FORTUNA:LIGA - Základní část - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Liberec - 22. října 2017   18:00

Slavia
90+4' Necid (Jugas)
1:2
(0:1)
Liberec
35' Potočný  (Coufal) • 73' Bosančić

Laštůvka – Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol – Souček, Hušbauer – Sýkora (59. Danny), Van Buren (74. Necid), Stoch (80. Zmrhal) – Milan Škoda (C).
Kovář – Bílek, Danny, Hromada, Rotaň, Necid, Zmrhal.
Pechanec – Arnošt, Koval
Eden Aréna, Praha-Vršovice
14 067 diváků
O. Kolář – Coufal (C), Kúdela, Karafiát, Hybš – Kulhánek, Breite – Ševčík, Bosančić (88. Mikula), Potočný (75. Voltr) – Graiciar (82. Pulkrab).
Hladký – Blažek, Mikula, Bartl, Voltr, Pulkrab, Vácha.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Liberec 1:2. Domácí přišli o rekordní neporazitelnost

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:3.
Střely mimo: 7:3.
Rohy: 5:4.
Zápas je u konce. Liberec dokázal utnout rekordních sérii sešívaných bez porážky v lize. Ve druhé půli navýšil vedení hostů z penalty Miloš Bosančić a branka v samotném závěru Tomáše Necida znamenala už jen úpravu skóre na konečných 1:2 z pohledu Pražanů. Slovan se tak v tabulce posunul na čtvrtou příčku zajišťující poháry, naopak Slavia z druhé pozice na vedoucí Plzeň ztrácí již propastných 11 bodů.
90+4'
90+4'
Slavia právě vstřelila branku!
Slávisté v samotném závěru snižují, tahle branka ale už nic řešit nebude. Jugas našel ve vápně TOMÁŠE NECIDA, jenž se dokázal obtočit kolem bránícího hráče a po zemi prostřelit gólmana Koláře.
90+4'
Danny ovšem nedostal na pravé křídlo ideální přihrávku. Míč doputoval až ke Kolářovi, který bude rozehrávat.
90+3'
Až teď hráči v modrém odevzdali míč slávistům a ti tedy mohou chystat závěrečný tlak.
90+2'
Ve středu hřiště Souček podrazil Ševčíka. Severočeši tak zůstanou u míče.
90+1'
Zatím to na žádný zvrat v závěru nevypadá. Hosté hrají s míčem na polovině soupeře a šetří drahocenný čas.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty.
89'
Voltr se pokoušel přejít přes Bořila. To se mu nakonec nepodařilo, po souboji na hranici pravidel nechává sudí pokračovat ve hře.
88'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Miloš Bosančić, přichází Jan Mikula.
88'
Sobol nyní přetáhl centr až příliš, Danny na něj totiž na pravém křídle dosáhnout nedokázal a brankář hostí uvede míč do hry odkopem.
87'
Z rohu rozehraného nakrátko Pražané nezahrozili. Naopak záhy hráči Slovanu ušetřili několik vteřinek, když se dostali s míčem na polovinu soupeře.
86'
Obléhání pokračuje. Dannyho centr ze zkráceného rohu odvrátili Liberečtí k Bořilovi, který se opřel do balonu z voleje a jeho dělovku mířící do šibenice musel vytáhnout skvělý Kolář mimo.
85'
Sobol přenesl hru na Dannyho, ten sklepl míč před vápno Hušbauerovi, jeho rána z první byla však zablokována.
84'
Další operace na pravém křídle už libereckým hráčům úspěch nepřinesla. Sešívaní otáčejí hru a pokoušejí se alespoň zkorigovat stav.
83'
Žlutou kartu dostává Matěj Pulkrab (FC Slovan Liberec).
82'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Graiciar, přichází Matěj Pulkrab.
81'
Severočeši se odmítají stáhnout a bránit. Graiciar na pravém křídle zabojoval a získal pro svůj celek autové vhazování.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Jaromír Zmrhal.
78'
Koncentrace Slávistů zejména směrem do obrany je navíc na opravdu nízké úrovni. Do otevřené defenzivy se vydal Voltr, jehož tvrdou ránu dokázal Laštůvka vykopnout.
77'
Hosté se nadále snaží operovat na polovině soupeře a nepouštět slávisty do šancí. Zatím se jim to daří.
76'
Voltr mohl přidat třetí gól svého týmu, upaloval totiž z levé strany sám na Laštůvku, svůj přízemní pokus ale poslal jen kolem vzdálenější tyče.
75'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Radek Voltr.
74'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Tomáš Necid.
74'
Střelec branky Bosančić se rozhodl nesportovně běžet slavit před kotel Slavie a byl zasypán nejenom kelímky s pivem, ale také přiletělo pár dýmovnic. Umravnit bosenského fotbalistu se rozhodl Laštůvka a oba hráči po vzájemné výměně názorů vidí žluté karty. Do potyčky se zapojili i další hráči, jejich projevy ale nebyly tak výrazné.
73'
Liberec právě vstřelil branku!
MILOŠ BOSANČIĆ poslal míč ze svého pohledu k pravé tyči. Laštůvka sice vystihl směr střely, na míč ale nedosáhl – 0:2.
72'
Hosté šli tři na jediného obránce. Přihrávka Graiciara sice neprošla, hlavní sudí ale píská ruku bránícího hráče a nařizuje penaltu pro Liberec!
71'
Na trávníku o chvíli později skončil také Potočný a tomu už rozhodčí velmi důrazně naznačil ať, pokud může, ihned vstane a hraje dál.
70'
Coufal byl velmi dlouho ošetřován, což se nelíbilo Hušbauerovi, který se ihned pustil do diskuze s rozhodčím i protihráči.
68'
Přetažený centr van Buren na vzdálenější tyči nedokázal do šestnáctky vrátit. Kolář bude moci vykopávat.
67'
Potočný se dopustil ostrého zákroku a inkasuje žlutou kartu. Chystá se další standardní situace.
67'
Škoda dostal pěknou kolmici za obranu, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal vyběhnutého Koláře prostřelit.
66'
Centr od rohového praporku propadl do vápna a slávisté si přáli odpískání hraní rukou, hlavní rozhodčí byl proti.
65'
Slávisté se ubránili a hned prchali do rychlého protiútoku. Ten táhl Stoch, jenž si balon zasekl a vypálil technicky na vzdálenější tyč, skvělý Kolář i nyní dokázal vyrazit míč na roh.
64'
Na druhé straně se pokoušel zahrozit Graiciar. Ten si obhodil Stocha a jeho střílený centr na bránu ztečoval Sobol. Laštůvka byl u bližší tyče včas a míč vyrazil na roh.
63'
Po několika pasech se rozhodl odcentrovat Stoch, míč mířil na zadní tyč, kde by na něj Bořil stejně nedosáhl, i tak se ale píská jeho ofsajd.
62'
Kulhánek táhl zajímavý protiútok svého celku. Jakmile ale ucítil Jugase, teatrálně skočil na zem a rozhodčí Pechanec toto simulování odměňuje žlutou kartou.
61'
Liberečtí napadají svého soka i nadále. Hušbauer byl poslán k zemi na poloviny hřiště a píská se proti hráčům z Podještědí.
60'
Potočný z levé strany zkoušel přenést hru do vápna na vzdálenější tyč. Balon ovšem poslal jen do rukavic připraveného Laštůvky.
59'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Danny.
59'
Domácí se ubránili bez větších potíží a ihned se velmi rychle vydávají na polovinu soupeře.
59'
Faul také na druhé straně. Ševčíka sestřelil Frydrych, s největší pravděpodobností uvidíme taktéž centr do vápna.
58'
Stoch našel centrovaným balone van Burena, jeho nabídku na hranici vápna nikdo z jeho spoluhráčů nevyslyšel.
57'
Frydrych ve snaze trefit skákající balon trefil jen bránícího Graiciara a hlavní sudí odpískal faul druhého jmenovaného. Uvidíme standardní situaci.
56'
Stoch napadal rozehrávku Liberce a Kolář raději poslal míč jen na tribunu. Sešívaní mohou pokračovat v tlaku.
55'
Sobolovi na levé straně odskočila přihrávka až za autovou čáru. Liberečtí mohou vhazovat.
54'
Trochu rozházenou pasáž hry se červenobílí pokoušejí zklidnit. Sledujeme házenkářské obléhání.
53'
Naopak v šestnáctce Slavie zůstal po ostrém zásahu do nohy ležet Graiciar. Hra pokračuje i tentokrát.
52'
Po levé straně to zkusil individuálně Sobol. Mezi dvěma hráči ukrajinský bek proskočit nedokázal, faul se ovšem nepíská.
51'
Pražané rozehráli roh nakrátko a pokoušeli se do šestnáctky proniknout po zemi. To se jim nevydařilo, a tak se o centr snažil Bořil, míč poslal ale jen na tribunu.
50'
Další pěkná akce a teď už to opravdu zavánělo gólem! Sýkora na levé straně sklepl míč pod sebe na van Burena, jeho zakončení ve velké šanci bylo ale hodně nepřesně a navíc nedůrazné, takže kutálející se balon nakonec raději hosté odklidili na roh.
49'
Sýkora opět v akci. Tentokrát sešívaný křídelník zatáhl míč po pravé straně a odcentroval. Pozorný Kolář si našel míč a ukryl ho do rukavic.
48'
Slávisté vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně. Po napadání rozehrávky Liberce měl ve středu možnost Sýkora, při zpětné kličce však o balon přišel.
47'
Do šance se protlačil van Buren, který zkusil přehodit brankáře Koláře, míč poslal hodně vysoko nad.
47'
Souček získal balon a pokoušel se kombinovat s van Burenem. Úplně si s ním ovšem nerozuměl, neboť na okamžitou narážečku nereagoval.
46'
Ihned po rozehrávce vyslal Karafiát dlouhý nákop na pravé křídlo, kde našel ale jen Sobola a ten tak v poklidu mohl pustit balon do autu.
46'
První poločas je za námi a na obrazovce v Edenu zatím svítí překvapivé skóre 0:1. Hosté od začátku nehráli nikterak bojácně a pokoušeli se působit aktivně a zbytečně se nestáhnout. Veškeré větší možnosti Slavie zatím dokázal pochytat brankář Kolář, naopak Liberečtí svou jedinou gólovku využili, když se trefil hlavou Roman Potočný. Slavia tak vůbec poprvé letos v lize doma inkasovala. Nechme se překvapit, zda nás čeká překvapivý výsledek také po závěrečném hvizdu. Zůstaňte s námi, pokračujeme zhruba v 19 hodin.
45'
45'
Centrovaný balon mířil na přední tyč, kde se ho snažil jeden z libereckých fotbalistů prodloužit za sebe, pozorný Laštůvka jeho nabídku chytil do svých rukavic.
44'
Naopak hosté hrají nebojácně a po kombinaci na polovině svého soka vybojovali rohový kop.
43'
Pražané se snaží něco udělat s nepříznivým výsledkem, zatím ale nemohou najít recept na pevnou obranu Liberce.
42'
Sobol si dobře zpracoval balon na levé straně, chtěl překvapit kličkou k rohovému praporku, míč si ovšem příliš předkopl a už ho dostihnout nedokázal.
41'
Sýkora ve snaze vybojovat balon na útočné polovině sestřelil protihráče, neunesl odpískání faulu a za pár poznámek směrem k rozhodčímu vidí žlutou kartu.
40'
Van Buren ukázal pořádnou dravost a získal zdánlivě ztracený balon. Jeho rychlé sólo se zadrhlo, když se mu zamotal balon pod nohy, nakonec i přes to dokázal vypálit a pořádně protáhl brankáře Koláře, jenž na míč konečky prstů dosáhl a vytěsnil ho mimo.
39'
Potočný to zkusil překvapivě přímo na bránu, napálil ale jen připravenou zeď.
38'
Naopak faul Frydrycha na Graiciara pozornosti hlavního rozhodčího neunikl. Uvidíme volný přímý kop, hráči už se stěhují před Laštůvku.
37'
Na zemi tentokrát končí Bílek a Pechanec opět nepíská. Domácí hráči i fanoušci začínají být pořádně frustrovaní.
36'
Severočeši namazali do šance Škodovi, jenž si rovnal míč na střelu, ke které však nedošlo. Domácí forvard byl povalen Kulhánkem, hlavní sudí posoudil souboj jako čistý.
35'
Šok v Edenu! Hosté se nadále osmělovali a v podstatě z první šance dokázali udeřit. Centrovaný míč z pravého křídla dokázal na vzdálenější tyči poslat do sítě ROMAN POTOČNÝ.
34'
Akce po levém křídle do šestnáctky Slavie nevedla. Po nepřehledném souboji se míč odkutálel za autovou čáru a hlavní sudí signalizuje aut pro Pražany.
33'
Fotbalisté Slovanu se pokoušejí trochu uklidnit hru a sami se vydávají na polovinu soupeře, kde kombinují.
32'
Další pohledná akce sešívaných! Stoch z levého křídla odcentroval, na balon nejprve o pár čísel nedosáhl Škoda, záhy zakončoval na zadní tyči na dlouhou nohu Sýkora, jeho akrobatický pokus se mezi tři tyče nevešel.
31'
Hráči v modrém míč příliš dlouho neudrželi. Na druhou stranu se naopak vydal Škoda, který si dokázal tělem pokrýt balon a pasem pod sebe najít Hušbauera. Ten vystřelil z první, svou přízemní střelu ovšem poslal jen mimo.
30'
Souček zastavil rozvíjející se akci Liberce nedovoleným zákrokem na polovině hřiště. Hosté budou rozehrávat.
29'
K centru Hušbauera se prodral van Buren, který ale nemohl zakončovat, neboť byl k bráně zády. Nizozemský útočník se dokázal obtočit a vyslal zajímavou kolmici za obránce Liberce, najít dokázal ovšem pouze Hušbauera v ofsajdovém postavení.
28'
Fotbalisté z Podještědí měli k dispozici volný přímý kop. Pokusili se o signál, jenž sešívaní dokázali přečíst a dělovku z dálky zablokovali.
27'
Kolář zatím skvěle čte hru. I tentokrát včas vyběhl, po vzoru Ter Stegena sebral míč před nabíhajícím Škodou a rozehrál.
26'
Házenkářské obléhání vápna hostí utnul tvrdou střelou ze střední vzdálenosti Stoch. Jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
25'
Škoda si dokázal dobře zpracovat přihrávku na pravém křídle, při snaze navést si míč na střed ke střele se mu ovšem balon zamotal mezi nohama a ze šance sešlo.
24'
Na středu se uvolnil Ševčík, který se rozhodl vypálit, jeho rána letěla nad Laštůvkovu bránu.
23'
Liberečtí se postupně prokombinovali až před šestnáctku Slavie, kterou chvíli obléhali. K přímému ohrožení brány je však obrana domácích nepustila.
22'
Další nákop měl být adresován Sýkorovi, jenž na míč nedosáhl a balon se tak dokutálel až do rukavic Koláře.
21'
Sobol dostal přihrávku vzduchem na levou stranu, míč si nezpracoval ideálně, od kopaček mu odskočil příliš daleko a hrát tedy mohou Severočeši.
20'
Další faul kolem středu hřiště. Tentokrát se bude kopat proti svatyni, kterou střeží Ondřej Kolář.
19'
Hra se trochu uklidnila. Škoda si v hlavičkovém souboji pomohl faulem, hosté tak budou moci rozehrávat na své půli.
18'
Také hosté získali první rohový kop, po němž přišla střela z hranice šestnáctky Slavie. Ta nakonec proskákala jen mimo.
17'
Brankář sešívaných se rozhodl oslovit rovnou za obranu nabíhajícího si Škodu a nakonec nechybělo mnoho, aby si domácí forvard míč zpracoval a postupoval sám na bránu.
16'
Ani další rozehrávka Liberce nevedla do šance. Bosančić z pozice posledního hráče poslal míč až do vápna sešívaných, kde ho bez potíží lapil Laštůvka.
15'
Hybš táhl akci Liberce. Dlouho se rozmýšlel, jak s prostorem na levém křídle naloží, nakonec míč nepřesnou přihrávkou jen odevzdal do rukavic Laštůvky.
14'
Pražané začínají svého soupeře pořádně tlačit. Na další centr do vápna dosáhl v rybičce Škoda, mezi tři tyče ovšem míč usměrnit nedokázal.
13'
První velká šance Slavie! Severočeši chybovali v rozehrávce, Sýkora vrátil míč na střed van Burenovi, jeho tvrdou střelu dokázal vyboxovat zatím pozorný Kolář.
13'
Slavia zahrávala rohový kop. Po několika krátkých pasech přilétl do šestnáctky hostů další míč, který Coufal včas odklidil před Škodou.
12'
Do vápna Liberce létal jeden centr za druhým, ani jednou se však nepodařilo domácím hráčům ohrozit Koláře.
11'
Bosančić dohrál na polovině hřiště Hušbauera a hlavní sudí odpískal faul. Uvidíme volný přímý kop.
10'
Hosté se pokusili vydat do šance po pravé straně, rychlou narážečku však ideálně nezvládl Ševčík, neboť míč z první poslal jen do zámezí.
9'
Sýkora se Škodou se osamoceni rozeběhli za nakopnutým balonem, i tentokrát hosty zachránil pozorný Kolář, jenž byl z brány rychle venku a hrozící nebezpečí zažehnal.
8'
Hušbauer parádním přenesením hry našel ve vápně Sýkoru, jenž si míč zpracoval a pokoušel se ho posunout svým spoluhráčům na hranici šestnáctky. Při snaze i přihrávku ale podklouzl, hrají tedy fotbalisté Liberce.
7'
Sýkora dostal přihrávku do běhu na křídlo, Kolář předvedl rychlé nohy, u balonu byl jako první a bez rozpaků ho poslal do autu.
6'
Severočeši donutili slávisty k chybě, na pravém křídle však míč příliš dlouho neudrželi. Sešívaní se budou moci pokusit o reparát, co se rozehrávky týká.
5'
Pražané rozehrávají. Fotbalisté Slovanu zatím odmítají jen čekat na první úder a aktivně napadají svého soka.
4'
Graiciar si předkopl míč a upaloval podél levé lajny. Před bránícího Frydrycha se nakonec natlačit dokázal, jeho střela z ostrého úhlu ovšem skončila mimo.
3'
Stoch se opět probíjel kupředu, tentokrát však nezvládl zpracovat skákavý míč ve středu hřiště a hrají tak Liberečtí.
2'
Škoda doběhl balon u pravého rohového praporku a netradičně odcentroval, v šestnáctce soupeře ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
1'
Sešívaní se ihned po začátku zápasu tlačí kupředu. Stoch to zkoušel individuálně, zastaven byl Coufalem.
1'

SK Slavia Praha: Laštůvka – Bořil, Frydrych, Jugas, Sobol – Souček, Hušbauer – Sýkora, Van Buren, Stoch – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Bílek, Danny, Hromada, Rotaň, Necid, Zmrhal.

FC Slovan Liberec: O. Kolář – Coufal (C), Kúdela, Karafiát, Hybš – Kulhánek, Breite – Ševčík, Bosančić, Potočný – Graiciar.
Náhradníci: Hladký – Blažek, Mikula, Bartl, Voltr, Pulkrab, Vácha.
FC Slovan Liberec
Libereckým prozatím v tabulce patří šestá příčka za zisk sedmnácti bodů. Do Edenu hosté určitě přijíždějí jako papíroví outsideři. V případě překvapivého zisku bodů by se ale teoreticky fotbalisté z Podještědí mohli posunout až na pohárové příčky. Minulý týden Liberec doma jasně přehrál Duklu 3:0. Dnes ho čeká o poznání složitější úkol. Podaří se Trpišovského svěřencům obrat o body i další pražský celek?
SK Slavia Praha
Sešívaní mají za sebou úspěšný týden. Minulý víkend v Karviné dokázali vůbec poprvé letos v lize zvítězit na hřišti soupeře (2:0) a ve čtvrtek v rámci Evropské ligy vyválčili bod na půdě silného Villarealu za remízu 2:2. V průběhu prvního poločasu přitom sešívaní dokonce vedli o dvě branky, nakonec ale byli i s bodem poměrně spokojení. Pražané drží historicky nejdelší šňůru bez porážky, proti Liberci ale potřebují získat tři body jako sůl. Na vedoucí Plzeň totiž již osm bodů ztrácejí.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u zápasu mezi Slavií a Libercem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.