To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání končí, s ním končí i sezóna a také kariéra jedné z legend anglického fotbalu. Jamie Carragher se rozloučil nejlépe, jak mohl, výhrou. O jediný gól se už v první půli postaral Coutinho, když se přenádherně trefil k tyči. Gól mohl přidat i Carragher, jenže jeho bombu zastavila tyč. I tak ale může být spokojen a to nejen se svým dnešním výkonem, ale hlavně se svou kariérou. Přejme mu vše nejlepší do nového životního období.
90+3
Mackie se snažil obtočit kolem svého strážce a proniknout do střelecké pozice, o míč však přišel.
90+2
Tribunami se nese zpěv chorálu You'll Never Walk Alone, diváci se loučí s letošní sezónou.
90+1
O vyrovnávací branku se pokusil Townsend, jenže jeho pokus se nevešel mezi tři tyče.
90
Dáme si tříminutový přesčas.
88
Na střed si seběhl Borini, hledal si ideální pozici na střelu, hostující obrana si však dává na tyto střely zpoza šestnáctky pozor.
86
Domácí publikum povstalo, aby z trávníku vyprovodilo legendu klubu, Jamieho Carraghera. Za zpěvu chorálů místo něj nastupuje Sebastián Coates.
85
K ohrožení Greenovy brány nedošlo, naopak dopředu mohli hosté. Míč těsně v autu však zastavuje i tuto akci.
84
Johnson vybojoval další rohový kop pro domácí tým.
83
Střely na branku jsou v poměru 25:8!
82
Green se teď vytáhl proti bombě José Enriqueho, kterému přiklepl míč do běhu Borini.
80
Poslední střídání QPR, z trávníku odchází Ji-Sung Park a zbývající minuty odkope Junior Hoilett.
79
Suso kombinoval se Sturridgem, ohrožení branky z toho však nebylo.
77
Suso ihned ukázal co umí, jeho ránu kryl Green.
74
Philippe Coutinho má dnes odpracováno, a místo něj si zahraje Suso.
73
Svůj další střelecký pokus vyslal Coutinho, jeho ránu zblokoval Onuoha.
72
Střídání u hostů, odešel Bobby Zamora, na trávníku je Jamie Mackie.
72
Žlutou kartu obdržel hostující Andros Townsend.
71
Nakonec domácí centrovali celkem dvakrát, vážnější nebezpečí však z toho nevzniklo.
70
Rohový kop pro domácí tým.
69
Downing s Johnsonem kombinovali na pravé straně, k vidění byly i patičky, k centru však nedošlo.
67
Domácí opět na chvíli zpomalili, ale dá se čekat, že to bude klid před bouří.
65
Žlutá karta pro hostujícího Shauna Derryho za tvrdý šlapák.
64
Změna v dresu Liverpoolu. Odchází Jordan Ibe a do hry se zapojí Fabio Borini.
63
Reds opět zapínají vyšší otáčky, Sturridge vyslal další pozdrav na Greena, tentokrát z velmi ostrého úhlu a jen tak tak, že míč nezaplul za tyč!
62
Hostům se sice podařilo centr odhlavičkovat, ale pouze ke Carragherovi, který z velké dálky trefil bombou tyč!!!
62
Rohový kop Liverpoolu.
61
Okamžitě vznikla protiakce, na půlící čáře si vzal míč Downing, proběhl až na malé vápno, kde už byl velice těsně bráněn, ale i tak vyslal nebezpečný pokus. Trefil sice boční síť, ale sklidil zasloužený aplaus.
60
No a najednou mohlo být vyrovnáno. Reina trošičku podcenil dlouhý nákop na Rémyho a až na poslední chvíli mu odebral míč od kopaček.
59
Po Škrtelově faulu hosté bleskurychle rozehráli, jenže dalekonosný pas skončil až u Reiny, který si tak mohl po dlouhé době osahat míč.
57
Byť i nadále jsou domácí jasně lepším týmem, už to není takový drtivý tlak, jako byl k vidění v prvním poločasu.
54
Carragher hledal za obranou Ibeho, ten byl ale příliš rychlý a byl tak lapen do ofsajdu.
53
Domácí se fotbalem baví. Po Coutinhově centru a přiklepnutí José Enriqueho pálil z voleje Sturridge, ovšem pouze do před ním postaveného protihráče.
52
Rohový kop Coutinha byl odvrácen hned na bližší tyči.
50
Na pravé straně se k míči dostal Johnson, hned z první vystřelil a díky další teči musel Green vytáhnout další reflexivní zákrok. Na nedostatek práce si dnes opravdu nemůže stěžovat.
49
Po něm se ke střele z mírného úhlu dostal Ibe a jeho rána jen těsně prosvištěla kolem levé Greenovy tyče.
48
Z velké dálky vypálil José Enrique a jelikož byl jeho pokus tečován, měl Green plné rukavice s jeho zkrocením. Nakonec mu pomohla obrana odkopem na roh.
46
Hosté provedli do druhé půle jednu změnu, do hry už nezasáhne Stéphane M'Bia a místo něj nastoupil Esteban Granero.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Je to tak, rozhodčí Atkinson ukončil první poločas za stavu 1:0 pro Liverpool. O jedinou branku se nádherným způsobem postaral Coutinho, když jeho projektil z 30 metrů zaplul přesně k tyči. Domácí byli ve velkém tlaku, na Greena se hrnul jeden útok za druhým, další míč už však za svá záda nepustil. Poměr střel na branku je po první půli 10:2 a právě Coutinho vyslal polovinu všech střel svého týmu. Diváci se baví, tento způsob zápasu se jim velmi zamlouvá!
45+1
Coutinho obral o míč Zamoru, obešel dalšího hráče a pravačkou vyslal na Greena střelecký pozdrav. Gólman QPR si poradil a už to vypadá, že do pauzy další gól nepadne.
45
Rozhodčí přidá jednu minutu.
45
Několik metrů za hranicí šestnáctky převzal míč Sturridge, s ničím se nepáral a okamžitě střílel. Branku sice netrefil, ale vypadá to, že domácí opět stupňují svůj nátlak.
44
Hostující M'Bia byl ve výskoku nejvýše, bohužel pro QPR svou hlavičku nasměroval vysoko nad břevno.
43
Po několika minutách oddechu se do útoku opět vydal Liverpool, José Enrique individuální akcí pronikl do vápna, jeho rána pravačkou však postrádal přesnost. Přesto si vysloužil potlesk tribun.
40
Hosté měli přímý kop, do vápna přiletěl nadýchaný centr, na který si ale počkal Reina lapil jej do svých rukavic.
39
Hosté konečně pochopili, že i oni by se mohli vydat na zteč. Z asi 28 metrů napřáhl Townsend a byť minul, ukázal, že se QPR jen tak nevzdají.
38
Obrana domácích trochu zaspala, umožnila Parkovi odcentrovat a Zamorovi chyběl pouhý krok k tomu, aby usměrnil míč za zkoprnělého Reinu.
37
Další střelecký pokus Liverpoolu, z halfvoleje se s tím nepáral Henderson a Green musel být rád, že tuto ránu zastavil svým tělem Hill.
36
I Reina rychle přesunul hru, míč se dostal k Johnsonovi, ten si z pravé strany seběhl na střed a levačkou jen o kousek přestřelil.
35
Green dlouhým výkopem našel Rémyho ten Reinovi připomněl, že i on si zachytá!
34
Pojal to jako signál na Carraghera, jenže ten napálil pouze obránce.
34
Po faulu na Johnsona je tu další přímák pro Liverpool, tentokrát bude centrovat Downing.
33
Obrana hostů zažívá doslova muka, to je nepřetržitý tlak!
33
K rozehrání se postavil Henderson, jenže trefil pouze dobře postavenou zeď.
32
Bude následovat přímý kop z velice nebezpečné vzdálenosti!
32
Za faul na Sturridge dostal žlutou kartu Clint Hill.
30
Na levé straně byl zcela zapomenutý José Enrique, postupoval směrem k vápnu, tam si už ale na něj počíhal Harriman.
30
Rémy je za pomezní čárou, hosté vrací míč Liverpoolu a hra může pokračovat.
28
Těsně před pokutovým územím se v bolestech svíjí Rémy, který schytal ze dvou metrů ránu míčem do ledvin a na trávníku jsou lékaři.
27
Po centru šel do souboje s Greenem kapitán Carragher a pomohl si u toho loktem. Rozhodčí neměl jinou možnost, než odpískat faul.
27
Ibe a jeho další akce, velice podobná té před několika sekundami. Nyní vybojoval rohový kop.
26
Ibe kličkoval na levé straně vápna a z ostrého úhlu vypálil. Jeho pokus byl zblokován.
25
Publikum teď aplauduje suspendovanému Suárezovi, kterého zabrala kamera, jak dává na tribuně autogramy.
24
A atmosféra na Anfield Road je ještě lepší, než od začátku zápasu. A to je co říct.
23
Liverpool právě vstřelil branku!
Naprostá střelecká paráda v podání PHILIPPE COUTINHA! Ten třicet metrů od branky zpracoval Ibeho přihrávku a bombou po zemi se trefil přesně k tyči. Jak je Green dlouhý, na tohle neměl nárok dosáhnout!
20
Pepe Reina může v brance Liverpoolu v klidu relaxovat, a u toho sledovat tlak svých spoluhráčů. Johnson vyslal do vápna ostrý centr, ten ovšem pouze proletěl do zámezí.
18
Ve vápně bylo přehuštěno a toho hráči QPR využili k odvrácení nebezpečného centru.
18
Coutinho se sám vymotal od rohového praporku až do střelecké pozice, přes obránce vyslal pokus po zemi a po teči je z toho opět roh...
17
Byť nebyla ani tato standardka využita, domácí publikum svým oblíbencům aplauduje, zatím svého soupeře vytrvale tlačí.
16
Rychlý brejk domácích byl zakončen Johnsonem, hosté se opět ubránili jen pouze za cenu rohového kopu.
15
Nyní si už mohou hosté oddechnout více, Liverpool se dostal do ofsajdu a Green si počká, až se mu hráči rozestaví na útočné polovině.
14
Opakovaná standardka už byla pro hosty naprosto v klidu.
13
Další rohový kop Liverpoolu, centr Coutinha se stáčel přímo pod břevno, Green jen tak tak vyrazil nad břevno.
10
Downing bojoval o míč u brankové čáry, nakonec z toho bude pouze odkop od branky.
8
Faul Jordana Hendersona na půlící čáře byl ohodnocen žlutou kartou.
6
Rémy se prokličkoval do pokutového území Liverpoolu, šel do souboje s Lucasem Leivou, upadl, ale rozhodčí zůstal v klidu.
3
Další roh už nebezpečí pro branku QPR neznamenal a hosté si mohou na chvíli oddechnout.
2
Teď se už všichni radovali z gólu, ale Zamora zvládl vytěsnit míč z brankové čáry na další roh. Coutinho jen nevěřícně hledí, že z toho nebyl gól.
1
Hned v první minutě byli domácí blízko gólu, jmenovitě Coutinho, ale hosté srazili na roh.
1

Liverpool FC: Reina – Johnson, Carragher, Škrtel, José Enrique – Henderson, Leiva – Downing, Coutinho, Ibe – Sturridge. Trenér: Brendan Rodgers.

Queens Park Rangers: Green – Harriman, Onuoha, Hill, Traoré – Townsend, Derry, M'Bia, Park – Rémy, Zamora. Trenér: Harry Redknapp.

Rozhodčí: Martin Atkinson – Peter Kirkup, Stuart Burt.
Dobré nedělní odpoledne u anglické Premier League, která dnes svým 38. kolem uzavře oponu za letošní sezónou. Do Liverpoolu přijede Queens Park Rangers, aby se rozloučil s nejvyšší soutěží.

Liverpool zatím nasbíral 58 bodů a trůní na 7. místě, na kterém i zůstane, ať už tento zápas skončí jakkoliv. Tým z města Beatles se budou chtít zajisté rozloučit způsobem podobným tomu z minulého týdne. To totiž si Liverppol zajel do Londýna na hřiště Fulhamu a odvezl si nakonec všechny body za výhru 3:1. Hvězdou zápasu byl jednoznačně Daniel Sturridge, který se postaral o všechny branky Reds a dokázal tak perfektně odpovědět na vedoucí gól domácích, který vstřelil Berbatov. Liverpool tak má nového hrdinu!

QPR jsou s pouhými 25 body na poslední příčce a už mohou přemýšlet nad příští sezónou, kterou stráví v Championship. Snaží se alespoň o rozlučku v pozitivním duchu, ale moc se to nedaří. Poslední dva zápasy na domácí půdě skončily neslavně, nejprve prohrou proti Arsenalu 0:1 a minulý týden 1:2 proti Newcastlu. QPR sice od 11. minuty vedlo po proměněné penaltě Rémyho, jenže už za sedm minut později ze stejné standardky vyrovnal Ben Arfa a ještě do poločasu strhl vedení na stranu Strak Yoan Gouffran.

Kdo zakončí sezónu pozitivním výsledkem, to uvidíme od 17 hodin, kdy se na Anfield Road začne hrát. Hlavním rozhodčím zápasu bude Martin Atkinson, kterému budou pomáhat Peter Kirkup a Stuart Burt. Rozhodně neprováhejte rozlučku s anglickou Premier League a sledujte náš onlajn.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.