Za pár chvilek bude předána nejstarší anglická trofej Manchesteru United. Já bych vám poděkoval za pozornost a popřál krásný zbytek sobotního večera.
Na jedné straně obrovská radost, na té druhé zklamání. Zatímco fotbalisté United poskakují v hloučku a zpívají ohledně toho, že jsou mistři, Crystal Palace smutní. Hosté to měli parádně rozehrané, ale nakonec utkání ztratili po brance ve stojedenácté minutě.
120+2
Pro United to vypadá skvěle! Crystal Palace byli přichyceni v ofsajdu. David de Gea nespěchá, a to je nejspíše konec utkání.
120+1
Wilfred Zaha posílal míč do šestnáctky, kde hledal Jasona Puncheona. Ten se chtěldo míče opřít, ale místo toho uklouzl.
120
Na sebe to nyní vzal Wilfred Zaha, jenž se prodral středem hřiště až do zakončení. Jeho střela z hranice vápně ovšem skončila jen nad brankou.
119
Míč za obranu dostávali fotbalisté Crystalu Palace, kteří byli ovšem nachytáni v ofsajdovém postavení. Moc času domácím nezbývá.
117
Wilfred Zaha prošel po pravé straně do vápna, ale skvěle proti němu vyběhl brankář de Gea. Anglický fotbalista jej lehce zasáhl, a tak je španělský brankář ještě ošetřován.
117
Dvanáctý titul v historii FA Cupu pro rudé ďábly je hodně blízko. Povede se slavnému celku udržet tento hubený náskok?
115
Obránce Souaré vybojoval vhazování na levé straně. Jeho centr byl totiž zblokován zadnicí obětavého obránce.
114
Crystal už moc času nemá. Dwight Gale si nyní musí svou šanci z úvodu druhého prodloužení hodně vyčítat.
112
Jesse Lingard v rámci oslav sundal dres, a tak je dalším potrestaným hráčem. Na konci utkání to anglickému mladíkovi asi vadit nebude-
111
Manchester United právě vstřelil branku!
Vedoucí branka United je na světě! Antonio Valencia poslal míč do vápna z pravé strany, který se odrazil na hranici vápna. Tam se do něj opřel JESSE LINGARD, který přesnou střelou vsítil branku!
110
A do vedení mohli jít hosté! Carrick dostal míč do vápna, odkud se mu hlavičkou nepovedlo trefit branku.
109
Sudí Clattenburg nyní hodně kouskuje hru. Na polovině hřiště byl lehce faulován jeden z hostů, a tak následuje standardka.
108
James McArthur raději přerušil postupování Jesseho Lingarda. Skotský fotbalista dostává za tento zákrok žlutou kartu.
107
David de Gea je hrdinou okamžiku! Do vápna se prodral Dwight Gale, kterému se z dobré pozice nepovedlo překonat pozorného brankáře!
106
Začalo druhé prodloužení.
Největší událostí prvního prodloužení je nejspíše druhá žlutá karta pro Chrise Smallinga. Uvidíme, jak si United bez něj poradí.
105+2
První prodloužení skončilo.
105
V úplném závěru udělal velkou chybu Chris Smalling! Anglický obránce chytil za nohu pronikajícího Bolasieho a vidí druhou žlutou kartu!
105
Začala poslední minuta prvního prodloužení, které bylo spíše takové opatrné. Do šance se dostali fotbalisté domácího celku, ale de Gea byl pozorný.
103
Po dalším nedovoleném zákroku následuje odkop od branky španělského brankáře. Dokáží United směrem dopředu něco vymyslet?
102
Z dálky to zkoušel Yannick Bolasie, jenž zaznamenal největší šanci prodloužení! Jeho střela po zemi byla vyražena de Geou!
101
Za další nedovolený zákrok přichází žlutá karta. Ve vzdušném souboji si počínal nedovoleně Fellaini, jenž dostává kartu.
100
Blindův centr našel jen ruce připraveného brankáře, který míč vyboxoval do středu hřiště, kde si počínal nedovoleně Wayne Rooney.
99
Na polovině hřiště byl faulován Ashley Young. Anglický fotbalista se hned zvedl a rozjel akci, po níž se bude kopat roh.
97
K prvnímu střeleckému pokusu v prodloužení se odhodlal Wayne Rooney. Ten to zkoušel technickou střelou, která nakonec skončila jen vedle.
96
Po levé straně následně unikal Ashley Young, kterému se ale nepovedlo zakončit z dobré pozice. Míč skončil jen vedle.
95
Domácí fotbalisté to zkoušejí nějakým stylem, ale Manchester pozorně brání a svého dnešního soupeře nikam moc nepouští.
94
Na polovině hřiště si nedovoleně počínal Marouane Fellaini, jenž k zemi poslal Jedinaka. Crystal se tak ujímá míče.
92
Manchester aktuálně kombinuje na útočné polovině, kde se bude chtít dostat do nějaké šance, která by skončila brankou.
91
Wilfred Zaha se prodral po přihrávce Bolasieho až do vápna, kde byl dvakrát povalen k zemi. Ani jednou se ovšem o faul nejednalo.
91
Začal první poločas prodloužení.
Končí nám druhý poločas dnešního utkání. V osmasedmdesáté minutě šli do vedení fotbalisté Crystalu Palace, kdy se prosadil Jason Puncheon. O tři minuty později bylo vyrovnáno. Střela Juana Maty skončila v síti i s přispěním bránícího Warda.
90+6
Druhý poločas skončil.
90+4
Tak a mohlo být hotovo. Wilfred Zaha se dostal po pravé straně do zakončení, odkud se mu ale povedlo napálit jen boční síť branky.
90+4
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Scott Dann, přichází Adrian Mariappa.
90+3
United to ještě zkouší rozhodnnout v devadesáti minutách, ale to se jim moc nedaří. Centr na levou stranu nebyl přesný.
90+2
Crystal to zkoušel po pravé straně, ale z této pozice se jim nepovedlo vymyslet rozhodující situaci celého utkání.
90+1
Ještě pět minut se bude hrát v základní hrací době. Jason Puncheon si ve svém útočném snažení počínal nedovoleně.
90
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Jesse Lingard.
90
V závěru druhého poločasu se dostal k hlavičce opět Marouane Fellaini, kterému se ale ani nyní nepovedlo zakončit.
89
Domácím se nepovedlo zakončit přesně. Scott Dann hlavičkoval jen vedle branky, a tak se musí fotbalisté v červenomodrém vracet.
88
Wilfred Zaha následně dostával míč z levé strany do vápna, odkud se mu ale z těžké pozice zakončit nepovedlo. Následovat bude roh.
87
Hostující Wayne Rooney dobíhal ztracený míč. Dostával se k němu Wilfred Zaha, do kterého anglický reprezentant zajel a vidí žlutou kartu.
86
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Connor Wickham, přichází Dwight Gale.
85
Obrat mohl být na světě! Ashley Young dostal míč do vápna, kde se mu ale přes bránící hráče nakonec nepovedlo zakončit.
84
Crystal Palace si vybojovalo standardní situaci na pravé straně. Yannick Bolasie byl faulován, a tak uvidíme, co se celku Alana Pardewa povede vymyslet.
83
United jsou rázem ve varu. Ashley Young dostal míč do vápna, ale těsně před ním odehrál na aut domácí bránící hráč.
81
Neskutečné poslední sekundy tohoto utkání! Wayne Rooney se proháčkoval z poloviny hřiště na pravou stranu, kde našel JUANA MATU, jemuž se i s přispěním obránce Warda povedlo vyrovnat!
80
Deset minut a nějaké nastavení mají hráči Manchesteru United na to, aby vyrovnali stav utkání. Povede se jim to?
78
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Tak to je šok pro slavný klub! Po rohovém kopu se dostal míč na levou stranu k JASONOVI PUNCHEONOVI, kterému se střelou z malého vápna povedlo překonat Davida de Geu!
77
Chris Smalling musel následně odehrát míč na rohový kop, což vyvolalo velký úspěch v hledišti. Fanoušci Crystalu jsou slyšet mnohem více.
76
Connor Wickham se prodíral středem hřiště, kde jej k zemi ovšem rázně poslal Antonio Valencia. Uvidíme tedy standardku.
75
Manchester to stále zkouší. Moc času jim ovšem nezbývá, čeká nás poslední nějakých osmnáct minut. Poté přijde prodloužení.
74
United kombinují před vápnem Hennesseyho, ale tam se jim nedaří vymyslet akci, která by znamenala úvodní branku.
72
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yohan Cabaye, přichází Jason Puncheon.
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rashford, přichází Ashley Young.
72
72
Míč na pravou stranu dostával Yannick Bolasie, který byl ovšem v těsném ofsajdovém postavení.
70
Marcus Rashford odešel za pomoci doktora za autovou čáru a je možné, že uvidíme již druhé vynucené střídání Manchesteru United.
69
Yohan Cabaye při odkopu míče šlápl na stehno Rashfordovi, který nevypadá úplně dobře. Francouzský hráč ovšem neměl úmysl zranit hostujícího mladíka.
68
United pomalu kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou. Je možné, že další možná branka bude ta rozhodující. Rozhodne sebemenší chybička.
67
Po standardce domácích to zkoušel z hranice vápna takovým padáčkem Damien Delaney. Tomu se ale branku povedlo jen přestřelit.
66
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Marcus Rojo, přichází Matteo Darmian.
65
Po následné akci klopýtá také Anthony Martial. Ten dostal míč do vápna, kde ale nebyl v dobré pozici pro střelbu. Navíc byl lehce faulován.
64
Marcus Rojo, argentinský obránce, nyní prošel za postranní čáru a uvidíme se, jak to s ním bude pokračovat. Aktuálně se ale hraje.
62
Damien Delaney nyní zajel skluzem do Marcuse Roja, který leží delší dobu na zemi a nevypadá to, že byl měl v dnešním utkání pokračovat. Žlutá karta pro Ira.
61
Další velká šance United! Anthony Martial dostal míč přesně na svou hlavu, odkud se mu povedlo trefit jen levou tyčku domácí branky!
60
Hodina hry za námi. Zatím čekáme na první finálovou branku. Před pár minuty byl nejblíže Fellaini, který trefil spojnici tyčky a břevna.
59
Míč na zadní tyčku dostával po centru z levé strany opět vysoký Fellaini. Těsně před ním ovšem odhlavičkoval míč na roh pozorný Delaney.
57
Hodně se zlobí Daley Blind, jenž byl přidržován domácím Bolasiem. Holandský obránce požadoval pro konžského útočníka kartu.
56
Centr propadl na zadní tyčku, odkud se snažil prosadit nikým nehlídaný Mile Jedinak. Tomu se ale z dobré pozice branku trefit nepovedlo.
56
Svěřenci Louise van Gaala se nyní budou bránit proti standardní situaci domácího celku. Povede se hostům něco vymyslet?
55
Následně je pískán faul jednomu z hostů, který nedovolil postupovat jednomu z domácích. United byli před chvilkou opravdu blízko.
53
Neskutečná šance Marouanea Fellainiho! Ten dostal míč do vápna a byl v naprosto luxusní pozici. Svou dělovkou ovšem napálil břevno, od kterého se míč odrazil pryč!
52
Red Devils kombinují na vlastní polovině, ale směrem dopředu, do nějaké šance, se jim projít nedaří. Uvidíme, jestli se jim to následně povede.
51
Po pravé straně pláchl Marouane Fellaini, který následně posílal míč do šestnáctky. Po odrazu od bránícího hráče se míč ovšem otřel o belgického hráče, a tak bude následovat odkop od branky.
49
Ve vápně měl mnoho prostoru Bolasie, který se do míče opřel, ale pro jeho neštěstí podklouzl, a tak nemohl zakončit.
48
Crystalu se povedlo vybojovat aut v blízkosti branky španělského brankáře. Uvidíme, jestli se jim povede něco směrem dopředu vymyslet.
47
První kartu vidí také domácí hráč. Scott Dann delší dobu držel mladíka Rashforda a nakonec obdržel žlutou kartu.
46
United načali druhý poločas aktivní hrou směrem dopředu. Hned je ovšem zastavil rozhodčí, který odpískal ofsajdovou pozici.
46
První poločas je u konce. Do šancí se dostaly oba celky, ale stav zůstal od úvodního hvizdu nezměněn. Velkou šanci měl Yannick Bolasie, jenž hlavičkoval pod břevno a Anthony Martial, jenž mířil do odkryté klece. Místo toho napálil připraveného obránce. Druhý poločas bude ještě zajímavý!
45+2
45+1
V jediné nastavené minutce se do vápna dostal Cabaye, kterému míč unikl a skončil v rukavicích připraveného španělského brankáře.
45
Žlutou kartu dostává Juan Mata. Ten nepříjemně šlápl na nohu Souarému po odehrání míče. Španělský záložník může být rád jen za tuto barvu.
44
Anthony Martial nyní sebevědomě prošel do vápna a snažil se projít skrz čtveřici hráčů. Riskantně, ale čistě mu pod nohy padl bránící hráč, jenž míč odehrál.
43
Na pravé straně kouzlil Wilfred Zaha, kterému se ale nepovedlo projít přes Roja. Anglcký ofenzivní hráč byl poslán k zemi čistě.
42
Fellaini dostával míč do vápna, ale jeho snažení pokračovat nemohlo. Belgický fotbalista totiž fauloval obránce Souarého.
40
Za zákrok, kde mohla být klidně ponechána výhoda, inkasuje argentinský obránce Marcus Rojo žlutou kartu.
39
Nákop směrem dopředu nikdo nedokázal zachytit. Míč se dostal k Hennesseymu, jenž nakopl míč na pravou stranu, kde Clattenburg přerušil hru příliš brzy. Již podruhé.
38
Svěřenci holandského kouče zahrnují do své kombinace také svého nejlepšího hráče v sezóně, brankáře Davida de Geu. Spíše to ale vypadá, že se první poločas dohrává.
37
Manchester i následně tlačí svého soupeře. Daley Blind posílal zajímavý centr do vápna, ale ten byl odhlavičkován. Pokračuje se hrou United.
35
Wilfred Zaha následně prošel do vápna a již zakončoval. Důrazně jej ovšem o míč připravili hosté. Penalta se ovšem nepíská.
34
Domácí vybojovali aut. Míč se dostal k Hennesseymu, který klidní kombinaci pomalou rozehrávkou. Uvidíme, co vymyslí směrem dopředu.
33
Obrovská šance! Anthony Martial dostal míč k levé tyčce a měl před sebou poloodkrytou branku. Kometě letošní sezóně se povedlo trefit jen pozorného obránce!
31
Opět zahrozil Palace. Po centru z pravé strany se snažil zakončit Connor Wickham, ale k míči se nakonec dostal jeden z bránících hráčů.
30
Míč na levé křídlo dostával Marcus Rojo, kterému se míč nepovedlo zachytit na hrací ploše. Následovat bude odkop od branky Hennesseyho.
28
Z hranice vápna to při následném snažení tedy zkusil Connor Wickham. Tomu se ale nepovedlo trefit branku, de Gea nemusel zasahovat.
27
Potencionální nebezpečí musel následně utnout Anthony Martial. Po pravé straně postupoval bývalý hráč United, Wilfried Zaha. Francouzský fotbalista jej poslal k zemi.
26
United tedy kopali další rohový kop, který sice zakončen nebyl, ale i tak se povedlo hostům udržet míč na svých kopačkách.
25
Po následném rohovém kopu měl na hlavě první branku Marouane Fellaini! Ten se do míče opřel tvrdě, ale branku jen těsně netrefil!
24
United ovšem cítí šanci a i nadále to zkoušejí. Uvidíme, jestli se slavnému celku povede vymyslet něco, co by skončilo brankou.
23
Následnou standardku z nějakých třiceti metrů zahrával Wayne Rooney, jemuž se ale povedlo branku přepálit o několik metrů.
22
Utkání nabírá skvělý spád! Ve velké šanci byl nyní Juan Mata, kterému se střelou z malého vápna nepovedlo překonat celkem nejistého Hennesseyho!
21
Po centru z pravé strany se píská faul na Dayleho Blinda, kterého k zemi poslal důrazně útočník Wickham. Odkopávat se bude od branky United.
20
Domácí následně kombinovali před brankou United a dokonce se jim povedlo vybojovat další rohový kop. Mají se hosté bát?
19
Z následného přímého kopu vznikla skvělá šance. Centrovaný míč do vápna posílal hlavičkou pod břevno Yannick Bolasie, kterého ale skvěle vychytal de Gea!
17
Po levé straně prošel do zakončení Connor Wickham, jenž celou svou akci zakončil brankou. Předtím ovšem rozhodčí pískal, aby dal Smallingovi žlutou kartu.
16
Wayne Rooney, jenž se dnes pohybuje ve středu travnaté plochy, hledal přihrávkou na levou stranu nejspíše Martiala. Místo něj se ale míč dostal k Rojovi, jenž takovým centrem prověřil Hennesseyho.
15
Nebezpečně to zkoušel Wayne Rooney, před kterým se otevřel prostor. Zkušený borec tedy vystřelil, ale Hennesseymu se povedlo i přes teč míč chytit.
13
Centrovaný míč odhlavičkoval těsně před dotírajícím Zahou obránce Daley Blind. De Gea míč zachytil na brankové čáře na poslední chvilku.
12
Po dvanácti minutách mají hosté obrovskou převahu. Jejich držení míče je jednoznačné, celkem 79%. Uvidíme, jestli se to svěřencům van Gaala povede zužitkovat brankově.
11
Red Devils začínají být nebezpeční. Po dalším rohovém kopu z levé strany zakončoval Belgičan Fellaini. Tomu se ale míč nepovedlo ideálně trefit.
10
První zajímavý míč dostal do vápna Marcus Rashord. Ten byl ve skvělé střelecké pozici, ale na poslední chvíli jeho snahu zablokoval pozorný Souaré.
9
Po chvilkovém snažení domácího celku se k míči dostali fotbalisté United. Ti se budou chtít dostat do zakončení.
8
Ani toto obléhání nepřineslo ovoce. Hennessey si tak bere míč a bude s klidem odkopávat od své branky. Crystal Palace zatím u míče moc neoperuje.
8
Ten sice zakončen nebyl, ale i tak se povedlo letos pátému celku Premier League vybojovat další rohový kop ze stejné pozice.
7
Talentovaný Marcus Rashford pronikl po levé straně do vápna, kde jej skvělým skluzem zastavil bránící hráč. Následně byl odpískán rohový kop.
6
Centrovaný míč hledal ve vápně výrazného Fellainiho, kterému se ale odhlavičkovat nepovedlo. Jedinak následně uklidil míč do bezpečí.
5
Marcus Rojo skvěle nyní vybojoval roh i pro svůj celek. Po levé straně prošel do dobré pozice, odkud trefil jen připraveného obránce.
4
Rohový kop byl ovšem lahůdkou pro španělského brankáře, který svými výkony držel svůj celek v boji o Ligu mistrů. Míč z levé strany ukryl v rukavicích.
4
Crystal Palace vybojovalo první rohový kop utkání. Yannick Bolasie centroval z levé strany do vápna, ale jeho centr byl zblokován.
3
Následně Wayne Rooney hledal centrem na pravou stranu Antonia Valenciu. Rychlonohý obránce ovšem jeho nabídku nestihl zachytit.
2
K míči se dostávají fotbalisté United, jenž kombinují na vlastní polovině a směrem dopředu se moc neženou. To se ale brzy určitě změní.
1
O úvodní výkop se postarali dnes domácí, Crystal Palace. Yannick Bolasie se prodíral po levé straně, ale nakonec se mu nepovedlo vybojovat alespoň aut.
1
Anglická hymna nyní zazní stadionem. Zpívat jí bude pohledná slečna. V záběrech vidíme zpívat také prince Williama.
Na hřiště zaplněného Wembley přichází fotbalisté obou celků, vedené svými kapitány. Poslední utkání o nějakou trofej v Anglii v letošním ročníku tak za pár chvilek začne.
Krásný pohárový podvečer! Za dvacet minut začíná utkání mezi Manchesterem United a Crystal Palace. Wembley bude plné a my se na toto utkání těšíme! Sledujte náš přenos.

Crystal Palace FC: Hennessey – Ward, Dann, Delaney, Souare – Jedinak, Cabaye – Zaha, McArthur, Bolasie – Wickham.
Náhradníci: Speroni – Mariappa, Gayle, Adebayor, Sako, Kelly, Puncheon.

Manchester United: de Gea – Valencia, Smalling, Blind, Rojo – Carrick – Mata, Fellaini, Rooney, Martial – Rashford.
Náhradníci: Romero – Jones, Young, Herrera, Schneiderlin, Lingard, Darmian.

Rozhodčí: Clattenburg – Brooks, Halliday..
Půjde o poslední utkání Louise van Gaala na lavičce Manchester United?

José Mourinho údajně usedne na trenérskou židli v Manchesteru United. Informuje o tom španělský deník AS, který také píše, že portugalský stratég bude jmenován ještě dnes večer po finále FA Cupu mezi Crystal Palace a Rudými ďábly bez ohledu na výsledek. Smlouvu má podepsat na tři roky.
Letošní vzájemné zápasy v Premier League
V utkáních získali více bodů fotbalisté Manchesteru United. Ti v prvním utkání na Selhurst Parku remizovali 0:0. Ve druhém utkání zvítězili 2:0. Crystal Palace tedy nevstřelilo slavnému celku ani jednu branku.

Poslední utkání na Old Trafford
Manchester United 2:0 Crystal Palace
4. Delaney (vla.), 55. Darmian

Manchester United: de Gea – A. Valencia, Smalling, Blind, Darmian – Schneiderlin – Mata, Rooney (78. Fellaini), Lingard (73. A. Herrera), Martial – Rashford (64. Depay).

Crystal Palace FC: Speroni – Kelly, Mariappa, Delaney, Souaré – Cabaye (66. McArthur), Jedinak (C) – Zaha, Čung-Jong (60. Mutch), Sako – Adebayor (75. Wickham).
Cesta do finále – Manchester United
Slavný celek, jenž nezažil příliš povedenou sezónu v Premier League, může svoje fanoušky uspokojit ziskem pohárové trofeje. Cesta do čtvrtfinále vedla přes týmy, jenž hrají nižší ligu. United postupně zdolali Sheffield (1:0), Derby (3:1) a Shrewsbury (3:0). Ve čtvrtfinálovém dvojzápase postoupili přes West Ham (1:1 a 2:1). Do absolutního finále se svěřenci Louise van Gaala dostali skrz Everton (2:1). Rozhodující branku dal ve třiadevadesáté minutě Martial.
Cesta do finále – Crystal Palace
Celek z jihovýchodního Londýna se dostal do osmifinále přes Southampton a Stoke, tedy celky, jenž před Palacem skončili v Premier League. Následovaly výhry nad Tottenhamem (1:0), Readingem (2:1) a naposledy také Watfordem (2:1). Povede se jim zvládnout i samotné finále?
Krásný sobotní večer přeji všem fanouškům anglického fotbalu. Ve vrcholu sezóny se proti sobě postaví Crystal Palace a Manchester United. Jakému celku se po nepovedené sezóně povede vyhrát FA Cup? Finálové utkání startuje v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.