Ode mě je to vše, přeji hezký zbytek nedělního večera a zase někdy napočtenou.
Po téměř nudné první půli jsme mohli v následujících pětačtyřiceti minutách shlédnout gólovou sprchu. Jonathan Walters zkraje druhého poločasu poslal svůj tým do vedení, ale odezva na sebe nenechala dlouho čekat. O pět minut později se parádní trefou zapsal do listiny střelců Cabaye. Obrat Newcastlu dokonal Papiss Cissé, který si v bezprostřední blízkosti počínal jak zkušený mazák a rozhodl tak o výhře Magpies v dnešním duelu.
90+4
Begovičova nepřesná rozehrávka zřejmě definitivně pohřbívá šance Potters na jakýkoliv bodový zisk ze St. James Parku.
90+2
Newcastle právě vstřelil branku!
PAPISS CISSÉ se po návratu na ligové trávníky prosazuje gólově! Ovšem nutno podotknout, že na této brance má obrovskou zásluhu Marveaux, který milimetrovou přihrávkou za obranu uvolnil domácího forvarda, který už pak měl před Begovičem snadnou práci.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90
Shottonův průnik po pravém křídle nebyl úspěšný a zastavil se na Haidarovi.
87
A hned tu máme další střídání. Ze hřiště odchází Cameron Jerome, na jeho místo vybíha Dean Whitehead.
86
Francouzské křídlo Joana Gouffrana střídá Adam Campbell.
85
Dnes nepříliš výrazného Petera Crouche nahrazuje Kenwyne Jones.
84
Pro Cabayeho dlouhý centr do prostoru si vyběhl Begovič a zkrotil jej v rukavicích.
83
Gutierez vybojoval další rohový kop pro svůj tým.
82
Whelan ukázal neskutečnou bojovnost, když na hranici velkého vápna doslova odrážel jednoho hráče za druhým.
80
Haidara vybojoval standartní situaci ve vzdálenosti zhruba dvaceti metrů od brány, s tou ale svěřenci Alana Pardewa naložili prachbídně.
78
Nakonec domácí z této situace vytěžili rohový kop, ten al zachytil Begovič.
77
Rohový kop hostů obrana Newcastlu odvrací a Straky tak můžou jít do protiútoku.
74
A Tiotého nahradí Marveaux.
74
Na stadionu Newcastlu probíha dvojí střídání. Místa Santona přichází Haidara.
73
Nakonec se k zahrání standartní situace postavil YOHAN CABAYE, který nádhernou technickou střelou poslal odrazem od břevna míč za Begoviče!
71
Magpies tedy budou zahrávat standartku z šstnácti metrů, u níž stojí jak Cabaye, tak Sissoko.
70
Cissoko se dostal po Begovičově minele do obrovské šance, ale nakonec nezakončil a byl faulován na hranici velkého vápna.
68
Stoke City právě vstřelilo branku!
JONATHAN WALTERS si postavil balón na místo penaltového puntíku a zcela neomylně jedenáctku proměnil!
66
Byla nařízena penalta proti Newcastlu United! Tioté zcela zbytečně fauloval v poklutovém území.
64
Žlutou kartu za rozmíšku ve středu hřiště dostává také Cissé.
64
Prní žluté napomenutí uděluje rozhodčí Marcu Wilsonovi.
62
Debuchymu utekl lobovaný balón do zámezí, vhazovat ze středu hřiště budou hosté.
60
Cissé nevybíravým zákrokem zastavil Camerona v rozletu, volný přímý kop.
58
Shotton utekl Santonovi po pravém křídle, jeho dobře mířený pas na Crouche číhajícího před bránou uklidil do zámezí Yanga-Mbiwa.
57
Následně se u míče nacházejí opět hosté, jejich akce je ale zastavena na půlce hřiště pozornou obranou.
56
Gutierez si navedl míč na pravou nohu a vypálil, obrana Potters míč přizdvihla nad bránu - rohový kop pro domácí.
55
Shawcross výtečným obranným zákrokem zblokoval ránu Santona z hranice šestnáctky, kapitán hostí dnes opravdu vyniká zejména v obranné činnosti.
54
Jenže Cabayemu se rozehrávka vůbec nepovedla, míč končí v zámezí.
53
Gouffranův centr z levé strany hřiště byl zblokován Cameronem na rohový kop.
51
Begovič vyběhl proti unikajícímu Sissokovi v pokutovém území a zdá se, že mezi nimi došlo ke kontaktu, ovšem sudí Marriner nechává hru plynout.
50
Ten se ale hostům vůbec nepovedl, Newcastle tedy zakládá akci na vlastní polovině.
50
Yanga-Mbiwa musí zakopnout míč na roh, protože byl pod tlakem jak Crouche, tak Jeromea.
49
Debuchyho nepovedený centr míří až za Begovičovu bránu. Hostující brankář bude zahrávat odkop od brány.
48
Cabaye vypálil z obrovské dálky, jeho prudké ráně chyběla notná míra přesnosti.
47
Santonův centr z levé strany odhlavičkoval Wilson, nicméně akce Newcastlu pokračuje.
46
Dá se říct, že první půle mnoho fotbalové krásy nepřinesla. Po střeleckých pokusech Cabayeho a Gutiereza se v sedmatřicáté minutě dostal do jediné větší šance Gouffran po perfektně načasované lobované přihrávce z půlky hřiště, ale domácí útočník tváří v tvář Begovičovi neobstál. Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
Asistent na čáře odmával Crouchovi ofsajd, založit útok tedy mohou domácí.
43
Straky se ale následně provinily proti pravidlům vevnitř pokutového území.
42
Santon našel Cabayeho na hranici šestnáctky, který se bez bázně a hany opřel do balonu. Tečovaná rána jen o chloupek minula brankovou konstrukci Hrnčířů, následuje rohový kop.
41
Přetažený centr z levé strany končí v rukavicích Begoviče, u míče jsou tedy hosté.
40
Cameron si nedovoleným způsobem odstavil Gutiereze u levé postranní čáry, následovat bude volný přímý kop z nadějné pozice. ROzehrávat jej bude Cabaye.
39
Wilkinson důrazným odkopem zastavil rychlý útok Magpies.
37
Obrovská šance domácích! Cabaye našel nádherným centrem Gouffrana, před kterým balon skočil a jeho střela tak zamířila z pěti metrů vysoko nad Begovičovu bránu.
35
Pro Shottonův nadýchaný centr si s přehledem došel Elliot.
34
Elliot posílá pod tlakem balón dlouhatánským odkopem za autovou čáru.
33
Záložní řada Newcastlu dobře presuje rozehrávku červeno-bílých a dělá tak obraně Hrnčířů značné problémy.
32
Begovic ve snaze zasáhnout letící míč nepříjemně udeřil Cissého do obličeje, nakonec se ale domácí forvard zvedá a hra tak může pokračovat.
30
Shotton padá na hranici pokutového území po sporném zákroku levého obránce Santona, rozhodčí nechává hru plynout.
29
Po chybné rozehrávce domácích se míče ujali fotbalisté Stoke City.
27
Nzonzi fauloval ve středovém kruhu, volný přímý kop.
25
Wilkinson svou bojovností získal aut v blízkosti Elliotovy brány.
24
Držení míče: NEW (54%) - STK (46%).
23
Walttersovi byl odpískán milimetrový ofsajd po nadějném Cameronově centru.
22
Další roh pro Magpies, ofenzivní tlak domácích vrcholí.
21
Gutierez protáhl Begovice technicky vyzrálou střelou na vzdálenější tyč, ke gólu chyběly centimetry.
20
Gouffranův drzý průnik do pokutového území se zastavil na Shawcrossovi - rohový kop.
19
Cabaye nezvládl finální kolmou přihrávku během dobře se rozvíjející akce domácích, tudíž můžou útočit opět fotbalisté Stoke City.
18
Cameron vybojoval rohový kop pro svůj tým u pravé postranní čáry.
17
Cabayeho střela z pravého rohu pokutového území jen těsně minula levou tyč brankáře Potters.
16
Debuchy našel Goufranna kolmou přihrávkou směřující do šestnáctky, druhý jmenovaný se dokázal prosadit přes hostující obranu, jenže našel pouze rukavice Begovice.
14
Sissoko napřáhl ke střele z třicceti metrů, ta ale skončila asi v padésáté řadě hlediště v St. James Parku.
13
Wilson nestihl zachytit dlouhý centr přes půl hřiště, následuje odkop od brány.
12
Whelan rozehrával rohový kop na druhé straně hřiště, ale i s tímto pokusem si domácí obrana poradila.
11
Begovic ale nepovedený centr snadno stáhl ze vzduchu.
10
Straky budou rozehrávat rohový kop poté, co si Shawcross poradil v souboji s Gouffranem.
9
Elliot si došel pro centrovaný míč z pravé strany hřiště, ale utržil přitom nějaký ten šrám po souboji s Crouchem.
8
Byl ale hodně přetažený, takže jej Begovic snadno ztlumil v rukavicích.
8
Volný přímý kop z pravé strany bude rozehrávat Cabaye.
7
Cabaye si nejprve obhodil Whelana na hranici vápna a pak zakončil, jeho střela ale byla zblokovaná hostujícími obránci, takže si s ní Begovic snadno poradil.
6
Shawcross odvrací nebezpečný centr z pravé strany na roh.
5
Obrana Stoke City vystihla rozehrávku Gutiereze, následovat bude aut.
4
Cissého rozehrávka nenašla přesně kopačky Gutiereze, hosté budou vhazovat.
3
Crouchova nevýrazná střela zpoza šestnátky se pouze dokutálela k Elliotovi.
2
Taylor odvrací míč odkopem hluboko do pole.
1
Cabaye fauloval Jeromea, který udělal domácímu záložníkovi skvělou protisměrnou kličku. Volný přímý kop z nadějné pozice pro Hrnčíře.
1
Hráči obou celků se již zdraví u postranní čáry, po losu, jehož se účastní kapitáni obou mužstev, zápas může začít.

Newcastle United: (4-2-3-1) Elliot - Debuchy, Taylor, Yanga-Mbiwa, Santon - Cabaye, Tioté - Gutierez, Sissoko, Gouffran - Cissé Trenér: Alan Pardew.

Stoke City: (4-4-2) Begovic - Cameron, Shawcross, Wilson, Wilkinson - Shotton, Whelan, Nzonzi, Walters - Jerome, Crouch Trenér: Tony Pulis.

Rozhodčí: Marriner - Collin, Richards.
Zdravím všechny příznivce toho nejlepšího anglického fotbalu. V neděli odpoledne nás čeká doufejme zajímavý a vyrovnaný duel mezi domácím Newcastlem a hosty ze Stoke City. Pojďme se na oba týmy podívat trošičku podrobněji.

Stoke City FC
Hrnčíři se v letošním ročníku Premier League pohybují na solidní jedenácté pozici v tabulce. Již dlouhou dobu postrádají Michaela Owena, který přišel v letním přestupovém období z Manchesteru United. Červeno-bílým se momentálně příliš nedaří, z pěti posledních utkání v lize vyhráli pouze jedno, když si na vlastním hřišti poradili s Readingem v poměru 2:1. Hlavními ofenzivními tahouny by v dnešním zápase měli být zkušený Peter Crouch a Cameron Jerome.

Newcastle United FC
Z hlediska formy jsou na tom domácí o dost lépe než jejich dnešní protějšek. Straky se nachází až na patnáctém místě v tabulce, tedy o čtyři místa níže než Stoke, jenže oba celky dělí titěrné tři body. Strakám se ale v letošním ročníku daří lépe v evropských pohárech než v domácí soutěži, nedávno postoupili do osmifinále Evropské ligy přes ukrajinský Metalist Charkov, ve čtvrtek uhráli cennou bezbrankovou remízu na hřišti Machačkaly. O zaměstnání hostující obrany by se měl starat především Papiss Cisse, jenž si připsal po dobu letošního ročníku anglické nejvyšší soutěže šest branek.

Oba týmy se samozřejmě v této sezóně již jednou střetly, bylo to 28. listopadu loňského kalendářního roku. Stoke potvrdil výhodu domácího prostředí a udolal Magpies 2:1. Přitom hosté vedli už od sedmačtyřicáté minuty, když se trefil Cisse, jenže svěřenci manažera Tonyho Pulise v samotném závěru druhého poločasu rozhodli trefami Walterse a Jeromea o tom, že body zůstanou na Britannia Stadium.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.