To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Utkání je u konce, také druhý poločas končí vítězstvím Slovenska, které na těžkém terénu dokázalo skórovat po rohovém kopu. Slováci dnes dokonale využili velkých chyb domácích v obraně a v přípravě na blížící se EURO si připisují nejcennější vítězství!
90+3
90+1
Nastavují se tři minuty, pěknou střelou se prezentuje Miro Stoch, bylo to ze vzdálenosti zhruba třiceti metrů, míč končí zhruba metr nad brankou ter Stegena.
90
V poslední minutě řádného hracího času kombinují slovenští fotbalisté na polovině soupeře.
89
Po přihrávce Brandta pálí uvnitř vápna Slovenska Sané, ale dal míči opačnou faleš a střela neohrozila brankáře Kozáčika.
88
Miro Stoch zatáhl míč po levé straně na polovinu soupeře a zkušeně šetří čas.
87
Ter Stegen bude rozehrávat od své branky, Höwedes se snaží zrychlit rozehrávku.
86
Pro pětadvacetiletého Jána Greguše, hráče FK Jablonec, je to dnes velká škola nastoupit proti mistrům světa!
85
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Marek Hamšík, přichází Jan Greguš.
84
Roh domácích rozehrál z levé strany Götze, ale byl to přetažený centr na nikoho, německé trápení pokračuje.
83
Sané ve vápně Slovenska dlouho bojoval sám se sebou, místo toho, aby přihrával, nakonec je z toho alespoň roh pro Německo.
82
První velká šance německého výběru ve druhém poločase, Mario Götze parádní střelou z levé strany překonal i Kozáčika, ale míč doslova olízl vzdálenější tyč!
81
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Juraj Kucka, přichází Viktor Pečovský.
80
O míč se bojuje ve středu hřiště, úspěšnější domácí, kteří útočí středem.
78
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Patrik Hrošovský, přichází Milan Škriniar.
77
Německo na polovině soupeře, sledujeme opatrnou kombinaci, kterou přerušila ztráta míče Schürrlem.
76
Slovensko ubránilo rohový kop, domácí jsou ale znovu u míče.
75
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Joshua Kimmich, přichází Andre Schürrle.
75
Škrtel odhlavičkovává na roh, který domácí rozehrají z pravé strany, ale až poté, co vystřídají.
74
Nejde to ani individuálně, o čemž se nyní přesvědčil na vlastní kůži Götze.
73
Slovensku se daří držet soupeře před vlastní šestnáctkou, pozorná defenziva stojí zatím domácím v cestě ke snížení.
71
Julian Brandt nedovoleně atakoval Vlado Weisse na polovině Slovenska, míč pro hosty.
71
Götze rozehrál z levé strany, ale slovenská defenziva celkem v klidu odvrací.
70
Na druhé straně přihrávku Hectora odvrací bránící Pekarík na roh.
70
Jasný ofsajd Šestáka, který se ani nepouštěl do nějakých velkých akcí a sám otočil zpět.
69
Kucka centruje z pravé strany, defenziva soupeře sice odvrací, ale jsou to znovu slovenští fotbalisté, kdo má míč.
68
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Michal Ďuriš, přichází Stanislav Šesták.
67
Slovensko se ubránilo jak při rohovém kopu, tak nyní při akci Saného, míč má Kozáčik, který vykopává od své branky.
65
Mario Götze pronikl po levé straně až k malému vápnu Slovenska, tam ale upadl v souboji s obráncem, roh pro Německo.
64
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Jerome Boateng, přichází Benedikt Höwedes.
63
Kucku zastavuje odpískaný ofsajd, Německo střídá.
61
Střídání v týmu Slovensko: ze hřiště odchází Ondřej Duda, přichází Miroslav Stoch.
60
Hamšík se snaží dostat k míči před brankou, ale ter Stegen dokázal zasáhnout.
59
Akce slovenského výběru po pravé straně, před Kuckou zasáhl skluzem obránce domácího týmu, aut pro Slovensko.
58
Míč letí až na polovinu domácího týmu, který může hned zaútočit.
56
Silně podmáčený trávník dělá hráčům velké starosti, míč se neočekávaně zastavuje, Německo je v těžké situaci.
55
Dnešní utkání sleduje 22 110 diváků.
54
Na druhé straně Draxler pálí zpoza vápna, ale jeho střelu dokázal Kozáčik vytěsnit na roh.
53
Z hlediště se ozývá pískot, není divu, že budou Němci prohrávat po necelé hodině hry 1:3 nečekal asi nikdo.
52
Slovensko právě vstřelilo branku!
Znovu si obrana domácího týmu nevede dobře, JURAJ KUCKA neměl kolem sebe vůbec nikoho a z voleje napálil míč tak ideálně, že prostřelil zasahujícího ter Stegena, kterému prošel míč rukama i mezi nohama do branky.
51
Slovensko bude nyní zahrávat rohový kop z pravé strany.
49
Sprint Saného po pravé straně, Ďurica ho ale zastavil skluzem, míč končí mimo hřiště.
48
Slovensko se ubránilo i při druhém rohovém kopu Německa.
47
Draxler se hned v úvodu druhého poločasu dostává ke střele zpoza vápna, ale obránce slovenského výběru skvěle hlavou odvrací na roh.
46
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Bernd Leno, Sami Khedira a Mario Gómez, přichází Marc Andre ter Stegen, Julian Brand a Julian Weigl.
46
46
46
Oba týmy na trávníku, po delší přestávce se oba výběry rozcvičují.
V Augsburgu se stále nehraje, čekáme na začátek druhého poločasu.
Začátek druhého poločasu se, vzhledem k dešti, posouvá.
Druhý poločas začne přibližně v 18:48.
Slovensko překvapivě vede po prvním poločase nad mistry světa 2:1! Německo šlo do vedení ve 13. minutě, kdy se z pokutového kopu prosadil Gómez a bylo jen otázkou času, kdy domácí přidají další gól. Nějaké šance si Němci sice vypracovali, ale výborný výkon podává zatím gólman Kozáčik, který již za svá záda žádný míč nepustil. Naopak Slováci se prosadili z ojedinělé šance, kdy se parádně trefil Marek Hamšík. Dezorientovaná defenziva německého výběru pak ještě inkasovala podruhé z rohového kopu a během tří minut tak domácí ztratili vedení 1:0.
45+1
45+1
Gómez si počínal ve vápně soupeře nedovoleně v souboji s bránícím Ďuricou.
45
Kdo by to byl řekl, že Slovensko v poslední minutě první půle povede 2:1, vzhledem k tomu, co bylo na hřišti v prvním poločase k vidění. Domácí útočí.
44
Z druhého rohového kopu se již Slovensko prosazuje, Vlado Weiss poslal míč na bližší tyč, tam defenziva Německa nepokryla náběh MICHALA ĎURIŠE, který hlavou posílá míč nechytatelně za záda Lena.
43
Ano, po zmatku v obraně odhlavičkovává před odkrytou branku Rudy na další roh!
43
A pro Slovensko může být ještě veseleji, je tu roh z pravé strany.
42
Z hlediště se ozývá skandované "Máárek Hamšík", Slováci mají dnes v hledišti WWK Areny početné zastoupení.
41
Boateng pozdě vystoupil proti MARKU HAMŠÍKOVI, ten mezitím napřáhl z nějakých pětadvaceti metrů ke střele a trefil náramně – míč zaplul do růžku, Leno plachtil vzduchem marně, Slovensko vyrovnává.
40
Další neúspěšná kombinace slovenského výběru, který zůstává u míče, ale na své polovině.
38
Gómez se dostal s míčem již mimo hřiště, Kozáčik bude moci vykopávat od své branky.
37
Útočný faul Rüdigera, míč zadarmo získává Slovensko.
35
Rudy nyní výtečný ve vlastní šestnáctce, po průniku Šventa z levé strany, který po souboji padá na trávník, není to faul, diváci pískají.
34
Po delší době sledujeme kombinaci hráčů v modrém u pokutového území domácího týmu.
32
Chyba obrany Slovenska, na hranici pokutového území zůstal úplně sám Draxler, který také vypálil z voleje, míč ale skončil nad brankou Kozáčika.
31
Je za námi první půl hodina hry, domácí favorit vede od 13. minuty, kdy se z pokutového kopu prosadil Gómez. Každopádně jsou zatím Němci lepší, častěji drží míč a nepouštějí soupeře do šancí.
30
Gólová šance Saného, který se dostal ve vápně do zakončení, ale skvěle vyrazil nohou Kozáčik.
29
Slovensko zůstává na polovině soupeře, ale kombinace je to hodně pomalá, domácí se vždy mohou v poklidu zformovat.
28
Slovenská defenziva zvládla roh soupeře ubránit a hosté se navíc pouští do útoku.
27
Od Kozáčika začíná kombinace Slovenska, které ale chybuje v rozehrávce a z levé strany Hector vypálil, Kozáčik vyráží na roh.
26
Ďurica zůstává na trávníku po souboji ve středu hřiště. Nakonec se postavil na své nohy a odchází za postranní čáru, ale nebude to zřejmě nic vážného.
25
Draxler chtěl něco vymyslet na pravém křídle, ale ztratil míč s obráncem slovenského výběru.
24
Hra nyní trochu postrádá náboj z úvodu, kdy se zejména domácí tlačili více dopředu.
22
Malá domů ke Kozáčikovi, ten rozehrává od své branky. Před dotírající trojicí domácích to ale nemá s rozehrávkou jednoduché.
20
Centr Weisse hledal ve vápně Dudu, ale ten na míč nedosáhl, Leno rozehrává od své branky.
19
Kozáčik musel ven z branky, Draxler si ukopl ve vápně míč, k velké radosti slovenské defenzivy, která se dostala po akci Draxlera s Hectorem pod tlak.
18
Mario Götze si nyní hodně věřil, zajímavým sólem se dostal po levé straně až do pokutového území soupeře, tam ale nedokázal přihrát před branku.
17
To se zatím ale víceméně brání, domácí podnikají nebezpečné protiútoky, hlavně po pravé straně.
16
Z hlediště WWK Areny se ozývá skandování "Slovensko, Slovensko"
15
A z rychlého brejku se dostává Rudy k centru z pravé strany, ve vápně se snažil ve skluzu míč zasáhnout Sané, ale dobře zasáhl Kozáčik.
14
Hamšík si netroufl na průnik do vápna, dobrou práci odvádí Boateng.
13
Německo právě vstřelilo branku!
Německo jde do vedení, pokutový kop MARIO GÓMEZ s přehledem proměnil.
12
Mario Götze padá v pokutovém území a píská se pokutový kop, provinil se Kucka!
11
Německo získává rohový kop, který Götze rozehraje z pravé strany.
10
Leno bude rozehrávat od domácí branky.
8
Rudy pokazil přihrávku na pravé straně a hrát mohou hosté, míč skončil v autu, Švento vhazuje.
7
Po střele Gomeze z levé strany zasáhl velmi dobře v obraně Pekarík.
6
Ale i akce německého výběru končí chybou, Götze nedokázal přesněji přihrát na pravém křídle.
5
Nepřesná přihrávka Pekaríka, míč končí v autu, vhazují domácí.
4
Z následného rohu se domácí nedokázali prosadit a hrají hosté.
3
A pozor, je tu první šance zápasu, Boateng napálil míč ve vápně o zem, Kozáčik musel zasahovat a vytěsnit míč nad břevno.
3
Götze rozehrál volný kop, je z toho ale "pouze" roh pro domácí tým, který z pravé strany rozehraje Rudy.
3
Rychlou akci Rudyho přerušil faulem bránící Vlado Weiss.
2
Kucka nachází Hamšíka, který ale ve středu hřiště ztrácí míč a útočí domácí.
2
Centr z pravé strany odvrací bránící Rudy do autu, vhazují slovenští fotbalisté.
1
První útočnou akci mají Slováci, kteří se zkouší prosadit po pravé straně.
1
Oba týmy na trávníku, hraje slovenská hymna, následovat bude německá.

Německo: Leno – Kimmich, Rüdiger, Boateng, Hector – Rudy, Khedira (C) – Götze, Draxler, Sané – Gomez
Náhradníci: ter Stegen – Mustafi, Höwedes, Schürrle, Can, Brandt, Weigl

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Ďurica, Škrtel, Švento – Hrošovský, Kucka, Hamšík, Duda, Weiss – Ďuriš
Náhradníci: Mucha, Novota – Pečovský, Zreľák, Gyömbér, Sabo, Greguš, Tesak, Škriniar, Nemec, Šesták, Saláta, Stoch, Bero

Rozhodčí: Gumienny – Cremers, Nijssen (vš. Bel).
SLOVENSKO
Slovensko se do Německa k přípravnému utkání přesouvá po soustředění v Rakousku. V hotelovém rezortu Dilly pod zasněženými vrcholky Alp našla družina Jána Kozáka ideální zázemí. Slovenský tým absolvoval dvanáct tréninkových jednotek a přípravné utkání s Gruzií, s níž se utkal vůbec poprvé v historii. Navíc šlo o jubilejní padesátý zápas v novodobé historii, které navíc Slovensko zvládlo a po dvou gólech Nemce a jednoho Zreľáka vyhrálo 3:1. Zajímavostí bylo, že gruzínský výběr vede Vladimír Weiss st., bývalý kouč národního týmu Slovenska...
Proti mistrům světa chce dát Ján Kozák šanci všem, kteří nehráli proti Gruzii, kdy dostalo šanci hned několik nováčků. V Augsburgu již půjde o hodně ostrý test, trenér Kozák má k dispozici všechny hráče, nikdo není zraněný.
NĚMECKO
Německý národní tým odehrál poslední zápasy v březnu. Po podzimním závěru kvalifikační skupiny o postup na EURO následovala trojice přátelských zápasů, které pro Německo nevyzněly lichotivě. V listopadu podlehlo 0:2 ve sledovaném utkání v Paříži domácí Francii. Další přátelské utkání sehrálo Německo v březnu, kdy na Olympijském stadionu v Berlíně nestačilo na Anglii (2:3), byť v utkání vedlo již 2:0. Chuť si Němci spravili proti Itálii, kterou o tři dny později rozstříleli 4:1.
Do dnešního utkání proti Slovensku chce kouč Jochaim Löw nasadit čtveřici nováčků Juliana Brandta, Juliana Weigla, Joshua Kimmicha a brankáře Bernda Lena. Na hřiště by se mohl dostat i mladíček Leroy Sané ze Schalke, naopak chybí ostřílení borci Schweinsteiger, Hummels, Bellarabi, Reus, Neuer, Özil a Müller.
Vítejte u dnešního přátelského mezistátního utkání, v němž NĚMECKO přivítá v augsburské WWK Areně SLOVENSKO.