Sudí Halsey ukončil dnešní utkání, ve kterém Reading FC podlehl Manchesteru United, a to v poměru 3:4. Všechny góly padly již v prvním poločase, který byl velmi atraktivní. Ten druhý již tolik zajímavý nebyl, ale Reading se za předvedenou hru vůbec nemusí stydět. Tři body putují na Old Trafford a Manchester United vede tabulku s tříbodovým náskokem. Děkuji Vám za pozornost.
90+2
Shorey nacentroval míč na vzdálenější tyč, kde se hlavičkou prezentoval opět Morrison, ale tentokrát jeho pokus branku neohrozil.
90+1
Do zakončení hlavou se probojoval Morrison, ale Lindegaard jeho střelecký pokus vyrazil na rohový kop.
90+1
Reading dostane výhodu rohového kopu.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
88
Balon na střelu si připravil Smalling, ale mířil velmi nepřesně.
86
Vypadá to, že utkání se již dohrává. Hráči obou celků dnes ale předvedli koncert.
83
Domácí tým využívá posledního střídání. Hrací plochu opouští autor úvodní branky Kanu a nahrazuje ho Hunt.
78
V šanci se ocitl McAnuff, ale Lindegaard jeho střelecký pokus uklidil do náruče.
79
Hrací plochu opouští McAnuff a nahrazuje ho McCleary.
79
Žlutou kartu vyfasoval Tabb za faul na Younga.
75
Ke střele se probojoval Tabb, ale branku netrefil.
74
Hosté využívají posledního střídání. Ze hřiště odchází van Persie, kterého nahrazuje Welbeck.
73
Centrovaný balon odhlavičkoval do bezpečí Ferdinand.
72
Výhodu standardní situace dostanou domácí fotbalisté.
72
Útočnou akci založil Smalling, ale United svému soupeři vůbec žádné nebezpečí nepřichystali.
71
Držení míče v posledních pěti minutách: Reading FC 77% - 23% Manchester United.
70
Druhý poločas už tolik zábavný není, ale šance stále jsou.
69
Na hrací plochu se podívá Pogrebnyak, který nahrazuje Robertse.
65
Ke střele se probojoval van Persie, ale mířil nepřesně.
67
Obrovské chyby v rozehrávce se dopustil Federici, z čehož mohl těžit van Persie, ten ale balon do odkryté brány nedopravil.
64
Evra přichystal stoprocentní gólovou šanci pro Rooneyho, ale ten hledal ještě nesmyslně Fletchera. Fletcher přenechával míč van Persiemu, ale sudí hru přerušil, protože v ofsajdu uvízl Evra.
63
V posledních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími. Teď balon vybojovali hráči Readingu, ale už ho stihli i ztratit, a zmocnili se ho tak zpět hosté.
58
V zajímavé šanci se ocitl opět Leš Fondre, ale balon mezi tři tyče nedopravil. Vybojoval však rohový kop, ale sudí byl jiného názoru, a tak odkop od brány provede Lindegaard.
57
Le Fondre obdržel přihrávku od Morrisona, ale skóre se nemění.
56
Reading vybojoval další rohový kop, ale i tentokrát se United ubránili.
55
Do protiútoku pospíchali hráči Readingu, ale vybojovali pouze rohový kop.
55
Volný přímý kop si vzal na starost Rooney, ale trefil pouze bránící zeď.
54
Faulovaný byl Carrick, a hosté tak dostanou výhodu standardní situace.
54
Balon na kopačkách mají hráči United, ale fotbalisté Readingu skvěle vykrývají prostor a svého soupeře nechtějí do ničeho pustit.
51
Na levém křídle se uvolnil jeden z domácích hráčů a odcentroval balon do pokutového území. Tento centr však hostující obranu nijak neohrozil a navíc pozorný Lindegaard si pro balon došel a uklidil jej do své náruče.
48
Přihrávku obdržel McAnuff, připravil si balon na střelu a zakončil. Nicméně tento pokus Lindegaarda neohrozil, protože míč se mezi tři tyče vůbec nevešel.
46
Druhý poločas začal beze změn.
46
Střely mimo branku: Reading FC 1 - 0 Manchester United.
Střely na branku: Reading FC 5 - 6 Manchester United.
Střely celkem: Reading FC 6 - 6 Manchester United.
Máme za sebou první poločas, který byl velmi kvalitní a musel bavit i nezávislé diváky. Viděli jsme celkem sedm branek, které stály za to. Skóre otevřel již v osmé minutě Robson-Kanu a ve třinácté minutě vyrovnal na 1:1 Anderson. O tři minuty později poslal United do vedení Rooney a o další tři minuty později vyrovnal na 2:2 Le Fondre. Za čtyři minuty už vedl zase Reading, který poslal do vedení Morrison a o sedm minut později vyrovnal na 3:3 Rooney. Rozběhla se třicátá čtvrtá minuta a prosadil se také van Persie, jenž poslal United do vedení. O pět minut později se prosadil opět van Persie, ale sudí branku neuznal. Podle opakovaného záběru, ale balon přesáhl brankovou čáru.
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
45+1
Autového vhazování se ujmou domácí hráči.
45
Sudí nastavuje tři minuty nad rámec prvního poločasu.
44
Hra po krátkém přerušení pokračuje, zatím však bez Andersona.
45
Anderson nemůže pokračovat ve hře, a tak ho nahrazuje Jones.
44
V šanci byl Robson-Kanu, ale skóre se nemění.
43
Sudí přerušil hru, ošetřit potřebuje Anderson.
41
Balon do pokutového území nacentroval Rooney, ale Reading se ubránil.
39
Federici si připsal výtečný zákrok, když hlavou vyrazil jedovatou střelu. Balon se pak odrazil přesně do těch míst, kde byl připravený van Persie, který dopravil balon za brankovou čáru, kde ho jeden z obránců odkopl do bezpečí, ale sudí branku neuznal.
39
Držení míče: Reading FC 44% - 56% Manchester United.
38
37
Rooney dnes zaznamenal již dvě branky a připsal si jednu asistenci.
37
United pospíchali do protiútoku, ale v ofsajdu se ocitl van Persie, a tak celá akce skončila.
37
Standardní situaci si vzal na starost Shorey, ale balon poslal přesně do Lindegaardovy náruče.
36
Reading bude zahrávat volný přímý kop.
34
Manchester United právě vstřelil branku!
ROBIN VAN PERSIE obdržel přihrávku za obranu, zpracoval si balon, navedl si jej na střelu a zakončil. V souboji jeden na jednoho byl úspěšný a poslal United znovu do vedení.
33
Autového vhazování se ujme Reading.
31
Hrací plochu opouští Rafael, kterého nahrazuje Smalling.
30
A máme opět srovnáno. Skvělou akci předvedli na levém křídle Evra s Youngem. Přihrávku od Evry následně obdržel WAYNE ROONEY, který se do balonu opřel z první a skvělou trefou vyrovnal na 3:3.
29
Nadýchaný centr adresoval do velkého vápna Young, ale tam úřadovala pozorná obrana, která odvrátila míč do bezpečí.
28
Balon do bezpečí odvrátil Rooney.
28
Reading dostane výhodu standardní situace.
28
Rafael fauloval a sudí ho tentokrát potrestal žlutou kartou.
26
Máme za sebou dvacet šest minut řádné hrací doby a už jsme viděli celkem pět krásných gólu. Tento stav jasně mluví za to, jak je anglická liga nádherná a kvalitní.
24
Shorey si dnes připsal už dvě asistence.
23
Reading právě vstřelil branku!
No tak to je vážně neuvěřitelné, do vedení jde opět Reading! Shorey zahrával rohový kop a balon nacentroval do pokutového území, kde se střelecky prosadil SEAN MORRISON.
23
Sudí domlouvá na malém vápně Robertsovi a Evrovi.
22
Reading bude zahrávat rohový kop.
22
Tabb skvěle přihrával na vzdálenější tyč, ale výborně zasáhl Ferdinand a míč odhlavičkoval do bezpečí.
21
United se před volným přímým kopem ubránili a míč odkopli do bezpečí.
21
Podle sudího se Rafael dopustil faulu, a Reading tak dostává výhodu standardní situace.
19
Dnes máme nejspíš prosincové hody. Na centrovaný balon si v pokutovém území skvěle počíhal ADAM LE FONDRE, jenž přesnou trefou hlavou vyrovnává na 2:2.
18
Rohový kop vybojoval Kanu.
17
United potřebovali tři minuty na to, aby vstřelili dva góly, a otočili tak nepříznivý stav 1:0 na 1:2.
16
WAYNE ROONEY bezpečně proměňuje pokutový kop a posílá United do vedení.
16
Pokutový kop si bere na starost Rooney.
15
United zahrávali rohový kop a vybojovali pokutový kop.
15
V šanci se ocitl Young, ale na poslední chvíli výborně zasáhla obrana domácích.
13
A máme srovnáno, o vyrovnávací branku se postaral ANDERSON. Velkou zásluhu na tomto gólu má Young, jenž ANDERSONA nalezl přesnou kolmicí a ANDERSON pak přesnou střelou z první srovnal na 1:1.
12
Na pravém křídle obdržel přihrávku van Persie a musel počkat na své spoluhráče. United za malou chvíli však o balon přišli.
8
HAL ROBSON-KANU posílá nádherným gólem Reading do překvapivého vedení. ROBSON-KANU byl ve správnou dobu na správném místě. V pokutovém území se k němu dostal odražený balon, připravil si jej na levačku a nekompromisně vystřelil. Lindegaard byl bez šance, tato parádní trefa byla nechytatelná.
5
Přihrávku obdržel Anderson a chtěl přenést hru na pravé křídlo, jenomže centr se mu nepodařil, a tak je u míče Reading.
5
United vybojovali autové vhazování.
4
Anderson si všiml na levém křídle volného Younga a okamžitě mu adresoval přihrávku. Young si zpracoval míč a chtěl jej odcentrovat na vzdálenější tyč, jenomže centr se mu nepodařil, a tak se balonu zmocnili domácí hráči.
3
Centr na vzdálenější tyč načechral Young, ale pozorný Federici uklidil balon do své náruče.
2
Standardní situaci si vzal na starost Shorey, ale centrovaný balon, který adresoval do pokutového území, odvrátila obrana hostů do bezpečí.
2
Lindegaard si postavil dvoučlennou zeď.
1
Fletcher fauloval a domácí dostanou výhodu standardní situace.
1
United vybojovali autové vhazování, kterého se ujal Evra.
1
Hosté budou hrát v tradičních rudých dresech a bílých trenýrkách.
1
Výkop provedli domácí hráči, kteří budou hrát v pruhovaných modro-bílých dresech a modrých trenýrkách.
1
-1
Místa na Madejski Stadium jsou zaplněna, a tak doufejme, že atmosféra bude výborná.
-3
Sudí Halsey přivedl dnešní aktéry na hrací plochu.
-4
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-8
Hráči se po rozcvičení odebrali do svých kabin.
-26
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasový trénink.

Reading FC: Federici - Cummings, Morrison, Mariapa, Shorey - Leighertwood, Tabb - McAnuff, Roberts, Le Fondre - Kanu.

Manchester United: Lindegaard - Rafael, Evans, Ferdinand, Evra - Anderson, Carrick, Fletcher - Young, Rooney, van Persie.

Rozhodčí: Halsey - Bryan, Betts.
Ferguson počítá čtyři zraněné hráče. Chybět bude Valencia, Nani, Vidič a Kagawa.
Readingu chybí dva zranění hráči, a to McCarthy a Karacan.
Manchester United má za sebou zápasů čtrnáct a získal v nich třicet tři bodů, se kterými je na prvním místě. United jedenáctkrát vyhráli a třikrát prohráli. Celkové skóre je 33:18.
Reading FC má za sebou třináct zápasů, ve kterých posbíral pouhých devět bodů. Hráči Readingu pouze jednou poznali sladkou chuť vítězství, šestkrát remizovali a šestkrát prohráli. Celkové skóre je 16:23.
Dnešní duel bude řídit hlavní sudí Mark Halsey, na čarách mu budou asistovat pánové David Bryan a Lee Betts. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Andre Marriner.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácích 8.8, na remízu pak kurz 4.9 a na výhru hostů kurz 1.45.
Fotbalovým jevištěm dnes bude Madejski Stadium v Readingu.
Dobrý den, vítejte u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. V patnáctém kole anglické Premier League přivítá Reading FC svého soupeře Manchester United. Komentářem fotbalového dění Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.