A je konec dnešního zápasu, Norwich si v posledním domácím utkání této sezóny počínal suverénně a rozdílem třídy porazil West Bromwich Albion 4:0! Vítězství svěřenců Chrise Hughtona znamená, že na Carrow Road se bude hrát Premier League i v následujícím ročníku. Ve druhém poločase padly tři góly, všechny do sítě hostů, kteří dnes nebyli vůbec nebezpeční.
Střely na bránu: 8 – 5
Střely mimo bránu: 3 – 3
Držení míče: 50 % – 50 %
To je ode mne pro dnešek vše, hezký zbytek víkendu.
90+3
Odemwingie si chtěl vymodlit pokutový kop, ale to se mu nepovedlo.
90+2
Bassong byl pozorný a odvrátil míč do zámezí. Z následného rohu se fotbalisté WBA neprosadili.
90+1
Utkání se bude nastavovat o tři minuty, ale na Carrow Road se už slaví. Prozatím alespoň v ochozech stadionu.
90
Norwich právě vstřelil branku!
Gólovou tečku dnešnímu utkání udělal parádním způsobem JONATHAN HOWSON. Záložník domácích si narazil s Becchiem a poté krásnou technickou střelou umístil balón k tyči – 4:0!
89
Dnešní utkání sleduje 26837 diváků.
87
Domácí zahrávali dva nebezpečné rohové kopy, West Brom se ale s vypětím všech sil ubránil.
87
Odchází kapitán domácích Holt, kterého za potlesku tribun vystřídá Becchio.
86
Holt se tlačil do šance, ale Olsson mu skluzem míč ukopl. Norwich alespoň získal rohový kop.
84
Domácí rozehráli rohový kop nakrátko, následný centr na zadní tyč Bassong minul.
83
Holt zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Pilkingtona, jehož umístěnou střelu k tyči vytáhl Foster na roh!
82
K míči se dostal Brunt, ale levačkou poslal balón jen vysoko nad.
81
Poslední střídání v hostujícím týmu. Odchází Lukaku, nahrazuje ho Odemwingie.
79
Oba týmy se tlačí do útoku, ale tentokrát z toho ani na jedné straně nic nebylo.
77
Ve stejný okamžik dohrál také aktivní Hoolahan, místo něj nastupuje Tettey.
77
Ovace ve stoje pro Snodgrasse, který odchází, nahradí ho Elliott Bennett.
75
Další střelecký pokus WBA si připsal Long, jenže zamířil také jen doprostřed domácí brány.
74
Lukaku prověřil skákavou střelou pozornost Ruddyho, ale ten se zaskočit nenechal.
72
Ke střele se uvnitř šestnáctky dostal střídající Jones, ale vypálil jen do míst, kde už číhal Ruddy.
71
Domácí Hoolahan zezadu sestřelil unikajícího Longa a po právu vidí žlutou.
70
Fotbalisté v červeném se snaží, chtějí ještě utkání zdramatizovat, ale domácí hrají v euforii a zatím žádné drama nepřipouštějí.
68
Hoolahan se z hranice šestnáctky chtěl zapsat mezi střelce, ale jeho slabá střela neměla gólové parametry.
68
Pilkington centroval z levé strany, ale Snodgrass se k míči přes Popova nedostal.
67
Kanárci potvrdili svou dnešní převahu a během tří minut prakticky rozhodli o osudu tohoto utkání. West Brom zatím nevypadá na to, že by měl sílu se zápasem něco udělat.
65
A domácím se to vážně povedlo! Snodgrass povedeným centrem hledal Bennetta, který míč sice netrefil, ale za ním naskakující GARETH MCAULEY si balón srazil do vlastní sítě, Foster byl bez šance – 3:0!
64
Norwich nepřestává ve své aktivitě, Holt si vynutil faul a domácí se budou opět snažit ohrozit hostující bránu.
62
Neuvěřitelnou minelu předvedl hostující brankář Foster, který minul při odkopu míč a dobíhající GRANT HOLT měl jednoduchou pozici, s míčem přiběhl nikým neatakován do prázdné brány – 2:0!
61
Snodgrass zakroutil míč přesně k nabíhajícímu Holtovi, který zblízka hlavičkoval trestuhodně nad!
59
Lukaku si narazil míč se spoluhráčem, jenže ten mu vrátil míč hodně nepřesně. Přesnost je to, co fotbalistům WBA chybí ze všeho nejvíc.
57
Norwich teď zle zatápěl obraně WBA, několik centrů nadělalo hostům velké potíže, ale nakonec se ubránili.
56
Hra se přesunula na druhou stranu, kde zprava centroval Morrison, jenže míč poslal opět jen do zámezí.
56
Snodgrass postupoval na bránu WBA, ale zakončit se mu nepovedlo, vracející se Olsson mu míč sebral.
55
Dlouhý nákop do šestnáctky hosté odvrátili, ihned se pasem snažili vysunout Lukaka, ale pro něj bylo přihrávka příliš dlouhá.
54
West Bromwichi se dnes v útoku nedaří, neuspěl ani Long.
52
Po standardce se míč odrazil k domácímu Hoolahanovi, jenž však nepovedenou střelou zamířil hodně vedle brány WBA.
51
Hosté byli opět v útoku, ale ani tentokrát se jim nepodařilo zakončit.
50
Lukaku zatáhl míč po levé straně, ale následný centr se mu vůbec nepovedl, namířil jej vysoko nad bránu.
49
Ze standardky trefil Snodgrass jen zeď, odražený míč lapil Foster.
48
Olsson fauloval zezadu Holta a vidí zaslouženou žlutou kartu.
47
Po centru z pravé strany se v šanci zjevil před Fosterem Hoolahan, ale míč špatně trefil!
46
Lukaku se v šestnáctce dostal ke střele, ale slabým pokusem branku Norwiche neohrozil.
46
..a místo Reida bude ve druhém poločase hrát Jones.
46
Steve Clarke, manažer WBA, připravil dvojité střídání. V kabině zůstal Rosenberg, nahradil ho Brunt...
46
Fotbalisté se pomalu vrací na zelený pažit, druhý poločas za několik málo minut začne. Mnohem spokojenější do něj půjdou domácí fotbalisté, kteří vedou 1:0.
V prvním poločase jsme viděli jednu branku, a to z kopačky Snodgrasse, zatím nejlepšího hráče na hřišti. Domácí Norwich vede zaslouženě, neboť byl od první minuty aktivnější a nebezpečnější. WBA se v průběhu poločasu postupně zlepšoval, ale žádnou šanci si nevypracoval.
Střely: 4 – 1
Držení míče: 54 % – 46 %
45+2
Howson uviděl za faul ve středu hřiště žlutou kartu.
45+1
Rychlý brejk West Bromu nevyšel, Lukaku se ocitl v ofsajdu.
45+1
Rohový kop domácím nevyšel, hosté se ubránili.
45+1
Nastavovat se totiž bude jen jedna minuta.
45
Garridův centr byl sražen do zámezí, domácí budou mít ještě jednu šanci zahrozit.
44
Nyní se pokoušeli odpovědět hostující hráči, ale defenzíva Norwiche funguje stoprocentně.
42
Norwich vytvořil před bránou WBA dva nebezpečné závary, ten poslední ukončil zdvižený praporek pomezního sudího, který signalizoval ofsajdové postavení zakončujícího Hoolahana.
41
Hoolahan vyslal na bránu West Bromwiche dalekonosný projektil, který musel Foster vyškrábnout nad břevno! Krásný fotbalový moment od obou fotbalistů!
40
Reidův centr se však stal pro Ruddyho lahůdkou.
39
Johnson šlapákem poslal k zemi Mulumba a svým faulem nabídl hostům standardní situaci.
38
Holtovu špatnou přihrávku zužitkoval Mulumbu, který okamžitě vysunul Lukaka, ale ten centroval hodně mizerně.
37
Hosté se středem hřiště neprosadili a Morrison musel vzápětí hasit rodící se útok Norwiche faulem na Martina.
35
Přetažený centr na zadní tyč mířil k Olssonovi, jenže ten na míč nedosáhl.
35
Na druhé straně zablokoval Martin Lukakův centr a hosté budou zahrávat rohový kop, svůj první v zápase.
34
Snodgrass přešel přes Popova, už se chystal zakončovat, když mu sudí Webb odpískal útočný faul.
32
West Brom se v posledních minutách zlepšil, jeho hráči mají častěji míč na kopačkách, ale v přechodu do útoku se jim příliš nedaří. To právě dokumentoval Long, který svůj centr poslal jen do zámezí.
30
Rosenberg poslal do šestnáctky Norwiche celkem povedený centr, ale Ruddy se nenechal zaskočit.
28
A hráči ve žlutém jsou stále při chuti. Nyní si však budou muset dát s útočením na chvíli pohov, Johnson fauloval před pokutovým územím WBA.
27
Kdo jiný poslal domácí do vedení než Snodgrass, který je zatím ústřední postavou dobře hrajícího Norwiche.
25
Domácí z následného rohu nic nevytěžili, nicméně zůstali ještě u míče. Po dalším centru zprava Hoolahan Fostera neprostřelil, ale odražený míč přistál u ROBERTA SNODGRASSE, který napálil míč pod břevno prázdné brány! Zasloužené vedení Norwiche 1:0!
24
Pilkington se v pokutovém území otočil s míčem a tvrdou ranou pořádně vyprášil Fosterovy rukavice!
23
Lukaku hledal v šestnáctce nabíhajícího Morrisona, ale tomu ukradl míč pozorný Martin.
22
Další akce domácího hráče s číslem sedm nebezpečím pro branku WBA neskončila, Snodgrass se prokličkoval jen do zámezí.
20
Snodgrass zle zatápí obraně West Bromwiche, nyní jej duo obránců na poslední chvíli nepustilo do zakončení.
19
Individuálně se zkoušel prosadit také Lukaku, ale neuspěl.
18
Hosté se dostali ke dvěma centrům, ale Ruddyho v brance Norwiche neprověřili.
17
Howson sestřelil Morrisona a od Howarda Webba uslyšel důrazné varování.
16
Pilkington zakončoval brejk domácích centrem ke vzdálenější tyči, jenže tam žádný z jeho spoluhráčů nebyl.
15
Zatím jsou mnohem lepší hráči Norwiche, kteří pochopitelně mají o co hrát. WBA zatím hledá cestu k domácí bráně marně.
12
Ke Snodgrassovu centru se snažil dostat Holt, jenže při tom fauloval McAuleyho.
12
Hoolahan vybojoval druhý roh pro Norwich.
11
Pro Garridův vysoký centr z levé strany si neohroženě došel gólman WBA Foster.
10
Snodgrass se v pokutovém území vyhnul protihráči, ale jeho pobídku na zadní tyč odhlavičkoval dobře postavený Reid.
9
Fotbalisté v červeném se snaží zklidnit hru, ale příliš se jim to nedaří. Domácích je plné hřiště.
7
Před branku WBA opět centroval Snodgrass, ale obrana hostů byla pozorná a míč se jí podařilo odvrátit.
7
Rosenbergovi se rozehrání příliš nepovedlo, tečovaný centr odkopl do bezpečí Bassong.
6
Rosenberg dostal naloženo od Martina, hosté budou zahrávat standardku.
5
Mulumbu prošel přes tři protihráče, až jej skolil k zemi Garrido. Od prvních vteřin se hraje ve vysokém tempu.
4
Ostrý Snodgrassův centr odvrátil Johnson, jenže míč mají opět na svých kopačkách hráči Norwiche.
4
Hoolahanův centr zleva odkopl Olsson do zámezí, uvidíme první roh zápasu.
3
Další centr do pokutového území WBA odhlavičkoval Olsson. Domácí však u míče zůstávají.
1
Norwich začal aktivně, Snodgrass načechral míč z pravé strany do šestnáctky, ale centr všechny přítomné hráče přelétl a skončil v zámezí.
1
Domácí fotbalisté nastoupí v tradičních kanárkových dresech, hostující celek oblékl kompletně červenou sadu.
Na Carrow Road se vše připravuje k výkopu dnešního zápasu. Tribuny se zdají být plné a domácí tak budou mít pořádnou podporu v jejich důležitém utkání proti WBA.

Norwich City: Ruddy – Martin, Bassong, Bennett, Garrido – Johnson, Howson, Snodgrass, Pilkington – Hoolahan, Holt

West Bromwich Albion: Foster – Reid, McAuley, Olsson, Popov – Yacob, Morrison, Mulumbu – Rosenberg, Long, Lukaku

Rozhodčí: Howard Webb – Malarkey, Massey.
Podzimní duel:
Na podzim byl úspěšnější West Brom, který na svém stadionu porazil Norwich 2:1. Do vedení šli hosté zásluhou Snodgrasse, ale domácí stačili v prvním poločase vyrovnat díky Gerovi. O rozhodující gól se postaral Lukaku, který v 82. minutě vystřelil WBA tři body.
Předzápasové ohlasy: Trenér Norwiche Hughton si je vědom pozice jeho týmu v tabulce, na druhé straně poznamenal, že všechno mají ve svých rukách a mohou si tak záchranu vybojovat bez přičinění jiného mužstva. Hostující kouč Clarke ví, že Norwich patří mezi týmy, které jsou stále pod tlakem, a právě proto budou chtít v nedělním zápase bodovat.
West Brom: Hosté mohou jet do Norwiche v uvolněné náladě, dvě kola před koncem jim na 8. místě k pohárovým příčkám chybí osmnáct bodů. Svěřencům Steva Clarka tak jde jen o udržení velmi slušné pozice. WBA dosud nasbíral 48 bodů, tedy o deset více než jejich nedělní soupeř. "Baggies" mají v posledních zápasech stejnou bilanci jako Norwich, také vyhráli jen jednou z posledních pěti pokusů. V minulém kole nestačili na Manchester City a na Etihad Stadium padli 0:1. Po třízápasovém výpadku se vrací kapitán Chris Brunt, jeho koleno je již v pořádku. Chybět naopak ještě bude Marc-Antoine Fortune, který vyfasoval třízápasový trest za vyloučení v 35. kole. Po zranění se do nominace dostali Popov i Reid.
Norwich City: "Kanárci", které vede Chris Hughton, jsou v současné době se ziskem 38 bodů na 16. místě. Norwich není momentálně v nějaké oslnivé formě, v posledních pěti zápasech zvítězil jen jednou, a to ve 34. kole doma s Readingem 2:1. Naposledy podlehli v domácím prostředí Aston Ville 1:2. Do sestavy proti WBA by se mohl vrátit gólman Ruddy, který se vrací po pětiměsíční absenci způsobené zraněním stehna. Připraven bude i křídelník Snodgrass, naopak záložník Turner kvůli zraněnému tříslu v nominaci na utkání chybí.
Anglická Premier League finišuje, do konce sezóny chybí pouze dvě kola. O titulu je už rozhodnuto, ale na opačném konci tabulky se ještě bojuje o záchranu v soutěži. Dva sestupující jsou jasní – QPR a Reading. K pásmu sestupu však mají blízko i fotbalisté Norwich City, kteří mají na 18. Wigan náskok pouhé tři body a současná situace jim velí zvítězit. Naopak West Bromwich Albion může hrát bez nervů, nachází se v horní polovině tabulky, ale bez šance na pohárové příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.