Pro dnešek a celou letošní sezónu je to ode mě z Barclays Premier League vše. Užijte si závěrečné kolo, v němž trojice londýnských klubů Chelsea, Arsenal a Tottenham budou bojovat o účast v Champions League, a těším se na setkání s Vámi v nadcházejícím ročníku 2013/14. Na shledanou.
Pohledný zápas mezi Readingem a Manchesterem City nabídl několik šancí z obou stran. V prvním poločase úřadovali Citizens a jejich převahu přetavil pět minut před přestávkou Sergio Agüero. Domácí ale zbraně nesložili a ve druhé pětačtyřicetiminutovce několikrát prověřili pozornost Joe Harta, vyzrát na něj ale nakonec nedokázali a v závěru zápasu definitivně pojistil výhru City střídající Edin Džeko. Konečný výsledek: Reading 0 Manchester City 2.
90+2
Útočnou akci City zastavil faul Jamese Milnera.
90+1
Carlos Tevez v šanci! Argentinský reprezentant mířil prudkou střelou zpoza šestnáctky přesně k bližší tyči, Alex McCarthy ale třetí gól ve své síti skvělým zákrokem odmítl. Fantastický moment z obou stran.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.
90
Pokud Reading bude v Championship předvádět výkony jako dnes, mohl by se do Premier League brzo vrátit.
89
Alex McCarthy dnes sice inkasoval dva góly, ale také předvedl několik velmi dobrých zákroků.
88
Manchester City právě vstřelil branku!
EDIN DŽEKO zvyšuje na 2:0 a o osudu zápasu je s největší pravděpodobností rozhodnuto!! Silva napřáhl k přízemní střele, která byla sražena, a v pokutovém území se dostal k míči Džeko. Bosenský útočník poté předvedl zasekávačku a přízemní střelou překonal bezmocného Alexe McCarthyho.
87
Fanoušci City znovu vyvolávají jméno manažera Roberta Manciniho, kterého by drtivá většina fanoušků přivítala ráda zpět.
86
Yaya Toure napřáhl zpoza šestnáctky k táhlé a velmi prudké střele, která směřovala přesně do pravého horního rohu, Alex McCarthy ji ale dokázal vytáhnout nad!
85
Na to, že je Reading už jistě sestupujícím týmem, tak dnes, a zejména ve druhém poločase, předvádí skvělý fotbal.
84
S přibývajícími minutami se Reading čím dál více tlačí za vyrovnáním, gól ale zatím vstřelit nedokázal.
83
Karacan v šanci! Defenzivní záložník Readingu dostal přihrávku na hranici šestnáctky a poté pohotově vypálil, Hart ale dokázal jeho střelu vyrazit a připsal si velmi dobrý zákrok.
82
Reading dobře napadal rozehrávku City a vybojoval míč na své kopačky.
81
Kelly fauloval Džeka a hosté mohli uklidnit hru.
80
Morrison se mohl ocitnout ve slibné šanci, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
79
McCleary napřáhl k jedovaté střele zpoza šestnáctky, kterou zablokoval Lescott.
78
Reading rozehrál rohový kop, po kterém se jeden z domácích hráčů dostal k hlavičce a City zachraňoval na brankové čáře Carlos Tevez!
77
Edin Džeko zahrál rukou a útok City skončil.
76
Robson-Kanu ve velmi slibné šanci! Reading rozehrál standardní situaci a ve pokutovém území vyvolal zmatek, domácí se ale poté dopustili faulu na Harta.
75
James Milner se dopustil faulu a mohl být rád, že neuviděl žlutou kartu.
74
Reading u míče.
73
Citizens rozehráli rohový kop, domácí ale následný centr v pohodě odvrátili.
72
Yaya Toure vyslal na domácí bránu zpoza šestnáctky jedovatou střelu, kterou Alex McCarthy volejbalovým zákrokem dokázal vyrazit nad!
71
Džeko se dostal v pokutovém území ke střele z otočky, s níž si připravený McCarthy bez větších potíží poradil.
70
Mariappova hlavička po centru z pravé strany skončila u připraveného Harta. Šance to ale byla dobrá.
70
Reading rozehrál svůj první rohový kop v zápase, do zakončení se ale nedostal.
69
Reading využil druhé střídání. Hřiště opustil Jobi McAnuff, kterého nahradil Nick Blackman.
68
McCleary se dostal na levé straně k centru, který Hart s pomocí obránce ukryl ve svém náručí.
67
... ten ale zastavil ofsajd, v němž se ocitl Carlos Tevez.
66
Maicon obstaral autové vhazování a hosté mohli podniknout další útok...
65
... po nepřesném centru do šestnáctky ale jeho snaha ztroskotala.
64
Reading přešel do útoku...
63
City nakonec musí sáhnout k třetímu a druhému vynucenému střídání. Hřiště opustil zraněný Sergio Agüero, kterého nahradil Edin Džeko.
62
Nigel Adkins provedl první změnu. Pavela Pogrebnyaka nahradil Adam Le Fondre.
62
Carlos Tevez se dostal po narážečce Davida Silvy ke střele zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale nepřesný.
61
Agüero už je na nohou a zřejmě bude v pořádku.
60
Sergio Agüero se tlačil na přední tyči ve skluzu do zakončení, do něhož se nedostal, a navíc se možná zranil.
59
Citizens se ubránili.
58
Brian Kidd sáhl ke druhé změně. Gareth Barry přepustil místo Javi Garciovi.
57
Silva nabil míč nabíhajícímu Yaya Touremu, jehož následná přízemní střela zpoza šestnáctky směřovala přesně k levé tyči, McCarthy ji ale dokázal skvělým zákrokem vyrazit!
56
... Reading se ale ubránil.
55
Citizens u míče...
54
Yaya Toure si předhodil míč do vzduchu a pokusil se o pohotové nůžky, ty se mu ale nepovedly a domácí se ubránili.
53
Clichy poslal do šestnáctky centr, kterým našel Milnera. Jeho následnou střelu ale zablokoval Kelly.
52
...Citizens se ale po jeho rozehrání do zakončení nedostali.
51
Carlos Tevez vybojoval rohový kop...
50
Pavel Pogrebnyak mohl vyrovnat poté, co se na přední tyči ocitl v obrovské šanci, Joe Hart ale dokázal jeho střelu fantastickým zákrokem vyrazit!
49
Robson-Kanu při předchozí situaci předvedl dobrý průnik do šestnáctky, kde předvedl dobrou "přešlapovačku", do zakončení se ale nedostal.
48
Guthrie se dostal po dobré individuální akci Robsona-Kanu k centru, který byl zablokován.
47
Na rozdíl od jeho bratra Kolo Toureho, který musel již v patnácté minutě střídat kvůli zranění, bude s největší pravděpodobností v pořádku.
47
Kelly fauloval Yaya Toureho, který se těžko zvedá.
46
Výkop druhého poločasu obstaral Manchester City.
46
Vítejte zpět na Madejski Stadium, kde už je vše připraveno k výkopu druhého poločasu. Manchester City vede po prvních pětačtyřiceti minutách zásluhou Sergio Agüera 1:0.
Manchester City byl po celý poločas lepším týmem a vytvořil si několik šancí, z nichž jednu dokázal ve čtyřicáté minutě proměnit Sergio Agüero a přesnou přízemní střelou poslal Citizens do vedení. Skóre po prvním poločase: Reading 0 Manchester City 1.
45+2
Maicon poslal do šestnáctky Readingu centr, na který si skvěle naběhl Sergio Agüero, Alex McCarthy ale předvedl fantastický zákrok a podržel svůj tým!
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Gael Clichy se ocitl po zblokované střele v dobré šanci, jeho následná prudká střela levačkou ale skončila těsně nad!
44
Citizens v držení míče.
43
Maicon obstaral autové vhazování a hosté mohli pokračovat ve svém přechodu do útoku.
42
Sergio Agüero vyslal na domácí bránu další střelu, se kterou si Alex McCarthy tentokrát bez větších problémů poradil.
41
City se může dostat do další šance...
40
SERGIO AGÜERO 1:0!! Milner předložil míč Silvovi, který ho následně poslal do šestnáctky, kam si naběhl Agüero a jeho následná přízemní střela zapadla přesně k pravé tyči. Reading
40
City opět u míče.
39
Citizens vybojovali aut, který obstaral Maicon.
38
Reading ze standardní situace nic nevytěžil a rozhodčí ukázal na odkop od Hartovi brány.
37
Gareth Barry dostal po krátké výhodě domácího týmu za předchozí faul žlutou kartu.
37
...hosté se svou kombinací do šestnáctky neuspěli a Reading mohl přejít do rychlého protiútoku, který zastavil faulem Gareth Barry.
36
City u míče...
35
Yaya Toure se ocitl ve slibné šanci, jeho střelu ale zablokoval Adrian Mariappa.
35
Reading vybojoval autové vhazování ve středu hřiště a poté si pomohl zpětnou přihrávkou až na Alexe McCarthyho, který v klidu rozehrál.
34
... jejich snaha ale tentokrát k žádné šanci nevedla.
33
Citizens mohli přejít do útoku...
32
Gareth Barry hledal centrem Carlose Teveze, argentinský útočník se ale ocitl v ofsajdu.
31
30
Gael Clichy obstaral autové vhazování a vrátil míč zpět do hry.
29
Garath McCleary napřáhl pravačkou ke střele, kterou Joe Hart dokázal zneškodnil!
28
Hal Robson-Kanu se dostal ke střele z přibližně 18 metrů, jeho následný pokus ale skončil mimo a Joe Hart mohl vykopávat.
27
Na druhé straně se dostal k centru Gael Clichy, hosté se ale k ohrožení domácí brány nedostali.
26
... Robson-Kanův centr ale odvrátil pozorný Yaya Toure.
25
24
Reading vybojoval autové vhazování a Stephen Kelly vrátil míč do hry.
23
James Milner poslal před bránu centr, který odvrátil pozorný Sean Morrison.
23
Manchester City se do zakončení nedostal a domácí se po zblokované střele Yaya Toureho ubránili.
22
... a po autovém vhazování Gaela Clichyho v něm mohli pokračovat.
21
Citizens přešli do útoku...
20
Mariappa fauloval ve středu hřiště Agüera a hlavní rozhodčí Martin Atkinson mu běžel okamžitě domluvit.
19
Hal Robson-Kanu napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, kterou dokázal pozorný Joe Hart zneškodnit a předvedl první dobrý zákrok!
18
Maicon fauloval McAnuffa.
17
Domácí u míče.
16
Citizens předvedli nepřesné zakončení a Alex McCarthy mohl vykopávat.
15
Brian Kidd musel sáhnout k vynucenému střídání. Kolo Toure odehrál 14 minut, po kterých pro něj zápas kvůli zranění předčasně skončil. Na hrací plochu místo něj vyběhl Maicon, jelikož Kompany ani Nastasic dnes na soupisce City nefigurují.
14
Brian Kidd má první problém. Uvidíme, jestli Kolo Toure bude ve hře schopen pokračovat, ale zatím to vypadá špatně.
13
Kolo Toure usedl na hřiště a zřejmě má nějaký zdravotní problém. Joe Hart okamžitě vyslal na střídačku signál, aby k němu přiběhli lékaři.
12
Pogrebnyak fauloval ve středu hřiště Yaya Toureho a Citizens zůstali u míče.
11
... do které vzápětí přilétl centr, který odvrátil pozorný Kolo Toure.
10
Domácí obléhají šestnáctku City...
9
Reading přešel na svou útočnou polovinu a vybojoval autové vhazování, které obstaral Stephen Kelly.
8
James Milner a po něm Sergio Agüero v obrovské šanci! Milner se dostal na hranici malého pokutového území ke střele, kterou McCarthy dokázal fantastickým zákrokem vyrazit. K dorážce se poté dostal Agüero, ale i jeho dokázal domácí brankář vychytat a předvedl úžasný dvojitý zákrok.
7
Milner rozehrál rohový kop a McCarthy jeho následný centr jednou rukou vyboxoval do bezpečí.
6
Reading přešel do útoku, který ztroskotal, a vzápětí mohli zahrozit hosté.
5
Citizens vstoupili do zápasu velmi dobře.
4
David Silva vypálil zpoza šestnáctky a jeho střela nebyla vůbc špatná, naopak, ale McCarthy předvedl další zákrok a jeho střelu zneškodnil!
4
Sergio Agüero v šanci! Argentinský útočník se dostal v šestnáctce k míči a McCarthy dokázal jeho následnou prudkou střelu z obtížemi vyrazit.
3
Milner založil útok, jeho spoluhráč ale vzápětí míč ztratil.
2
Domácí Reading do dnešního zápasu nastoupil v tradiční modrobílé kombinaci dresů, zatímco hostující Manchester City v kaštanové.
1
Martin Atkinson zahájil zápas a hostující fanoušci Manchesteru City okamžitě začali vyvolávat jméno Roberta Manciniho.
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas mezi Readingem a Manchesterem City bude moci za několik málo okamžiků začít. Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Martin Atkinson, kterému budou asistovat pánové Kirkup a Burt. Čtvrtým rozhodčím je Oliver.
Na straně hostů dnes zastupuje propuštěného Roberta Manciniho jeho asistent Brian Kidd, který dnes zvolil rozestavení 4-4-1-1. Do obrany se vrací Richards, který se postaví do obranné řady se stopery Kolo Tourem a Lescottem. V záloze nechybí Yaya Toure ani Silva, kteří budou společně s Milnerem a Barrym podporovat Teveze a na hrotu osamoceného Agüera.
Domácí Reading dnes nastoupí v rozestavení 4-2-3-1. Před obrannou řadou Gunter, Mariappa, Morrison, Kelly bude hrát na pozici defenzivních záložníků Karacan s Guthriem. Záložní řadu potom tvoří trojice McCleary, McAnuff a Robson-Kanu, kteří budou na hrotu podporovat osamoceného Pogrebnyaka.
Týmové novinky – MANCHESTER CITY: Obránce Pablo Zabaleta je mimo hru poté, co byl vyloučen během finále FA Cupu proti Wiganu. V sestavě City by mohlo dojít k dalším změnám, především v útoku, který se ve Wembley nedokázal prosadit. Scott Sinclair je po operaci ramene, z něhož mu byla odstraněna krevní sraženina, stále mimo hru.
Týmové novinky – READING: Do sestavy Readingu se vrací Hope Akpan. Jednadvacetiletý záložník vynechal poslední čtyři zápasy kvůli zranění kotníku, po výhře 4:2 na hřišti Wiganu je ale připraven nastoupit v základní sestavě. Jimmy Kebe je se zraněnými třísly stále mimo hru, zatímco Adam Federici by se mohl po zranění kotníku vrátit zpět.
Ital letos neprožil se svým týmem vydařenou sezónu a vedení City se s ním rozhodlo ukončit spolupráci, přitom si ho po zisku titulu vychvalovalo a podepsalo s ním nový pětiletý kontrakt. Manciniho s největší pravděpodobností nahradí Manuel Pellegrini.
Z lavičky Manchesteru City byl po víkendu odvolán manažer Roberto Mancini, který klub z Eastlands dovedl během svého čtyřletého působení k titulu Barclays Premier League a triumfu v FA Cupu. Kromě toho také získal Community Shield.
Poslední duel – READING v MANCHESTER CITY: Oba týmy se naposledy střetly na Madejski Stadium 8. března 2008, kdy domácí Reading porazil Manchester City 2:0. O výhru domácího celku se postarali Shane Long a Dave Kitson.
Manchester City v sobotu senzačně podlehl ve finále FA Cupu Wiganu, který uděřil v první minutě nastavení. Citizens po zápase neskrývali zklamání, nyní se ale musí soustředit na to, aby se kvalifikovali do základní části Champions League.
Reading dokázal v posledním ligovém zápase vyhrát 4:2 na hřišti Fulhamu a ukončil tak sérii jedenácti zápasů bez výhry, která je poslala do druhé ligy. Nigel Adkins však nezoufá a prohlásil, že jsou jeho hráči hladoví po návratu do Premier League.
Příjemný úterní večer. Vítejte na Madejski Stadium, kde dnes domácí Reading změří síly s Manchesterem City. Reading už je jistým sestupujícím, zatímco City si v tomto zápase může zajistit druhé místo. Duelem Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.