Sudí Dean dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém domácí Manchester United porazil svého soupeře Newcastle United v poměru 4:3. Skóre otevřel již ve čtvrté minutě Perch, ve dvacáté páté minutě vyrovnal na 1:1 Evans a o čtyři minuty později si dal nešťastný vlastní gól. Ve druhém poločase vyrovnal na 2:2 aktivní Evra, ale o deset minut později poslal Newcastle United do vedení Cisse. Domácí fotbalisté za tři minuty opět vyrovnali, tentokrát se o branku postaral van Persie. Utkání bylo celou dobu velmi vyrovnané a šance byly vidět na obou stranách. Nicméně štěstí stálo na straně domácích, kterým se podařilo v devadesáté minutě zaznamenat vedoucí branku, o kterou se postaral Hernández, a Manchester United tak zvítězil 4:3. Zápasu by nejspíš slušela remíza, protože se opravdu oba týmy snažily. Tříbodový zisk si připisují hráči United, kteří zůstávají v tabulce na první pozici. Děkuji Vám za pozornost.
90+8
Hra po přerušení pokračuje.
90+7
Anita nemůže pokračovat ve hře a potřebuje nosítka, aby mohl opustit hrací plochu.
90+7
Na Old Trafford se stále nehraje.
90+4
Sudí přerušil hru, ošetřit potřebuje zraněný Anita.
90+4
Hernández si vstřelenou branku zasloužil. Dnes se totiž tento útočník dostal několikrát ke střele, ale vždy mu chybělo štěstí, a tak se v poslední minutě dočkal sladké odměny. Spokojený je určitě také Ferguson.
90+2
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Javier Hernández, přichází Darren Fletcher.
90
Sudí nastavuje čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Manchester United právě vstřelil branku!
JAVIER HERNÁNDEZ střílí v poslední minutě řádné hrací doby vedoucí branku! Carrick se prezentoval vynikajícím centrem do pokutového území, kde se přesnou trefou z první prosazuje právě JAVIER HERNÁNDEZ.
89
Van Persie mohl zaznamenat dnešní druhou branku, ale hlavička, kterou ze své hlavy vyslal, byla nepřesná.
88
Shola Ameobi hlavičkoval, ale De Gea uklidil míč do svých rukavic.
87
Giggs našel přesnou přihrávkou Hernándeze, jenž se dostal ke střele hlavou, ale Krul si připsal brilantní zákrok a tuto střelu zlikvidoval.
85
Sammy Ameobi se dostal k nebezpečné střele, když trefil tyčku! Odražený balon rychle sebral do své náruče De Gea.
85
Nepřesnou střelou se prezentoval van Persie, odkop od brány provede Krul.
84
Faulovaný byl Hernández a domácí hráči budou zahrávat další volný přímý kop.
84
Giggs nacentroval balon na bližší tyč, kde jej do bezpečí hlavičkou odvrátil Obertan.
83
Faulovaný byl Evra, a tak budou domácí hráči zahrávat volný přímý kop.
83
Obertan se dostal ke střele, ale skóre se nemění. Pozorný De Gea stál přesně tam, kde stát měl a balon uklidil do své náruče.
81
Střely na bránu: Manchester United 8 - 9 Newcastle United
81
Střely celkem: Manchester United 13 - 12 Newcastle United
80
Valencia načasoval vynikající centr do pokutového území, kde se hlavičkou prezentoval Hernández, ale balon branku těsně minul.
80
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Papiss Demba Cisse, přichází Sammy Ameobi.
79
V obrovské šanci se ocitl van Persie, ale balon jen těsně minul branku.
78
Hráči United měli zahrávat pokutový kop, protože rukou v pokutovém území zahrál Coloccini.
76
Nebezpečný centr adresoval do malého vápna Evra, ale pozorný Krul uklidil balon do své náruče.
75
K odraženému balonu se dostal Marveaux a okamžitě vystřelil, ale pozorný De Gea uklidil balon do svých rukavic.
74
Ke střele se nyní probojoval Valencia, ale branku netrefil.
73
No to je neuvěřitelné, co Hernández nyní neproměnil. Hernández obdržel skvělou přihrávku do běhu, v pokutovém území obehrál brankáře Krula, ale míč do brány dopravit nedokázal.
73
Hosté z tohoto rohového kopu branku svého soupeře neohrozili.
72
Pozorný zákrok předvedl De Gea, jenž vyrazil nebezpečný balon na rohový kop.
72
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Demba Ba, přichází Shola Ameobi.
71
Valencia načasoval výbornou přihrávku do velkého vápna, kde se nebezpečnou střelou prezentoval ROBIN VAN PERSIE, ale Krul tento střelecký pokus zlikvidoval. Nicméně ROBIN VAN PERSIE se probojoval znovu ke střele a tentokrát se už nemýlil. Střela k tyči, kterou se prezentoval byla vynikající a máme opět vyrovnáno.
70
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Paul Scholes, přichází Tom Cleverley.
68
Newcastle právě vstřelil branku!
Obertan připravil skvělou přihrávku do pokutového území, kam si výborně naběhl PAPISS DEMBA CISSE, jenž přesnou trefou z první nedal domácímu brankáři šanci. Velké chyby se dopustili domácí obránci, kteří nechali svého protihráče vystřelit.
68
Simpson zvolil dlouhé autové vhazování do velkého vápna, ale obrana domácích se ubránila.
67
Aut pro hosty.
66
Zajímavou šanci přerušil ofsajd, ve kterém uvízl Hernández.
66
Skvělý obranný zákrok si připsal Valencia, jenž vybojoval míč pro svůj tým.
66
Hráči United z rohového kopu nic nevytěžili.
65
Nebezpečnou střelou se prezentoval Smalling, jenž vybojoval rohový kop.
65
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Gael Bigirimana, přichází Gabriel Obertan.
65
Faulovaný byl van Persie, a míč do hry tak uvedou domácí hráči.
64
Žlutou kartu za faul na Evru vyfasoval Papiss Demba Cisse.
64
Nyní následuje aut pro hosty, který si bere na starost Santon.
63
Ve středu hřiště fauloval van Persie, a míč do hry tak uvedou hosté.
62
V pokutovém území se dostal k odraženému míči Ba, ale domácího brankáře nepřekonal.
62
Držení míče: Manchester United 48% - 52% Newcastle United.
61
Za faul na Evanse vyfasoval žlutou kartu Danny Simpson.
60
Aut pro domácí.
58
PATRICE EVRA si zpracoval balon, obehrál tři protihráče a nádhernou trefou nedal hostujícímu brankáři šanci. PATRICE EVRA předvedl také skvělou stabilitu a srovnal stav skóre na 2:2.
58
U balonu jsou stále hráči United.
58
Van Persie nacentroval míč na zadní tyč, ale hosté se ubránili.
58
Na starost si jej bere van Persie.
58
Rohový kop vybojoval Valencia.
57
Carrick načasoval přihrávku pro Hernándeze, ale tato přihrávka byla příliš dlouhá, a tak se Hernández k míči nedostal.
56
Na vlastní polovině kombinují Smalling, Valencia a Evans.
55
V ofsajdu uvízl Hernández.
54
Pokutového kopu se dožaduje faulovaný Hernández, ale sudí Dean je jiného názoru.
54
Míč pro United vybojoval aktivní Giggs.
53
Žlutou kartu obdržel Antonio Valencia.
53
Hráči United se ubránili, pozorný De Gea uklidil centrovaný míč do svých rukavic.
52
Cisse nacentroval balon na bližší tyč, kde se k hlavičce probojoval Ba, který mířil nepřesně. Tuto střelu tečoval ještě Ferdinand, a tak hosté budou zahrávat rohový kop.
52
Autového vhazování se zmocní hosté.
51
Z tohoto protiútoku hosté nic nevytěžili, obrana domácích se bez problémů ubránila.
50
Míč na své kopačky vybojovali hosté, kteří na levém křídle postupují do postupného protiútoku.
49
Zajímavou akci domácích hráčů zastavil praporek sudího, který signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl Hernández.
48
Na levém křídle obdržel od Carricka chytrou přihrávku Giggs, jenž výborně přihrával pod sebe, kde se jedovatou střelou prezentoval van Persie, ale balon se mezi tři tyče nevešel.
48
Valencia se prezentoval zajímavou přihrávkou, ale van Persie zaspal, a tak se k balonu nedostal.
47
Faulovaný byl Evans, a tak míč do hry uvedou domácí fotbalisté.
47
46
Na Old Trafford stále prší, ale trávník je ve výborném stavu.
46
Nyní můžeme sledovat, jak Ferguson diskutuje s rozhodčími. Nejspíš se mu nelíbí, jak rozhodčí posoudili situaci z dvacáté deváté minuty.
Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme viděli celkem tři góly. Skóre otevřel už ve čtvrté minutě Perch, který poslal Newcastle United do vedení, ale ve dvacáté páté minutě vyrovnal na 1:1 aktivní Evans. O čtyři minuty později si nešťastně srazil míč do vlastní brány Evans, ale branka platit neměla, protože v ofsajdu uvízl Ba. Čárový sudí ofsajd odmával, nicméně hlavní sudí byl jiného názoru a gól uznal.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+2
Následuje aut pro domácí.
45+2
Faulovaný byl Ferdinand, a míč do hry tak uvedou domácí fotbalisté. Konkrétně to bude De Gea.
45+1
Držení míče: Manchester United 54% - 46% Newcastle United.
45
Hlavní rozhodčí Dean nastavuje dvě minuty nad rámec prvního poločasu.
45
Na pravé straně pospíchal s míčem Valencia, jenž vybojoval autové vhazování.
44
Odkop od brány provede Krul.
44
Standardní situaci si vzal na starost van Persie, ale střela, kterou se prezentoval byla velmi nepřesná, a balon tak branku hostí vůbec neohrozil.
43
Domácí fotbalisté budou zahrávat volný přímý kop.
43
Žlutou kartu obdržel Mike Williamson.
41
Střely na bránu: Manchester United 3 - 5 Newcastle United.
41
Střely celkem: Manchester United 3 - 8 Newcastle United.
39
Standardní situaci si vzal na starost Marveaux, jenž se prezentoval jedovatou střelou, ale trefil pouze břevno!
39
Hosté budou zahrávat standardní situaci z nebezpečné pozice.
38
Žlutou kartu za faul vyfasoval Javier Hernández.
38
Hlavičkou na bližší tyč se prezentoval Evra, ale brankář Krul si poradil.
37
Držení míče v posledních pěti minutách: Manchester United 45% - 55% Newcastle United.
37
Domácí hráči se před nebezpečnou standardní situací ubránili.
36
Volný přímý kop budou zahárvat hosté.
36
Žlutou kartu vyfasoval Jonny Evans.
35
Nebezpečnou střelou se prezentoval Santon, ale De Gea si poradil a balon uklidil do své náruče.
33
Na druhé straně vystřelil van Persie, ale skóre se nemění.
32
Nepřesnou střelou se prezentoval Simpson.
29
Hosté postupovali do protiútoku a následně přišel centr z pravé strany, kterým se prezentoval Simpson, ale v ofsajdu uvízl Ba, nicméně sudí ofsajd neodpískal a JONNY EVANS si nešťastně srazil míč do vlastní brány.
25
Po standardní situaci se dostal k míči Hernández, který pálil pouze do brankáře Krula. K odraženému míči se ale dostal nejdříve JONNY EVANS, který už se do prázdné brány nemohl mýlit a srovnává skóre na 1:1.
24
Další centr si zpracoval van Persie. Obrana Newcastelu mu nedala šanci ke střele.
23
Centr z pravé strany byl odvrácen obranou Newcastelu.
22
Po nepřesnosti se snaží o protiútok Cissé. Po ztrátě míče leží na zemi a nezvedá se. Hráči United pokračují ve hře.
22
Nyní obléhání pokutového území Newcastelu.
21
Zejména nepřesnost, na které má podíl také deštivé počasí, kazí útočné akce na obou stranách.
20
Nyní útočí Manchester. Pro své útoky si často vybírá pravou stranu.
19
Hráči Manchesteru se snaží o vysoké napadání.
19
Nakopnutý míč skončil autovým vhazováním pro Newcastle na jejich polovině.
18
Útok Manchesteru United skončil opět nepřesnou přihrávkou.
17
Dlouhý nakopnutý balon až do pokutového území stáhnul De Gea.
17
Po chybě v rozehrávce jsou u míče hráči Newcastelu.
16
Manchester United kombinuje bezpečně na své polovině.
16
Dlouhý nákop Newcastelu skončil pouze za autovou čárou. Vhazují domácí.
15
Po ztrátě míče fauloval Valencia.
15
Nyní centr Newcastelu bezpečně odhlavičkovala obrana domácích.
14
Centr domácích stáhnul do rukou brankář Krul.
13
Déšť dopadá na hrací plochu Old Trafford a nejisté první doteky s míčem jdou vidět na obou stranách.
12
Obléhání domácích pokračuje, ale obrana Newcastelu je zatím bezchybná.
11
Domácí nyní útočí přes pravou stranu.
9
Opět postupný útok Newcastelu. Přihrávky jdou spíše na jistotu.
8
Útok hostů skončil v pokutovém území, kde zapracovala obrana hráčů Manchesteru United, kteří nyní ženou do protiútoku.
8
U míče hráči Newcastelu.
7
Domácí nyní hrají velmi aktivně, ale v obraně Newcastelu zatím potřebné mezery nenašli.
4
Po velké chybě obrany Manchesteru United vyslali hosté prudkou střelu z dálky, kterou De Gea odrazil přímo do nohy dobíhajícího JAMESE PERCHA, který přesnou střelou do prázdné brány otevírá skóre dnešního zápasu.
2
Po nepřesné přihrávce následuje autové vhazování pro hosty.
2
Domácím se podařilo přerušit rozehrávku a nyní obléhají pokutové území Newcastelu.
1
Hráči Newcastle United kombinují na své polovině.
1
Faul ve středu hřiště. Volný přímý kop bude zahrávat Newcastle.
1
-1
Úvodní výkop provedou domácí.
-2
Hráči Manchesteru United hrají tradičně ve svých rudých dresech. Hosté z Newcastelu oblékli světle zelenou variantu.
-4
Rozhodčí Dean přivádí hráče obou celků na hrací plochu.
-7
Na trávníku je vše připraveno k příchodu základních jedenáctek.
-10
Hráči se po rozcvičení pomalu odebírají do svých šaten.
-12
V Manchesteru je nyní 7°C a převládají přeháňky.
-15
Místečka na Old Trafford se pomalu, ale jistě plní.
-27
Domácí fotbalisté budou hrát v rozestavení 4-4-2 a hosté zvolili rozestavení 4-3-3.

Manchester United: Lindegaard - Vidič, Cleverley, Fletcher, Büttner, Wootton, Tunnicliffe.

Newcastle United: Elliot - Shola Ameobi, Sammy Ameobi, Obertan, Ferguson, Tavernier, Campbell.

Manchester United: De Gea - Smalling, Ferdinand, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Scholes, Giggs - van Persie, Hernández.

Newcastle United: Krul - Simpson, Williamson, Coloccini, Santon - Anita, Perch, Bigirimana - Cisse, Ba, Marveaux.

Rozhodčí: Dean - Collin, Brooks.
-33
Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.
Newcastle United je po osmnácti ligových kolech na příčce čtrnácté a na kontě má dvacet bodů. Newcastle pětkrát vyhrál, pětkrát remizoval a osmkrát prohrál. Celkové skóre je 20:26.
Manchester United získal v osmnácti ligových zápasech čtyřicet tři bodů a je na první příčce. Fotbalisté United mají na svém kontě čtrnáct výher, jednu remízu a tři prohry. Celkové skóre je 44:25.
Za Newcastle United nenastoupí zranění Ben Arfa, Gosling, S. Taylor, Cabaye, R. Taylor a Vučkič. A chybět bude také suspendovaný Tioté.
Manchesteru United budou chybět zranění Rafael, Nani, Kagawa a Anderson.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domáíchc 1.27, na remízu pak kurz 6.8 a kurz na výhru hostů 14.0.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Mike Dean, na čarách mu budou asistovat pánové Jake Collin a John Brooks. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Neil Swarbrick.
Dobrý den, vítejte u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. V devatenáctém kole anglické Premier League přivítá Manchester United svého soupeře Newcastle United. Komentářem fotbalového dění z Old Trafford Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.