Dnešním zápasem Vás prováděl komentátor Tomáš Reiner, který se s Vámi loučí, ale nezapomeňte, že už za několik minut začíná zápas Arsenal - Manchester United! Snad nabídne také krásný zápas, jako duel City s Tottenhamem. Na shledanou.
Obrovské drama a přestřelka na Etihad Stadium skončilo! Manchester City porazil ve strhujícím a nádherném zápase Tottenham 3:2. Vítěžný gól vstřelil v 5. minutě nastavení Mario Balotelli!
90+6
Místní hlasatel vyhlásil mužem zápasu Davida Silvu.
90+5
Manchester City právě vstřelil branku! MARIO BALOTELLI strhl vedení na stranu City! Manchester City - Tottenham 3:2.
90+5
City má šanci vstřelit rozhodující gól. Podaří se mu to?
90+4
King fauloval v pokutovém území Balotelliho. City bude zahrávat penaltu!
90+3
Silva drží míč a zakládá útok City.
90+2
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90+1
Savic ztratil trestuhodně míč a Gareth Bale se řítil na bránu. Rychlonohý záložník nakonec přihrál na zadní tyč do vyložené šance Defoeovi. Ten ale selhal a bránu těsně minul!
90
Ekotta zastavil praporek pomezního rozhodčího.
90
Do konce zápasu už zbývá jen několik vteřin plus nastavení. U míče je Tottenham.
89
Spurs vybojovali míč a budou vhazovat.
88
Steven Pienaar vystřídal obránce Kaboula.
87
Pro centr Balotelliho si došel v pohodě Brad Friedel, který založil protiútok Spurs.
86
Manchester City zakládá další útočnou akci.
85
Nasri poslal "šajtlí" centr na Silvu, který se pokusil na přední tyči pohotově zakončit. Nakonec mu byl odpískán útočný faul na Kaboula.
84
Balotelliho střelu zablokoval Parker, kterému následně šlápl italský útočník na hlavu, a musí být ošetřovaný. Balotelli se sportovně omluvil a Parkerovi pomohl vstát.
83
Následná rozehra hostů skončila v zámezí a City se může pokusit o vstřelení vedoucího gólu.
82
Barry fauloval Parkera. Spurs rychle rozehráli, ale musejí se vrátit na místo přestupku.
81
Silva našel Balotelliho, který si rovnal míč na střelu, nakonec ho o něj ale pozorní hráči Spurs připravili.
80
Mario Balotelli viděl během svého pobytu v Manchesteru City 16 žlutých karet a 3 červené.
79
Mario Balotelli fauloval Essou-Ekotta a uviděl žlutou kartu.
78
Defoe pronikl přes Lescotta do šestnáctky City, anglický obránce ho ale následně skvělým obranným zákrokem zastavil.
78
Jak byl první poločas na šance chudý, tak v tom druhém si nemáme na co stěžovat.
77
Balotelli se dostal po centru Silvy ze standardní situace k hlavičce, která skončila mimo.
76
Kaboul se vrátil po drobném ošetřování zpět na hrací plochu.
75
Bale roztáhl hru doprava na Lennona, který pronikl do šestnáctky City, zamotal obráncům hlavu a poté vypálil na přední tyč. U ni byl ale připravený Hart.
74
Modric rozehrál rohový kop. Domácí se ale alespoň pro tuto chvíli ubránili.
73
Walker se pokusil z velké vzdálenosti zakončit, dále už jeho střela nestojí za zmínku.
72
Modric napřáhl k táhle střele zpoza šestnáctky, která skončila nad břevnem.
71
Tottenham dnes rozehrává rohy nakrátko, předvedl to i nyní, ale k zakončení se opět nedostal.
70
Pro další centr City si tentokrát došel pozorný Friedel.
69
Richards vybojoval další roh. Hrozí nebezpečí zažehnal pohotovou rybičkou Scott Parker.
69
Ani tentokrát se po rohu ale Citizens k zakončení nedostali.
68
Roh rozehrál nakonec Nasri. Domácí se k zakončení nedostali, ale budou zahrávat další roh.
68
Livermore přišel na místo Van der Vaarta.
67
Silva vybojoval rohový kop, který rozehraje David Silva.
66
Mario Balotelli nahradil Edina Džeka.
65
Tottenham právě vstřelil branku! GARETH BALE 2:2. Lennon unikl po levé straně a poté přihrál do šestnáctky Baleovi, který z první zamířil přesně do pravého horního rohu. Úžasná střela!
64
Tottenham zakládá útočnou akci.
63
Na střídačce City se již připravuje ke střídání útočník Mario Balotelli.
62
Džeko v šanci! Jeho střela ale skončila nad.
61
Během 4 minut jsme viděli tři góly! Nezaujatí diváci se musí bavit.
60
Tottenham právě vstřelil branku! JERMAIN DEFOE okamžitě snížil! Savic zbytečně prodlužoval hlavou nákup Spurs na Harta. K míči se dostal Defoe a do prázdné brány snížil na rozdíl jedné branky.
59
Manchester City právě vstřelil branku! JOLEON LESCOTT 2:0! Džeko prodloužil hlavou centr Nasriho z rohového kopu na zadní tyč, kde dopravil míč do sítě Lescott.
58
David Silva vybojoval rohový kop.
57
Tottenham se pokusil ihned odpovědět, ale domácí obrana byla pozorná.
56
Manchester City právě vstřelil branku! SAMIR NASRI poslal City do vedení!! Francouzský záložník dostal od Davida Silvy nádhernou kolmou přihrávku za obranu Spurs a z první zamířil do levého horního rohu.
55
City zakládá útočnou akci.
54
Modric dostal nádhernou přihrávku do běhu a poté přihrál do šestnáctky nabíhajícímu Baleovi. Ten se chystal zakončit, jenže v nejdůležitějším okamžiku podklouzl.
53
Následný centr ze standardní situace dokázal Bred Friedel vyrazit do bezpečí.
52
Parker stáhl k zemi Agüera a po zásluze dostal žlutou kartu.
51
Barry našel krásným pasem v šestnáctce Džeka. Ten roztáhl hru na Clichyho, který posílal před bránu z první centr. V pokutovém území ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
50
Na Nasriho centr si naskakoval Savic, k zakončení se ale nedostal a domácí se ubránili. Na druhé straně se dostal ke střele Van der Vaart, jehož pokus skončil vysoko nad.
49
City vybojovalo rohový kop, který rozehraje Nasri.
48
Silva pronikal do šestnáctky Spurs tak dlouho, až se tam nakonec probil. K míči se poté dostal Džeko, jehož centr na přední tyč Friedel pro jistotu vyrazil.
47
Džeko hledal v šestnáctce Agüera. Jeho přihrávka byla ale příliš dlouhá a Kaboul ji jen zkontroloval.
46
Druhý poločas rozehráli domácí hráči Manchesteru City, kteří byli v první půli lepší, než Tottenham.
46
Mario Balotelli usedá se žvýkačkou v puse na lavičku a druhý poločas může začít.
Druhý poločas začne za několik málo okamžiků. Hráči Tottenhamu jsou již na hrací ploše, čeká se už jen na Citizens.
Vítejte zpět na Etihad Stadium, kde hraje po prvním poločase Manchester City s Tottenhamem nerozhodně 0:0.
V prvním poločase nenastavil Howard Webb ani jednu minutu. Manchester City byl nebezpečnější, Agüerovi a Silvovi se ale gól vstřelil nepodařilo. Po prvním poločase tak hraje Manchester City s Tottenhamem nerozhodně 0:0.
45
Parker "sundal" Richardse. Vše se ale obešlo bez karty.
44
STATISTIKA AKCE: Polovina Manchesteru City 21%, střed hřiště 55%, polovina Tottenhamu 24%
43
Edin Džeko se dostal ke střele. Ta však skončila vysoko nad.
42
City zakládá další útočnou akci.
41
V sezóně 2009/10 vyhrál 1:0 Tottenham, v ročníku 2010/11 pro změnu stejným výsledkem Manchester City.
40
V posledních dvou sezónách Premier League skončilo vzájemné měření sil mezi těmito týmy na Etihad Stadium nejtěsnějším rozdílem.
39
Silva se dostal v šestnáctce Spurs k míči, ihned byl ale odzbrojen.
38
Richards se odhodlal k dalšímu uniku po pravé straně, tentokrát ho však zastavil pozorný Essou-Ekotto.
37
Sražená přihrávka Modrice skončila u Harta, který v klidu rozehrál.
36
Volný přímý kop rozehrál Kaboul, jehož tvrdá střela skončila vysoko nad.
35
Lescott přistrčil Balea. Spurs budou zahrával volný přímý kop.
34
Roberto Mancini stepuje ve svém vymezeném území a dává pokyny svým svěřencům.
33
Spurs se pokoušeli několikrát o zakončení. Všechny střely ale dokázala zablokovat pozorná domácí obrana.
32
Manchester City je zatím nebezpečnější.
31
Richards vybojoval rohový kop, po němž se ale domácí k zakončení nedostali.
30
Richards vybojoval míč na pravé straně a poté ho předložil Agüerovi. Argentinský útočník si míč zpracoval a poté vypálil, ale pouze do míst, kde byl připravený Friedel, který jeho střelu vyrazil.
29
STŘELY NA BRÁNU: Manchester City 0 - Tottenham 0
28
Gareth Barry hledal kolmou přihrávkou Džeka, který se málem dostal do zakončení. Friedel ale včas vyběhl a bosenskému útočníkovi šanci sebral.
27
Agüero se dostal ke střele, v těžké pozici ale nedokázal přesně zakončit.
26
Agüero podržel v šestnáctce Spurs míč, vyhnul se dvěma bránícím soupeřům a poté přihrál do druhé vlny Silvovi, jehož následná střela těsně minula vzdálenější tyč Friedelovi brány.
25
Modric hledal Balea, jeho přihrávka ale skončila v zámezí.
24
Walkerovi byl odpískán útočný faul na Clichyho. Následovala rozehrávka Harta.
23
Citizens se k míči hned vrátili a založili útok, který zastavil ofsajd, v němž se ocitl Edin Džeko.
23
Clichymu odkopl míč do zámezí a Spurs tak mohli vhazovat.
22
Parker se pokusil z dálky zakončit, jeho přízemní střela byla ale hodně nepřesná.
21
Van der Vaart rozehrál roh opět nakrátko, Spurs se ale opět k zakončení nedostali.
20
Savic odvrátil centr hostů na rohový kop.
19
Domácí fanoušci ženou své hráče kupředu. Etihad Stadium se rozléhá pokřik Come on City, Come on City!
18
Nasri uvolnil parádní kolmou přihrávkou Silvu, který vracel míč před bránu, kam si naběhl Sergio Agüero a zakončil. Jeho střela ale skončila mimo.
17
Nasri kombinuje s Barrym a zakládá další útočnou akci City.
16
Assou-Ekotto hledal dlouhým pasem některého ze svých spoluhráčů. Míč ale skončil pouze v náruči Joe Harta.
15
Bale se uvolnil na levé straně a posílal ostrý centr před bránu City, kde však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
14
Nasri posílal přízemní centr na přední tyč, kde byl ale pouze jeden z hráčů Tottenhamu, který založil rychlý protiútok. Hostům ale nakonec nevyšla finální přihrávka.
13
Agüero se dostal ke střele zpoza šestnáctky, kterou zblokoval na rohový kop King.
12
Džeko nedokázal u pravé postranní čáry zpracovat vysoký míč a Tottenham mohl založit útok, jenže se mu nepovedlo přesně rozehrát.
11
Clichy zastavil rukama aut hostů a uviděl žlutou kartu. První v zápase.
10
Domácí se k zakončení nakonec nedostali. Útok City zastavil pozorný Parker.
9
Citizens zahnali Kohouty před vlastní šestnáctku. Zatím ji ale jen obléhají...
8
Van der Vaart rozehrál první standardní situaci na pravé straně krátkou rozehrávkou, po níž se hosté k zakončení nedostali.
7
Nyní rozehrál pod tlakem špatně Richards a odevzdal míč Spurs. Savic však skvělým obranným zákrokem hrozící nebezpečí zažehnal.
6
Silva hledal tentokrát dlouhým pasem Agüera. Jeho přihrávka byla ale opět nepřesná.
5
Po nepřesné přihrávce Silvy se dostal ke slovu Tottenham. Ekottův dlouhý pas ale domácí obrana odvrátila.
4
Silva chtěl uvolnit Nasriho, jeho přihrávka ale byla příliš dlouhá.
3
City kombinuje před vlastní šestnáctkou a rozehrává první útočnou akci.
2
Tottenham nastoupil v typických bílých dresech s černými trenýrkami. Manchester City zvolil tradiční blankytně modrou kombinaci.
1
Výkop zápasu obstarali hráči hostujícího Tottenhamu, kteří podnikli první útok. City se ale ubránilo.
1
Roberto Mancini si podal ruku s Harry Redknappem a vše je připraveno k tomu, aby zápas začal.
Super Sunday je tu! Manchester City hostí Tottenham.
Aktéry dnešního zápasu právě přivádí na trávník Etihad Stadium hlavní rozhodčí Howard Webb.
Oba týmy jsou již připraveny v tunelu Etihad Stadium a za malou chvíli nastoupí na hrací plochu.
City a Spurs bojovali v předchozích dvou sezónách o účast v Lize mistrů. V ročníku 2009/10 byl úspěšný Tottenham, v ročníku 2010/11 potom Manchester City. Dnes se však oba kluby střetávají v boji o titul.
Dnes neuvidíme útočníka Emmanuela Adebyora, který je v Tottenhamu na hostování právě z Manchesteru City. Oba kluby se ve smlouvě dohodly, že Adebayor nemůže proti svému mateřskému klubu nastoupit.
V sestavě Kohoutů dnes nechybí hvězdy Gareth Bale, Rafael Van der Vaart nebo Jermain Defoe.
Spurs mají sice na marodce hned sedm hráčů, ale nejedná se o tak výrazné opory, bez nichž by londýnská mašina nešlapala. Gallas nebo Bentley jsou výraznými hráči, ale Kohouti mají kvalitní široký kádr a dokáží je takřka plnohodnotně nahradit.
Na soupisku City se naopak vrací Mario Balotelli, který doléčil zranění kotníku.
Pokud mají týmy z Premier League šanci Citizens překvapit, je to právě teď. Manciniho týmu schází bratři Toure a kapitán Vincent Kompany, který si stále odpykává trest za vyloučení v utkání FA Cupu s městským rivalem United.
Vzájemná bilance za posledních sedm let hovoří stále ještě lépe pro Tottenham, i když se City v poslední době obrovsky posunuly směrem nahoru.
Na lekci od Citizens musí hráči Tottenhamu vzpomínat ještě teď. Zároveň by si z ní však mohli odnést to nejlepší a pokusit se tentokrát na svého protivníka vyzrát.
Vysokou výhru City zrežíroval čtyřmi góly Edin Džeko, který se prosadil minulý týden na DW Stadium, kde vstřelil svůj první gól po více než dvou měsích a rozhodl o těsné výhře City na půdě Wiganu 1:0.
Oba týmy se už v letošní sezoně utkaly. První vzájemný duel letošního ročníku Premier League ovládli na White Hart Lane svěřenci Roberta Manciniho, kteří nasázeli svému rivalovi před jeho vlastními fanouškami 5 gólů. City zvítězilo nakonec 5:1.
Úvodní sestavy: Manchester City: Hart, Richards, Savic, Lescott, Clichy, Milner, Barry, Agüero, Silva, Nasri, Džeko. Střídající hráči: Pantilimon, Zabaleta, Kolarov, Onuoha, De Jong, Johnson, Balotelli Tottenham Hotspur: Friedel, King, Kaboul, Assou-Ekotto, Walker, Parker, Modric, Bale, Lennon, Van der Vaart, Defoe. Střídající hráči: Dawson, Cudicini, Pavlyuchenko, Bassong, Kranjcar, Livermore, Pienaar. Rozhodčí: Howard Webb (S. Yorkshire).
Příjemné nedělní odpoledne. Vítejte u sledování prvního ze dvou nedělních šlágrů Barclays Premier League. Na Etihad Stadium se dnes střetává vedoucí Manchesteru City s aktuálně třetím rivalem Tottenhamem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.