Hlavní rozhodčí Dean ukončil dnešní derby, ve kterém domácí Manchester United nestačil na Manchester City a podlehl mu 1:2. Navíc domácí fotbalisté vyšli střelecky naprázdno, protože jedinou branku United zaznamenal vlastním gólem Kompany. První poločas byl velmi opatrný a spíše nudný. Nicméně druhý poločas byl mnohem lepší, napínavější a hlavně byl gólový. O úvodní branku se postaral v padesáté první minutě Milner, jenž poslal hosty do vedení. Avšak o osm minut později bylo srovnáno, když si nešťastnou vlastní branku dal Kompany. Manchester City zbraně nesložil a v sedmdesáté osmé minutě opět vedl, prosadil se totiž Agüero, který byl na hrací ploše pouhých sedm minut a vyřešil to opravdu výtečně. Agüerova branka ozdobila dnešní utkání a sám De Gea byl překvapen. Manchester United zůstává v tabulce na první příčce a na svém kontě má sedmdesát sedm bodů. Manchester City je v tabulce na místě druhém a na svém kontě má šedesát pět bodů. Tyto dva soupeře od sebe dělí dvanáct bodů, ale United se určitě budou snažit v dalším utkání uspět a hlavně neztratit. Stejně tak se bude snažit Manchester City, jenž obhajuje titul. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Střely na branku: Manchester United 6 ─ 3 Manchester City.
Střely celkem: Manchester United 14 ─ 10 Manchester City.
Držení míče: Manchester United 49% ─ 51% Manchester City.
90+5
Van Persie odcentroval balon do malého vápna, kde se ke střele dostal hlavičkující Evra, ale mířil přesně do Hartovy náruče.
90+5
Valencia vybojoval rohový kop.
90+4
Antonio Valencia fauloval a obdržel žlutou kartu.
90+4
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Carlos Tévez, přichází Javi Garcia.
90+3
Hosté chystají poslední změnu v sestavě.
90+3
Žlutou kartu vyfasoval Rafael.
90+3
Domácí zahrávali rohový kop, ale svého soupeře nijak neohrozili.
90+2
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Shinji Kagawa.
90+2
Young nemůže pokračovat ve hře, bude vystřídán.
90+2
Pablo Zabaleta fauloval a obdržel žlutou kartu.
90
Rozhodčí přidal čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Joleon Lescott.
90
Potyčku začali Giggs a Barry, a tak oba vyfasovali žluté karty.
90
89
Hra je přerušena, na hřišti se strhlo hned několik potyček.
87
Van Persie odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde ze všech hráčů nejvýše vyskočil hlavičkující Jones, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
87
Další standardní situace, tentokrát rohový kop pro domácí fotbalisty.
87
Volný přímý kop ve prospěch United.
85
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Wayne Rooney, přichází Javier Hernández.
85
Carlos Tévez fauloval a vyfasoval žlutou kartu.
84
Van Persie hlavičkoval, ale hosté se ubránili.
83
Van Persie má dnes prostě smůlu, opět se ocitl v zajímavé pozici, ale ani tentokrát jeho pokus vstřelenou brankou neskončil.
80
Nepřesnou střelou se prezentoval Evra.
80
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Antonio Valencia.
78
Manchester City právě vstřelil branku!
Vynikající stabilitu a práci s míčem teď prokázal SERGIO AGÜERO, jenž obdržel na hranici pokutového území přihrávku a pak obehrál hned čtyři protihráče. Jako třešničku na dortu svým fanouškům SERGIO AGÜERO připravil vedoucí branku, na kterou De Gea nestačil ani zareagovat.
77
Na druhé straně vystřelil Touré, ale Carrick se mu obětavě do střely položil a zablokoval ji.
77
Teď na hřišti spolupracovali Welbeck a Young. Druhý jmenovaný se probojoval ke střele, ale Hart byl připraven a balon uklidil do své náruče.
76
Na levé straně si připravil míč na centr Young, ale v pokutovém území nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
75
Centrovaný míč prodlužoval hlavou Welbeck, ale našel pouze Hartovu náruč.
74
Připravený Hart vyboxoval centrovaný míč do bezpečí.
74
Rohový kop ve prospěch domácího celku.
73
Faulovaný byl ve středu hřiště van Persie, a rozehrávat tak budou hráči United.
71
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Samir Nasri, přichází Sergio Agüero.
71
Na druhé straně se nepřesnou střelou prezentoval Nasri.
70
Hosté chystají první změnu v sestavě.
70
Welbeck hlavičkoval, ale stav skóre se nemění.
69
Do protiútoku vyrazili fotbalisté v rudých dresech. Na pravé straně se uvolnil Rooney, jenž se později prezentoval centrem do pokutového území, ale našel pouze Hartovu náruč.
68
Hosté rozehráli nakrátko a zůstali na útočné polovině.
68
Manchester City bude zahrávat další rohový kop.
67
Útočnou akci domácích fotbalistů přerušil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Rooney.
67
Autové vhazování ve prospěch United.
66
Sudí hru přerušil, protože faulovaný byl De Gea.
66
Zabaleta vybojoval rohový kop ve prospěch City.
64
Ke střele se dostal Tévez, ale nezamířil přesně a balon branku domácího celku neohrozil.
63
Na útočné polovině se pohybují fotbalisté v modrých dresech a soupeř se snaží pokrýt všechen prostor.
62
V ofsajdové pasti uvízl van Persie.
59
Manchester United právě vstřelil branku!
Van Persieho centr se stáčel ke vzdálenější tyči, kde se ke střele dostal hlavičkující Phil Jones, ale autorem branky se stal VINCENT KOMPANY, kterého balon trefil do zad, a skončil tak ve vlastní brance.
58
Standardní situaci si bere na starost van Persie.
58
57
Hráči v rudých dresech operují na útočné polovině, ale cesta k soupeřově svatyni se jim hledá velmi špatně.
56
Autové vhazování pro United.
54
Rohový kop zahrávali domácí fotbalisté, ale vůbec nic z něj nevytěžili.
51
Giggs se dopustil chyby a hosté ji dokázali se štěstím potrestat. Skvělou přihrávku obdržel JAMES MILNER, jenž ze své kopačky vyslal jedovatou střelu, kterou nešťastně zblokoval do protisměru Jones, a De Gea tak neměl šanci této inkasované brance zabránit.
50
Sudí hru pro faul přerušil, a tak žádné nebezpečí nehrozilo. Hart zůstal bez práce.
49
Rohový kop ve prospěch United.
48
Druhý poločas začal beze změn a obraz hry se také nezměnil. Oba celky pokračují v opatrné hře.
46
Na útočné polovině operují hosté, ale United se brání zatím bezchybně.
46
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
Skončil první poločas, který nám nepřinesl žádný gól. Hra byla velmi opatrná a ani jeden z týmů nechce udělat žádnou chybu. Doufejme, že druhý poločas bude pohlednější, ofenzivnější a hlavně, že nám přinese nějaký gól.
Střely na branku: Manchester United 2 ─ 1 Manchester City.
Střely celkem: Manchester United 9 ─ 4 Manchester City.
Držení míče: Manchester United 46% ─ 54% Manchester City.
45
Rozhodčí přidává jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Van Persie výborně sklepl míč pro Rafaela, který se dostal ke střele a trefil brankovou konstrukci. Hosté měli obrovské štěstí, že tento střelecký pokus neskončil gólem.
44
43
V šanci se ocitl van Persie, ale jeho střelecký pokus byl nepřesný a branku hostujícího celku vůbec neohrozil. Odkop od brány provede Hart.
42
Žlutou kartu obdržel Vincent Kompany.
41
Nůžky si střihl Tévez, ale jeho střeleckému pokusu scházela razance. De Gea neměl žádné potíže a míč uklidil do svých rukavic.
38
Rooney odcentroval míč ke vzdálenější tyči, kde se ke střele probojoval hlavičkující Evra, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Odkop od branky provede Hart.
37
Do zajímavého protiútoku vyrazili domácí fotbalisté, ale Young vybojoval pouze rohový kop.
35
Autové vhazování ve prospěch United, zmocní se ho Ferdinand.
35
Manchester City z této standardní situace domácí celek neohrozil.
35
Carrick fauloval Téveze a hosté dostanou výhodu standardní situace.
34
Do ofsajdu Rooneymu přihrával Ferdinand, a tak sudí hru přerušil.
33
Autové vhazování ve prospěch domácích hráčů.
32
Žlutou kartu vyfasoval Wayne Rooney.
31
Ke střele se probojoval Young, ale nezamířil přesně. Brankář Hart tedy zasahovat nemusel.
31
Rohový kop vybojovali domácí fotbalisté.
29
Do pokutového území se dostal zajímavý centr, ale David Silva se do něj místo hlavou opřel dlaní a za tento nedovolený zákrok byl potrestán žlutou kartou.
27
Hosté se opět dostali na útočnou polovinu a v šanci se ocitl Milner. Avšak De Gea byl připraven a Milnerovu střelu uklidil do svého koše.
26
K Nasrimu se ve velkém vápně odražený balon a útočník Manchesteru City měl hodně prostoru. Nicméně Nasri mířil velmi nepřesně, a tak jeho střela domácí tým neohrozila.
24
Giggs adresoval do pokutového území centrovaný míč, ale Kompany jej odhlavičkoval do bezpečí.
22
Ve velkém vápně se k centrovanému balonu dostal Giggs, ale jeho střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.
22
Van Persie ze své kopačky vyslal střelu, ale pozorná obrana ji zablokovala.
22
Jones si připsal velmi důležitý obranný zákrok a svého soupeře ke střele nepustil.
20
Utkání zatím žádný zajímavý moment nenabídlo. Oba celky se prezentují velmi opatrnou hrou a nechtějí chybovat.
18
Autového vhazování se zmocní domácí fotbalisté.
17
Nicméně hosté z této standardní situace vůbec nic nevytěžili.
17
Rohový kop vybojovali hosté.
15
Ke vzdálenější tyči se vznášel zajímavý centr, ale hlavičkující Tévez balon mezi tři tyče nedopravil. Navíc střela mu vůbec nesedla, a tak branku domácího celku ani neohrozila.
13
Faulovaný byl van Persie, a rozehrávat tak bude domácí tým.
13
Clichy poslal z levé strany míč do pokutového území, ale tam úřadovala pozorná domácí obrana.
13
Utkání je zatím velmi vyrovnané a nesmírně opatrné.
12
Tentokrát se faulem provinil Evra, a tak následuje volný přímý kop ve prospěch hostujícího celku.
11
Giggs fauloval a hosté budou rozehrávat.
10
Manchester City se před tímto rohovým kopem ubránil a míč odhlavičkoval do bezpečí.
10
Welbeck vybojoval rohový kop.
9
Rooney nalezl přesnou přihrávkou van Persieho, jenž se ve velkém vápně probojoval ke střele, ale balon těsně minul soupeřovu svatyni.
8
Hosté se pohybovali na útočné polovině, ale domácí fotbalisté rozehrávku aktivně napadali a míč vybojovali ve svůj prospěch.
7
Autové vhazování pro Manchester City.
5
Ke střele se probojoval Clichy, ale De Gea zasahovat nemusel, protože tento střelecký pokus se mezi tři tyče vůbec nevešel.
4
Na pravém křídle se uvolnil Milner, jenž obdržel přihrávku a vystřelil. Nicméně De Gea si počínal na jedničku a prudkou střelu vyrazil do bezpečí.
3
Domácí hráči se před touto standardní situací ubránili bez potíží.
3
Na útočnou polovinu se dostali hosté a vybojovali rohový kop.
2
Welbeck hlavičkoval, ale jeho pokus byl zablokován.
2
2
1
Hosté oblékli dresy bledě modré a trenýrky bílé.
1
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté, kteří oblékli tradiční rudé dresy a bílé trenýrky.
1
-3
Hlavní sudí Dean přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

Manchester United: De Gea ─ Rafael, Ferdinand, Jones, Evra ─ Young, Carrick, Giggs ─ Welbeck, Rooney, van Persie.

Manchester City: Hart ─ Zabaleta, Kompany, Nastić, Clichy ─ Barry, Touré, Milner ─ Silva, Nasri, Tévez.

Rozhodčí: Dean ─ Child, Brooks.
Poslední utkání se odehrálo 9. prosince 2012 na Etihad Stadium, kde domácí Manchester City podlehl Manchesteru United 2:3. Za City se trefili Toure a Zabaleta. Za United se prosadil dvakrát Rooney a jednou van Persie.
V Manchesteru City to nejčastěji střílí Edinu Džekovi, který zaznamenal celkem dvanáct vstřelených branek.
Za Manchester United se nejčastěji trefuje Robin van Persie, jenž svým soupeřům nasázel už devatenáct branek.
Manchester City je v tabulce na příčce druhé a na svém kontě má šedesát dva bodů. Manchester City osmnáctkrát zvítězil, osmkrát remizoval a čtyřikrát byl poražen. Celkové skóre je 55:26.
Manchester United se v tabulce nachází na první příčce a na svém kontě má sedmdesát sedm bodů. Rudí ďáblové se z výhry radovali hned pětadvacetkrát, dvakrát remizovali a třikrát poznali chuť hořké porážky. Celkové skóre je 70:31.
Hostům bude chybět zraněný Maicon.
Domácím bude chybět zraněný Fletcher.
Fotbalovým jevištěm bude Old Trafford v Manchesteru.
Dnešní derby bude řídit hlavní sudí Michael Dean, na čarách mu budou asistovat Stephen Child a John Brooks. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Howard Webb.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu prestižní Premier League. Dnes máme na programu dohrávku třicátého druhého kola, ve kterém domácí Manchester United přivítá svého rivala Manchester City. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.