Držení míče: Liverpool FC 61% - 39% Swansea City.
Střely na bránu: Liverpool FC 10 - 2 Swansea City.
Střely celkem: Liverpool FC 35 - 3 Swansea City.
Hlavní rozhodčí ukončil dnešní utkání, ve kterém Swansea City nestačila na domácí Líverpool FC a podlehla mu 5:0. Skóre otevřel ve třicáté čtvrté minutě Gerrard, jenž proměnil pokutový kop. Na začátku druhého poločasu se trefil Coutinho, o čtyři minuty později přidal zásah Enrique a o šest minut později se trefil také Suarez. V sedmdesáté první minutě zahrával Liverpool další rohový kop a bezpečně ho proměnil Sturridge. První poločas nebyl zajímavý a fanoušky na Anfield Road nudil. Nicméně ve druhém poločase se převážně domácí fanoušci bavili. Tříbodový zisk si tak na své konto připisuje Liverpool a Swansea City odjíždí s prázdnou. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+3
Autové vhazování pro Liverpool na útočné polovině.
90+2
Na vlastní polovině se pohybuje s balonem domácí Liverpool, soupeř rozehrávku napadá neúspěšně.
90
Sudí Webb přidává tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Autové vhazování pro hosty.
90
Liverpool dohrává utkání od osmdesáté čtvrté minuty pouze v deseti hráčích, protože se zranil Agger a domácí celek už nemohl střídat.
87
Na útočné polovině se pohybují hosté, ale k přímému ohrožení branky se dostávají horko těžko.
86
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
86
Agger se drží za rameno a s bolestí opouští hrací plochu.
84
Agger si při dopadu udělal něco s ramenem a křičí bolestí. Na trávníku už jsou lékaři.
84
Routledge vystřelil, ale domácího brankáře nepřekonal.
84
82
Střídání v týmu Swansea City: ze hřiště odchází Itay Shechter, přichází Angel Rangel.
79
Domácí tým žádné nebezpečí svému soupeři nepřipravil.
79
Další roh pro Liverpool.
78
Hrací plochu opouští autor čtvrté branky Suarez, nahrazuje ho Borini.
78
Rohový kop vybojoval Suarez.
76
Hrací plochu opustil Hernandez, nahradil ho Dyer.
76
Žlutou kartu vyfasoval Pablo Hernandez.
74
Swansea zahrávala volný přímý kop, ale Reina lapil balon do rukavic a svému soupeři nedovolil vystřelit.
73
Sturridge vystřelil a orazítkoval břevno!
72
Hrací plochu opouští Lucas, na hřiště se podívá Allen.
71
Liverpool právě vstřelil branku!
Brankář Vorm musel dnes již podruhé čelit pokutovému kopu a i podruhé vystihl směr, jenže inkasovanému gólu zabránit nedokázal. DANIEL STURRIDGE navyšuje skóre už na 5:0.
71
Liverpool bude zahrávat pokutový kop!
70
Balon na kopačkách mají zpět hráči Liverpoolu.
69
Teď už jsou s míčem na vlastní polovině hosté.
69
Na vlastní polovině teď kombinují domácí fotbalisté. Míč putuje po ose Reina ─ Lucas ─ Agger.
68
Liverpool dostal výhodu rohového kopu. Ke střele se probojoval Gerrard, ale připravená obrana tento střelecký pokus zblokovala.
67
Sturridge obdržel skvělou přihrávku za obranu a okamžitě vystřelil, nicméně Vorm si připsal skvělý zákrok a nohou balon vyrazil.
66
Johnson si všiml, že Vorm vystoupil ze svého území a překvapil ho střelou asi z třiceti pěti metrů. Nicméně Vorm se stihl vrátit a navíc Johnsonova střela byla nepřesná.
64
Ze hřiště odchází Lamah, nahrazuje ho Routledge.
64
Suarez obdržel přihrávku za obranu a ze své kopačky vyslal jedovatou střelu, kterou Vorm brilantně zlikvidoval.
63
Swansea je dnes bezzubá a dosavadní skóre je naprosto zasloužené.
62
V blízkosti středového kruhu kombinují domácí fotbalisté, kteří si nejspíš dosavadní vedoucí skóre už pohlídají.
60
Hrací plochu opustil autor druhé branky Coutinho a nahradil ho Henderson.
59
Labutě zkoušely dlouhý nákop, ale tato myšlenka jim nevyšla. Liverpool se ubránil a získal míč pro sebe.
56
LUIS SUAREZ obdržel od Downinga přihrávku, zpracoval si míč, obehrál dva protihráče a levačkou poslal balon přesně k tyči. Vorm byl bez šance.
54
Domácí tým branku hostí neohrozil. Agger sice hlavičkoval, ale mířil nepřesně. Rozehrávat bude Swansea.
54
Suarez vybojoval rohový kop pro Liverpool.
53
Útočnou akci Liverpoolu zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl Sturridge.
50
Na gól přihrával Sturridge.
50
Ve velkém vápně se skvěle uvolnil JOSE ENRIQUE, jenž obdržel přesnou přihrávku, nastavil svoji pravou kopačku a míč vypíchl přesně pod horní víko.
50
Liverpool se dostal na útočnou polovinu, kde Suarez vybojoval autové vhazování.
49
Nyní domácí celek kombinuje na vlastní polovině a postupně se přesouvá do středu hřiště.
49
Liverpool vstoupil do druhého poločasu aktivně a Swansea se musí opět bránit.
47
Coutinho se opět ocitl v šanci, ale tentokrát svůj střelecký mezi tři tyče nedopravil.
46
Na levém křídle utekl svým protihráčům PHILIPPE COUTINHO, jemuž adresoval přihrávku Suarez. COUTINHO si navedl míč na silnější nohu, obehrál ještě jednoho protihráče a přesnou trefou překonal hostujícího brankáře.
46
Hráči jsou zpět na hrací ploše a druhý poločas začne za malou chvíli.
Střely na bránu: Liverpool FC 4 - 1 Swansea City.
Střely celkem: Liverpool FC 22 - 2 Swansea City.
Držení míče: Liverpool FC 54% - 46% Swansea City.
Hlavní rozhodčí Webb ukončil první poločas, ve kterém jsme mohli vidět jednu vstřelenou branku, o kterou se postaral Gerrard, jenž bezpečně proměnil pokutový kop. Domácí tým si vedoucí skóre zaslouží, protože byl jasně lepším týmem. Doufejme, že Swansea se ve druhém poločase zlepší, a budeme tak sledovat zajímavou druhou polovinu dnešního utkání.
Druhý poločas začne přibližně v 17:01.
45
Hlavní rozhodčí přidává jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Útočná akce hostů skončila odpískaným ofsajdem.
45
Liverpool se ubránil, ale hosté zůstávají u míče.
45
Další volný přímý kop pro hosty.
45
De Guzman nacentroval míč do pokutového území, ale Johnson jej odkopl do bezpečí, a hosté se tak k přímému ohrožení branky nedostali.
44
Enrique fauloval a Swansea dostane výhodu volného přímého kopu.
42
Po delší době se na útočnou polovinu dostali hosté. Přihrávku obdržel de Guzman, jenž pohotově vystřelil přesně k tyči, ale Reina uklidil balon do své náruče.
39
Liverpool je prozatím jasně aktivnějším týmem a opět se ocitl v obrovské šanci. Swansea se se štěstím ubránila.
38
Další aut pro domácí Liverpool.
36
O míč ve velkém vápně přišel Sturridge, ale Swansea kulatý nesmysl na kopačkách příliš dlouho neudržela. Nyní následuje autové vhazování ve prospěch Liverpoolu.
36
Liverpool zůstává na útočné polovině.
36
Gerrard vystřelil, ale jeden z obránců mu střelu zablokoval.
36
Nepřesnou střelou se prezentoval Lucas.
34
STEVEN GERRARD bezpečně proměňuje pokutový kop a posílá domácí tým do vedení. Vorm sice vystihl směr, ale inkasované brance zabránit nedokázal.
33
Liverpool bude zahrávat pokutový kop! V pokutovém území byl faulován Suarez.
32
Na hranici pokutového území se ke střele probojoval rozběhnutý Gerrard a vybojoval rohový kop.
31
Do protiútoku se postupně dostávali hosté, ale nakonec ztroskotali na obranné čtveřici Johnson ─ Carragher ─ Agger ─ Enrique.
29
Lucas obdržel od Suareze přihrávku, zpracoval si míč a vystřelil. Nicméně brankář Vorm potíže neměl a zůstal stoprocentní.
28
Liverpool byl opět na útočné polovině, ale ani tentokrát se střelecky neprosadil.
26
Přihrávku obdržel Sturridge, jenž následně vystřelil, ale balon směřoval přesně do Vormovy náruče.
26
Nepřesnou střelou se prezentoval Coutinho.
25
Fotbalisté Liverpoolu se ocitli v obrovské šanci, ale nakonec branku hostí neohrozili.
23
Na hranici malého vápna si na centrovaný míč vyskočil hlavičkující Sturridge, ale branku hostí nakonec neohrozil, protože balon se mezi tři tyče nevešel.
22
Hosté se dostali do protiútoku, ale k přímému ohrožení branky nedošlo. Fotbalisté Liverpoolu se stihli vrátit a nebezpečnou přihrávku zablokovat.
20
Míč na střelu si přichystal Suarez a vystřelil asi z osmnácti metrů. Nicméně tato střela branku hostí neohrozila a byla velmi nepřesná.
19
Nyní hráči v červeném kombinují na vlastní polovině.
19
Autové vhazování pro domácí Liverpool.
18
Standardní situaci si vzal na starost Suarez, ale svého soupeře neohrozil, protože jeho střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.
17
Faulovaný byl opět Suarez a Liverpool bude zahrávat další volný přímý kop.
17
Nakonec se u balonu objevil ještě Gerrard, který si vzal standardní situaci na starost, ale trefil pouze bránící zeď. K odraženému míči se pak ještě dostal Suarez, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče nezamířil.
16
Sudí ještě uklidňuje situaci v pokutovém území.
16
U míče jsou Sturridge a Suarez, zatímco Vorm si staví zeď.
15
Faulovaný byl Suarez a Liverpool bude zahrávat volný přímý kop.
14
Downing obdržel od Suareze skvělou přihrávku a následně vystřelil, ale Labutě neohrozil, protože míč skončil vysoko nad brankou.
14
Centrovaný míč odhlavičkovali do bezpečí hosté.
14
Liverpool bude zahrávat další rohový kop, tentokrát jej vybojoval Sturridge.
13
Odkop od brány provede Vorm.
13
Ke střele hlavou se probojoval Johnson, ale balon se mezi tři tyče nevešel.
13
Rohový kop pro Liverpool.
12
Na polovině hřiště se pohybuje s míčem na kopačkách Swansea, ale Liverpool rozehrávku napadá a všechen prostor vykrývá.
11
Nepřesně vystřelil Downing.
11
Skvělou kolmici poslal do pokutového území Suarez, kam dobíhal Enrique, ale u balonu byl jako první pozorný Vorm, jenž uklidil kulatý nesmysl do své náruče.
10
Faulem se provinil Shechter a rozehrávat bude Liverpool.
10
Liverpoolu se podařilo vybojovat míč a mazlí se s ním v blízkosti středového kruhu.
10
Labutě zůstávají u míče, ale nyní se pohybují na vlastní polovině. Soupeř rozehrávku aktivně napadá.
9
K odraženému míči se ve velkém vápně dostal Lamah, jenž okamžitě vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče.
9
Swansea bude zahrávat rohový kop.
8
Hosté rozehráli nakrátko a kombinovali na vlastní polovině. Nyní s pokusili o dlouhý centr, ale tento pokus jim nevyšel.
8
Ve středu hřiště fauloval Lucas a rozehrávat bude Swansea.
7
Autové vhazování ve prospěch Liverpoolu.
6
Na pravém křídle obdržel přihrávku Suarez, jenž se s míčem dostal až do velkého vápna a vystřelil. Nicméně Vorm byl připraven a balon uklidil do koše.
5
S míčem se na útočnou polovinu přesouvá Liverpool.
4
Coutinho fauloval a míč do hry uvede Swansea.
3
S rozehrávkou pomáhá také brankář Vorm.
3
Na vlastní polovině kombinuje Swansea.
2
Downing byl osamocen a dostal přihrávku. Do balonu se opřel z první, ale svůj střelecký pokus mezi tři tyče nezamířil.
2
Míč na střelu si připravil Coutinho a vybojoval další rohový kop.
2
Liverpool vybojoval rohový kop.
1
Následuje autové vhazování pro Liverpool.
1
Labutě dobře vystihly rozehrávku a získaly balon na své kopačky.
1
Liverpool kombinují na vlastní polovině a pomalu se přesouvá do středu hřiště.
1
Hosté oblékli komplety bílé.
1
O úvodní výkop se postaral domácí Liverpool, který bude hrát v červených kompletech.
1
-2
V Liverpoolu je nyní 9°C a svítí sluníčko.
-3
Sudí Webb přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-7
Na trávníku je vše připraveno, a dnešní utkání tak začne za malou chvíli.
-10
Po rozcvičení se hráči odebrali do svých šaten.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 1.62, na remízu pak kurz 4.45 a kurz na výhru hostů 6.18.
-23
Fotbalisté obou celků jsou na trávníku, kde absolvují rozcvičku.

Liverpool FC: Reina ─ Johnson, Carragher, Agger, Enrique ─ Downing, Gerrard, Lucas, Coutinho ─ Suarez ─ Sturridge.

Swansea City: Vorm ─ Tiendalli, Monk, Bartley, Davies ─ Britton, Agustien, de Guzman ─ Lamah, Shechter, Hernandez.

Rozhodčí: Webb ─ Mullarkey, Cann.
Hosté budou postrádat zraněného Taylora.
Domácím budou chybět zranění Flanagan a Kelly.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Howard Webb, na čarách mu budou asistovat Michael Mullarkey a Darren Cann. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat sudí Mark Halsey.
Swansea City má po dvaceti šesti ligových kolech bodů třicet sedm a v tabulce se nachází na místě sedmém. Labutě devětkrát zvítězily, desetkrát remizovaly a sedmkrát byly poraženy. Celkové skóre je 38:29.
Liverpool FC v lize odehrál dvacet šest zápasů, ve kterých získal třicet šest bodů a v tabulce mu patří devátá příčka. Fotbalisté Liverpoolu devětkrát zvítězili, devětkrát remizovali a osmkrát poznali chuť hořké porážky. Celkové skóre je 44:34.
Dobré odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu tradiční Premier League. V rámci dvacátého sedmého kola zavítá Swansea City na Anfield Road, kde ji bude hostit domácí Liverpool FC. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.