Hlavní sudí dnešního zápasu Howard Webb ukončil svým hvizdem utkání, na jehož konci se z výhry raduje domácí Arsenal, který potvrdil roli favorita a dokázal přehrát oslabeného soupeře. Svůj tým oslabil Emmanuel Adebayor, který dostal červenou kartu v 18. minutě za ošklivý faul a Arsenal otočil zápas a následně si v klidu došel za vítězstvím.
90+4
Nakonec se Chamberlain do hry vrátil a pokračuje ve hře.
90+4
A ještě jedno ohrožení branky na závěr. Rohový kop zahraje Arsenal.
90+3
Santos opouští hřiště a do hry se už nepodívá. Hra pokračuje.
90+3
Andre Santos zůstal ležet na trávníku.
90+1
Arsenal právě vstřelil branku!
A je tu na závěr ještě jedno navýšení skóre! O gól se postaral THEO WALCOTT, po přihrávce od Chamberlaina.
90
Nastaveny jsou 4 minuty.
88
Tottenham si dokázal vybojovat míč, ale nic víc z této výhody zatím netěží.
87
Dnešní utkání sleduje 60111 diváků.
86
Ze hřiště odchází Olivier Giroud, místo něhož se do hřiště podívá Alex Oxlade-Chamberlain.
84
Arsenal nepouští svého soupeře k míči a zakládá další akci.
82
Domácí postupují s míčem vpřed a Tottenham zoufale brání jejich protiútok.
81
Arsenal operuje s míčem kolem půlící čáry a soupeře k němu nepouští za žádnou cenu.
80
Lukas Podolski opouští hřiště a místo něho přichází do pole Andre Santos.
80
Do konce základní hrací doby zbývá přibližně 10 minut a zdá se, že si Arsenal pohlídá tříbodový zisk.
78
Následuje rohový kop pro Tottenham.
77
Než dojde k dalšímu střídání na straně domácích bude k vidění ještě jedna šance Tottenhamu.
76
Míč se po rohovém kopu snesl nad všemi hráči a končí v outu.
75
Tottenham se dostává do tempa a uhání obranu Arsenalu. Aaron Lennon zařídil rohový kop.
74
Olivier Giroud uvízl v ofsajdové pasti.
73
Gareth Bale si mohl připsat další gól, ale jeho střela z křídla letěla pouze kolem tyče Szczesnyho branky!
71
Místo Toma Huddlestona přijde na hřiště Tom Carroll.
71
Změna v sestavě Arsenalu. Ze hřiště odejde Jack Wilshere a nahradí jej Aaron Ramsey.
70
Tottenham právě vstřelil branku!
Přichází snížení skóre! Po samostatné akci se ke střele dostal GARETH BALE, který snižuje na 4:2.
69
Tottenham si dokázal vybojovat míč na svoji stranu a postupuje vpřed.
68
Arsenal po obléhání branky Huga Llorise přichází o míč nepřesným centrem. Tottenham z toho však nic netěží a předal míč soupeři.
67
Po samostatné akci Thea Walcotta bude následovat rohový kop, jelikož Hugo Lloris vystihl jeho záměr a poslal míč mimo hrací plochu.
66
Za svůj čin dostává Sandro žlutou kartu.
65
Ofenziva Arsenalu vyšachovala obranu a jediné co zbývalo k dalšímu gólu bylo zakončení. Hra se ale rychle přesouvá na druhou stranu, kde se bude zahrávat rohový kop.
64
Jack Wilshere připravil svůj tým o míč útočným faulem. Po následném zahrání rukou se ale domácí opět chopí míče.
62
Nebezpečná střela z hranice pokutového území, kterou si připisuje Olivier Giroud letěla těsně nad branku Huga Llorise!
61
Je tu další navýšení skóre! Po rychlém protiútoku se k míči dostal po přihrávce od Lukase Podolskiho SANTI CAZORLA, který trefil volné místo u tyče. Skóre je 4:1.
60
Hra se rychle přesouvá směrem k brance Huga Llorise.
59
Tottenham se ubránil proti rohovému kopu i následnému tlaku soupeře a odehrál míč pryč.
58
Arsenal bude zahrávat rohový kop.
57
Arsenal postupuje s míčem vpřed a obléhá branku Huga Llorise.
56
Dlouhý nákop vyslal Szczesny a zakládá další protiútok.
55
Hra pokračuje a míč drží hosté. Walcott se vrací na hřiště.
54
Hra byla přerušená a zdá se, že si Theo Walcott poranil ruku.
54
Na trávníku zůstal ležet Theo Walcott po tvrdém střetu.
53
Arsenal se dokázal ubránit a postupuje rychle vpřed.
51
Arsenal se ve druhém poločase převážně brání, nyní bude čelit volnému přímému kopu.
50
Stejně jako v prvním poločase je teď Tottenham aktivnější. Nyní bude zahrávat rohový kop.
49
Tottenham se ubránil a následně se dostal s míčem za půlící čáru, nic víc se ale nedělo a míč v klidu drží Arsenal.
48
Rozběhnutý Jack Wilshere uvízl v ofsajdové pasti.
47
Z rohového kopu Tottenham nic nevytěžil a míč drží Arsenal.
46
Clint Dempsey nahradí Kyla Naughtona.
46
Kyla Walkera nahradí Michael Dawson.
46
Hlavní sudí dnešního zápasu Howard Webb ukončil svým hvizdem první poločas, na jehož konci jsou šťastnější hráči Arsenalu, jelikož vedou 3:1. Tottenham se dostal do vedení v 10. minutě po gólu Emmanuela Adebayora, ale tentýž hráč se nechal vyloučit o osm minut později a hra v početní výhodě Arsenalu pomohla ke vstřelení tří gólů.
45+1
A přichází navýšení skóre! Po přízemní přihrávce Santiho Cazorli z křídla se do míče opřel OLIVIER GIROUD a navyšuje náskok Arsenalu na 3:1.
45
Nastaveny jsou 2 minuty.
45
Aaron Lennon dostává žlutou kartu za svůj faul.
44
Arsenal stále obléhá branku Huga Llorise a další akci ukončila nepřesná přihrávka do vápna. Míč má stále Arsenal.
42
Po obléhání branky Huga Llorise se domácí dostávají do vedení! Po samostatném průniku ve vápně si druhý gól svého týmu připisuje LUKAS PODOLSKI, který poslal míč na zadní tyč a Lloris s ním už nemohl nic dělat.
41
Arsenal teď dává hodně najevo, kdo hraje v početní výhodě a obléhá Llorisovu branku.
40
Arsenal pomalu ale jistě postupuje s míčem směrem vpřed a Hugo Lloris si připisuje další skvělý zákrok, když vykryl střelu z bezprostřední blízkosti.
38
Howard Webb už hrozí hráčům, že si mají dávat pozor, jelikož zákroky, které jsou zde k vidění bude chtít trestat kartami, čehož byl svědkem v 18. minutě Emmanuel Adebayor, jenž musel ze hřiště odejít kvůli vyloučení.
37
Arsenal pomalu rozjíždí další útočnou akci, Tottenham se zoufale brání.
35
Volný kop Arsenalu k ničemu nevedl a míč drží hosté.
34
S rohovým kopem si domácí obrana v klidu poradila a uhasila nebezpečí. Míč má v moci stále celek hostí.
33
Následuje první rohový kop pro Tottenham.
32
Po volném přímém kopu se k zakončení mohl dostat Defoe, kterému stačilo trefit odkrytou branku, ale na míč nedosáhl.
31
Rohovému kopu domácích se Tottenham v klidu ubránil a získává míč na svou stranu.
31
Oliver Giroud se po volném kopu dostal k hlavičce a ohrozil tím Llorise, který ale jeho střelu posunul mimo. Následuje rohový kop pro Arsenal.
30
Dlouhý nákop směrem na Jermaina Defoa v klidu uklidil Per Mertesacker.
29
Jermain Defoe se ocitl v ofsajdu, už když se zdálo, že se bude řítit sám na Szczesnyho.
28
Tottenham se dostává k míči a v klidu s ním operuje kolem půlící čáry.
27
Tottenham se brání a zatím nečelí žádným vážnějším šancím.
25
Po dalším gólu jsou u míče opět domácí a dávají znát, že hrají v početní převaze tím, že drží míč a soupeře k němu za žádnou cenu nepouštějí.
23
A přichází vyrovnání skóre! Na centr z křídla, který vyslal Theo Walcott vyskočil nejvýše PER MERTESACKER a trefil volné místo v Llorisově brance., čímž srovnal na 1:1.
23
První rohový kop dnešního zápasu bude zahrávat Arsenal.
22
Akci domácích ukončil faul Vermaelena u rohového praporku, míče se chopí Tottenham.
20
Branka Huga Llorise je obléhána hráči Arsenalu.
20
Po krátkém přerušení hra pokračuje a Cazorla je již na hřišti.
18
Emmanuel Adebayor dostává červenou kartu za ošklivý faul na polovině hřiště, obětí byl Santi Cazorla.
17
Na hřišti se teď seběhli všichni hráči obou týmů po faulu Emmanuela Adebayora.
16
Nádhernou akci Arsenalu ukončila nepřesná přihrávka v pokutovém území, u míče jsou stále domácí.
15
Arsenal se ubránil a postupuje vpřed s míčem, u kterého je Podolski.
14
Arsenal se zatím v zápase brání proti nátlaku svého soupeře.
12
Aaron Lennon mohl navýšit náskok svého týmu, jeho střela však letěla mimo branku soupeře. Následuje odkop od Szczesnyho branky.
10
A je tady úvodní gól dnešního zápasu! Nejprve si Szczesny připsal krásný zákrok, ale na dorážku z bezprostřední blízkosti EMMANUELA ADEBAYORA do odkryté branky nestačil!
10
Tottenham drží svého soupeře pod tlakem a obléhá branku Arsenalu.
9
K vidění byl už první gól zápasu, který si mohl na konto připsat William Gallas, stál však v ofsajdu.
8
Walkerův nákop z vlastní poloviny hřiště končí v pokutovém území Arsenalu. Po následném faulu následuje volný přímý kop pro Tottenham.
7
Theo Walcott se řítil po křídle na gólmana hostí, jeho akci ale následně ukončil ofsajd, ve kterém Walcott byl.
6
Oba týmy začínají hru zrychlovat a na hřišti už jsou k vidění tvrdší souboje, a to je teprve 6. minuta.
5
Další úspěšné ubránění Arsenalu, kteří s míčem kombinují kolem poloviny hřiště.
5
Arteta se ujal volného kopu, ale jeho centr nikoho z jeho spoluhráčů nenašel, míč drží Tottenham.
4
Další faul a nákop bude směřovat k brance hráčů hostí.
4
Arsenal drží míč a jeho soupeř jej drží pod tlakem. Po následném faulu na polovině hřiště budou u míče stále domácí.
3
Kyle Walker zahnal nebezpečí a získal míč pro svůj tým, který s ním kombinuje na své polovině.
2
Arsenal se v klidu ubránil a drží míč, konkrétně Cazorla v prostoru půlící čáry.
2
Hosté jsou zatím aktivnější a drží míč po úspěšném tlaku a zisku míče.
1
Dlouhý nákop Baleho nenašel nikoho z jeho spoluhráčů, míč drží Arsenal.
1
1
Po výkopu drží míč Arsenal, ale nic z této výhody zatím netěží.
Výkopem na své straně začne Arsenal.
Oba týmy již vstupují za doprovodu rozhodčích na hřiště.

Arsenal FC: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Koscielny - Arteta, Wilshere, Cazorla, Podolski - Giroud, Walcott.

Tottenham Hotspur: Lloris - Walker, Vertonghen, Gallas, Naughton - Lennon, Sandro, Huddlestone, Bale - Defoe, Adebayor.

Rozhodčí: Howard Webb - M. Mullarkey, D. Cann.
Pravděpodobné sestavy:

Arsenal FC:

Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Arteta, Wilshere - Walcott, Cazorla, Podolski - Giroud

Tottenham Hotspur:

Friedel - Naughton, Gallas, Caulker, Vertonghen - Huddlestone, Sandro - Lennon, Dempsey, Bale - Adebayor
Vzájemná bilance obou týmů

Každá strana pochopitelně disponuje hned několika argumenty, proč by zrovna ona měla být dnes tou úspěšnější. Pro Tottenham hovoří přeci jen menší tlak. Na půdě svého úhlavního rivala Kohouti triumfovali všehovšudy v jediném ligovém utkání od roku 1993, a to přestože před těmi dvěma lety prohrávali už 0:2. Podobný comeback pak na Emirates Stadium předvedli také o rok dříve, aby v závěru stanovili šokující konečné skóre 4:4.

Poslední vzájemné utkání vyhrál Arsenal 5:2.
Tottenham Hotspur

Poslední zápas odehrál na hřišti Manchesteru City, ale nevytěžil z něj žádný bod (2:1). Zápas rozhodl Edin Džeko svým gólem v 88. minutě.
V Ligovém poháru postupovat dál nebude, jelikož s Norwichem prohrál smolně 2:1. Tottenham v Evropské lize je ve skupině J až druhý za italským Laziem. V dalším zápase se utká právě s ním.
Arsenal

Čeká nás souboj tabulkových sousedů, na jehož začátku je Tottenham v tabulce výše. Poslední zápas, který Arsenal odehrál, skončil smolnou remízou na Emirates Stadium s Fulhamem (3:3).
V Lize mistrů Arsenal drží druhou příčku poté, co remizoval v Schalke 2:2. V dalším zápase se utká s francouzským Montpellierem, jenž obsazuje poslední příčku tabulky a s ním pouhý bod.
V Ligovém poháru přešel ve čtvrtém kole přes Reading, ale to až po velké přestřelce (5:7) po prodl. V následujícím zápase se utká na hřišti Bradfordu.
I ti nepříliš odrostlí fanoušci Premier League moc dobře vědí, co od severolondýnského derby na Emirates Stadium očekávat - góly. Lepší pozvánka na kulaté 150. ligové měření sil mezi Arsenalem a Tottenhamem patrně neexistuje, proto si neváhejte v 13:45 pustit náš on-line přenos.
Příjemné dobré odpoledne z Emirates Stadium v Londýně, kde se dnes odehraje zápas 12. kola anglické Premier League, v němž se utká Arsenal FC a Tottenham Hotspur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.