Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek pátečního dne.
Druhý poločas byl poněkud slabší než ten první. Vallecano si vyrovnání zasloužilo a na konci zápasu ještě sahalo po výhře, ale nebylo mu souzeno, protože dvakrát trefilo brankovou konstrukci. Naopak Gijón může být nakonec rád, že má alespoň bod, jelikož ve druhém poločasu vůbec nic nepředvedl.
90+2
90+2
Sporting měl neskutečné štěstí, že ke konci utkání neinkasoval! Vallecano kopalo rohový kop, na který si naskočil jeden z hráčů v černém a trefil břevno! Dá se říct, že Gijón přežil klinickou smrt.
90+1
V nastavení registrujeme ještě jedno zakončení, které vyletělo z pravé strany pokutového území. Ovšem Cuéllar si s menšími potížemi poradil a balon schoval pod svou hruď.
90
Po nepřesné přihrávce domácího hráče končí míč mezi střídačky. Do záběru se dostal hlavní trenér Gijónu, který své svěřence povzbuzuje.
89
Vzhledem k průběhu zápasu bude remíza asi spravedlivá. Dojem z utkání kazí pouze slabší druhý poločas, kdy po vyrovnání hostů přišla taktická bitva.
88
Cuéllar chtěl rychle poslat do brejku spoluhráče v útoku, ale jeho pas zamířil jen do míst, kde stál druhý z gólmanů na hrací ploše.
87
Domácí borci místo toho, aby hráli pohledný fotbal, diskutují s hlavním sudím. U míče je opět Vallecano a Sporting se bude bránit.
85
Jenže centr byl hodně vysoký a zamířil nad hlavami hráčů až do zámezí. Bude se kopat pouze od domácí svatyně.
84
Embarba je po svém příchodu na zelený pažit hodně vidět a v tomto okamžiku vybojoval volný kop pro svůj tým. Ovšem bude se rozehrávat ze strany, takže uvidíme centr.
83
Oba celky potřebují bodovat, ale řekl bych, že remíza je pro oba týmy velmi málo. Třeba se mýlím, ovšem to se dozvíme až po konci soutěže.
82
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Carlos Carmona, přichází Álex Menéndez.
81
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Pablo Hernández, přichází Piti.
80
Uf, tak jsme mohli málem vidět další branku! Ovšem pokus střídajícího Embarby trefil jen zadní tyč! To byla opravdu povedená střela hostujícího hráče.
79
Domácí hráči jsou po rohovém kopu stále u balonu, ale byli vytlačeni až na vlastní polovinu, odkud začne jejich další útok.
78
Sporting Gijón táhl útok podél pravé postranní čáry a nakonec vybojoval alespoň rohový kop. Jenže ohrožení branky k vidění opět nebude.
77
Nene, ve hře se objevuje stále více nepřesností a určitě nesledujeme fotbal, který jsme si po vyrovnávací brance představovali.
75
Isma López dostal kolmou přihrávku do běhu a namířil si to do pokutového území, kde vyslal střelu nebo centr. V tomto momentu to bylo hodně nečitelné, ovšem stejně netrefil branku a ani nenašel spoluhráče.
74
Tito podrazil soupeře, ale hlavní sudí ukázal, že se bude pokračovat ve hře, ale po pár vteřinách si rozhodnutí rozmyslel. Nejspíš dostal doporučení od jednoho z kolegů.
73
Embarba si připisuje první dotek s míčem, ale jeho zakončení z hranice pokutového území bylo hodně nepřesné a navíc nemělo žádnou razanci.
72
Fotbalových momentů v posledních deseti minutách výrazně ubylo, což je pro nás nestranné pozorovatel určitě škoda. Snad se ještě nějakého hezkého nebo brankového momentu dočkáme.
71
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Bébé, přichází Adrián Embarba.
70
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Carlos Castro.
70
Do konce normální hrací doby zbývá dvacet minut a stav zápasu je stále vyrovnaný.
69
Po delší době sledujeme útočnou akci Gijónu, ale centrovaný míč z levé strany zamířil pouze k brankáři, jenž se ani při tomto momentu nezapotil.
67
Sportingu se nedaří přihrávky, a tak se k míči vrací hostující tým. Domácí mají obrovské potíže a neustále se brání, což nenechává klidným trenéra.
67
Vallecano vymyslelo pas za obranu, ovšem proti byl pomezní sudí, který zvedl pro ofsajd praporek nad hlavu.
66
Na obou týmech je vidět opět taktická svázanost a ani jeden z celků nechce udělat další chybu. Takže sledujeme hodně opatrný fotbal.
65
Hlavní sudí zasahuje do hry, čím dál tím častěji. Opět se hra přerušuje po kontaktu hostujícího hráče se soupeřem.
63
S kartami se nyní roztrhl pytel. Žlutou kartu dostává Sergio Álvarez (Sporting Gijón), když šlapákem trefil soupeře.
62
Žlutou kartu dostává Manuel Iturra (Rayo Vallecano), jenž skluzem poslal k zemi soupeře.
59
Vallecano právě vstřelilo branku!
Asi jsem vyrovnávací branku posledním příspěvkem přivolal, ale dopomohla tomu také obrovská hrubka domácího brankáře, jenž míč podběhl! Tito poslal do šestnáctky centr, který na zadní tyči našel kopačku JOZABEDA SÁNCHEZE. Ten už neměl problém dopravit balon za brankovou čáru.
58
Hráči v černých dresech stále kombinují, ale zatím nemohou najít recept na dobře se pohybující obranu domácího celku.
57
Vallecano je ve druhém poločase lepším týmem a je častěji u balonu. Ovšem vyrovnání zatím nepřichází.
56
Po centru se k míči na vzdálenější tyči objevil jeden z hostujících hráčů, který mohl opět vyrovnal, ale bohužel pro jeho celek nedokázal ve vyložené šanci trefit branku!
55
Tito se na pravé straně uvolnil a následně poslal centrovaný míč do šestnáctky, kde se k hlavičce dostal jeho spoluhráč, ovšem ten trefil jen obránce.
53
Krásná akce v podání Guerrera! Domácí hrotový útoční převzal přihrávku od spoluhráče a následně se obtočil kolem svého strážce. Ovšem střelu k zadní tyči zastavil reflexivním zákrokem Carlos!
52
Vallecano je sice u míče, ale soupeř ho vyhnal až na vlastní polovinu a opět se z hlediště ozývá pískot.
51
K míči se postavil Bébé, jenže tomu v rozhodující moment ujela stojná noha a míč zamířil vysoko nad branku. Nic, co by si hostující hráč mohl dát za rámeček.
50
Vallecano bude zahrávat volný přímý kop z hranice vápna a dá se očekávat nepříjemný moment pro Cuéllara. Hlavní sudí už ukazuje, kde bude stát zeď, takže pojme na přímák.
49
Podařený centr poslal do pokutového území Jony, ale jeho spoluhráči chybělo k usměrnění míče mezi tři tyče několik desítek centimetrů.
48
Do těchto chvil to vypadá, že ani jeden z hlavních trenérů střídání nepokračoval, a tak pokračujeme ve stejných sestavách jako na konci prvního poločasu.
47
Hostující tým se snažil dostal míč na útočníky, jenže ten trefil Jonya do zad a bude z toho jen vhazování.
47
Ještě jednou připomínám, že domácí hráči nastoupili v červenou-bílé kombinaci dresů a Vallecano zvolilo černou barvu.
46
Druhý poločas je rozehrán a hraje se na polovině domácího celku, který osvobozuje až faul soupeře.
46
Do rychlého vedení se dostal domácí tým, který i v dalším průběhu prvního poločasu měl převahu, ale z jednoho rychlého protiútoku inkasoval. Jenže v nastavení si vzal vedení zpátky, a tak je stav 2:1. Uvidíme, co nám borci předvedou ve druhé pětačtyřicetiminutovce.
45+2
45+1
Gijón právě vstřelil branku!
Po špatně rozehraném rohu se Sporting dostal do protiútoku! Jony se v pokutovém území zbavil svého strážce a posunul míč na ALENA HALILOVIĆE, který byl sice v pádu, ale nakonec balon poslal pod brankářem do sítě.
45
K vidění po dobrém obranném zákroku Lópeze bude ještě jeden rohový kop, který byl špatně zahrát a do protiútoku jdou domácí.
45
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu a uvidíme, zda hlavní sudí bude něco nastavovat.
44
Žlutou kartu dostává Rachid Aït-Atmane (Sporting Gijón), který po chybné přihrávce spoluhráče stáhl soupeře k zemi a pochopitelně karta musela následovat.
42
Cuéllar vyboxoval centrovaný míč na hlavu svého spoluhráče, jenž raději hlavou odvrací balon na další rohový kop.
42
Z tribun se ozývá pískot, jelikož hosté v klidu kombinují na vlastní polovině hrací plochy, což se pochopitelně fanouškům nelíbí.
39
Z ničeho nic je tu vyrovnávací branka a nutno říct, že se jednalo o protiútok jako z učebnice! Pablo Hernández dostal kolmou přihrávku za obranu a pěknou přihrávkou přes obránce našel ve vápně osamoceného NICOLÁSE FEDORA. Ten už byl sám před brankářem a poslal míč po zemi k tyči.
39
Hráči v bílo-červených dresech jsou i přes vedení aktivnější a hraje se na polovině hostujícího celku. Ten další útok sice zneškodnil.
37
Carmona dostal pěkný míč za obranu, ale místo zakončení na branku přišel pokus do nebe! Domácí útočník měl na kopačce druhou branku svého celku, ale totálně selhal.
36
Cuéllar ušetřil několik vteřin, kdy měl míč v rukavicích, ale hlavní sudí nedává domácímu brankáři ani napomenutí.
35
Bébé se dostal přes svého strážce, ale centrem z levé strany našel jen hlavu soupeře, který míč odvrací na další roh. Jenže ten byl odvrácený a následně se hostům píská ještě ofsajd.
35
Jenže centr od rohového praporku měl sice dobré parametry, ale nejvýše vystoupal obránce, jenž balon dokázal poslat do bezpečí.
33
V posledních minutách se nehraje příliš pohledný fotbal. Domácí v poklidu vedou a nemají potíže s bráněním zatím slabého soupeře. Navíc Gijón bude kopat roh.
33
Jenže ani domácí celek nezůstal u balonu dlouho, jelikož i na druhé straně byl k vidění ofsajd.
32
Nadějný brejk hostujícího hráče zastavuje praporek pomezního sudího, jenž správně viděl ofsajd. Sporting tak může rozehrát z klidné pozice.
31
K přímému kopu se postavil Carmona, jehož přetažený centr mířil jen do zámezí a bude se kopa od branky Vallecana.
30
Žlutou kartu dostává Quini (Rayo Vallecano), jenž zatáhl za záchranou brzdu a poslal zatažením za dres soupeře k zemi.
30
Quini se nedostal k dobrému centru a míč putoval do pokutového území, kde si pro něj došel Cuéllar.
29
Vallecano kombinuje na vlastní polovině hrací plochy a snaží se o vyrovnání, ale domácí obrana pracuje zatím velmi spolehlivě.
28
Domácí hráči v utkání mají bílo-červené dresy a hostující Vallecano obléklo černou sadu dresů.
27
Žlutou kartu dostává Ognjen Vranješ (Sporting Gijón), když postavil soupeři do cesty ukázkový hokejový strom. Navíc se domácí obránce ještě poranil.
26
Centrovaný míč Sportingu letěl z pravé strany, ale Carlos vystoupal nejvýše a celou situaci přerušil.
25
Hraje se kolem půlící čáry, kde končí kombinace hostujícího celku, který po nepřesné přihrávce přišel o balón a následuje vhazování soupeře.
16
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Quini, přichází Manuel Iturra.
11
Hosté založili útočnou akci, při které balon do vápna vyslal Bébé, míče se ovšem zmocnila pozorná obrana Sportingu.
9
Avizované střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází zraněný Dani Ndi, jeho místo zaujme Alen Halilović.
7
Po jednom ze soubojů o míč se na hrací ploše ocitl Ndi a nejspíš bude muset být vystřídán.
5
Domácí tým se k obrovské radosti svých příznivců ujímá vedení! Špatné zpětné přihrávky obránce využil MIGUEL ÁNGEL GUERRERO, který si naběhl až před brankáře a míč uklidil za jeho záda z bezprostřední blízkosti.
4
Defenziva se i tentokrát ubránila.
4
Po odvráceném centru z něj se ještě jednou bude kopat od rohového praporku.
3
Na levé straně se dostal k centru Martínez a míč byl v předbrankovém prostoru sražen na roh.
2
Dlouhatánským centrem se prezentoval Martínez, ale na jeho vzdušný pas si žádný z jeho spoluhráčů nedokázal naskočit.
1
Úvodní výkop provedli fotbalisté domácího týmu, kteří hrají v barevných dresech. Hosté oblékli dresy černé barvy.
1

Sporting Gijón: Cuéllar – O. Vranješ, L. Hernández, Meré, Isma López – Aït-Atmane, S. Álvarez – Carmona, Ndi, Jony – Guerrero.
Náhradníci: Alberto García – Barrera, Menéndez, Lora, Halilović, C. Castro, Mascarell.

Rayo Vallecano: Carlos – Quini, Tito, Dorado, N. Martínez – D. Llorente, Trashorras – P. Hernández, Jo. Sánchez, Bébé – Fedor.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Manucho, Embarba, Piti, Caballero, Iturra, Crespo.

Rozhodčí: Clos Gómez – Javier Aguilar, Luis Marco.
Aktuální forma obou týmů je dobrá. Sporting nepoznal hořkost porážky potřetí v řadě, Rayo je v tomto ohledu ještě lepší, když drží čtyřzápasovou neporazitelnost.
Obě mužstva jsou na tom tabulkově podobně. Zatímco Vallecanu aktuálně patří patnáctá pozice se ziskem třiadvaceti bodů, Gijón je s dvaadvaceti body šestnáctý.
Poslední tři vzájemná utkání

23.09.2015 Rayo Vallecano – Sporting Gijón 2:1
21.04.2012 Sporting Gijón – Rayo Vallecano 2:1
11.12.2011 Rayo Vallecano – Sporting Gijón 1:3
Příjemný páteční večer přeji všem fanynkám a fanouškům španělského fotbalu. Primera División má na programu předehrávku 24. kola, v jejímž rámci svedou souboj Sporting Gijón a Rayo Vallecano. Utkáním, jehož úvodní výkop je naplánován na 20:30, Vás prostřednictvím textové online reportáže provede Lukáš Jasoněk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.