FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Jihlava - 11. srpna 2017   18:00

Slavia
6' Hušbauer  • 18' Danny
2:0
(2:0)

Laštůvka – Bořil (46. Frydrych), Jugas, Deli (60. Souček), Sobol – Ngadeu – Van Buren (86. Švento), Hušbauer, Rotaň, Danny – Milan Škoda (C).
Kovář – Frydrych, Zmrhal, Mešanović, Švento, Altintop, Souček.
Nenadál – Nádvorník, Pochylý
Eden Aréna, Praha-Vršovice
10 112 diváků
Rakovan – Nový, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Keresteš – Zoubele (80. Štěpánek), N. Daníček (46. Klíma) – Fulnek, Hronek, Popović (55. Dvořák) – D. Ikaunieks.
P. Soukup – Rosa, Tlustý, F. Novotný, Štěpánek, Klíma, Dvořák.
Rakovan

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jihlava 2:0. Za 20 minut rozhodnuto, góly dali Hušbauer a Danny

Sešívaní nakonec ve druhém poločase už žádný gól nepřidali, skórovat se nepodařilo ani hostům, a tak zůstává stejný výsledek, který si týmy odnesly do kabin po první pětačtyřicetiminutovce. Asi největší příležitost druhé půle měl jihlavský Hronek, který nedokázal ze dvou metrů míč poslat do sítě. Na druhé straně se to sice podařilo Rotaňovi, jenže ten se zase provinil ofsajdovým postavením. Pražané tedy díky vítězství vylepšují svůj bodový zisk na číslovku sedm a alespoň do zítřka se vyhoupli do čela tabulky. Naopak Jihlavským zůstává jediný bod z minulého kola.
90+2'
90+2'
Hušbauerovi se přímý kop vůbec nepodařil, balón poslal vysoko nad bránu.
90+2'
Asi pět metrů za velkým vápnem byl faulován Škoda, takže ještě jedna možnost pro domácí na ohrožení Rakovana.
90+1'
Slávisté drží míč na svých kopačkách a v poklidu dohrávají dnešní zápas.
90'
Ve druhé půli se budou nastavovat dvě minuty.
90'
Škoda všechny přehlavičkoval a míč alespoň prodloužil do zámezí.
90'
Hosté vybojovali rohový kop z pravé strany.
89'
Centr Nového dolétl jen k prvním hráčům v pokutovém území.
88'
Faulem se provinil Švento, hosté budou rozehrávat od pravé postranní čáry.
88'
Pražané ovšem brání hodně svědomitě a zatím v klidu hlídají dvoubrankové vedení.
87'
Jihlavští kombinují na vlastní polovině a hledají skulinky v obraně sešívaných.
86'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Dušan Švento.
84'
Na hrací ploše zůstalo hned několik hráčů, po souboji s Frydrychem Klíma a na druhé straně i Van Buren, kterého chytají křeče.
84'
Jihlava ještě úplně nesložila zbraně, Fulnek díky dobré aktivitě vybojoval autové vhazování.
83'
Laštůvka musel znovu míč poslat daleko na útočnou polovinu, kde sice byl Van Buren, vybíhal ale z ofsajdové pozice, a tak se ani nezapojil do hry.
83'
Laštůvkův dlouhý nákop odhlavičkoval Kryštůfek do autu.
82'
Ngadeu byl faulovaný ve vlastním pokutovém území, slávisté tak budou rozehrávat v klidu a nikam nespěchají.
81'
Hušbauer našel z druhé vlny naběhnutého Van Burena, jehož pokus prolétl kolem obránce, Rakovan si s ním však poradil.
80'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází David Štěpánek.
80'
Hušbauer si obhodil Martina Nového (JIH), který následně fauloval a od rozhodčího obdržel žlutou kartu.
79'
Nový byl faulovaný u pravé postranní čáry.
78'
Na centr Rotaně si naskočil Škoda, hlavou ale poslal míč nad horní tyč.
77'
Frydrych nevypustil souboj s Kerestešem a vybojoval rohový kop.
75'
Danny se pokoušel o rychlou kličku, kterou ale Nový vystihl a ještě míč otřel o slávistického hráče. Bude se tedy odkopávat od jihlavské brány.
74'
Pavel Dvořák (JIH) ostře zajel do Hušbauera, a tak po zásluze je potrestán žlutou kartou.
Dnešní zápas sleduje 10 112 diváků!
72'
Slávisté celou situaci ještě dohráli, když Škoda sklepl centr k Dannymu, jehož pokus z voleje mířil přesně do míst, kde stál připravený Rakovan.
71'
Rotaň rozehrával standardní situaci z pravé strany, mířil však jen do nachystané zdi.
70'
Kryštůfek neměl komu nahrát, proto pálil z velké dálky. Nešlo však o zcela povedenou ránu, a tak si Laštůvka připsal jednoduchý zákrok.
69'
Laštůvka musel na zem po prudkém centru z levé strany, volný míč následně odkopl Ngadeu.
67'
Zpoza velkého vápna vyslal nebezpečnou střelu Dvořák, míč se však točil na druhou stranu, než bylo potřeba, a tak skončil vedle brány.
66'
Za obranu si zabíhal Škoda, jenže přihrávka od Hušbauera tentokrát neprošla.
65'
Frydrych dobře vystihl přihrávku soupeře, jenže následně podklouzl. Jihlava ovšem nezůstala u míče příliš dlouho, míč totiž skončil v autu.
64'
Hušbauer parádní přihrávkou za obranu našel Dannyho, který však musel míč zpracovávat nadvakrát, a tak už nemohl střílet.
62'
Další míč skončil v jihlavské síti, jenže znovu po ofsajdu. Tentokrát šlo o jednoznačný přestupek proti pravidlům, a tak Rotaň nemohl slavit!
62'
Van Buren dobrým pohybem donutil Rakovana k odkopu za postranní čáru.
61'
Fulnek to zkusil z větší dálky, jenže vůbec nemířil přesně.
60'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Simon Deli, přichází Tomáš Souček.
59'
Deli nekompromisně odkopl míč na tribunu.
58'
Ngadeu fauloval Dvořáka, Jihlava tak bude rozehrávat z klidu.
57'
Škoda po souboji na hranici velkého vápna spadl, další penalta pro Slavii se ale nepíská.
56'
Van Buren si neporozuměl s míčem, který mu utekl do autu.
55'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Marin Popović, přichází Pavel Dvořák.
53'
Další velká šance Jihlavy! Po rohovém kopu musel Jugas vykopávat míč z brankové čáry, jenže balón poslal jen k Hronkovi, který ze dvou metrů nedokázal trefit bránu!
52'
Klíma se dostal do rychlého protiútoku, ve kterém se po rychlé kličce zbavil obránce a zůstal sám v pokutovém území! Laštůvka si lehce vyběhl a parádním zákrokem srazil míč na roh!
50'
Ve druhé půli se zatím hraje hodně opatrně, balón sice drží hosté, ale nemohou se s ním dostat přes pevnou slávistickou obranu.
49'
Sobol hledal Dannyho, ten míč na hrací ploše už nestihl.
47'
Danny uvolnil Van Burena, kterému ale střela vůbec nesedla. Rakovan bude rozehrávat.
46'
Oba týmy během přestávky vystřídaly, místo Daníčka si zahraje Klíma a na místo Bořila se postaví Frydrych.
46'
První poločas byl jednoznačně v režii domácí Slavie, která skoro celých pětačtyřiceti minut byla nastěhovaná na útočné polovině. Po zásluze tak sešívaní vedou o dvě branky, když nejdříve otevřel skóre z penaltového kopu Josef Hušbauer, na kterého následně navázal z dorážky Danny Pro portugalského hráče šlo o premiérovou trefu po svém příchodu do Slavie.
45'
45'
Ngadeu se odhodlal k těžké ráně z voleje, která ale slávistickému hráči nesedla, a tak měl Rakovan jednoduchou úlohu.
44'
Slávisté si ihned vypracovali další šanci, prudký centr po zemi se snažil usměrnit do sítě Škoda, od jehož nohy se však míč odrazil nad bránu.
44'
Danny to zpoza velkého vápna zkoušel technickou střelou, branku ale o kousek minul.
43'
Centr dolétl na hlavu Daníčka, který míč jen prodloužil k rohovému praporku.
43'
U postranní čáry fauloval Keresteš, sešívaní mají zajímavou standardní situaci.
42'
Jihlava v poslední minutě dobře napadá, a tak se museli slávisté vrátit až před Laštůvku.
40'
Van Buren získal autové vhazování, slávisté tak nadále zůstávají v tlaku.
39'
Žlutí se i na druhé straně, za tvrdý faul byl potrestán Josef Hušbauer (SLA).
37'
Miroslav Keresteš (JIH) zajel do Bořila po odehrání míče, za což dostal žlutou kartu.
35'
Sešívaní kombinují hodně rozvážně a hlavně se snaží nepouštět k míči soupeře.
33'
V obranné činnosti se ukázal Škoda, když balón z malého vápna odhlavičkoval až na střed hřiště.
33'
Po delší době se Jihlava usadila před Laštůvkou, bude se rozehrávat od rohového praporku.
32'
Slávisté už slavili třetí gól, jenže kvůli ofsajdu neplatí! Ngadeu uvolnil mezi dvěma protihráči nabíhajícího Bořila, který ještě hledal Hušbauera. Vše už bylo ale zbytečně, jelikož v momentě přihrávky byl Bořil o krok za obrannou!
31'
Jugas dobře zastavil přihrávku za obranu, následně se mu však nepovedlo rozehrát a míč skončil v autu.
29'
Proti Rotaňovi vyběhl Rakovan a po několika odrazech skončil míč mimo hrací plochu. Bude se odkopávat od jihlavské brány.
28'
Hušbauer rozehrál velmi rychle, a tak se Van Buren dostal po levé straně do pokutového území, kde to vzal na sebe a povedenou ranou prověřil Rakovana!
27'
Po delší době drží hosté balón ve své moci, zatím jsou však daleko od Laštůvky.
26'
Jihlava se pokusila o rychlý protiútok, který však rázně ukončil Sobol.
26'
Škoda nedokázal udržet míč proti Kryštůfkovi, následně fauloval Ngadeu.
24'
Po faulu budou hosté rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
23'
Danny na polovině hřiště ztratil míč, a tak Jihlava postupovala k Laštůvkově bráně. Centr Ikauniekse však nemířil k žádnému hostujícímu hráči.
22'
Keresteš měl před sebou dva soupeře, a tak míč alespoň poslal do autu.
21'
Domácí už jsou zase před pokutovým územím Jihlavy a chystají další nebezpečnou akci.
20'
Na prudký centr po zemi si nabíhal Popovič, kterému ale nevyšel krok a míč o pár centimetrů nezachytil.
18'
Slavia právě vstřelila branku!
Laštůvka na nic nečekal a rychle rozehrál, díky čemuž se sešívaní dostali do rychlého protiútoku, ze kterého navyšují vedení! Střelu Škody sice Rakovan vyrazil, k míči měl však nejblíže DANNY, pro kterého nebyl problém doklepnout míč do prázdné brány!
18'
Nový nerozehrál od rohového praporku přesně, míč skončil u Laštůvky.
17'
Ngadeu srazil centr Keresteše na rohový kop.
16'
Zoubele se dostal do rychlého protiútoku, ze kterého se ještě snažil nahrát rozběhnutému Ikaunieksovi, nejblíže k míči měl však Laštůvka.
15'
Sešívaní rozvážně kombinují na polovině hřiště.
14'
Jugas si pohlídal Ikauniekse a hlavičkou poslal míč Laštůvkovi, který okamžitě rozehrál.
13'
Jugas poslal dlouhý balón na Škodu, ten ale míč nedokázal zachytit.
12'
Slávisté měli k dispozici standardní situaci, kterou ale Hušbauer nerozehrál úplně přesně.
11'
Centr do pokutového území odvrátil Krajčí jen k Van Burenovi, jehož pokus z první mířil příliš vysoko.
10'
Hušbauer rozehrál roh, který ale neměl potřebnou výšku, a tak si hostující obrana poradila.
10'
Domácí mají zatím jasně navrch a tlačí se do další šance.
8'
Ngadeu hledal na levém křídle rozběhnutého Dannyho, ten ale míč na hrací ploše nezastihl.
6'
Míč si na penaltový puntík postavil JOSEF HUŠBAUER a střelou po zemi otevřel skóre! Rakovan sice vystihl stranu, na míč ale nedosáhl!
6'
Žlutou kartu dostává Lukáš Zoubele (FC Vysočina Jihlava).
6'
Pražané budou zahrávat pokutový kop po faulu na Milana Škodu!
5'
Sobol se dostal až hluboko na útočnou polovinu a vybojoval další rohový kop.
4'
Jihlavská obrana si poradila bez větších problémů.
3'
Slávisté získali první rohový kop.
2'
Do míče se za hranicí velkého vápna opřel Danny, trefil ale clonícího obránce.
2'
Sešívaní už získali míč a ženou se za první nebezpečnou akcí.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté, kteří se ihned dostali na útočnou polovinu. Dobře zapracoval Sobol a míč Fulnekovi ukopl od nohy.
1'
V sestavách obou týmů je k vidění několik zajímavých hráčů. Poprvé v sešívaném dresu se představí Eduard Sobol, ukrajinský obránce, který do Slavie přišel na roční hostování. Na druhé straně si premiéru odbude Miroslav Keresteš, kterého získala Jihlava z Mladé Boleslavi také na hostování. Branku hostujícího celku navíc bude hájit Matěj Rakovan, který před lety působil i v červenobílém dresu.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Jugas, Deli, Sobol – Ngadeu – Van Buren, Hušbauer, Rotaň, Danny – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Frydrych, Zmrhal, Mešanović, Švento, Altintop, Souček.

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Nový, Kryštůfek, J. Krejčí (C), Keresteš – Zoubele, N. Daníček – Fulnek, Hronek, Popović – D. Ikaunieks.
Náhradníci: P. Soukup – Rosa, Tlustý, F. Novotný, Štěpánek, Klíma, Dvořák.

Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Pochylý.
Vzájemná utkání

V loňské sezóně byli o trochu úspěšnější slávisté, když si se soupeřem z Vysočiny dokázali jednou poradit a jednou remizovat. Na podzim skončil souboj obou týmů nerozhodně poté, co se každý z celků trefil jednou, na jaře pak sešívaní na domácí půdě vyhráli dvoubrankovým rozdílem.
SK Slavia Praha

Sešívaní také nemají úplně ideální vstup do sezóny. Na úvod si sice díky proměněné penaltě poradili s Teplicemi, následně však proti Baníku neskórovali a z Ostravy si odvezli jen bod. Červenobílí však bojují na více frontách, stále jsou ve hře o Ligu mistrů. Nejvíce se zatím Pražané trápí v koncovce, ve čtyřech soutěžních zápasech totiž skórovali jen třikrát a z toho dvakrát z penalty.
FC Vysočina Jihlava

Jihlavští fotbalisté nezačali novou sezónu úplně nejlépe. V prvním zápase totiž podlehli Karviné, první bod si pak připsali po bezbrankové remíze se Slováckem. Vysočina tedy stále čeká na premiérového střelce nového ročníku české nejvyšší soutěže.
Vítejte u sledování textového on-line přenosu z 3. kola HET ligy. Proti sobě se postaví SK Slavia Praha a FC Vysočina Jihlava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.