To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek soboty a u dalších online přenosů se opět těším na počtenou!
Tříbodový zisk znamená, že Manchester United ukončí rok 2012 na čele tabulky se sedmibodovým náskokem na městského rivala z City. West Bromwich zůstává alespoň pro tuto chvíli šestý, ale ještě dnes večer může být předstižen londýnským Arsenalem.

Střely celkem - 17:14
Střely na bránu - 7:1
Držení míče - 58%:42%
Rohy - 9:6
Fotbalisté Manchesteru United dovedli utkání do vítězného konce a získali očekávané tři body, ale lehké to rozhodně neměli. West Brom totiž ve druhé půli dokázal svého soupeře zatlačit na jeho polovinu a Red Devils se měli v defenzivě co ohánět. Hosté však ze svého náporu vytěžili jen břevno z hlavy smutného hrdiny McAuleyho a několik střel z nadějných pozic, které ale dokázali domácí obránci zblokovat a tím výrazně ulehčit práci brankáři De Geovi. V závěru utkání pak pečetil vítězství United střídající van Persie.
90+4
Ještě odkop od De Geovy brány. Pak už asi přijde konec.
90+3
Hosté se snaží alespoň o čestný úspěch. Centry Ridgewella ani Jonese však úspěch nepřinesly.
90+1
Rozhodčí Moss nastaví čtyři minutky.
90+1
Manchester United právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Valencia nahrál ROBINU VAN PERSIEMU, který si srovnal míč a z rohu šestnáctky se trefil přesně do protější šibenice. Krásný gól nejlepšího střelce Rudých Ďáblů.
90
Welbeck měl na noze pojistku. Jeho střelu z penaltového prostoru skvěle vytěsnil mimo své tyče Foster.
89
Long fauloval Smallinga, který se snažil vyvést balón dopředu.
88
Po něm se domácí hráči dokázali ubránit.
87
Odemwingie to zkusil z poměrně velké vzdálenosti a nechybělo mnoho, aby si Vidić míč tečoval do vlastní brány. Je z toho roh.
86
Domácí v závěru přeci jen přidávají. Chtějí dohrát utkání v klidu.
85
Tentokrát van Persie posílal výborný míč za hostující obranu. Nescházelo moc a Welbeck šel sám na Fostera.
84
Van Persie zkusil přelobovat hostujícího gólmana z nulového úhlu. Foster si pro míč došel.
83
Střídání domácích. Tom Cleverley odchází a místo něj přichází zkušený Paul Scholes.
82
Evra krásně našel rozběhnutého van Persieho, jehož střelu skvěle vyrazil Foster. Největší šance Manchesteru ve druhém poločase.
81
Welbeck teď pořádně prohnal Tamaşe, který měl co dělat, aby udržel domácího útočníka za sebou.
80
Rozehrával Morrison, k míči se dostal na hranici šestnáctky Dorrans. Je z toho ale jen další zblokovaná střela.
79
Po akci Lukaka a obranném zákroku Vidiće se bude kopat roh proti domácí bráně.
78
Ridgewell dostal trochu delší přihrávku, než by potřeboval a míč mu unikl do autu.
77
Lukaku zboural Evanse a odcentroval do ohně. Domácí obrana znovu na místě, konkrétně Vidić.
76
Morrison se okamžitě zapojil do hry přihrávkou na Lukaka, který míč ještě sklepl pro Odemwingieho. Ten z hranice šestnáctky trefil pouze Evanse. Domácí si koledují.
75
Druhé střídání WBA. Odešel Brunt, nahradil jej James Morrison.
73
Pokus domácích o protiútok skončil jen nepřesnou přihrávkou. No, Sir Alex nemůže být spokojen s tím, co jeho svěřenci ve druhém poločase předvádí.
72
Tentokrát centroval Ridgewell, domácí odkopli. Tlak WBA je ale poměrně silný.
72
Odemwingie neprotlačil svůj centr do vápna, ale jeho spoluhráči budou alespoň vhazovat.
71
McAuley se mohl trefit i do správné brány. Po Bruntově rohu zblízka hlavičkoval do břevna!
70
První rohový kop pro WBA v utkání.
69
Dobrá defenzivní práce Evry a domácí budou házet aut.
68
Young ještě na vlastní polovině sražen Bruntem.
67
Střídají i hosté. Rosenberga nahrazuje belgický talent Romelu Lukaku.
66
Domácí střídají. Odešel Kagawa, nahradil ho hvězdný Robin van Persie.
65
Ale i United dokáží zahrozit. Valenciovu střelu z úhlu vytáhl na roh Foster.
64
Domácí musí myslet především na obranu. WBA nyní hraje velmi sympatický fotbal.
63
Antonio Valencia vidí žlutou kartu. Ze zadu podrazil Odemwingieho.
61
Valencia našel ve vápně Younga, který ve výhodné střelecké pozici promách míč.
61
V posledních deseti minutách drží balón mnohem častěji hráči West Bromu.
60
Odemwingie poslal krásnou přihrávku na Dorranse, který z hranice pokutového území napálil jen Evru.
59
Long šikovně sklepl míč hlavou pro Odemwingieho. Ten se však přes domácí defenzivu ke střele neprosadil.
57
Po rohu Younga míč končí u Fostera.
56
Antonio Valencia vybojoval další rohový kop.
55
Centr Younga propadl až k Valenciovi, jehož střelu stačila obrana WBA srazit na roh.
54
Dalekonosný pokus Chrise Brunta zamířil na tribunu Old Traffordu.
54
Hosté evidentně zvyšují aktivitu a teď soupeře dokonce přitlačili.
53
Centr Dorransa hledal Odemwingieho, který ale při výskoku fauloval Smallinga.
52
Po Bruntově standardce hlavičkoval na zadní tyči McAuley. Míč však ještě před De Geou odpálil Carrick.
50
Long dal míč proti noze Bruntovi, který ze 30-ti metrů tvrdě vypálil. Míč však mířil přímo do De Gei, který ho lapil na svou hruď. První střela hostí mezi tyče.
49
Valencia na pravé straně krásně uvolnil Cleverleyho, který našel v šestnáctce Kagawu. Střelu japonského reprezentanta zblokovala hostující obrana.
4/
Welbeck se neprosadil na hranici šestnáctky k zakončení, ale domácí pokračují v útoku.
47
Ve středu hřiště byl nedovoleně zastaven Evra.
46
Ani jeden z manažerů nesáhl o poločase ke změnám v sestavách.
46
Hráči obou týmu se již trousí na trávník Old Traffordu. Za malou chvíli budeme pokračovat.
Statistiky:

Střely celkem - 8:3
Střely na bránu - 3:0
Držení míče - 65%:35%
Rohové kopy - 4:0
V prvním poločase se trefil pouze hostující McAuley, ale ve vedení je Manchester United. Stoper WBA totiž nešťastně zamířil do vlastní sítě, když si tam srazil centr Younga. Nutno říci, že Red Devils byli v první půli lepším týmem a jejich vedení je tak zasloužené.
45+2
Brunt ale trefil jen rudou zeď.
45+1
A další standardka proti domácí bráně a z hodně zajímavé vzdálenosti...
45+1
Ostrý centr Brunta odpálil někdo z domácích. V prvním poločase se bude nastavovat minuta.
45
Evans před vápnem lehce přistrčil Longa a bude z toho zajímavá standardka pro hosty.
43
Foster domácím málem věnoval gól. Při odkopu po malé domů totiž napálil jen napadajícího Welbecka a mohl být rád, že balón se od domácího útočníka odrazil vedle.
43
Evans se teď prezentoval nepovedenou rozehrávkou, kdy míč odehrál pouze do autu.
41
Hostující West Brom se za čtyřicet minut netrefil mezi tyče. De Gea je tak bez jediného zásahu proti přímé střele.
40
Odemwingie si troufl na odvážný průnik. Zbavil se Smallinga i Valencii, ovšem z rohu šestnáctky vystřelil vedle.
39
Cleverley našel krásným pasem na pravém křídle nabíhajícího Valenciu. Jeho centr však dokázali hostující zadáci uklidit do bezpečí.
38
Po nepřesné přihrávce Cleverleyho ve středu hřiště, budou vhazovat hosté.
37
K hlavičce se cpal Vidić, nedokázal však usměrnit míč mezi tyče.
37
Tamaş byl nucen odehrát před Kagawou na další rohový kop.
34
Další velká šance domácích. Po zmiňovaném rohu vznikl před hostující brankou obrovský závar, po kterém se dostal k zakončení Carrick. Foster reflexivně vyrazil levou nohou!
33
Krásný moment. Volej Younga mířil přesně pod břevno, ovšem Foster míč vyškrábl na roh.
32
Rozehrával Brunt, ale trefil jen bránící domácí hráče.
31
Po zákroku Evry se bude kopat proti bráně domácích.
30
Po akci Kagawy a centru Welbecka hlavičkoval z těžké pozice mimo Young.
28
Hosté v posledních minutách přeci jen trochu vyrovnali hru. Manchester už nemá tak často míč ve své moci.
27
Hra je přerušena, hostující Odemwingie potřebuje lékařské ošetření.
26
Welbeck si ve vzdušném souboji doslova sedl na Ridgewella, ovšem sudí Moss nechává běžet hru dál.
25
V hostující šestnáctce to vřelo, Foster ale nakonec zasahovat nemusel.
24
Evra nedosáhl na přenesení hry jednoho ze spoluhráčů a vhazovat budou hosté.
23
Long centroval, ale ve vápně byl jen domácí brankář De Gea, který si na tuto lehkou kořist s chutí počkal.
22
Konečně pasáž, kdy míč drží na svých kopačkách i hosté.
20
Stále se hraje za velké převahy domácích. Ti soupeři téměř nepůjčují balón.
19
Kagawa napálil Tamaşe, od kterého se míč odrazil na rohový kop. Domácí reklamovali ruku, ale hostující stoper zahrál hrudí.
18
Welbeck zahrozil hned dvakrát v krátkém časovém úseku. Nejprve mu chybělo jen málo, aby mohl z blízka usměrnit míč za Fostera. Vzápětí se dostal ke střele z hranice šestnáctky, kterou hostující gólman kryl.
17
Rudí Ďáblové pokračují v kombinaci na polovině soupeře.
16
Držení míče: 80%-20%
14
McAuley se musel mít na pozici posledního napozoru, aby ho o míč nepřipravil Kagawa. Domácí hrají hodně nepříjemný fotbal.
13
Domácí teď soupeře doslova přikovali před jeho šestnáctku. Hráči WBA mají co dělat, aby se atakům United ubránili.
12
Welbeck zase dobrým pohybem znepříjemnil život hostující obraně a vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
9
Hodně smolný okamžik pro WBA. Young si ve vápně šikovně narazil s Kagawou a jeho ostrou přízemní přihrávku si srazil do vlastní sítě hostující stoper GARETH MCAULEY.
8
Výborné napadání předvedl Welbeck, který nenehcal v klidu rozehrát McAuleye.
8
Long nedoběhl dlouhou přihrávku a míč mu utekl až do autu.
5
Odemwingie rozběhl Longa. Toho čistě zastavil Smalling. Navíc tak, že domácí budou kopat od své brány.
4
Z velké dálky to zkusil Dorrans, De Gea mohl v poklidu sledovat, jak míč míří delako vedle jeho brány.
3
Red Devils se teď snaží o postupnou kombinaci.
2
Na druhé straně centroval mnohem lépe Evra, ovšem obrana WBA odvrátila.
1
Hodně nepovedený centr hostujícího Ridgewella, který dopadl až za domácí bránu.
1
Úvodní výkop měli domácí.
1
Manažer hostí Steve Clarke se chvíli před zápasem podepisuje domácím fanynkám. Zdá se, že je v dobré náladě.
Lavičky:

Manchester United: Lindegaard - Ferdinand, Giggs, Hernández, van Persie, Scholes, Büttner.

West Bromwich Albion: Myhill - Morrison, El Ghanassy, Jara, Lukaku, Dawson, Fortuné.

Manchester United: De Gea - Smalling, Vidić, Evans, Evra - Carrick, Cleverley - Valencia, Kagawa, Young - Welbeck.

West Bromwich Albion: Foster - Jones, McAuley, Tamaş, Ridgewell - Thorne, Brunt - Rosenberg, Dorrans, Odemwingie - Long.

Rozhodčí: Moss - Garratt, Breakspear.
Manchester se bude muset obejít bez Wayna Rooneyho, kterého do hry nepustí zraněné koleno. Zdravotní problémy neumožní nastoupit ani Philu Jonesovi. WBA bude postrádat obránce Gorana Popova a Jonase Olssona a také důležitého středního záložníka Youssoufa Mulumba.
Pohled na historii vzájemných zápasů jednoznačně favorizuje Red Devils. Od roku 2002 se oba kluby utkaly dvanáctkrát a kromě dvou případů, které skončily remízou, se z vítězství vždy radovali svěřenci Sira Alexe. Nejinak tomu bylo i v loňském ročníku PL. United v 1. kole zvítězili 2:1 na hřišti WBA a v březu pak stejného soupeře porazili 2:0 na Old Trafford.
Svěřenci Sira Alexe Fergusona jsou v letošním ročníku Premier League velmi suverénní a po devatenácti kolech vedou tabulku soutěže už o sedm bodů před městským rivalem City. United se tradičně prezentují stabilními výkony a také schopností otáčet i nepříznivě se vyvíjející duely. To ostatně předvedli i ve středečním domácím zápase proti Newcastlu, který na Old Traffordu třikrát vedl, ale nakonec odešel poražen 4:3, když rozhodující gól vstřelil až v 90. minutě Hernández. Rudí Ďáblové se mohou pochlubit také nejlepší ofenzivou v lize – soupeřům nastříleli už 48 gólů. Hned o 13 z nich se postarala předsezónní posila z Arsenalu, Robin van Persie.

Celek WBA je velmi příjemným překvapením letošního ročníku PL. Tým, který stabilně pendloval mezi elitní společností a Championshipem, se totiž od startu sezóny drží v horní části tabulky a v současnosti se nachází na šesté příčce. Na třetí Chelsea přitom ztrácí pouhé dva body. Nedávno se již zdálo, že mužstvu z Birminghamu začíná docházet dech, když ve třech zápasech neuhrálo ani bod. Nyní ale ze stejného počtu zápasů vytěžilo bodů hned sedm a plnohodnotně se vrátilo do bojů o pohárovou Evropu. West Brom těží především z výborných domácích výkonů, ale bodovat letos dokáže i venku. Vždyť z devíti zápasů na hřištích soupeřů získal jedenáct bodů a v tomto ohledu je v soutěži osmý. Nejlepším střelcem WBA je šestigólový Romelu Lukaku, který je v klubu na hostování z londýnské Chelsea.
Ani vánoční svátky nepřibrzdily rozjetý kolotoč anglické Premier League a v sobotu je tak na programu už druhé povánoční kolo. Vedoucí celek ligy Manchester United v něm přivítá West Bromwich Albion a do utkání půjde s jednoznačným cílem – ještě více si upevnit svou dominantní pozici. WBA si ale v letošní sezóně nevede vůbec špatně a prozatímní šesté místo je pro klub z Birminghamu velmi dobrou vizitkou. Favorit utkání je přesto jasný a jakýkoliv jiný výsledek, než vítězství Red Devils, by byl velkým překvapením.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.