenž se prezentoval parádním centrem ke vzdálenější tyči, kde se ke střele hlavou dostal Tomkins, ale jeho pokus byl nepřesný a do brány se nevešel. Fotbalista West hamu se dožadoval dalšího rohu, protože měl pocit, že jeho protihráč balon tečoval, ale sudí byl jiného názoru.
19
West ham United bude zahrávat rohový kop, který vybojoval aktivní Sakho.
18
Gayle si sbíhal pro balon do vápna, ale pozorný Adrián si celou situaci pohlídal a míč uklidil do své náruče.
17
K míči se postavil Payet, ale i Cresswell. Volný přímý kop si vzal na starost druhý jmenovaný, jehož střela byla nepřesná a skončila vysoko nad bránou. Cresswell sice hezky obstřelil zeď, ale to bylo všechno. Následuje odkop od brány, který si bere na starost Hennessey.
16
Sakho obdržel dobrou přihrávku a snažil se projít přes bránícího protihráče, ale to se mu nepodařilo, protože ho Hangeland zastavil faulem. Následuje volný přímý kop pro West Ham, a tak se domácí tým musí pozorně bránit, protože West Ham je na standardních situacích celkem silný.
15
West Ham podnikl dobrý protiútok podél pravé postranní čáry, ale ještě lepší byl Hangeland, který přihrávku soupeře zastavil a k tomu jako bonus vybojoval autové vhazování.
14
Domácí tým rozehrál nakrátko a pomalu se přesunul na útočnou polovinu. O přihrávku si řekl Gayle, ale u balonu byl dříve Adrián, který opustil svůj prostor a míč odkopl daleko od své brány.
14
V blízkosti středového kruhu se proti pravidlům provinil Collins, který poslal k zemi Zahu.
10
West Ham byl teď hodně pod tlakem! Hned několik hráčů Crystalu Palace se dostalo do vápna soupeře a přihrávali si mezi sebou. Chyboval nejprve Collins, který za sebe pustil přihrávku, kterou mohl určitě v pohodě zastavit, ale nestalo se tak. Nicméně hosté tlak soupeře ustáli a balon odkopli daleko od své svatyně.
9
V úvodních minutách jsou slyšet převážně fanoušci West Hamu, kteří hlasitě podporují své miláčky.
8
Přihrávku na hranici velkého vápna obdržel Payet, který zkušeně obehrál protihráče a poté se dostal do zakončení. Nicméně gólman Hennessey byl připraven a připsal si první úspěšný zákrok.
6
Jeden z domácích hráčů byl faulovaný, a tak dostal domácí tým výhodu standardní situace. Volný přímý kop si vzal na starost Cabaye, kterému se ve vápně nabídl Gayle, jenž přihrával Puncheonovi, ale jeho střela byla velmi nepřesná a Adrián mohl zůstat v naprostém klidu.
5
Teď se domácímu týmu průnik na soupeřovu polovinu podařil bez chybičky. Bolasie přihrával za obranu, ale pozorný Adrián včas vystartoval a míč si uklidil do náruče.
4
U míče jsou domácí fotbalisté, kteří se snaží dostat na soupeřovu polovinu, ale West Ham rozehrávku aktivně napadá.
2
Na druhé straně podnikli útočnou akci domácí hráči, avšak Gayle si nepohlídal ofsajd, a i když obdržel míč, tak ve hře pokračovat nemohl. I přesto to Gayle zkusil, ale Adrián si počínal zkušeně. Veškeré snažení bylo marné, protože jak už bylo řečeno, signalizován byl ofsajd.
1
Hosté svého soupeře napadali a získali balon pro sebe. Velkou pochvalu si zaslouží kapitán Noble, jenž se prezentoval parádní přihrávkou na levé křídlo, kde nastartoval rychlé nohy Lanzini, který se s míčem dostal do vápna a tam obehrál bránícího protihráče. Přihrávku před bránu obdržel Payet, ale nevyšel mu krok, a tak balon ideálně netrefil. Payet v obrovské šanci branku netrefil, ale příliš nechybělo. Tato situace byla pro domácí tým velkým varováním.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří do dnešného zápasu nastoupili tradičně v pruhovaných dresech, barevná kombinace je všem jasná, tedy červeno-modrá.
1
-3
Hlavní sudí Clattenburg přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu, kde čekají na pokyn rozhodčího.
-13
Rozcvička končí a oba týmy se odebírají do svých šaten.
-29
Fanoušci obsazují svá místečka a přihlíží rozcvičce.
-29
Na stadionu právě probíhá rozcvička obou celků.

Crystal Palace FC: Hennessey – Kelly, Dann (C), Hangeland, Souaré – Cabaye, McArthur – Zaha, Puncheon, Bolasie – Gayle.
Náhradníci: McCarthy – Delaney, Ledley, Jedinak, Sako, Campbell, Bamford.

West Ham United: Adrián – Jenkinson, Tomkins, Collins, Cresswell – Kouyaté, Noble (C) – Lanzini, Payet, Moses – D. Sakho.
Náhradníci: Randolph – Ogbonna, Obiang, Carroll, Zárate, E. Valencia, Jelavić.

Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Collin.
-73
Fotbalisté West Hamu právě dorazili na místní stadion.
Malinko víc se věří Crystalu Palace, který má lepší postavení v tabulce a výhodu domácího prostředí. Nicméně West Ham nechce odjet ze Sulhurst Parku s prázdnou, a tak doufejme, že bude k vidění zajímavé utkání.
Poslední vzájemné utkání, hrané na stadionu Selhurst Park v Londýně, sledovalo 24 242 diváků, kteří příhlíželi výhře West Hamu, který dokázal zvítězit o 2 góly. 23. srpna 2014 skončil zápas výsledkem 1:3. Na listinu střelců se zapsal Marouane Chamakh, pak také hráči West Hamu Mauro Zárate, Stewart Downing a Carlton Cole.
West Ham United je v tabulce na 6. příčce a na svém kontě má 14 bodů. Fotbalisté West Hamu čtyřikrát zvítězili, dvakrát remizovali a dvakrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 17:11.
Crystal Palace FC se v tabulce nachází na 4. místě a na svém kontě má 15 bodů. Crystal Palace pětkrát zvítězil, ani jedenkrát neremizoval a třikrát byl poražen. Dosavadní stav skóre je 11:7.
Na zápas byli nominováni:

Crystal Palace FC: Hennessey, McCarthy, Speroni, Dann, Delaney, Hangeland, Kelly, Mariappa, Souare, Bolasie, Cabaye, Guedioura, Jedinak, Ledley, Lee, McArthur, Mutch, Puncheon, Sako, Zaha, Bamford, Campbell, Gayle.

West Ham United: Adrián, Randolph, Spiegel, Collins, Cresswell, Demel, Henry, Jenkinson, O'Brien, Ogbonna, Oxford, Reid, Tomkins, Antonio, Cullen, Kouyaté, Lanzini, Moses, Noble, Obiang, Payet, Samuelsen, Carroll, Jelavić, Lee, Sakho, Zárate.

Příjemné odpoledne všem fanouškům anglické Premier League. Dnes máme na programu 9. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Crystal Palace FC a West Ham United. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Selhurst Park. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.