Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám příjemný zbytek dne a hezké prožití Vánočních svátků a těším se s Vámi u dalších onlajn přenosů.
A je dobojováno! Fanoušci na St James´Parku dlouho neviděli branku i přesto, že domácí byli jasně lepším celkem. Nakonec se ale přeci jen dočkali, když se v 81. minutě zapsal mezi střelce Ameobi po dobré kombinaci svého celku. V závěru přišly i další šance, ty ale zůstaly neproměněny a tak domácí vítězí 1:0.
90+5
Standardku zahrával Taarabt, s jeho technickou střelou přes zeď si Krul hravě poradil.
90+5
Poslední šanci pro hosty! Wiliamson fauloval těsně před vápnem soupeře a hosté tak mají dobrou příležitost.
90+4
Žlutou kartu dostal Shola Ameobi za nasimulovanou penaltu. Teď měl sudí dobrý postřeh a domácímu útočníkovi na divadélko neskočil.
90+3
A mohlo být úplně rozhodnuto! Ameobiho tvrdá rána mířila ale pouze doprostřed branky, kde ji s mírnými problémy nakonec ztlumil Green!
90+2
Další faul hostů, domácí s rozehrou přímáku nijak nespěchají.
90
Sudí Friend nastaví v dnešním utkání ještě dlouhých pět minut.
89
Žlutou kartu za faul na půli hřiště si vykoledoval Perch.
87
U míče stál Ba a Marveaux. Druhý jmenovaný se opřel levačkou do míče, jeho pokus jen těsně minul pravou tyč Greenovy branky, který by neměl sebemenší šanci!
86
Stejný muž byl faulován na kraji pokutového území. Protrhnou Straky smůlu ze standardních situací?
85
Demba Ba byl při útoku svého týmu faulován. Provinil se Hill, který si navíc vykoledoval žlutou kartu!
83
Posléze mohlo být pro hosty ještě hůř! Marveux se dostal do brejku, který i sám zakončil, jeho pokus ale mířil jen doprostřed branky, kde ho vyrazil Green!
81
Newcastle právě vstřelil branku!
Tak jsme se přeci jen dočkali branky! Skvělou kombinaci domácích zakončoval z úhlu AMEOBI, který se nemýlil! Uvidíme, jak na tuto situaci odpoví hosté.
80
Ani teď jsme se branky nedostali, dvakrát měl blízko zakončení Demba Ba, ani jednou se k tomu ale nedostal.
80
Simpsonova střela z vápna byla zablokovaná na roh.
79
Posléze je tu změna i v modrém dresu, Faurlina vystřídá Derry.
78
Domácí naposledy střídají, Tiotého nahradí Marveaux.
77
Fabio se snažil z lajny odcentrovat, jeho pokus ale zablokoval obránce do autu.
76
Z tribun se ozývá pískot, fanoušci nejsou spokojeni s vývoje tohoto utkání.
74
Demba Ba se snažil nadvakrát ve vápně zakončit, obě jeho střely byly ale zablokovány.
73
Ani po něm si ale domácí fanoušci nezařvou gól.
72
Do třetice napálil míč do zdi, od které se míč odrazil na rohový kop.
72
Zajímavá standardka pro domácí, zahrávat jí bude Demba Ba.
70
Obrázek hry je stále stejný, domácí s míček na kopačkách nemohou nic vymyslet na dobře zkonsolidovanou obranu svého soupeře.
67
Sérii rohových kopů měli k dispozici domácí, ani jeden ale neznamenal žádnou hrozbu pro hosty. Newcastle stupňuje tlak.
66
Utkání dohrál i druhý Cisse, na trávníku ho nahradil Hoilet.
65
Ten se znovu domácí pokoušeli zatočit přímo do branky, i tentokrát s obtížemi Green odolal.
64
K dalšímu zakončení se dostával Demba Ba, těsně před ním ale míč odkopl Fabio na roh.
63
První žlutou kartu na straně Newcastelu dostal Tiote.
62
Hned dvojí střídání předvádí domácí lavička. Nešťastník z předchozích minut Cisse opouští hřiště, nahradí ho Ameobi. Guttiéreze vystřídá Obertan.
62
61
V obrovské šanci se ocitl P. Cisse!! Po centru z levé strany se dostal nikým neatakován k hlavičce, ani teď ale nezamířil přesně a míč končí nad brankou Greena! Aby to domácí ještě nemrzelo!
60
Perch napřáhl ke střele z dobrých čtyřiceti metrů, jeho pokus bez problémů lapil Green.
57
První střídání. Granera nahradí na hrací ploše Wright-Phillips.
55
Po dlouhé přihrávce si hravě pohlídal Colocciny na svých zádech jednoho z hostujících fotbalistů a nechal doputovat míč do autu. Odkopávat se bude od branky Krula.
54
Granerova klička byla až příliš dlouhá a sám sebe vyhnal do autu.
52
Na druhé straně ubránil Simpsona vracející se Taarabt.
51
Hosté mají v druhém poločase mnohem více času míč na svých kopačkách, další útočnou akci zastavil až Williamson.
50
Na druhé straně se ocitl Ba v offsidu.
48
Taarabt prošel přes tři hráče a poslal přihrávku na Cisseho, ten obešel Coloccinyho a okamžitě střílel, jeho přízemní střelu s obrovskými problémy vyrazil na roh Krul! Zatím největší šance zápasu!
47
Djibril Cisse se pokoušel poslat dlouhý pas do vápna, kop se mu ale příliš nepovedl a míč končí u Krula.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Máme za sebou první poločas utkání mezi Newcastlem United a QPR. Branku jsme zatím neviděli. Domácí jsou zatím jasně lepším celkem. Ke slovu se hodně dostává P. Cissé, jeho pokusy ale zatím cíl nenašli. Uvidíme, jak se bude zápas dál vyvíjet.
45+2
Domácí dohrávají poločas na své půlce a zřejmě se už o poslední útok ani nepokusí.
45
V prvním poločase se nastaví ještě dvě minuty nad rámec hrací doby.
44
Santon se dostal k centru z pravé strany, před brankou byli připraveni Ba i Cisse, ani jeden se ale k míči nedostal.
42
Další pas za obranu směřoval na Cisseho, tentokrát byl až příliš dlouhý a míč má v náručí Green.
40
Stejně jako před malou chvíli zakončoval Demba Ba, i tentokrát branku hodně přestřelil.
39
Domácí si mohou situaci zopakovat, na stejném místě fauloval Mbia Tiotého.
39
Míč si na místo prohřešku postavil Demba Ba, jeho pokus ale skončil vysoko nad brankou.
38
Zajímavá standardní situace pro Straky po faulu na P. Cisseho.
36
V dobré šanci se ocitl P.Cisse, o míč ale ve vápně přišel. Ve chvíli, kdy se snažil o zakončení obral ho skluzem Nelsen. Domácí se dožadovali pokutového kopu, o něj se ale v žádném případě nejednalo.
35
Demba Ba zakončoval z vápna, jeho pokus ale zablokovala obrana.
34
Ten byl ale špatně kopnutý a pro míč si v poklidu došel Krul.
33
Rohový kop si zkusí zahrát i na druhé straně poté, co Colocciny zablokoval centr z pravé strany.
31
Ten přinesl první práci pro Greena, který musel vyboxovat z branky míč, který se točil do branky.
30
Domácí jsou stále aktivnější, získávají další rohový kop.
28
Z tribun se ozývá pískot. Důvodem je faul, kterého se dopustil Nelsen na Anitu, po tomto zákroku zůstala sudího píšťalka němá. Pan Friend dnes nemá zrovna dobrý den..
27
Ten ale nebyl dobře kopnutý, nicméně domácí zůstávají u míče.
26
Cisse nahrál zpět na Simpsona, který z první posílal centr do vápna, ten byl ale zablokován a tak následuje rohový kop.
24
Faulem se podle rozhodčího provinil P. Cisse při snaze obrat soupeře o míč. Následně se dle mého názoru oprávněně vztekal.
23
Coloccinyho centr poslal slabou hlavičkou do náruče svého brankáře Nelsen.
22
Držení míče je 53% ku 47 % ve prospěch domácích, kteří byli hlavně v úvodu utkání aktivnějším celkem.
21
Perch poslal k zemi nevybíravým zákrokem Mackieho, teď se mohlo klidně žlutit.
20
Ty se jim ale příliš nedaří a tak hosté mohou přejít do útočné fáze.
19
Třetí rohový kop budou mít dnes k dispozici domácí straky.
18
Hosté začínají vystrkovat růžky. Dlouhou přihrávku si skvěle zpracoval Mackie, jeho následná klička byla ale dlouhá a míč tak končí v zámezí.
16
Po závaru před domácí brankou se ke střele z úhlu dostal Granero, s jeho pokusem neměl sebemenší problém Krul.
14
P.Cisse se skvěle uvolnil u postranní čáry a směřoval svůj centr do vápna, tam na něj jen o kousek nedosáhl Demba Ba a míč tak končí v autu.
12
Ve dvanácté minutě přišla první akce hostů. V ní posílal míč do vápna Faurlin, s jeho centrem si poradil Williamson a odhlavičkoval míč pryč.
10
Domácí jsou zatím jasně lepším celkem, což dokazuje i další akce. Dlouhý pas směřoval za obranu na Cisseho, ten si pas ale špatně zpracoval a míč končí u brankáře Greena.
9
Po následném rohu přišel závar před Greenovou brankou, nikdo v černo-bílém ale nedokázal zakončit a tak míč končí na půlce.
8
Další dobrý centr směřoval do vápna z kopačky Guttiéreze, tentokrát ho na roh odkopl Nelsen.
6
Guttiérez se dostal z levé strany k centru, který zužitkoval Cisse v hlavičku, branku soupeře ale o kousek minul! To byla první větší příležitost zápasu!
4
V další akci znovu Simpson, tentokrát se z 25 metrů odhodlal ke střele, která ale nedošla ke Greenovi, zablokovala ji pozorná obrana.
3
S tím si následně poradila hostující obrana a můžou založit protiútok.
2
Danny Simpson se snažil odcentrovat do vápna, míč ovšem zblokoval na roh jeden z obránců a domácí budou kopat rohový kop.
1
První útok domácího celku skončil za brankou soupeře po nepřesné rozehře. Green bude odkopávat od své branky.
1
Domácí dnes nastupují ve své klasické černo-bílé kombinaci, hosté budou hrát v modrém.
Oba celky nám již nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

Newcastle United: Krul - Williamson, Colocciny, Simpson, Santon, Guttiérez, Tioté, Perch, Anita, P. Cisse, Ba

Queens Park Rangers: Green - Fabio da Silva, A. Ferdinand, Hill, Nelsen, Faurlin, Taarabt, M´Bia, Mackie. Granero D.Cisse

Rozhodčí: Kevin Friend.
Předešlé zápasy:

Hráči Newcastlu se v minulém kole střetli na domácí půdě s Manchesterem City. O vítězi tohoto duelu rozhodl tým trenéra Manciniho už v 39. minutě, když jejich druhou branku vstřelil Javi Garcia. Demba Ba svou trefou sice vrátil svůj tým do hry o body, ale rozhodující třetí branku hostů přidal Yaya Toure, a tak všechny tři body putovaly na Etihad Stadium. City porazilo Newcastle 1:3.

I Queens Park Rangers se v předešlém zápase představil před svými fanoušky na vlastním hřišti. Avšak na rozdíl od sobotního soupeře dokázal proti Fulhamu naplno bodovat. O výhře domácích rozhodl dvěma brankami v druhém poločase Adel Taarabt, a i když se Mladenu Petričovi podařilo v 88. minutě snížit, QPR slavilo výhru nad Fulhamem 2:1.
Zdravím všechny příznivce kvalitní kopané. V sobotu se v rámci 18. kola Barclays Premier League podíváme na Stan James' Park, kde domácí Newcastle United vyzve tým ze západního Londýna Queens Park Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.