Je tu konečný hvizd sudího a ukončení utkání, které končí stavem 2:1 pro domácí Manchester United, jenž v 24. kole anglické Premier League poráží Southampton a připisuje si další tři body, potřebné k zisku titulu a navýšení náskoku v tabulce.

První branka přišla ve třetí minutě chybou Carricka a prosazením Jaye Rodrigueze. Brankou v osmé minutě srovnal Wayne Rooney a dlouho se toho moc nedělo. Nicméně tentýž hráč vyrovnal ve dvacáté sedmé minutě a domácí šli do vedení. Od té doby se toho moc neudálo a skóre se u neměnilo. V závěru měl Southampton obrovský tlak, na defenzivní sílu Manchesteru United si však nepřišel.

90+3
Neuvěřitelné drama! Southampton se dral za šancí a domácí se bránili seč jim síly stačily, přičemž čelili také řadě střel. Všechny z nich byly zblokované a bylo to vše, co se v dnešním utkání stalo.
90+2
Proti náporu a protiútokům soupeře se rudí ďáblové výtečně brání a uvidíme, zda tento těsný náskok udrží i v poslední minutě nastaveného času.
90+1
Po opravdu dalekonosném centru se k hlavičce propracoval Jay Rodriguez, branku však minul.
90
Nastaveny byly tři minuty.
89
Manchester United si chce určitě ubránit jednobrankový náskok a neustále se brání. Southampton už neví, jak překonat obrannou linii rudých ďáblů.
88
Hra se však vrací do starých kolejí a navrch má značně Southampton.
87
Southampton nebyl se svým protiútokem nikterak úspěšný a uvidíme, co vymyslí domácí.
85
Hned několik střel se neslo napříč pokutovým územím proti brance domácích. Gólman však zasahovat nemusel, nejprve bylo několik střel sražených, následně ta v podání Morgana Schneiderlina letěla mimo.
84
Čas se krátí a Southamptonu ho nezbývá mnoho. Tedy jen v případě, zda počítá s nějakou šancí na vyrovnání a zdramatizování utkání. Stále má navrch a přehrává soupeře.
83
Za svůj nemilý prohřešek dostal Rafael žlutou kartu.
81
Obrovská šance Rooneyho! Ten běžel zcela osamocený na Poláka Artura Boruce, míč si však mírně ukopl a následně jej nedokázal patřičně ukočírovat.
80
Do konce utkání zbývá nějakých deset minut zatím se vše vyvíjí a vypadá to tak, že tři body zůstanou na Old Trafford. Nechme se však ještě překvapit, co dnešní utkání ještě nabídne.
78
Southampton střídá. Hřiště opustil Daniel Fox, kterého nahradí Luke Shaw.
78
Bravurním zákrokem se předvedl De Gea, jenž vyhmátl míč letící z kopačky Rickieho Lamberta. Proti následnému protiútoku se Manchester ubránil úspěšně a tak se skóre nemění.
77
Z nebezpečné pozice zahrává Southampton volný přímý kop.
76
Nemanja Vidić dostal žlutou kartu.
75
Southampton byl pořádně zatlačen ve svém vlastním pokutovém území a čelil řadě zakončení i nebezpečných průniků. Gólem se následně blýskl Robin van Persie, ale kvůli ofsajdu nemohla být branka Nizozemce uznána.
73
Sir Alex Ferguson se dostal k domněnce, že by to chtělo změnu. Posílil ofenzivu a vystřídá Kagawu, kterého v utkání nahradí Nani.
72
Protiútok Southamptonu ukončila chybná přihrávka na Lamberta za vápnem, kdy útočník hostů přebíral míč směřující na jeho paty a ke zkoordinování míče neměl dostatek času. Mezitím se hra přesunula na opačný konec hřiště, kde se o vsítění další branky pokusil Wayne Rooney, gólmana však střelou po zemi ze středu hřiště nepřekonal.
70
Na jakýkoliv zvrat v utkání mají oba týmy přibližně dvacet minut a uvidíme, jakými všemi směry se bude utkání nadále vyvíjet. Aktivněji vyzařuje a také se prezentuje Southampton, který se tlačí do zakončení se snahou vyrovnat.
68
Vpřed šli znovu hosté, na konci jejich akce se střelou blýskl Jay Rodriguez, střelec první branky, tentokráte však branku soupeře z veliké dálky minul.
66
Konečně se už rudí ďáblové vypravili kupředu a snažili se o vytvoření nějaké šance. S nápadem o finální přihrávku do vápna přišel Carrick, ale míče se spíše zbavil, než aby jej poskytl spoluhráči. Skončil totiž mimo hrací plochu.
64
Manchester United provádí první změny v sestavě a střídá. Hrací plochu opustil stoper Chris Smalling, kterého nahradí hráč na stejném postu - Rio Ferdinand.
62
Dočkali jsme se dalšího rohového kopu pro Southampton, pro domácí hráče to však neznamenalo žádné vážné ohrožení. Manchester si doslova koleduje o inkasování tím, jak už se delší dobu brání a nevydává se směrem vpřed.
Držení míče: 55% - 45%
Střely celkem: 8 - 9
Fauly: 6 - 8
60
Máme za sebou hodinu z dnešního utkání a stav skóre se už dlouho neměnil. Dlouhodobý nátlak Southamptonu k tomu neměl daleko, nicméně nyní budeme svědky pokusů na opačném konci hřiště.
58
Stále čekáme na vážnější šanci, která by nějak zacloumala s hráči a případně i s výsledkem. Na scénu přišel další rohový kop Southamptonu, ale s ním i další úspěšné ubránění rudých ďáblů.
56
Southampton se dokázal ubránit proti dalšímu ohrožení soupeře a jít vpřed. Uvidíme, zda konečně najde recept na to, jak prolomit soupeřovu obrannou linii.
54
Zpoza šestnáctky vypálil nebojácný Rickie Lambert, ale svůj pokus neusměrnil mezi tři tyče.
52
Southampton se doslova dere za vyrovnáním, domácí hráči jsou ale proti. Nic nezmohl ani rohový kop hostujících hráčů a tak uvidíme, co vymyslí domácí.
50
Robin van Persie se ocitl v ofsajdové pasti soupeře, který se ujme míče. Zatím sledujeme bezduchý boj o balón na středu hřiště a protiútoky obou týmů bývají často bezzubé a bez efektu.
49
Odražený míč dopadl přímo na kopačku Lallany a ten nekompromisně vypálil z hranice pokutového území, připraveného gólmana však přízemním pokusem nepřekvapil.
48
Druhá půle začala spíše v tom klidnějším duchu a stejně tak, jako v první půli, sledujeme klidné rozehrávky obou celků a zatím na první střelu ve druhém poločasu čekáme.
46
Southampton provádí další změny v sestavě. Puncheona nahradí Davis.
46
Southampton střídá. Odešel Ramirez, přišel Lallana.
46
První poločas je minulostí a skončil za stavu 2:1 pro domácí Manchester United.

Góly: Skóre otevřel Jay Rodriguez po chybě Carricka ve třetí minutě zápasu. O vyrovnání se postaral Wayne Rooney v osmé minutě, na což navázal vedoucí brankou ve dvacáté sedmé minutě.

Průběh hry: Oba týmy již z kraje zápasu ukázaly, že umí zahrozit a vystrčit drápky. Hostům se to povedlo už po třech minutách hry. Svou sílu však ukázal také domácí Manchester, který se díky Rooneymu dostal do vedení. V tlaku byli často hosté, s jejich protiútoky si však soupeř věděl rady.

45+1
Hra se vrátila do starých kolejí a Manchester se definitivně zbavil náporu soupeře. Nijak se ale od nich nečeká, že by měli ještě něco v závěrečných minutách první půle něco předvést.
45
Nastaveny byly dvě minuty.
45
Morgan Schneiderlin byl tím prvním, komu dnes udělil sudí žlutý kartónek.
44
Značně více ze hry a navrch má Southampton, který svými protiútoky uhání všechny hráče soupeře. Svými zběsilými pokusy o průnik a vyrovnání však nejsou za žádnou cenu hosté úspěšní a při chybách v kombinaci často přicházejí o míč.
42
Pod mírný tlak se dostali domácí hráči a vyčkávali, zda soupeř ve své neúnavné cestě vpřed neklopýtne. Nakonec se ale musel Manchester United bránit vůči rohovému kopu, který nebyl nijak efektivní ani neskončil nijak závratně.
40
Do konce prvního poločasu zbývá přibližně pět minut a zdá se, že se skóre měnit nebude. Nicméně ve stoprocentní šanci byl Danny Welbeck, který stál na středu pokutového území a vyzkoušel reflexy Artura Boruce, kterého ale svým přízemním pokusem nepřekonal.
39
Hra začíná býti velmi vyrovnaná a začíná se projevovat veliká, i když marná snaha hostů o vyrovnání. Ďáblové se skvěle brání a proti bezzubým protiútokům soupeře se nemusí bůhví jak snažit.
38
Do konce první půle nezbývá mnoho času a stále je stav skóre velmi těsný. Uvidíme, zda se do konce této hrací části dočkáme nějaké změny či aspoň pokusu o ni. Stále ze hry více těží Manchester United, který takřka nepouští soupeře k zakončení.
36
Tak přece jenom se domácí Manchester vymanil z tlaku a hosté se stáhli k půlící čáře, odkud vyčkávají na to, zda soupeř neudělá chybu. Nicméně hra se vrací do starých kolejí a začíná převažovat síla domácích.
34
Už delší dobu má navrch a více ze hry Southampton, který také mimo jiné zahrával rohový kop, na jehož konci nepřesně pálil Lambert. Manchester United se musí sebrat, nabrat síly, seskupit řady a znovu zaplavit dotěrného soupeře střelami a zajímavými možnostmi, jak navýšit náskok.
33
Domácí hráči se ubránili a šli vpřed. Konkrétně byl u míče Wayne Rooney, který svým pasem vyhledával jednoho ze svých spoluhráčů, nejspíše van Persieho, ale bohužel pro něj a jeho spoluhráče byl míč příliš dlouhý a zmocnila se jej defenziva Southamptonu.
31
Rudí ďáblové po uzmutí míče založili ofenzivní tažení a soupeř se měl co bránit. Nakonec se defenziva hostů neubránila a z toho mohl těžit Robin van Persie, který pálil ve vápně z ostrého úhlu. Nakonec šel však jeho pokus mimo branku soupeře.
30
Máme za sebou půlhodinku hry a utkání se vyvíjí dle očekávání. Manchester United se dostal do vedení a většinu času diktuje tempo hry. Uvidíme, kterou cestou se bude ubírat další chod hry.
27
Manchester United právě vstřelil branku!
Manchester jde do vedení! Nejprve hlavičkoval Patrice Evra, který posouval míč na WAYNA ROONEYHO a ten z bezprostřední blízkosti neměl problém trefit odkrytou branku - 2:1!
24
Hráči Manchesteru předvádí nyní dobrou útočnou hru a velmi aktivně napadají, Southampton však zatím bez problémů snahám soupeře odolává.
22
Míč z rohového kopu nepředstavoval pro obranu hostů žádný problém, hráči jej odehráli daleko od své brány.
21
Manchester United rozehraje rohový kop.
19
Domácí van Persie zavezl míč až do vápna hostů, tam však pokazil nahrávku, čímž ukončil celou akci.
17
Hostující Gaston Ramirez se pokusil ohrozit branku soupeře, jeho pokus však nešel mezi tři tyče.
15
Míč z rohového kopu nenadělal domácím příliš starostí, hráči Manchesteru získávají míč a mohou zahájit rychlý protiútok.
14
Southampton rozehraje rohový kop.
12
Manchester United nyní předvádí krásnou kombinační hru na polovině soupeře, snaží se častými nahrávkami donutit Southampton k chybě.
10
Hra se přesunula na střed hrací plochy, u míče jsou momentálně domácí hráči.
8
Domácí už delší dobu diktovali tempo hry a následně se k míči dostal WAYNE ROONEY po přihrávce od Shinjiho Kagawy a srovnává - 1:1!
7
Manchester United nebyl se svým náporem nikterak úspěšný a musel se bránit proti nátlaku soupeře. Ten však netrval dlouho a nebyl bůhví jak krutý. Domácí hráči s ním neměli žádné vážnější problémy a ujímají se míče.
5
Rudí ďáblové se tlačí k vyrovnání, zatím však bezúspěšně. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Chris Smalling, míč ale mezi tři tyče neusměrnil. Stále má více ze hry Manchester.
3
Southampton právě vstřelil branku!
Anderson chyboval na půlící čáře a pobídl k šanci soupeře, který se jí chopil tak, jak se sluší a patří. Schneiderlin šel vpřed, míče se ale následně ujal Carrick, který fatální zpětnou přihrávkou nacházel De Geu. Než se k němu však míč dostal, ujal se jej JAY RODRIGUEZ a poslal hosty do vedení - 0:1!
2
Sledujeme zatím opatrnou hru, při které má mírně navrch domácí Manchester a snaží se vyhnout chybám v rozehrávce. Southampton se zatím míč neujal a brání se.
1
S výkopem začal domácí Manchester, jehož hráči dnes nastoupili ve svých klasických červených dresech. Hosté jsou ve žlutém.
1

Manchester United: De Gea — Vidić, Evra, Smalling, Jones — Carrick, Anderson, Kagawa, Welbeck — van Persie, Roooney

Southampton FC: Boruc — Yoshida, Hooiveld, Fox, Clyne — Cork, Schneiderlin, Puncheon, Ramírez — Lambert, Rodriguez

Rozhodčí: Mason — West, Bennett.
JAK TO VIDÍ BOOKMAKEŘÍ?

Výhra domácích: 1,25 (12BET.com)

Remíza: 7,14 (Pinnacle Sports)

Výhra hostů: 15,0 (Bet365.com)
ROZHODČÍ:

Hlavním arbitrem dnešního duelu bude pan Lee Stephen. Na čárách mu budou pomáhat pánové Richard West a Stephen Graham Bennett. Čtvrtým rozhodčím je Paul Tierney.
MARODKA OBOU TÝMŮ:

MANCHESTER UNITED:

Nastoupit by k dnešnímu zápasu neměl Ashley Young, kterého sužuje zranění kolene. Kvůli střevní nemoci se nedostaví ani Darren Fletcher. Téže nenastoupí Jonny Evans.

SOUTHAMPTON:

Marodka hostů má o jednoho člena méně, nicméně kvůli jakémusi zranění kolene se nedostaví José Fronte. Nedorazí ani Brazilec Guly.

VZÁJEMNÁ BILANCE OBOU TÝMŮ:

Poslední duel těchto klubů? One man show. Robin van Persie sám zařídil pro Manchester United tři body, hattrickem skolil Southampton. Při výhře 3:2 nad nováčkem soutěže navíc za nepříznivého stavu neproměnil pokutový kop. V závěru nakonec své zaváhání napravil a v posledních sedmi minutách otočil skóre. Pěkný dárek k tisícímu zápasu pro Alexe Fergusona.

Branky: 16' Malbert, 55' Schneiderlin — 23', 87', 90+1' van Persie

Southampton porazil Manchester United posledně před deseti lety, tenkráte v poměru 1:0.
Přeji krásný večer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Srdečně Vás vítám u sledování online přenosu z nejprestižnější evropské fotbalové soutěže, anglické Premier League. V dnešním klání se v rámci 24. kola představí první Manchester United a patnáctý Southampton.

Komentářem veškerého dění z Old Trafford Vás bude doprovázet Dario Becci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.