Dnešní maraton zápasů Barclays Premier League je u konce. Od sledování na góly bohatého zápasu mezi Newcastlem a Liverpoolem se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Věřím, že jste se bavili. Příjemný zbytek sobotního večera! Na shledanou.
Liverpool uštědřil Newcastlu před jeho vlastními fanoušky v St. James' Parku debakl, po kterém dělí Magpies od sestupového pásma tři kola před koncem 5 bodů. Svěřenci Alana Pardewa se musí dát rychle dohromady, v závěru ročníku totiž potřebují nutně bodovat. V dresu Reds se dnes dvakrát prosadil Jordan Henderson a Daniel Sturridge, jeden gól potom vsítil Daniel Agger a střídající Fabio Borini. Konečný výsledek: Newcastle 0 Liverpool 6.
90+3
Coutinho se ještě dostal ke střele, se kterou si Elliot poradil.
90+2
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90+1
Domácí se nikam neženou a raději drží míč na svých kopačkách.
90
Newcastle u míče.
88
Další útok Liverpoolu skončil u připraveného Elliota.
87
Běží 87. minuta. Liverpool vede nad Newcastlem 6:0.
84
Liverpool sáhl ke dvojitému střídání. Ze hřiště odešli Coutinho a Sturridge, které nahradili Suso a Shelvey.
84
84
Tribuny St. James' Parku prořídly a není se čemu divit.
83
Daniel Sturridge se dostal v šestnáctce ke střele, jeho pokus byl ale zablokován.
82
Philippe Coutinho napřáhl zpoza šestnáctky k nádherné táhlé střele, kterou Rob Elliot dokázal vytáhnout na břevno, od kterého se míč vrátil zpět do hry!
81
Liverpool znovu u míče.
79
Newcastle je dnes zralý na ručník.
77
Těžko říci, jestli to Henderson takto zatočit chtěl, ale hlavní je, že míč skončil v síti.
76
Liverpool právě vstřelil branku!
JORDAN HENDERSON 6:0!! Henderson rozehrál standardní situaci a jeho přízemní centr zapadl bez teče přesně k zadní tyči. Skvělý gól.
75
Mathieu Debuchy fauloval Philippe Coutinha a po druhé žluté kartě odešel předčasně do sprch.
74
FABIO BORINI 5:0! Střídající Fabio Borini pobyl na hřišti něco málo přes minutu a přesnou přízemní střelou k levé tyči se dokázal prosadit.
73
Liverpool u míče.
72
Brendan Rodgers sáhl k prvnímu střídání. Steven Gerrard přepustil místo Fabiu Borinimu.
71
ROHOVÉ KOPY: Newcastle 4 Liverpool 7
70
... a po něm následoval další. Reds se ale ani po jednom do zakončení nedostali.
69
Liverpool vybojoval rohový kop...
68
Johan Cabaye rozehrál rohový kop, který na zadní tyči odvrátil do bezpečí Jose Enrique.
67
... Newcastle je ale do zakončení nepustil.
66
Reds u míče...
65
Alan Pardew připravil poslední střídání. Ze hřiště odešel Cheick Tiote, kterého nahradil Vurnon Anita.
64
Domácí se nyní dostali krátce po sobě ke dvěma střelám, žádná z nich ale Reinovu bránu neohrozila.
63
Magpies se vydali do útoku, který těsně před pokutovým územím ztroskotal.
62
Někteří fanoušci Newcastlu už se na to nemohou dívat a předčasně opouštějí stadion.
60
DANIEL STURRIDGE přidává druhý gól!! Henderson dostal nádherný pas za obranu a poté Sturridgeovi předložil přihrávku do prázdné brány. Útočník Liverpoolu nabídnutou šancí nepohrdl a počtvrté rozvlnil síť. Newcastle 0 Liverpool 4.
60
Liverpool se dostal v šestnáctce ke střele, jeho pokus byl ale zablokován.
59
Tiote fauloval ve středu hřiště.
58
... Taylorův centr byl ale příliš dlouhý a skončil v zámezí.
57
Domácí u míče...
55
S Newcastlem už to nyní vypadá hodně špatně.
53
DANIEL STURRIDGE 3:0!! Coutinho vybojoval u postranní čáry míč, zatáhl ho k šestnáctce Newcastle a poté ho mezi dvěma hráči prostrčil na Sturridge, který ho uklidil tvrdou střelou pod břevno.
53
Johan Cabaye měl na kopačce dobrou šanci, jenže se ke střele nakonec vůbec nedostal!
52
PŘESNOST PŘIHRÁVEK: Newcastle 77% Liverpool 73%
51
Coutinho se pokusil o střelu z první, jenže míč vůbec netrefil.
50
Gouffran předvedl tragickou přihrávku a útok Newcastlu ztroskotal.
49
Yoan Gouffran se dostal do zakončení, jeho hlavička ale směřovala pouze doprostřed brány, kde stál připravený Pepe Reina.
48
Daniel Sturridge se snažil po pravé straně proniknout do šestnáctky, před ní byl ale podle soudu Andreho Marrinera čistě odzbrojen.
47
Newcastle rozehrál druhý poločas a ihned se vydal na steč. Liverpool se ale ubránil.
46
Manažer Alan Pardew sáhl před výkopem druhého poločasu ke dvojitému střídání. Gutierreze nahradil Ben Arfa a místo Perche vyběhl na trávník Gouffran.
Podruhé se dnes hlásím ze St. James's Parku, kde za několik málo okamžiků začne druhý poločas zápasu mezi Newcastlem United a Liverpoolem. Fanoušci Newcastlu jsou zatím velmi frustrovaní, jejich tým totiž bojuje o záchranu a po prvním poločase prohrává s Reds 2:0.
Liverpool vstoupil do zápasu velmi dobře. Již ve třetí minutě se prosadil přesnou hlavičkou Daniel Agger, na jehož gól navázal o necelých čtrnáct minut později Jordan Henderson. Newcastle během prvního poločasu nevystřelil ani jednou na bránu. Jedinou šanci měl James Perch, který hlavičkoval těsně mimo. Skóre po prvním poločase: Newcastle 0 Liverpool 2.
45+2
Cabaye posílal před bránu Reds centr, který na zadní tyči stáhl ze vzduchu Reina.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
Rozhodčí Andre Marriner si zavolal na kobereček Tioteho s Johnsonem a důrazně jim domluvil.
44
Steven Taylor zastavil unikajícího Daniela Sturridge a za taktický faul byl potrestán žlutou kartou.
43
Newcastle poslal do pokutového území dlouhý nákop, tam však nebyl žádný z domácích hráčů.
42
Glen Johnson přidržel svého protihráče a uviděl žlutou kartu.
41
40
Cabaye rozehrál rohový kop, po němž se dostal k hlavičce Sissoko. Jeho pokus ale Reinovi příliš práce nepřidělal.
39
Jonas Gutierrez se dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu.
38
Reina v pohodě stáhl centr ze vzduchu a poté v klidu rozehrál.
37
Newcastle se dostal do první slibné šance, bránu Reds ale opět neohrozil.
36
James Perch v dobré šanci! Haidara se dostal na levé straně k centru, na který si skvěle naběhl Perch a jeho následná hlavička skončila těsně mimo.
35
Útočnou snahu Newcastlu zastavil ofsajd, v němž se ocitl Papiss Cisse.
34
STŘELY NA BRÁNU: Newcastle 0 Liverpool 5
34
STŘELY CELKEM: Newcastle 1 Liverpool 6
33
Za postranní čárou už se začal rozcvičovat Hatem Ben Arfa.
32
Daniel Sturridge posílal před bránu přízemní centr, žádný z jeho spoluhráčů se ale k zakončení přes hradbu hráčů Newcastlu nedostal.
31
Steven Gerrard rozehrál rohový kop na přední tyč, kde jeho centr odvrátil jeden z domácích hráčů.
30
Daniel Sturridge se dostal na pravé straně k centru a vybojoval rohový kop.
29
Glen Johnson vhodil míč do hry a Steven Gerrard poté napřáhl zpoza šestnáctky k pohotové střele, ta však skončila mimo.
28
Akci Newcastlu zastavil odmávaný a také odpískaný ofsajd.
28
Útok Reds zastavil pozorný Yanga-Mbiwa.
27
Jonas Gutierrez napřáhl zpoza šestnáctky ke střele, která skončila vysoko nad.
26
Nyní už to ale neplatí. Domácí se dopustili nepřesné přihrávky, po níž následoval odkop od Reinovi brány.
25
24
Daniel Sturridge se dostal na hranici šestnáctky ke střele, kterou pozorný Rob Elliot ukryl ve své náruči.
23
Hráči Liverpoolu rozehráli standardní situaci, po níž žádné nebezpečí pro Elliota nevzniklo.
22
Tiote sice nechtěně udeřil do tváře Coutinha, rozhodčí Andre Marriner ale odpískal faul.
21
Newcastle přešel do útoku a vybojoval na pravé straně autové vhazování.
20
Mathieu Debuchy a Daniel Sturridge uviděli v rychlém sledu žlutou kartu.
20
20
Svěřenci Brendana Rodgerse se mohli hnát za vstřelením třetího gólu, tentokrát je ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
19
Liverpool odkopl míč daleko od své brány a definitivně se ubránil.
18
Newcastle vybojoval rohový kop, k hrožení brány Reds se ale nedostal.
17
JORDAN HENDERSON zvyšuje na 2:0!! Philippe Coutinho uvolnil přesnou kolmou přihrávkou Daniela Sturridge, který poté předložil míč Jordanu Hendersonovi, a ten ho následně uklidil do odkryté brány. Parádní akce.
16
Reds přešli do útoku, Newcastle se ale ubránil.
15
Tiote se dopustil dalšího faulu ve středu hřiště a poté se za něj svému protihráči sportovně omluvil.
14
Haidara na Johnsona nevyzrál a obránce Liverpoolu navíc vybojoval autové vhazování.
13
Fanoušci Newcastlu jsou pochopitelně nervózní, jejich klub totiž bojuje o záchranu.
13
DRŽENÍ MÍČE: Newcastle 35% Liverpool 65%
12
Útočnou snahu Liverpoolu zastavil ofsajd, v němž se ocitl Daniel Sturridge.
11
Papiss Cisse se vepředu k míči nedostal a hráči Reds si poté mohli zpětnou přihrávkou na Pepeho Reinu.
10
Daniel Agger se snažil v šestnáctce zpracovat dlouhý pas, to se mu ale přes velkou snahu nepodařilo a míč skončil v zámezí.
9
Tiote se dopustil faulu ve středu hřiště. Liverpool může v klidu rozehrát.
9
Sissoko na levé straně neuspěl a Johnson mohl vhazovat.
8
Reds se mohli po parádní kolmé přihrávce za obranu řítit do obrovské šance, u míče byl ale jako první Elliot.
7
Hosté předvedli nepřesnou přihrávku a míče se ujali hráči Newcastlu.
6
Sissoko vybojoval u rohového praporku míč a poté se snažil prodrat mezi dvěma hráči Reds, proti přesile ale neuspěl. Následoval odkop od Reinovi brány.
5
Tentokrát ale Reds přechod do útoku nevyšel.
4
3
DANIEL AGGER posílá Liverpool do brzkého vedení!! Obránce Reds se ocitl sám za obrannou linií a přesnou hlavičkou poslal míč do sítě.
2
Liverpool zastavil útočnou snahu Newcastlu a může se vydat směrem kupředu.
1
Andre Marriner dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral Liverpool. Domácí Newcastle nastoupil v tradičních černobíle pruhovaných dresech, zatímco hostující Liverpool v červené kombinaci.
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše St. James' Parku a zápas, který bude řídit hlavní rozhodčí Andre Marriner, bude moci za pár okamžiků začít.
Oba týmy by měly podle předpokladů nastoupit v rozestavení 4-3-3. V sestavě Newcastlu nechybí záložník Yohan Cabaye a útočník Papiss Cisse. Na lavičce je potom připraven Hatem Ben Arfa nebo Shola Ameobi. Liverpoolu dnes chybí suspendovaný Luis Suarez, kterého nahradí Daniel Sturridge. Fabio Borini usedl na střídačku.

Newcastle United: Elliot – Debuchy, S. Taylor, Yanga-Mbiwa, Haidara – Sissoko, Tiote, Cabaye – Perch, Gutierrez, Papiss Cisse. Střídající hráči: Harper, Williamson, Gosling, Anita, Ben Arfa, Gouffran, Shola Ameobi. Manažer: Alan Pardew.

Liverpool FC: Reina – Johnson, Carragher, Agger, Enrique – Henderson, Gerrard, Lucas – Coutinho, Sturridge, Downing. Střídající hráči: Jones, Coates, Skrtel, Wisdom, Suso, Shelvey, Borini. Manažer: Brendan Rodgers.

Rozhodčí: Andre Marriner. Asistenti: S. Child, S. Long. Čtvrtý rozhodčí: Lee Mason.
Týmové novinky – LIVERPOOL: Útočník Luis Suarez zahájí proti Newcastlu svůj desetizápasový trest. Uruguayského reprezentanta nahradí Daniel Sturridge, který přišel v dramatickém zápase s Chelsea na hřište jako nahrádník a připsal si gól s asistencí. Další útočník Fabio Borini byl od února mimo hru kvůli vykloubenému ramenu, tento týden se ale vrátil zpět do tréninku a mohl by se objevit na soupisce.
Týmové novinky – NEWCASTLE: Záložník Cheick Tiote by se mohl vrátit zpět poté, co se tento týden zapojil do tréninku. Tiote přišel minulý víkend o zápas proti West Bromu kvůli zranění kolenní šlachy. Kapitán Fabricio Coloccini se po problémech se zády také vrátil na tréninkové hřiště, sedm týdnů je ale příliš krátka doba na to, aby do zápasu zasáhl. Záložník Sylvain Marveaux (třísla) je mimo hru, stejně jako obránce Davide Santon (kolenní šlacha), brankář Tim Krul (rameno) a Ryan Taylor (vazy).
Reds bude chybět útočník Luis Suarez, který minulý týden sice vystřelil svému týmu bod proti Chelsea, jenže v tom samém zápase kousl Branislava Ivanovice a od FA poté dostal trest na 10 zápasů.
Magpies se stále vzpamatovávají z domácí prohry 3:0 v derby proti Sunderlandu a udělají vše pro to, aby tuhle porážku odčinili v zápase proti Liverpoolu a výrazně se přiblížili záchraně.
Poslední duel – NEWCASTLE v LIVERPOOL: Poslední střetnutí mezi oběma týmy se v St. James's Parku uskutečnilo 1. dubna 2012, kdy Newcastle vyhrál zásluhou dvou gólů Pappise Cisseho 2:0.
Liverpool vyhrál dva z posledních šesti ligových zápasů a má za sebou sérii tří remíz v řadě. Poslední remíza je však velmi cenná. Luis Suarez ji Reds vystřelil v zápase s Chelsea v samotném závěru nastavení.
Newcastlu se v poslední době příliš nedaří. Magpies zahájili sezónu sice skvěle a nacházeli se v horních patrech tabulky, jenže tyto časy jsou nenávratně pryč a nyní bojují o záchranu.
Sobotní program anglické nejvyšší soutěže zakončí večerní duel, v němž Newcastle United přivítá na svém hřišti Liverpool. Duelem z St. James' Parku Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.