Tak tohle byl výprask! Aston Villa prohrála s Liverpoolem ostudně 0:6 a potvrdila, že je letos nejhorším týmem Premier League. Domácí dnes předvedli naprosto odevzdaný výkon. V první půli načali debakl Daniel Sturridge a James Milner a vše pak završila sedmiminutovka ve druhém dějství, ve které se prosadili Emre Can, Divock Origi a Nathaniel Clyne. Skóre duelu na 0:6 uzavřel v 71. minutě sváteční střelec Kolo Touré. Fotbalisté Liverpoolu si tak připsali do tabulky povinné tři body a jejich fanoušci mohou oslavovat naprosto dominantní způsob, jakým toho dosáhli.
90+3
90+1
Tak ještě tři minuty, poté už trápení Aston Villy skončí.
90
Ten skončil nepovedeným signálem. Ani následný protiútok Aston Villy neměl dlouhého trvání.
89
Ještě rohový kop pro Liverpool.
88
Zápas se už jen dohrává, ani hosté se nikam neženou.
86
Hendersonův centr odvrátil na vlastní bránu Lescott. Bunn byl pozorný a balón lapil.
85
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Micah Richards, přichází Alan Hutton.
84
Kevin Stewart se zapisuje do statistik zápasu žlutou kartou,kterou si vykoledoval za zákrok na Gueyeho.
83
Centr Westwooda přizvedával před bránou Lyden. Volného míče se ale ujal Kolo Touré.
81
Je tu posledních deset minut řádné hrací doby, domácí už by se asi raději viděli v kabině.
80
Domácím zatím není souzen ani čestný úspěch! Sinclair se na levém křídle hezky uvolnil, ale jeho střelu zastavila spojnice břevna a tyče!
77
Domácí Jordan Veretout fauloval Stewarta a vyfasoval žlutou kartu.
76
Christian Benteke se vrací na stadion, kde si udělal v anglickém fotbale velké jméno. První dotek s míčem mu příliš nevyšel, dal si ho daleko od nohy.
74
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Christian Benteke.
73
Utkání se dohrává před poloprázdným stadionem. Není divu, že se příznivcům Aston Villy nechce na popravu jejich týmu dívat.
71
Liverpool právě vstřelil branku!
Na roh Hendersona si před bránou naskočil neobsazený KOLO TOURÉ a Bunn se za balónem jen ohlédl. Liverpool vede 0:6, což fanoušci tohoto klubu dlouho nepamatují!
70
Liverpool domácí definitivně sestřelil třemi góly během pěti minut a tak se nám ve Villa Parku rodí pořádný debakl.
68
Clyne zastavil pronikajícího protihráče ostrým faulem. Žlutit se ale nebude.
66
Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Leandro Bacuna, přichází Jordan Lyden.
66
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Kevin Stewart.
65
Domácí fanoušci začínají ve velkém opouštět hlediště! Hráči Liverpoolu rychle rozehráli standardní situaci a prokombinovali se až do šance, kterou ještě NATHANIEL CLYNE neproměnil. K odraženému míči se ale dostal Firmino a po jeho práci mohl opět Clyne dorážet do zcela prázdné brány – 0:5.
65
Žlutou kartu dostává Ashley Westwood (Aston Villa FC).
63
Demolice pokračuje! Coutinho vyslal do samostatného úniku DIVOCKA ORIGIHO, který se trefuje ani ne po minutě na hřišti. Belgický útočník obstřelil vybíhajícího Bunna přízemní ranou.
62
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Daniel Sturridge, přichází Divock Origi.
60
Domácí fanoušci už jsou velmi frustrovaní, naopak příznivci Liverpoolu si duel užívají.
58
Reds dominují a nyní vedou už třígólovým rozdílem! Bacuna ztratil ve středu hřiště míč, čehož využil Firmino, jenž nahrál EMREMU CANOVI a ten přízemní střelou z 23 metrů překonal Bunna potřetí – 0:3. První gól Cana v tomto ročníku Premier League.
58
Otřeseného Gabriela Agbonlahora, jenž utržil ránu do hlavy, nahrazuje Scott Sinclair.
57
Je tu další ošetřování Gabiho Agbonlahora. Už se připravuje střídání.
55
Protiútok domácích nepřinesl vůbec nic. Vhazuje Liverpool.
55
Hosté pokračují v aktivním výkonu, balón je u šestnáctky Aston Villy.
54
Bunn musel rychle z branky, aby vyboxoval míč před hlavou Sturridge.
53
Coutinho zrychlil hru kolmou přihrávkou na Morena, jenž posílal míč na zadní tyč. Tam ho odklidil na roh domácí obránce.
53
Hosté stále v klidu kombinují a Villans v podstatě jen přihlížejí.
51
Domácí se ubránili, ovšem Reds zůstávají na balónu.
51
Centr Clyna z pravé strany odvrací na roh Okore. Agbonlahor je zpět na trávníku.
50
Agbonlahor kulhá v doprovodu zdravotnického týmu ze hřiště. Uvidíme, zda se ještě do hry vrátí.
49
Nějaké zdravotní problémy má Gabriel Agbonlahor. Domácí útočník je na hrací ploše ošetřován.
48
Coutinho byl přistrčen Richardsem, Liverpool rozehrává.
47
Přízemní centr Bacuny nadělal Mignoletovi problémy, hostující brankář zalepil míč až na druhý pokus. Nikdo z hráčů Aston Villy však poblíž brány nebyl.
46
Ani jeden z manažerů zatím nesáhl ke střídání. Byť Rémy Garde by k tomu rozhodně důvod měl.
46
Fotbalisty Aston Villy vyprovází do kabin pískot. Domácí totiž v první půli nepředvedli vůbec nic a jen ukazují, proč se nacházejí na posledním místě tabulky. Reds tak bez většího úsilí vedou 0:2. Skóre zápasu otevřel v 16. minutě Daniel Sturridge, jenž se prosadil po parádním centru Coutinha. Ve 25. minutě se pak trefil z přímého kopu James Milner, jehož centr propadl až za překvapeného gólmana Bunna.
45+2
45+2
Hráči z města Beatles dohrávají poločas na polovině Villans.
45+1
Rozhodčí Swarbrick nastaví první půli o dvě minuty.
44
Hosté rozehráli rohový kop nakrátko a dokázali obraně Aston Villy pořádně zatopit. Po rychlé kombinaci se dostal z levé strany před bránu Milner. Jeho centr odhlavičkoval Lescott pouze k Danielu Sturridgovi, jehož bombu vyrazil skvělým zákrokem gólman Bunn. Ten teď své spoluhráče podržel!
43
Domácí Leandro Bacuna nasadil hokejový strom Coutinhovi a dostává tak žlutou kartu.
42
Manažer Aston Villy, Rémy Garde, vypadá navenek v klidu. V kabině ale bude mít svým hráčům určitě co vysvětlovat.
41
Milner předal na levé straně míč Sturridgovi, který centroval. Okore balón odkopl do bezpečí.
39
Tohle už bylo lepší. Cissokho odcentroval z levé strany a moc nechybělo, aby se k balónu dostal Agbonlahor. Akce pak ještě pokračovala spoluprací Richardse s Bacunou na pravé straně. Těžko říci, zda druhý jmenovaný centroval, nebo střílel, každopádně míč poslal jen do náruče Mignoleta.
39
Domácí nyní drží míč, kombinují ale daleko od brány soupeře.
37
Mizérie Villans pokračuje, s takovým výkonem je záchrana Premier League na míle vzdálená.
35
Henderson ve středu hřiště fauloval, rozehrávat bude Aston Villa.
34
Coutinho zahrával přímý kop z nějakých 25 metrů. Balón se vytočil ven z brány a skončil tak metr vedle horního rohu.
32
Hraje se v poklidném tempu. Aston Villa se trápí a hosté v klidu kombinují ve středu pole.
31
Po rohovém kopu se už Liverpool ubránil.
30
Domácí ztratili ve středu hřiště míč a Reds z následného brejku málem vytěžili další zásah! Firmino nacentroval na Milnera, jenž míč hlavou vrátil před bránu a Henderson se tak ocitl ve velké šanci. Jeho zakončení vychýlil vedle tyče jeden z bránících hráčů.
29
Richards si pohlídal Coutinha a domácí tak budou kopat od své brány.
27
Domácí fanoušci nyní zcela ztichli, slyšet jsou pouze příznivci Reds.
25
Standardní situace Liverpoolu vynesla druhý zásah! JAMES MILNER poslal míč před bránu, naskakující Sakho se ho nedotkl a balón tak skončil až za zády překvapeného Bunna – 0:2.
24
Právě Okore fauluje Coutinha a hosté budou rozehrávat standardku z levé strany.
24
Firmino pořádně znepříjemnil situaci Okoremu, který měl co dělat, aby nepustil hostujícího hráče před sebe.
23
Westwood napálil z dálky odražený míč, prostor mezi tyčemi ovšem netrefil.
22
Gilův centr si našel Henderson, který balón odhlavičkoval do rukavic brankáře Mignoleta.
21
Sakho fauloval domácího kapitána Richardse. Villans rozehrávají, je to ale ještě daleko od brány soupeře.
20
Ofenziva Aston Villy opět působí dosti bezradně a ukazuje, proč zaznamenala nejméně tref v celé lize.
18
Hosté jsou při chuti a opět útočí. Milnerův centr však odvrací Lescott.
16
DANIEL STURRIDGE hned připomíná, jaký to je střelec! Coutinho poslal do šestnáctky výborný centr a neobsazený Sturridge míč trkl hlavou za záda bezmocného brankáře Bunna.
15
Agbonlahor prodloužil hlavou míč do pokutového území. Tam byl ale připravený Sakho, jenž se prezentoval nekompromisním odkopem.
14
Veretout byl ještě na vlastní polovině faulován Milnerem. Míč mají znovu domácí.
13
Přihrávka Coutinha skončila jen v autu, vhazuje Aston Villa.
12
Sturridge se v pokutovém území neprosadil až ke střele. Míč nakonec odkopl Okore.
11
Centr Bacuny hledal Agbonlahora. Ten na míč nemohl dosáhnout.
10
Za deset minut hry jsme zatím šanci neviděli, začalo se opatrně.
9
Gil nezpracoval přihrávku svého spoluhráče a míč mají opět hosté.
8
Morenův nákop nebyl nebezpečný, míč skončil v náručí brankáře Bunna.
8
Reds nyní drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
7
Agbonlahor prohnal Tourého, který míč raději zakopl na tribunu.
6
Po zmíněné standardce se tlačil k hlavičce stoper Lescott. Mignolet nemusel zasahovat.
5
Po Morenově faulu budou Villans zahrávat standardní situaci.
2
Zajímavý míč posílal do šestnáctky hostující Firmino, obrana Aston Villy odvrací.
1

Aston Villa FC: Bunn – Richards (C), Okore, Lescott, Cissokho – Bacuna, Gueye, A. Westwood – Gil, Veretout – Agbonlahor.
Náhradníci: Guzan – Clark, Sinclair, Richardson, Hutton, Lyden, Davis.

Liverpool FC: Mignolet – Clyne, K. Touré, M. Sakho, A. Moreno – Henderson (C), Can, Milner – Firmino, Sturridge, Coutinho.
Náhradníci: D. Ward – Benteke, Caulker, Origi, Ibe, Flanagan, Stewart.

Rozhodčí: N. Swarbrick – A. Garratt, C. Hatzidakis.
V loňské sezóně se z vítězství vždy radoval hostující celek. Reds vyhráli ve Villa Parku 2:0, Aston Villa pak na půdě soupeře 1:0. Oba týmy se utkaly také v semifinále FA Cupu, kde výhru slavili Villans 2:1. Liverpoolu se na půdě birminghamského celku dlouhodobě velmi daří, z posledních sedmnácti utkání zde prohrál jediné.
Aston Villa FC (20. místo, 3 výhry, 7 remíz, 15 porážek, skóre 20:40, 16 bodů)
Aston Villa se v této sezóně velmi trápí, aktuálně ztrácí z posledního místa na záchranu 7 bodů. Před týdnem svěřenci manažera Remiho Gardeho přeci jen zvýšili své naděje, když doma přehráli 2:0 Norwich. Celkově šlo teprve o třetí výhru Villans v sezóně. Celek z Birminghamu má, stejně jako loni, velké problémy v ofenzivě. V této sezóně nastřílel jen 20 gólů, což je opět nejméně z celé ligy.

Posledních pět zápasů Aston Villy v PL:
Aston Villa – Crystal Palace 1:0
Aston Villa – Leicester 1:1
WBA – Aston Villa 0:0
West Ham – Aston Villa 1:0
Aston Villa – Norwich 1:0
Liverpool FC (11. místo, 9 výher, 8 remíz, 8 porážek, skóre 32:36, 35 bodů)
V rudé části Liverpoolu propukla po příchodu manažera Jörgena Kloppa eufórie, ale nyní už jsou zase zpět všední dny. V úvodu působení německého odborníka totiž Reds dosáhli několika pozoruhodných výsledků, nyní se však už opět trápí a nacházejí se až ve středu tabulky PL. Hráči Liverpoolu čekají na výhru už pět soutěžních zápasů, v rámci Premier League pak vyhráli jediný duel z posledních šesti. V týdnu pak celek od řeky Mersey nezvládl odvetu 4. kola FA Cupu na hřišti West Hamu, kde prohrál 1:2 gólem v závěru druhého prodloužení.

Nutno říci, že Kloppovi hodně komplikuje situaci i marodka. Na West Hamu už měl konečně k dispozici uzdravenou ofenzivní trojici Coutinho, Sturridge, Origi.

Posledních pět zápasů Liverpoolu v PL:
Liverpool – Arsenal 3:3
Liverpool – Man. Utd. 0:1
Norwich – Liverpool 4:5
Leicester – Liverpool 2:0
Liverpool – Sunderland 2:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci nedělního programu 26. kola anglické Premier League přivítá poslední Aston Villa celek Liverpoolu, který se po sobotě propadl až na jedenácté místo. Body tak nutně potřebují oba týmy, Villans, aby udrželi naděje na záchranu, Reds zase budou chtít navázat kontakt s pohárovými pozicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:05.