Střely na branku: Liverpool FC 9 ─ 5 Chelsea FC.
Střely celkem: Liverpool FC 21 ─ 11 Chelsea FC.
Držení míče: Liverpool FC 63% ─ 37% Chelsea FC.
Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Chelsea FC zůstává na příčce čtvrté a na svém kontě má 62 bodů. Celkové skóre je 66:35.
Liverpool FC v tabulce zůstává na sedmé pozici a na svém kontě má 51 bodů. Celkové skóre je 61:42.
Rozhodčí Friend ukončil dnešní utkání, které bylo velmi pohledné. První poločas byl velmi vyrovnaný, ale Chelsea byla šťastnější. Ve 26. minutě ji do vedení poslal hlavičkující Oscar. Do druhého poločasu udělal domácí tým změnu v sestavě a na trávníku se objevil Sturridge, který do hry přinesl spoustu “šťávy“ a Chelsea dělal obrovské potíže. V 52. minutě pak nádhernou trefou vyrovnal na 1:1. Nešťastný moment přišel o pět minut později, kdy Suárez zahrál v pokutovém území rukou a hosté dostali výhodu penalty. Pokutový kop si vzal na starost Hazard a bezpečně jej proměnil. Vypadalo to, že Chelsea už utkání zvládne a udrží si vedoucí skóre. Nicméně v posledních vteřinách podnikl Liverpool útočnou akci, kterou zužitkoval Suárez a díky přesné trefě vyrovnal. Liverpool si remízu zasloužil, protože ve druhém poločase byl velmi aktivní.
90+7
Liverpool právě vstřelil branku!
Fotbalisté Liverpoolu teď předvedli fotbalovou parádu, kterou ozdobil vstřeleným gólem LUIS SUÁREZ a vyrovnal na 2:2. Na pravém křídle se uvolnil Sturridge, jenž odcentroval míč na bližší tyč, kde hlavičkoval právě LUIS SUÁREZ a přesnou trefou překonal Čecha. Brankář Chelsea si na míč sice sáhl, ale inkasované brance nezabránil.
90+6
Přišla nepřesná přihrávka a následuje aut pro Chelsea.
90+6
Vypadá to, že v dnešním utkání už branka nepadne.
90+5
Liverpool kombinuje na útočné polovině, ale Chelsea se pozorně brání.
90+4
Ramires sice podnikl útočnou akci, ale domácí hráči tuto akci přerušili.
90+3
Suárez našel zpětnou přihrávkou Hendersona, ale druhý jmenovaný vystřelil nepřesně.
90+2
Přihrávku obdržel Shelvey, přichystal si balon na střelu a zakončil, avšak tento pokus skončil vysoko nad brankou.
90+2
Liverpool bude zahrávat rohový kop.
90
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
90
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Frank Lampard.
90
Shelvey sice vystřelil, ale jeho střelecký pokus zablokovala pozorná obrana.
88
Ve velkém vápně si na centrovaný míč vyskočil Agger, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
88
Rohový kop pro Liverpool.
86
V šanci se ocitl také Gerrard, ale brankáře Čecha nepřekonal, a skóre se tak nezměnilo.
85
Ve velkém vápně se uvolnil Shelvey, jenž obdržel přihrávku a okamžitě vystřelil. Nicméně tato střela se mezi tři tyče nevešla, protože Shelvey mířil těsně vedle levé tyče.
84
Hrací plochu opouští zraněný Oscar, kterého nahrazuje Victor Moses.
83
Ošetřit potřebuje Oscar.
82
Jonjo Shelvey fauloval a obdržel žlutou kartu.
81
Domácí tým má k dispozici ještě jedno střídání, hosté střídání dvě.
80
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Stewart Downing, přichází Jonjo Shelvey.
80
Střídání chystá také Liverpool.
78
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Eden Hazard, přichází Yossi Benayoun.
78
Autové vhazování pro domácí Liverpool.
76
Pak se ke střele z větší vzdálenosti dostal Enrique, ale Čech byl připraven.
76
Domácí fotbalisté Čechovu branku neohrozili.
76
Sturridge vybojoval rohový kop.
74
Sólo si střihl Suárez, jenž obešel hned pět protihráčů a následně vystřelil. Útočník Liverpoolu však trefil místo, kde se nacházel Čech, jenž střelu nadvakrát chytil.
73
Fotbalisté Liverpoolu se teď snažili na útočné polovině, ale ke střele se neprobojovali. Chelsea se dobře brání a nechce o vedoucí skóre přijít.
71
Autové vhazování pro Chelsea.
71
Teď už se domácí hráči ubránili a míč odvrátili do bezpečí.
70
Hazard se uvolnil a vystřelil, ale jeho pokus byl zblokován na další rohový kop.
70
Ke střele se dostal Oscar, ale protihráč mu střelecký pokus zablokoval. Teď následuje rohový kop ve prospěch Blues.
69
Zajímavým centrem se prezentoval Suárez, ale připravený Čech hru přečetl a pro balon si skočil.
68
Volný přímý kop si nakonec vzal na starost Suárez, ale jeho střelecký pokus Čechovu branku minul, a tak brankář Chelsea zasahovat vůbec nemusel.
68
U balonu je Suárez společně s Gerrardem.
68
Sudí ještě uklidňuje hráče ve vápně.
67
Liverpool dostane výhodu standardní situace.
66
Chelsea se ubránila, ale domácí hráči u balonu zůstávají.
66
64
Jamie Carragher fauloval Torrese a za svůj prohřešek vyfasoval žlutou kartu. Rozehrávat bude Chelsea.
62
Nebezpečný centr odvrátil do bezpečí Ivanovič. Sprintující Gerrard se tak balonu nedostal.
61
Přišel faul a domácí hráči budou rozehrávat.
60
Fotbalisté v červených dresech u balonu příliš dlouho nevydrželi. Nyní se Chelsea ujme autového vhazování.
59
Balon se přesunul na kopačky domácích hráčů.
58
57
Chelsea právě vstřelila branku!
EDEN HAZARD bezpečně proměňuje pokutový kop a posílá Chelsea do vedení. Reina nevystihl směr, a tak neměl šanci inkasované brance zabránit.
57
Balon na penaltovou značku si dal Hazard.
56
Luis Suárez byl za tento nedovolený zákrok potrestán žlutou kartou.
55
Chelsea bude zahrávat pokutový kop, protože Suárez zahrál ve vápně rukou.
55
Rohový kop ve prospěch Chelsea.
54
Na druhé straně obdržel žlutou kartu Lucas.
53
Žlutou kartu vyfasoval Cesar Azpilicueta.
52
Od té doby, co přišel DANIEL STURRIDGE na hrací plochu, měla Chelsea problémy. Teď se už hosté neubránili a DANIEL STURRIDGE přesnou trefou nedal Čechovi šanci. Na gól přihrával Suárez.
51
Agger fauloval, a tak sudí musel hru přerušit. Rozehrávat bude Čech.
51
Na druhé straně bude zahrávat rohový kop Liverpool.
50
Mata odcentroval balon do pokutového území, ale Liverpool se s kapkou štěstí ubránil. Pak se odražený míč dostal k Torresovi, ale jeho střelecký pokus mířil vysoko nad branku.
49
Chelsea bude zahrávat rohový kop.
49
Torres i Oscar vystřelili, ale jejich střelecké pokusy byly zablokovány.
47
V šanci se ocitl také Henderson, ale jeho pokus jen těsně minul branku.
47
Další obrovská šance, do které se dostali domácí fotbalisté. Balon na levačku si připravil Sturridge, ale trefil pouze pravou tyč!
46
Skvělou práci s balonem teď prokázal Sturridge, který přichystal stoprocentní gólovku pro Gerrarda. Nicméně Gerrard ve stoprocentní šanci neuspěl a Čech ho skvěle vycyhtal.
46
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Daniel Sturridge.
46
Liverpool půjde do druhého poločasu s jednou změnou.
Hráči se vrací zpět na hřiště, a druhý poločas tak začne za malou chvíli.
Žluté karty: Liverpool FC 1 ─ 1 Chelsea FC.
Držení míče: Liverpool FC 50% ─ 50% Chelsea FC.
Střely celkem: Liverpool FC 2 ─ 4 Chelsea FC.
Střely celkem: Liverpool FC 5 ─ 5 Chelsea FC.
První poločas byl velmi vyrovnaný, ale šťastnější byla Chelsea, kterou poslal ve 26. minutě do vedení Oscar. Dnešní trefa byla v letošní sezoně Premier League pro Oscara druhá. Ve 41. minutě mohl vyrovnat Suárez, jenž si výborně naběhl do pokutového území, ale Čech jeho pokus úžasně zlikvidoval.
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
45+1
V šanci se ocitl Suárez, ale skóre se nemění.
45
Rozhodčí Friend přidává jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
43
Střely na branku: Liverpool FC 1 ─ 4 Chelsea FC.
43
Střely celkem: Liverpool FC 4 ─ 5 Chelsea FC.
41
Brilantní zákrok si připsal Čech a vychytal stoprocentní gólovku, kterou měl na kopačce Suárez.
41
Enrique obešel Torrese, ale na Ramirese už si nepřišel. Nicméně fotbalisté domácího celku vybojovali balon zpět na své kopačky.
40
Do protiútoku vyrazila Chelsea, ale přišla nepřesná přihrávka, a Liverpool se tak bez potíží ubránil.
40
Asi z 35 metrů vystřelil Downing, ale hráč Chelsea tuto střelu zablokoval.
39
Liverpool je u míče a pohybuje se s ním na útočné polovině.
38
A je to tady, rozhodčí Friend vytahuje žlutou kartu a uděluje ji Torresovi.
37
Torres fauloval Carraghera a tady by měla přijít žlutá karta.
33
Chelsea se dostala do soupeřova velkého vápna, ale ke střele se nedostala. Liverpool se ubránil a míč odkopl do bezpečí.
33
Útočnou akci Liverpoolu zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení.
33
Ke střele se probojoval Suárez, ale Čecha nepřekonal. Tomuto pokusu scházela razance.
33
Liverpool je ale opět u míče.
32
Centr byl přetažený a skončil v zámezí. Nyní následuje autové vhazování, kterého se zmocní fotbalisté Chelsea.
32
Rohový kop bude zahrávat Liverpool.
29
V šanci se ocitl Luiz, ale jeho pokus gólem neskončil.
29
Jordan Henderson fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
26
V pokutovém území se výborně dokázal uvolnit hlavičkující OSCAR, jenž si naběhl k bližší tyči, kde se opřel do balonu a přesnou trefou jej poslat do branky. Reina na poslední chvíli zareagoval, ale inkasované brance zabránit nedokázal. Autorem vstřelené branky byl Mata.
25
Rohový kop vybojovala Chelsea.
25
Nádhernou akci předvedli domácí fotbalisté, ale finální přihrávka se nepovedla a celá akce ztroskotala.
24
Nepřesně vystřelil Oscar.
23
Z pravé strany odcentroval míč do pokutového území Downing, ale Mikel centr zblokoval a Čech si pak pro míč vyskočil.
23
Hráči v červených dresech rozehráli nakrátko a přesunuli se na soupeřovu polovinu.
23
Ve středu hřiště byl faulovaný Suárez a Liverpool bude rozehrávat.
22
U balonu jsou už hosté, kteří se s kulatým nesmyslem pohybují na vlastní polovině a hledají postupnou cestičku k Čechově brance.
21
Autového vhazování se zmocnila Chelsea.
20
Na druhé straně se v šanci ocitli hosté. Zajímavou přihrávku obdržel Ramires a okamžitě vystřelil. Balon ale mířil přesně do míst, kde byl připraven Reina, kterému se podařilo střelu vyboxovat do bezpečí.
18
Domácí tým u míče zůstal a ke střele se dostal Downing, avšak jeho pokus byl nepřesný a Čechovu branku neohrozil.
17
Gerrard odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde si obranný zákrok připsal Azpilicueta, jenž balon odhlavičkoval do bezpečí.
17
Ivanovič si připsal důležitý obranný zákrok a Liverpool dostane výhodu rohového kopu.
14
Teď se však v šanci ocitl Oscar, ale jeho střelecký pokus gólem neskončil.
14
Prozatím se hraje hlavně mezi pokutovými územími a šance k vidění nejsou.
12
Faulovaný byl Luiz, a tak bude rozehrávat Chelsea.
11
Autové vhazování vybojoval Enrique.
11
Domácí fotbalisté rozehrávku velmi aktivně napadají a Chelsea se musela vrátit na vlastní polovinu.
11
Na útočné polovině vybojoval autové vhazování Torres.
10
Chelsea však nemusela čelit žádné složité situaci a ubránila se.
10
Hráči Liverpoolu se s balonem pohybují v blízkosti středového kruhu a pomalu se přesouvají na útočnou polovinu.
9
Chelsea se snažila proniknout na útočnou polovinu, ale o malou chvíli později o míč přišla.
8
Suárez utekl svým protihráčům a následně ze své kopačky vyslal kolmou přihrávku, ke které sprintoval Henderson. Druhý jmenovaný se k balonu nedostal, protože přihrávka byla dlouhá.
7
Volný přímý kop si vzal na starost Gerrard, ale pozorný Mikel odhlavičkoval balon pryč od Čechovy branky. Nicméně míč se dostal přesně do těch míst, kde byl osamocený Henderson, jenž okamžitě vystřelil. Čech však mohl zůstat v klidu, protože Hendersonova střela byla nepřesná a branku hostí neohrozila.
6
Mikel fauloval Suáreze a Liverpool dostane výhodu standardní situace.
5
Suárez přichystal stoprocentní šanci pro Johnsona, ale druhý jmenovaný se střelecky neprosadil. Čech mu skvěle snížil úhel a Johnson vystřelil velmi nepřesně.
5
Útočnou akci Chelsea zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl Torres.
3
Z útočné akce hostí tak nakonec nic nebylo a domácí hráči budou rozehrávat.
3
Torres si pomohl faulem, schytal to Agger.
3
Torres vybojoval míč a domácí fanoušci reagují pískotem.
2
Coutinho čekal na centrovaný míč od Johnsona, ale centr byl přetažený a Coutinho se k němu nedostal.
1
Hráči Liverpoolu zvolili komplety červené.
1
Míč do hry uvedli fotbalisté Chelsea, kteří dnes oblékli tradiční modré komplety.
1
-1
Tragédie na stadionu Hillsborough se odehrála 15. dubna 1989 během semifinálového utkání FA Cupu mezi Liverpoolem FC a Nottingham Forestem FC. Vypukla obrovská tlačenice, v níž bylo 96 osob ušlapáno k smrti a více než 700 zraněno. Nyní celý Anfield Road těmto 96 obětem věnuje obrovský potlesk. Hráči nastoupí s černými páskami.
-3
Stadionem zní hymna, která nese název “You'll never walk alone.“
-5
Hlavní sudí Friend přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-12
Fotbalisté se po rozcvičení odebrali do útrob stadionu.

Liverpool FC: Jones ─ Assaidi, Sturridge, Coates, Shelvey, Coady, Škrtel.

Chelsea FC: Turnbull ─ Lampard, Moses, Ferreira, Terry, Ba, Benayoun.

Liverpool FC: Reina ─ Johnson, Carragher, Agger, Enrique ─ Gerrard, Lucas ─ Downing, Henderson, Coutinho ─ Suárez.

Chelsea FC: Čech ─ Azpilicueta, Ivanovič, Luiz, Bertrand ─ Ramires, Mikel ─ Mata, Oscar, Hazard ─ Torres.

Rozhodčí: Friend ─ Kirkup, McDonough.
-19
Trenéři Rodgers a Benítez oznámili dnešní sestavy.
-23
Hráči obou celků jsou na trávníku, kde absolvují rozcvičku.
Pravděpodobné sestavy:

Liverpool FC: Reina ─ G. Johnson, Agger, Carragher, Enrique ─ Henderson, Gerrard, Lucas, Coutinho ─ Suárez, Sturridge.

Chelsea FC: Čech ─ Ivanovič, Terry, Luiz, Bertrand ─ Ramires, Lampard ─ Moses, Mata, Hazard ─ Torres.
Dnešní utkání bude specifické především pro duo Torres a Benitéz, kteří v Liverpoolu zažili nejlepší léta ve své kariéře. Útočník Torres už se sice na Anfield Road jako host vrátil, ale pro trenéra Benitéze to bude premiéra.
Od roku 1993 odehrály tyto dva celky v různých soutěžích 55 vzájemných duelů. Liverpool se radoval v 21 zápasech, 12 zápasů skončilo nerozhodně a 22 zápasů vyhrála Chelsea.
Na Anfield Road se vzájemný duel konal naposledy 8. května 2012 a domácí Liverpool deklasoval Chelsea v poměru 4:1. Už v 19. minutě si vlastní branku dal Essien, o šest minut později se trefil Henderson a ve 29. minutě se trefil také Agger. Liverpool tak v poločase vedl už 3:0. V 50. minutě snížil na 3:1 Ramires, ale v 61. minutě pojistil vedoucí skóre Shelvey.
Tyto dva celky se v letošní sezoně už střetly. Zápas se konal 11. listopadu 2012 na Stamford Bridge a skončil nerozhodným stavem 1:1. Tehdy poslal Chelsea ve 20. minutě do vedení Terry a v 73. minutě vyrovnal přesnou trefou Suárez.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 2.2, kurz na remízu 3.3 a kurz na výhru hostů 3.25.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Kevin Friend, na čarách mu budou asistovat Peter Kirkup a Mick McDonough. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Andre Marriner.
Chelsea FC je v tabulce na příčce čtvrté a na svém kontě má 61 bodů. Fotbalisté Chelsea osmnáctkrát zvítězili, sedmkrát remizovali a sedmkrát poznali chuť hořké porážky. Celkové skóre je 64:33.
Liverpool FC se v tabulce nachází na sedmé pozici a na svém kontě má 50 bodů. Reds se třináctkrát radovali z výhry, jedenáctkrát remizovali a devětkrát byli poraženi. Celkové skóre je 59:40.
Dobrý podvečer, vítejte u komentovaného přenosu prestižní Premier League, která má dnes na programu 34. kolo. Liverpool FC na Anfield Road přivítá svého soupeře Chelsea FC. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.