Pro dnešek je to vše. Od komentování zápasu mezi Manchesterem City a Tottenhamem se s Vámi pro dnešek loučí Tomáš Reiner. Na shledanou!
Manchester City dokázal otočit vývoj zápasu a porazit Tottenham 2:1. Spurs vedli po prvním poločase zásluhou přesné hlavičky Caulkera 1:0, jenže ve druhém poločase nejprve vyrovnal na 1:1 Aguero a střídající Džeko následně zařídil City dvě minuty před koncem vítězství.
90+5
City už se zřejmě o vítězství nechat připravit nenechá. Míč odvrátil do bezpečí Javi Garcia.
90+4
Dempsey předvedl nepřesnou přihrávku a útočná akce Tottenhamu ztroskotala.
90+3
Tottenham se snaží o vyrovnávací gól, zatím však marně.
90+2
Nad rámec dnešního zápasu bylo nastaveno 5 minut.
90+1
Javi Garcia nahradil Sergio Aguera.
90
Jermain Defoe se řítil sám na bránu, Gael Clichy ho ale dostihl a následně ho čistě odzbrojil.
89
Mancini chystá poslední změnu, do hry se chystá Javi Garcia.
88
Manchester City právě vstřelil branku!
EDIN DŽEKO 2:1!! Žolík jménem Edin Džeko opět udeřil! Bosenský útočník se dostal na malém vápně ke střelou a nekompromisní střelou pod břevno překonal bezmocného Friedela.
87
Naughton nahradil Lennona. Tottenham již využil všechna tři střídání.
86
... a vybojovalo rohový kop, který rozehrálo na krátko. K zakončení se ale nedostalo.
85
City přešlo do útoku...
84
Gareth Bale pronikl do šestnáctky City, jenže jeho následná přihrávka byla nepřesná.
83
Sergio Aguero mohl poslat City do vedení, jenže Friedel ho tváří v tvář fantastickým zákrokem vychytal!
82
David Silva v šanci! Španělský playmaker se dostal v šestnáctce k přízemní střele, která skončila těsně vedle vzdálenější tyče.
81
Kolarov napřáhl ke tvrdé střele zpoza šestnáctky, kterou zablokoval William Gallas.
80
Tottenham sáhl ke druhé změně. Jermain Defoe nahradil Emmanuela Adebayora.
79
David Silva vybojoval rohový kop, po kterém se dostal k nebezpečné hlavičce střídající Edin Džeko. Hlavička bosenského útočníka ale skončila mimo.
78
Michael Dawson nahradil Kyle Walkera.
77
Andre Villas-Boas připravil první střídání...
76
Emmanuel Adebayor fauloval Pablo Zabaletu a uviděl žlutou kartu.
75
Aleksander Kolarov tvrdě vypálil, jeho střelecký pokus byl ale zablokován.
74
Gareth Bale ve skvělé šanci! Záložník Tottenhamu obral o míč Yaya Toureho a poté vyslal na bránu City tvrdou střelu zpoza šestnáctky, kterou dokázal Joe Hart skvělým centrem vyrazit.
73
City sáhlo ke druhému střídání. Edin Džeko přišel na místo Carlose Teveze.
72
Carlos Tevez si hodil míč na pravačku a poté vypálil. Jeho křižná střela ale skončila mimo.
71
Yaya Toure je otřesený, ale už je na nohou. Mezitím už se vysvlékl Edin Džeko.
70
S Yayou Tourem to nevypadá dobře a musí být ošetřován.
69
Na Etihad Stadium byly k vidění dva tvrdé hlavičkové souboje v rychlém sledu. Yaya Toure zůstal po jednom z nich ležet na hrací ploše.
68
Friedel mohl v klidu vykopávat.
67
City přešlo do útoku, ze kterého však nic nebylo.
66
Gareth Bale napřáhl ke tvrdé střele, která prolétla těsně nad břevnem.
65
SERGIO AGUERO 1:1! Argentinský útočník vyzpovídal v šestnáctce obranu Spurs a přesnou přízemní střelou zamířil ke vzdálenější tyči. Na Etihad Stadium je vyrovnáno!
64
... a vybojovalo standardní situaci.
63
62
Další útočnou akci City zastavila nepřesná přihrávka na Kolarova.
61
Yaya Toure vlétl do šestnáctky a z úhlu vyslal na bránu Tottenhamu jedovatou střelu, která rozvlnila boční síť.
60
Tottenham rozehrál rohový kop, k zakončení se ale nedostal.
59
Barry se dopustil útočného faulu a akce City skončila.
58
Carlosu Tevezovi byl odpískán ofsajd, v kterém však nebyl.
57
Maicon nahradil Nastasice.
56
Roberto Mancini připravil první střídání.
55
Aguero se mohl řítit sám na bránu, jenže v klíčovém okamžiku zakopl!
54
Kolarov rozehrál rohový kop znovu na přední tyč a celou akci si následně zopakoval.
53
David Silva znovu v akci. Tentokrát hledal sám kolmou přihrávkou Carlose Teveze, který byl ale nachytán v ofsajdu.
52
Aguero hledal v šestnáctce Silvu, jenže španělský záložník nedokázal jeho přihrávku zpracovat, na tož se dostat k zakončení.
51
Nepřesná kombinace Spurs skončila pouze u Harta.
50
Etihad Stadium se rozléhal chvíli hlasitý pokřik domácích fanoušků COME ON CITY, COME ON CITY!
49
Carlos Tevez mohl běžet sám na bránu, jenže se ocitl v ofsajdu.
48
Zabaleta vybojoval po souboji s Vertonghenem rohový kop, který rozehrál Kolarov. Na přední tyči však byli pouze hráči Tottenhamu.
47
Oba týmy vstoupily do druhého poločasu beze změny.
46
Tottenham rozehrál druhý poločas, v jehož úvodu Kolarov fauloval Sandra.
46
Vítejte zpět na Etihad Stadium, kde za pár minut začne druhý poločas zápasu mezi Manchesterem City a Tottenhamem. Spurs vedou po prvním poločase nad obhájcem titulu 1:0.
City se dostalo do několika šancí, jenže se trápí v koncovce. Střela Teveze a Zabalety byla příliš slabá, a tak Friedel zatím drží čisté konto.
Doposud neporažený Manchester City prohrává na Etihad Stadium s Tottenhamem po prvním poločase 1:0. O úvodní a zatím jediný gól zápasu se postaral v 21. minutě přesnou hlavičkou Caulker.
45+2
První poločas se zřejmě dohraje na polovině City. Je to tak.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty a Zabaleta se ocitl po kolmé přihrávce Silvy v dobré šanci, jenže jeho zakončení bylo příliš slabé a Friedel jeho střelu v pohodě kryl.
45
Na druhé straně mohlo přejít do rychlého protiútoku City, jenže ani domácí se k zakončení nedostali.
44
Tottenham mohl přejít po faulu na Lennona do útoku, ten se ale Spurs nezdařil a o míč rychle přišli.
43
Adebayor byl faulován a Tottenham zůstal u míče.
42
City předvedlo skvělou kombinaci! Yaya Toure vyslal skvělou kolmou přihrávkou do běhu Davida Silvu, který následně přihrál Carlosu Tevezovi. Argentinský útočník poté zamířil přízemní střelou přesně k levé tyči. Friedel u ní byl ale včas a Tevezův střelecký pokus chytil.
42
Sergio Aguero se dostal v rohu šestnáctky ke střele, která však byla hodně nepřesná.
41
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 54% - Tottenham 46%
40
Nastasic je na nohou a za doprovodu lékaře odchází za postranní čáru.
39
Na hrací ploše nyní zůstává ležet pro změnu Matija Nastasic, který musí být ošetřován.
38
Záložník Pobřeží slonoviny je už na nohou, ale s jeho zdravotním stavem to nevypadá příliš dobře. Snad to Yaya Toure brzo rozběhá.
37
Kolarov se dopustil faulu. Mezitím zůstal na hrací ploše ležet Yaya Toure, kterému přišlápl nohu Adebayor.
36
Tottenham se usadil na polovině City.
35
Aguero přihrál do šance Kolarovovi, jeho zakončení ale bylo nepřesné. Friedel jeho střelu v pohodě zkontroloval.
34
Zajímavost: Brian Kidd působil dříve v městském rivalovi Manchesteru United, kde dělal asistenta manažerovi Sir Alex Fergusonovi. Myslím si, že, kdo nesleduje Premier League dlouho, tak to neví.
33
Roberto Mancini už promlouvá směrem ke svému asistentovi Brianu Kiddovi.
32
Sandro vyhrál souboj s Kolarovem a vybojoval odkop od brány.
31
Adebayor udržel míč proti dvěma protihráčům, jenže jeho spoluhráči o něj následně snadno přišli.
30
Gareth Bale se dostal k hlavičce, jeho zakončení ale bylo nepřesné.
29
Pablo Zabaleta sestřelil Adebayora a uviděl žlutou kartu.
28
Zabaleta se dostal do slovní potyčky s Adebyorem. Vše se však obešlo bez karty.
27
Walker předvedl ostrý zákrok u postranní čáry, za který uviděl žlutou kartu.
26
Emmanuel Adebayor zatáhl míč k šestnáctce City a poté předložil míč chytrou patičkou do druhé vlny nabíhajícímu Huddlestonovi, který následně vypálil z první těsně vedle levé tyče.
25
Rozhodčí Michael Oliver před chvíli připravil City o penaltu. William Gallas zahrál v šestnáctce evidentně rukou.
24
...Aguero se dožadoval odpískání ruky Gallase. Marně.
23
22
Andre Villas-Boas může být zajím spokojený. Jeho tým vede od 21. minuty na Etihad Stadium 1:0.
21
Tottenham právě vstřelil branku!
STEVEN CAULKER 1:0!! Obránce Spurs si skvěle naběhl na centr ze standardní situace a přesnou hlavičkou uklidil míč k pravé tyči. Joe Hart si na míč sáhl, v cestě do sítě už mu ale zabránit nedokázal.
20
Tottenham vhodil do šestnáctky City dlouhý aut, po němž se ocitli domácí hráči v nedbalkách. Joe Hart ale situaci zvládl vyřešit a uklidil hru.
19
ROHOVÉ KOPY: Manchester City 1 - Tottenham 2
18
Sandro si připsal skvělý obranný zákrok, když zastavil čistě pronikajícího Davida Silvu.
17
Vzápětí následoval další roh, který ale stejně jako ten předchozí úspěch neslavil.
16
Kolarov odvrátil standardní situaci Tottenhamu na rohový kop, který však Spurs nevyužili.
15
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 57% - Tottenham 43%
14
Kolarov vypálil z volného přímého kopu přesně k levé tyči, u ní byl ale včas připravený Friedel.
13
Tottenham však o míč přišel a City mohlo přejít do útoku, jenže přihrávka na Teveze byla příliš dlouhá.
12
Tottenham u míče...
11
...jeho centr na bližší tyč následně odvrátil pozorný Sandro.
11
Gareth Barry vybojoval první rohový kop City, který rozehraje Kolarov...
10
David Silva hledal křižnou přihrávkou nabíhající Kolarova, ten se však k zakončení nedostal a Friedel mohl v klidu rozehrávat.
9
City dnes chybí obránce Micah Richards, který bude mimo hru čtyři měsíce, a James Milner.
8
Útočnou akci City zastavil odmávaný a také odpískaný ofsajd.
7
Zabaleta dobíhal kolmou přihrávku, ale Friedel proti němu včas vyběhl.
6
Roberto Mancini se ocitá pod tlakem, jeho svěřenci totiž remizovali v úterý večer s Ajaxem 2:2 a šanci na postup do vyřazovací části Ligy mistrů už mají mizivou.
5
City dnes vede kapitán Vincent Kompany, zatímco Tottenham William Gallas.
4
Tevez zbrzdil útočnou akci, po níž už se Citizens k zakončení nedostali. Tottenham se ubránil.
3
Aguero se mohl řítit sám na bránu, ale Friedel proti němu včas vyběhl.
2
Hlavním rozhodčím dnešní zápasu je Michael Oliver.
1
Manchester City obstaral výkop zápasu, do něhož nastoupil v tradičních blankytně modrých dresech. Tottenham hraje v šedočerné kombinaci.
1
Před výkopem zápasu ještě následuje minuta ticha Remember Day.
Oba týmy už nastoupily na hrací plochu a po doznění znělky Premier League bude moci zápas začít.
Poslední vzájemné střetnutí mezi oběma týmy na Etihad Stadium skončilo výsledkem 3:2. O výhře Manchesteru City rozhodl v nastaveném čase Mario Balotelli, který proměnil penaltu.
Expert britské stanice Sky Sports Matt Carroll se domnívá, že Manchester City dnes zvládne domácí duel s Tottenhamem a vyhraje 3:1. Úvodní gól podle něj obstará Yaya Toure.
Do sestavy Manchesteru City se vrací uzdravený David Silva, zatímco obránce Joleon Lescott je mimo hru. Roberto Mancini opět sází na útočný tandem Sergio Aguero, Carlos Tevez.
V základní sestavě Tottenhamu dnes nastoupí Emmanuel Adebayor, který se představí proti svému bývalému zaměstnavateli. Bred Friedel opět dostává v bráně Spurs přednost před Hugo Llorisem.

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy, Yaya Toure, Barry, Kolarov, Tevez, Silva, Aguero. Střídající hráči: Pantilimon, K Toure, Maicon, Sinclair, Garcia, Džeko, Razak

Tottenham Hotspur: Friedel, Walker, Gallas, Caulker, Vertonghen, Sandro, Huddlestone, Lennon, Dempsey, Bale, Adebayor. Střídající hráči: Lloris, Naughton, Dawson, Livermore, Carroll, Sigurdsson, Defoe.

Rozhodčí: Michael Oliver.
Příjemné nedělní odpoledne. Vítejte u sledování zápasu 11. kola Barclays Premier League, v němž na Etihad Stadium změří síly domácí Manchester City s Tottenhamem. Duelem Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Manchester United vhodil v svému městskému rivalovi Manchesteru City rukavici, když dokázal ve Villa Parku smazat dvoubrankový náskok domácí Aston Villy a zvítězil 3:2. Nejen, že United zvládli dotáhnout duel do vítězného konce, ale navíc se usadili na čele Premier League. Dokáží Citizens vhozenou rukavici sebrat a dotáhnout se na United?
Mezi druhým Manchesterem City a pátým Tottenhamem je před vzájemným střetnutím rozdíl pěti bodů. Citizens nasbírali během úvodních deseti zápasů 22 bodů, zatímco Spurs 17.
Během posledních dvou nebo tří let bývá duel mezi oběma kluby vždy soubojem o Ligy mistrů a ani tento zřejmě nebude vyjímkou, i když Manchester City pomýšlí hlavně na zisk titulu.
Nedělní program Barclays Premier League zahájí zajímavé střetnutí mezi Manchesterem City a Tottenhamem, které bude předehrávkou šlágru, v němž Chelsea přivítá na svém hřišti Liverpool.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.