To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Je dobojováno! K vidění byla bitva doslova o každý centimetr hřiště plná faulů a hraničních zákroků, která nakonec skončila zaslouženou remízou. Ve druhé půli oba celky vsadily na defenzivní catenaccio, jež tedy slaví oboustranný úspěch – po divoké devětadvacáté a třicáté minutě hry už žádný gól nepadl.
90+4
90+3
Boštjan Cesar zůstal ležet na trávníku, hosté ale v akci ještě dlouho poté pokračovali, za což se dočkali spršky nadávek ze strany veronských příznivců.
90+1
Ani jeden tým se ale nikam nežene, balon je momentálně v autu a Paolo Cannavaro s vhazováním už dobrých deset sekund otálí.
90
Sudí Ghersini nastavil nad základní časový rámec hned tři minuty!
89
V předposlední minutě základní hrací doby se ke střele z hranice pokutového území dostal Nicola Rigoni, nicméně balon mu v klíčový moment sjel z kopačky, a Consigli tak byl bez práce.
87
Domácí ale s rozehrávkou naložili prachbídně a Boštjan Cesar se navíc po ztrátě míče vyfauloval, rozehrávku tak budou mít k dispozici hosté.
86
Francesco Magnanelli si v souboji se střídajícím Mpokuem počínal nedovoleně, což neuniklo očím sudího Ghersiniho. Domácí budou mít čas a klid na rozehrávku.
85
Chorvatský šikula Šime Vrsaljko na pravé straně hřiště znovu ukličkoval svého strážce, jeho následný centr už ale tak povedený vůbec nebyl.
84
Hosté teď navíc drží balon na útočné polovině a nikam s ním nespěchají, vše nasvědčuje tomu, že zápas skončí dělbou bodů.
83
Domácí se teď ne a ne dostat za půlící čáru, družina kouče De Francesca se srdnatě brání a nepouští veronské fotbalisty vůbec k ničemu.
81
Před střídajícím Trottou se otevřela dálnice volného prostoru, sassuolský středopolař toho ale nedokázal využít a nasměroval svou střelu výrazně mimo.
80
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Domenico Berardi, přichází Matteo Politano.
79
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Nicola Sansone, přichází Grégoire Defrel.
78
Hra je s blížícím se koncem hodně rozkouskovaná. Ani jeden tým se nikam nežene a z tribun se stále častěji ozývá pískot.
76
Aktivní Nicola Sansone nakonec dostal míč do palebné pozice, ale nic kloudného s ním na kopačce nevymyslel.
75
Vrsajlkův průnik dokázal včasným vyběhnutím zastavit krajní zadák Gennaro Sardo, hosté tak budou mít k dispozici "jen" vhazování.
74
Modrobílí lišácky rozehráli přímý kop nakrátko a na konci jejich nacvičeného signálu stál Inglese, který ale hlavičkoval o píď vedle!
72
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Diego Falcinelli, přichází Marcello Trotta.
71
S tou se jim ale nepodařilo naložit podle představ, zelenobílí se opět bez problémů ubránili. Dvacet minut před koncem vše nasvědčuje tomu, že zápas skončí smírně.
70
Federico Peluso zastavil unikajícího Pinziho jen za cenu faulu, domácí tak budou mít spoustu času na rozehrávku z pravé strany hřiště.
69
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Valter Birsa, přichází Filippo Costa.
67
Hráči Chieva se okamžitě poté vydali do rychlého protiútoku, ten ale skončil ještě před půlící čarou a nadechující se diváci v tu chvíli vydechli zklamáním.
66
Daleko se ale neproklestili a na druhou stranu se okamžitě vydal všudypřítomný Duncan, jenž se dostal až ke střele, která však byla zblokována.
65
Hra se teď přelévá ze strany na stranu, míč na svých kopačkách momentálně drží veronští fotbalisté, kteří si postupně klestí cestu vpřed.
63
Na konci akce na jeden dotek založené Cannavarem stál Alfred Duncan, pokus ghanského středopolaře z hranice pokutového území však o několik metrů minul levou tyč!
62
Po následném rohovém kopu se k hlavičce dral Simone Missiroli, ale Albano Bizzarri zužitkoval svou výškovou převahu a ukryl pumlíč ve své náruči.
61
Diego Falcinelli si troufl na spektakulární nůžky, míč ale netrefil podle svých představ a veronská defenzíva jeho pokus bezpečně zblokovala.
60
Hodina hry je za námi a v posledních minutách předváděný fotbal nápadně připomíná ten ze začátku prvního poločasu, kdy nebylo k vidění vůbec nic zajímavého.
58
Simone Missiroli si u postranní čáry vyšlápl na unikajícího Mpokua, karetnímu trestu ale ušel. Domácí budou mít k dispozici rozehrávku z levé strany.
57
Šime Vrsaljko se nekonečnou kličkovanou nakonec zbavil svého strážce, jeho následný centr do pokutového území ale nikoho v zelenočerném nenašel.
56
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Nicolas Frey, přichází Gennaro Sardo.
55
Nicolas Frey zůstal ležet v bolestech na trávníku, Duncan poté předvedl sportovní gesto a zakopl míč do autu.
53
Zajímavý míč poslal do pokutového území Alfred Duncan, nikdo v zelenočerném se ale k balonu nedostal, a tak bude následovat jen odkop od svatyně Albana Bizzarriho.
52
Nyní už se konečně zase začalo hrát, Paolo Cannavaro za doprovodu klubových lékařů odkráčel do zámezí, kde se podrobí krátkému vyšetření.
51
Hra je stále přerušena, Cannavarovi se příliš nechce ze země a z tribun se ozývá hlasitý pískot.
50
Domácí tak dlouho kombinovali na útočné polovině, až jeden z hráčů v modrobílém srazil k zemi sassuolského zadáka Cannavara.
48
Juj, to bylo nepřesné. Šime Vrsaljko dostal míč do nadějné palebné pozice, jeho projektil zpoza šestnáctky ale proletěl vysoko, vysokánsko nad Bizzarriho svatyní.
47
Boštjan Cesar zcela zbytečně zajel do unikajícího Falcinelliho a může být rád, že ušel karetnímu napomenutí.
46
Druhý poločas začne v 19:03.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi. Až téměř do třicáté minuty nebylo k vidění – až na pár žlutých karet – vůbec nic zajímavého, pak ale padly dva góly v rozmezí jediné minuty! Valter Birsa nejprve poslal Chievo do vedení z penalty, aby ihned poté srovnal Nicola Sansone. V závěru první půle byli aktivnějším týmem bílomodří, další branka už ale nepadla.
45+1
45+1
V samém závěru první půle se ještě ke střele dostal aktivní Nicola Sansone, jeho projektil z levé strany ale proletěl těsně vedle Bizzarriho svatyně!
45
Zdá se, že ne – sudí Ghersini totiž nastavil nad rámec první půle jen jednu minutku.
44
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je téměř u konce a domácí jsou v posledních minutách jasně lepším týmem, dočkají se gólu ještě před poločasovým hvizdem?
43
A další šance! Roberto Inglese se zničehonic zjevil úplně sám před Consiglim, ten ale výtečným reflexivním zákrokem udržel nerozhodný stav!
41
Akce Chieva ale pokračovala a nakonec se dostal ke střele střídající Paul-José Mpoku, jehož pokus k bližší tyči ale Andrea Consigli lapil!
40
Z něj ale žádné nebezpečí pro hosty nepramenilo, balon totiž ani nedoletěl do pokutového území.
39
Nepovedený Birsův centr Francesco Acerbi pro jistotu ztečoval do zámezí, modrobílí tak budou zahrávat další rohový kop.
38
Alfred Duncan nedal u postranní čáry Pinzimu ani čuchnout a ačkoliv se domácí středopolař zlobí, zcela jednoznačně se jednalo o čistý zákrok ghanského legionáře.
36
Střídání v týmu Chievo Verona: ze hřiště odchází Antonio Floro Flores, přichází Paul-José Mpoku.
35
Jeden z domácích hráčů se teď dostal ke střele z ostrého úhlu, nicméně ta nebyla vůbec prudká a Andrea Consigli měl úlohu snadnou.
34
Veronští fotbalisté v poklidu kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou, tribuny tamního stánku po divoké pasáži zase utichly.
33
Ta už ale úspěchem neskončila, hráči v modrobílých dresech poté nic nevymýšleli a odkopli míč na soupeřovu polovinu.
32
Tak takhle divoký vývoj si asi po nudné pětadvacetiminutovce tipoval málokdo. Oba týmy najednou hrají ofenzivně a Simone Missiroli se po pravém křídle řítí do další šance.
30
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, je vyrovnáno! Ihned po rozehrávce ze středového praporku se Sassuolští vydali kupředu, NICOLA SANSONE si navedl míč z levé strany na střed hřiště a jeho spektakulární rána zpoza šestnácky zapadla pod břevno domácí svatyně!
29
Chievo právě vstřelilo branku!
Domácí jdou do vedení! Exekuce pokutového kopu se ujal VALTER BIRSA, který penaltu suverénně proměnil přízemní střelou do Consigliho protipohybu!
28
Nešťastník Federico Peluso totiž nedovoleně zajel do protihráče ve vlastním pokutovém území a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
27
No a pozor, Veronští budou zahrávat pokutový kop!
26
Francesco Acerbi na poslední chvíli zastavil rodící se šanci Chieva, když odkopl míč do zámezí těsně před dotírajícím Birsou.
25
No a stejně tak i protestující Valter Birsa, domácí příznivci se teď na sudího Ghersiniho hodně zlobí!
25
Začíná se nám pěkně přiostřovat! Ivan Radovanović si vyšlápl na Francesca Magnanelliho a ani on neunikne karetnímu trestu.
23
Nicola Rigoni nehezky zajel do Domenica Berardiho a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
22
Nákop adresovaný rozběhnutému Šimemu Vrsaljkovi se nesetkal s úspěchem, následovat tak bude pouze odkop od Bizzarriho svatyně.
21
Hra je plná hraničních zákroků a téměř neustále je přerušena, zatím je to tradiční italské catenaccio.
20
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Na první gól i první šanci stále čekáme, územní převahu však mají – možná trochu překvapivě – fotbalisté Sassuola.
18
Francesco Acerbi pod tlakem vrátil balon Consiglimu, hosté v poklidu zakládají další akci z hloubi vlastní poloviny.
17
Z poloprázdných tribun obrovského Stadio Marco Antonio Bentegodi se začíná ozývat pískot, divákům se zatím investice do lístků na tento zápas zatím příliš nevyplácí...
16
Hra je hodně rozkouskovaná, už ani sassuolským fotbalistům se nedaří dostat se k souvislejší kombinaci a k vidění je defenzivní plácaná.
14
Přihrávka adresovaná Floro Floresovi nestála za nic, míč doletěl do autu a zelenočerní budou vhazovat.
13
Alfred Duncan vypálil po Berardiho přihrávce z uctivé vzdálenosti, jeho projektil byl ale zblokován a Bizzarri byl bez práce.
12
Ofsajd a v něm Roberto Inglese, hostující gólman Consigli tak bude mít dostatek času a prostoru na rozehrávku.
11
Alfred Duncan zezadu postrčil do Valtera Birsy a ačkoliv se rozhodnutí sudího diví, jednalo se o zcela jednoznačný faul.
9
Zelenočerní jsou v úvodu jednoznačně aktivnějším týmem, Veronští se jen brání a fotbalisté Sassuola dál neohroženě pokračují v kombinaci.
8
Centr Simoneho Missiroliho z pravé strany byl sražen do zámezí, Sassuolští tak budou zahrávat další roh.
7
Z něj sice žádné nebezpečí pro Bizzarriho a spol. nepramenilo, Domenico Berardi ale ještě vybojoval míč pro hosty.
6
Antonio Floro Flores to přehnal s razancí v souboji s unikajícím Vrsajlkem, zelenočerní tak budou mít k dispozici přímý kop.
5
Po faulu Antonia Floro Florese budou mít hosté čas a klid na rozehrávku, už od prvních minut se hraje tvrdě a nevybíravě.
3
Sassuolští nyní vybojovali svůj první rohový kop, z něj ale žádné nebezpečí pro Albana Bizzarriho nepramenilo.
2
Hosté se v úvodu usadili na útočné polovině, jejich akcím ale chybí dostatečná přesnost a rychlost, modrobílí se tak bez problémů brání.
1
Krátce po výkopu si Nicolás Spolli v hlavičkovém souboji vyšlápl na Falcinelliho, hra je tak okamžitě přerušena.
1

Chievo Verona: Bizzarri – Frey, Spolli, Cesar, Gobbi – Pinzi, Radovanović, N. Rigoni – Inglese, Birsa, Floro Flores.
Náhradníci: Bressan, Seculin – Costa, Damian, Sardo, Mpoku, Pellissier, Dainelli, Ninković.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Vrsaljko, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Missiroli, Magnanelli, Duncan – D. Berardi, Falcinelli, N. Sansone.
Náhradníci: Pegolo, Pomini – Politano, Trotta, Pellegrini, Terranova, Gazzola, Longhi, Antei, Biondini, Defrel.

Rozhodčí: Ghersini – Galloni, Di Vuolo.
US SASSUOLO CALCIO

To Sassuolští se prakticky od začátku probíhajícího ročníku drží v první polovině tabulky, momentálně jim patří osmá příčka se stejným bodovým ziskem jako deváté Empoli. Celku z provincie Modena se ale v poslední době vůbec nedaří, neroverdi čekají na výhru už šest ligových kol. V minulém kole se Sassuolo utkalo s Palermem a dokázalo otočit nepříznivý stav 0:1 ve svůj prospěch, vedení ale neroverdi vydrželo pouhé tři minuty – 2:2.
CHIEVO VERONA

Chievu se v poslední době příliš nedaří, přesto se žlutomodří drží v klidných středových vodách tabulky. Svěřenci Rolanda Marana v minulém kole ukončili čtyřzápasovou šňůru bez vítězství, když zvítězili na půdě trápícího se Turína. Před kýženou výhrou Veronští prohráli třikrát v řadě s celkovým skóre 1:9.
Krásný podvečer, buon giorno! Srdečně vás vítám u sledování duelu pětadvacátého kola italské Serie A, v němž se v rámci měření sil mezi dvěma týmy ze středu tabulky utkají Chievo Verona a US Sassuolo Calcio. Tak si to nenechte ujít, k našemu přenosu jste samozřejmě zváni.