Ode mě je to pro dnešek vše, ale již zítra se na vás budu těšit u on-line přenosu z přátelského utkání mezi Rumunskem a Španělskem. Dobrou noc!
Opravdu krásné utkání dvou fotbalových velikánů je za námi! Domácí sice v 57. minutě po gólu Maria Gómeze vedli už 2:0, ale hned o čtyři minuty později dokázal snížit Harry Kane a v 74. minutě se po třech minutách na hřišti prosadila nová anglická hvězda Jamie Vardy. Už to vypadalo, že utkání skončí remízou, ale Anglie byla za svou aktivitu v poslední půlhodině odměněna ještě třetím gólem. O ten se v první minutě nastavení postaral Eric Dier.

Reprezentanti Anglie si tak odvážejí velké vítězství nad úřadujícími mistry světa, kteří rozhodně nebudou spokojení. Po druhé vstřelené brance je totiž hosté přehrávali a nakonec je také potrestali třemi údery. Trenér Joachim Löw má tak před dalším přátelským utkáním, které Německo odehraje v úterý proti Itálii, o čem přemýšlet. Přeci jenom je dnešní prohra třetí porážkou z posledních čtyř reprezentačních zápasů.
90+3
90+3
Německo se ještě snaží, ale jejich ofenzivní akci zastavuje ofsajd, ve kterém se nacházel Mario Götze. Tohle byla asi poslední akce domácí reprezentace.
90+1
Anglie právě vstřelila branku!
A Anglie nakonec přeci jenom zřejmě rozhoduje! Jordan Henderson zahrál výborný rohový kop, který přistál na hlavě ERICA DIERA! Hráč anglického Tottenhamu přehlavičkoval svého strážce a přesným zakončením dokonal fantastický obrat hostující reprezentace.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty. Do útoku se momentálně řítí Anglie, která by ráda rozhodla ve svůj prospěch.
89
Sami Khedira sice reklamuje, že byl faulován, ale nakonec je nedovolený přestupek odpískán právě mu. Faulovaným hráčem byl dle rozhodčího Jordan Henderson.
88
André Schürrle dokázal odcentrovat, nicméně jeho tečovaná přihrávka z levé strany proletěla za všemi ofenzivními hráči Německa. Po následném vhazování je Hector usvědčen z ofsajdu.
87
Jamie Vardy se pokusil prodrat přes dva beky Německa, avšak proti důrazné přesile neměl nárok. Neuer se snaží rychle rozehrát.
85
Po faulu Khediry zahrávala Anglie volný kop. Ten se sice domácím podařilo ubránit, ale u míče zůstanou reprezentanti Albionu, kteří jsou v těchto chvílích jednoznačně lepšími hráči.
84
Ale tohle už měl být gól! Laxní rozehrávka nakrátko v podání Neuera a defenzívy Německa se domácím málem nevyplatila. Po rychlém zisku míče se totiž ke střele od penaltového puntíku dostal Alli, jenž však trestuhodně minul zcela odkrytou bránu!
83
Dnes střelecky poměrně aktivní Jordan Henderson opět zahrozil! Tah nestihl blokovat a Neuer se prolétl vzduchem. Nakonec ale zbytečně, neboť míč šel několik decimetrů vedle.
81
Začíná se trochu přiostřovat. Anglie si poradila s centrem do pokutového území a Schürrle poté u pomezní čáry nedovoleně atakoval jednoho z hostujících hráčů.
80
Z rohového kopu Anglie vůbec nic nebylo a nakonec museli právě hosté hasit rychlý protiútok. Žlutou kartu za faul na Cana vidí Eric Dier (ENG).
80
Deset minut před koncem řádné hrací doby opouští hřiště Mario Gómez. Střelce druhé německé branky střídá Mario Götze.
79
Anglie vybojovala rohový kop. Ještě před ním ale dojde k dalšímu německému střídání, které už je připraveno u čtvrtého rozhodčího.
78
Ani na jedné straně se nepovedla finální fáze ofenzivní akce. Hrát bude Fraser Forster, ke kterému se dokutálel nepřesně zahraný míč.
76
Německo se samozřejmě snaží natlačit do ofenzívy, avšak jejich postup momentálně na chvíli zastavuje Dier, jenž fauloval Özila.
75
Hned po Vardyho brance se domácí trenér odhodlal ke třetímu střídání. Löw ze hřiště stahuje Thomase Müllera a opačným směrem posílá Lukase Podolského.
74
Tak tohle byla opravdu nádherná branka! JAMIE VARDY je na hřišti jen pár minut, ale nyní si v pokutovém území našel přihrávku Clynea a patičkou nádherně usměrnil míč mimo dosah Manuela Neuera! Fantazie!
73
Velmi aktivní Harry Kane se navnadil vstřeleným gólem a nyní se znovu prezentoval zakončením. Z poměrně velké dálky ale Neuerovu bránu minul.
71
Hosté nakonec přichystali hned dvojité střídání. V 71. minutě přišel čas momentálně největší hvězdy Premier League, Jamieho Vardyho, který nahradil Welbecka. Druhá změna se pak týkala Adama Lallany a Rosse Barkleyho.
71
70
Anglii se podařilo soupeře vytlačit z vlastní poloviny, ale nakonec se Danny Welbeck provinil faulem. Na zemi skončil Sami Khedira.
69
Mohlo být vyrovnáno! Po krásné souhře na jeden dotek se k míči na levé straně pokutového území dostal Alli! Jeho střelu ale levou nohou skvěle vyrazil Manuel Neuer!
68
Kombinace Německa nyní postrádala nějaký originální nápad a vše nakonec skončilo nepřesnou přihrávkou, jenž zamířila do rukavic Forstera. Mezitím se chystá druhé střídání hostujícího týmu.
67
Původně se sice o zahrání "standardky" hlásil Harry Kane, avšak nakonec si míč postavil Jordan Henderson, jenž trefil jen pevně postavenou zeď.
66
Před pár vteřinami se do šance pomalu dostával Gómez. Místo toho ale Anglie přenesla hru do útoku a Harry Kane si vykoledoval faul. Následuje standardní situace z dobré pozice!
65
Anglie zahrávala rohový kop a Německo tak muselo vyhlásit stav nejvyššího ohrožení! Tentokrát si ale dobře postavená obrana domácí reprezentace věděla rady.
64
Druhá změna v sestavě Německa. Odpracováno má pro dnešek Marco Reus, kterého vystřídal čerstvý André Schürrle.
63
S míčem už zase hrají domácí, kteří získali rohový kop. Ten ale nebyl kvalitně zahraný a anglická defenzíva si bez větších problémů poradila.
61
Reprezentace Albionu se hodně rychle vrací na rozdíl jedné branky! Centr od rohového praporku v podání Hendersona domácí obrana nedokázala odvrátit a k míči se záhy dostal výborně bojující HARRY KANE, jenž se zorientoval a přízemní ranou k tyči snížil!
60
Dele Alli teď nemohl udělat nic lepšího. U rohového praporku proti přesile vybojoval rohový kop, který bude zahrávat Jordan Henderson.
59
Německo vezlo další nebezpečnou akci! Hector dostal příliš prostoru na levé straně, dokázal zpětnou přihrávkou najít nehlídaného Özila, ale tomu se střela vůbec nepovedla. Forster si připisuje jednoduchý zákrok.
58
Hosté se okamžitě pokusili odpovědět, avšak centrovaný míč na Jordana Hendersona byl příliš vysoký. Kapitán Liverpoolu se natahoval seč mohl, ale pár centimetrů mu přeci jenom chybělo.
57
Německo právě vstřelilo branku!
Reprezentace našich západních sousedů jde do dvoubrankového vedení! Výborný centr do pokutového území totiž vyprodukoval Sami Khedira a MARIO GÓMEZ si mezi dvěma hráči soupeře našel prostor na nechytatelné zakončení hlavou!
56
Z rohového kopu už si hosté žádnou další šanci nevypracovali a Němci se snaží uklidnit hru. Momentálně kombinují poblíž půlící čáry.
55
Emre Can hodně podcenil souboj s Welbeckem a právě Angličan nakonec udržel míč na hřišti! Od brankové čáry pak přihrál Hendersonovi, jenž v obrovské šanci pálil jen do blokujícího soupeře. To byla megašance, která končí jen rohovým kopem!
53
V útoku se opět předvedli Němci. Gómezova ani Khedirova přihrávka do pokutového území ale nikoho z domácích nenašla a míč končí v rukavicích anglického brankáře.
52
Pěkná akce na druhé straně! Anglii se povedl rychlejší přechod do útoku a Dele Alli se prezentoval krásnou přízemní ranou, kterou Neuer vytáhl až konečky prstů!
51
Rohový kop Německa byl rozehrán nakrátko, ale po centru se míč dostal k volnému Rüdigerovi. Ten pohotově zakončoval jen doprostřed brány, kde stál pozorný Forster.
50
Sám Marco Reus obstaral rozehrávku volného kopu a tentokrát už se musel činit Forster. Výborně kopnutý míč sice nikdo netečoval, ale po odskoku mířil kulatý nesmysl pod břevno a anglický brankář tak poprvé zasahoval!
50
Marco Reus opět faulován. Tentokrát se o to postaral Gary Cahill, který domácímu záložníkovi vystavil pěkný strom.
49
A má slova se potvrdila. Domácí reprezentanti dokonce zvolili rozehrávku směrem dozadu a snaží se soupeře přehrát rozvážnou kombinací.
48
Marco Reus se snažil uvolnit, avšak v souboji s Lallanou byl poslán k zemi. Německo bude zahrávat standardní situaci, avšak na přímé ohrožení brány Frasera Forstera to není.
47
První ofenzivní akci druhé půle obstarali Angličané. Po nepřesné finální fázi se ale míč dokutálel za brankovou čáru a následuje odkop Manuela Neuera.
46
Německo vstupuje do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Místo stopera Matse Hummelse přichází na trávník Jonathan Tah. Jedná se tak o výměnu post za post.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:54.
První poločas končí sraženou střelou Maria Gómeze! Do kabin odcházejí spokojenější domácí hráči, kteří vedou po gólu Toniho Kroose. Špatnou zprávou pro hostujícího trenéra Roye Hodgsona je určitě zranění Jacka Butlanda, kterého po inkasované brance musel vystřídat Fraser Forster.
45+3
45+3
Němečtí reprezentanti se snažili hezky prokombinovat až do pokutového území, ale ve zhuštěném prostoru nakonec nedokázali prostrčit míč k nohám Maria Gómeze.
45+2
Hraje se druhá minuta nastavení. U míče se drží Angličané, kteří by jistě rádi vyrovnali ještě před koncem prvního poločasu. Němci jsou ale skvěle zformovaní.
45+1
Ještě před přestávkou tedy dochází ke střídání. Jack Butland je odnesen na nosítkách a do brány Anglie nastupuje Fraser Forster! Tohle je opravdu nepříjemné, protože zranění trápí i obvyklou anglickou jedničku Joea Harta.
44
Jack Butland opravdu nebude schopen pokračovat. Už jsou u něj angličtí lékaři, kteří na střídačku jasným gestem naznačují, že bude nutná změna!
43
Odkop Jacka Butlanda skončil jen u domácích reprezentantů, kteří poté dostali míč k TONIMU KROOSOVI, jenž přemýšlel, komu přihrát a nakonec vypálil přesně k tyči brány anglického gólmana. Tohle se dalo chytat, ale na vině bude určitě i zranění, které Butlanda očividně trápí.
42
V posledních minutách nebezpečnější Anglie se znovu dostala poměrně hluboko na polovinu soupeře. Obrana Německa ale vytlačila soupeře až k půlící čáře a hrát musel posléze i Butland.
40
Hned dva centry během několika vteřin vyprodukoval Danny Rose jenž rozehrával standardní situaci. Oba míče byla zastaveny pozornou defenzívou domácí repre.
39
Po zbytečné ztrátě Německa se dopředu řítil Welbeck. Emre Can (GER) tak musel zatáhnout za záchrannou brzdu a po nečistém skluzu dostává žlutou kartu.
38
Nadějná příležitost Anglie. Danny Welbeck atakován Canem dokázal posunout míč k dobíhajícímu Lallanovi, který pálil zpoza šestnáctky. Střela anglického záložníka letěla opět nad.
37
Akce Německa končí ofsajdem. Na druhé straně operoval s míčem Henderson, avšak po ztrátě se provinil faulem a rozehrávat bude Německo.
35
Zablokovaný přízemní centr z pravé strany přinesl rohový kop Německa. Ten byl rozehrán vysokým míčem na Hummelse, avšak stoper Dortmundu už se k hlavičce nedostal.
34
Butland zvolil rozehrávku nakrátko a to nebyl zrovna nejlepší tah. Německo se totiž hodně rychle dostává zpátky k míči a kombinuje na útočné polovině.
33
Do kombinace se po střele Kanea dostávají i němečtí reprezentanti. Nejprve byli zastaveni faulem, ale poté se zakončení dostal Kroos, který střílel podobně jako jeho anglický předchůdce.
31
Nyní už se sice Anglie dostala až na hranici šestnáctky a dokázala zakončit, avšak Harry Kane ve složité pozici vysoko přestřelil. Stadiónem mezitím obíhá mexická vlna.
30
Jeden z hostů byl u půlící čáry atakován nedovoleným způsobem a italský sudí samozřejmě přerušil hru. Následná rozehrávka Anglie ale míří dozadu, což fanoušci ocenili pískotem.
29
Další solidní akce Německa měla skončit u Maria Gómeze. ten si sice sbíhal do dobrého prostoru, avšak Butland byl u míče rychleji a schoval ho v náruči.
28
Úvodním střelcem zápasu se chtěl stát liverpoolský záložník Jordan Henderson, avšak jeho skákavý pokus nebyl až tak povedený a zhruba ze 30 metrů letěl mimo tři tyče.
27
Domácí reprezentace se dostala do vedení! Němcům se podařilo najít volného Gómeze, jenž se zjevil za obranou Anglie a přesnou ranou ke vzdálenější tyči nedal Butlandovi šanci! Asistent rozhodčího ale odmával hodně hraniční ofsajd a na první gól si tak musíme počkat.
25
A Angličanům se ofenzivní akce povedla. Dostali se až do šestnáctky soupeře, nicméně ve finální fázi jim chyběl klid a obrana Německa si poradila. Zakončení žádné!
24
Němci se ne a ne vrátit blíže k Butlandově bráně. Po chvíli se ke kombinaci dostávají Angličané, kteří budou moct zahrozit.
23
A teď už se Anglii podařilo definitivně zažehnat nebezpečí. To především díky Jacka Butlanda, který mičudu odkopl daleko mimo dosah domácích.
22
Německá reprezentace znovu rozvážně kombinovala a tentokrát už se dostala hlouběji na útočnou polovinu hřiště. Jeden centr zleva stopeři Anglie odvrátili, ale u míče jsou znovu Němci.
20
Tohle vypadalo poměrně nadějně. Hosté zaútočili do otevřenější obrany, Welbeck našel Lallanu, avšak ten už z pravé strany pokutového území nepřihrál přesně.
19
Německo je opět zpátky u míče a snaží se najít skulinu ve formaci soupeře. Zatím se to na polovině hřiště vůbec nedaří a Jack Butland tak může být naprosto bez nervů.
17
Nyní se ale domácí prezentovali nepřesnou rozehrávkou a Angličané se toho okamžitě pokusili využít. Welbeck ze vzduchu sklepl míč Allimu, avšak jeho prudký projektil letěl poměrně dost mimo bránu.
16
Anglii se v posledních minutách vůbec nedaří mezihra a hodně rychle ztrácí míče. Domácí se znovu úplně zadarmo dostávají do kombinace na vlastní polovině.
15
Záhy po uběhnutí první třetiny prvního poločasu se Němci tlačili do další útočné akce. Kolmici na Khediru si ale pohlídal pozorný Smalling.
14
Rychlý ofenzivní výpad Anglie byl u půlící čáry zastaven faulem a po rozehrání míče se kulatý nesmysl dostal až do rukavic Neuera, jenž tak může v klidu hledat volného spoluhráče.
13
Také po standardní situaci měla obrana Anglie problémy! Mats Hummels se v šestnáctce prodral k zakončení, avšak vyběhnuvší Butland byl připraven. Následná střela Reuse končí mimo.
13
Výbornou přihrávku vzduchem nyní vyprodukoval Emre Can! V pokutovém území si na míč naskakoval Mario Gómez, ale Gary Cahill na poslední chvíli zakročil a odvrátil míč na roh.
12
Poměrně dost prostoru měl na levé straně hřiště Hector, který si udělal útočný výlet. Ani jeden z jeho centrů však nenašel někoho z domácího celku.
11
Jenže nakonec se Welbeck musel zastavit a přihrávat zpátky. Následná kolmice na Alliho končí za brankovou čárou a Neuer si tak vyzkouší odkop od vlastní brány.
10
Několik osobních soubojů nakonec vyústilo v zisk míče v prospěch Německa. Laxní rozehrávka ale přináší ztrátu míče a Welbeck může zaútočit.
9
Domácí se zatím ne a ne dostat přes půlící čáru. Už několik desítek kombinují, ale záložní řada Anglie je velmi dobře zformovaná a nedává Německu sebemenší prostor.
8
Díky přesně zahranému autovému vhazování se hosté dostali k centru do pokutového území. Přihrávka na Welbecka však nebyla zrovna nejpřesnější a Anglie ztrácí míč.
7
Sražený centr skončil na rohovém kopu a po něm se k hlavičce dostal špatně hlídaný Gary Cahill! Jeho razantní zakončení doletělo k volnému Kaneovi, ale ten míč v krkolomné pozici nezpracoval.
6
Do hry se zapojil i hostující gólman Jack Butland. Anglie se s míčem tlačí přes půlící čáru, avšak zatím se hosté pohybují poměrně daleko od Neuerovy brány.
5
Domácí se stále drží u míče. Anglii se sice soupeře podařilo vytlačit až k Neuerovi, ale ten si s malou domů poradil a Německo rychle přeneslo hru na soupeřovu polovinu.
4
Ze solidně zahraného rohového kopu Německa nic nebylo. Faulem v pokutovém území se totiž provinil ofenzivní hrozba Bayernu Mnichov, Thomas Müller.
4
Na začátku čtvrté minuty registrujeme první zajímavější šanci. Po zbytečné ztrátě Anglie se míč dostal ke Khedirovi, jenž si na hranici šestnáctky přichystal míč na střelu. Pokus domácího kapitána sražen na roh!
3
Nakonec se tak stalo, ale po autovém vhazování se jednomu z hostů nepodařilo přihrát Hendersonovi a k míči se dostávají fotbalisté Německa.
2
Po domácích se k rozvážné kombinaci na vlastní půli hřiště dostávají i angličtí reprezentanti. Uvidíme, zda se jim podaří proniknout blíže k Neuerově svatyni.
1
Hlavní rozhodčí Gianluca Rocchi hvizdem zahájil dnešní přátelské utkání mezi Německem a Anglií. Úvodní výkop obstarali domácí reprezentanti, kteří se zatím drží na vlastní polovině.
1
Ještě před samotným výkopem se držela minuta ticha za oběti nedávných teroristických útoků v Belgii. Doufejme, že se žádný incident nestane během dnešního střetnutí. Přeci jenom se jedná o velký zápas s obrovskou kulisou.
Anglická hymna již dozněla a nyní se stadiónem rozléhá ta německá. Nutno říci, že více byli slyšet hostující fanoušci.
Krásný sobotní večer! Je tady nejočekávanější přátelské utkání dnešního zápasu mezi Německem a Anglií. Hráči obou celků již nastupují na hrací plochu!

Německo: Neuer – Hector, Hummels, Rüdiger, Can – Khedira (C), Kroos – Müller, Özil, Reus – Gómez
Náhradníci: Leno, ter Stegen, Trapp – Mustafi Rudy, Schürlle, Podolski, Ginter, Götze, Kramer, Draxler, Bellarabi, Tah, Volland

Anglie: Butland – Clyne, Cahill (C), Smalling, Rose – Alli, Henderson, Dier, Lallana – Kane, Welbeck
Náhradníci: Forster, Heaton – Walker, Walcott, Stones, Jagielka, Milner, Drinkwater, Vardy, Barkley, Sturridge

Rozhodčí: Gianluca Rocchi – Lorenzo Manganelli, Filippo Meli (vš. ITA).
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

19.11.2013 Anglie – Německo 0:1 (přát. zápas)
27.6.2010 Německo – Anglie 4:1 (MS 2010)
ANGLIE

Také hostující reprezentace si ve kvalifikační skupině počínala skvěle a na EURO postoupila bez ztráty jediného bodu. V deseti zápasech navíc Anglie inkasovala jen tři branky a dnes by Německu měla být více než důstojným soupeřem. V posledním přípravném zápase reprezentace Albionu porazila Francii.

Nominace na přátelské utkání

Brankář: Jack Butland, Fraser Forster, Tom Heaton

Obránci: Gary Cahill, Nathaniel Clyne, Phil Jagielka, Danny Rose, Chris Smalling, John Stones, Kyle Walker

Záložníci: Dele Alli, Ross Barkley, Eric Dier, Danny Drinkwater, Jordan Henderson, Adam Lallana, James Milner

Útočníci: Harry Kane, Daniel Sturridge, Jamie Vardy, Theo Walcott, Danny Welbeck
NĚMECKO

Úřadující mistři světa se v naprosté pohodě kvalifikovali na EURO 2016 a momentálně jsou tedy v plné přípravě. Po vítězství ve kvalifikační skupině D si Němci k přípravnému střetnutí vybrali nejprve Francii, které v listopadu podlehli 2:0 a dnes se střetnou s dalším velmi těžkým soupeřem, Anglií. V nominaci na přátelský zápas samozřejmě nechybí největší německé hvězdy včetně Manuela Neuera a dalších.

Brankáři: Manuel Neuer, Bernd Leno, Marc-André ter Stegen, Kevin Trapp

Obránci: Emre Can, Matthias Ginter, Mats Hummels, Jonas Hector, Shkodran Mustafi, Antonio Rüdiger, Sebastian Rudy, Jonathan Tah

Záložník: Karim Bellarabi, Christoph Kramer, Julian Draxler, André Schürrle, Sami Khedira, Toni Kroos, Thomas Müller, Mesut Özil, Lukas Podolski, Marco Reus

Útočníci: Mario Gomez, Mario Götze, Kevin Volland
Vítáme vás u on-line přenosu z přátelského zápasu mezi Německem a Anglií. Utkání začíná v 20:45.