To je z mé strany pro dnešek vše. Přeji hezký sobotní večer. Na shledanou!
Reading se díky vítězství v tabulce posunul zpět před QPR a na nesestupové příčky nyní ztrácí tři body. Naopak West Bromwich prohrál už potřetí v řadě a pohárové pozice se mu pomalu vzdalují.

Statistiky:
Střely celkem - 8:12
Střely na bránu - 7:3
Rohy - 8:4
Držení míče - 58%:42%
Neuvěřitelné! V Anglii se prostě hraje až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Ještě v 82. minutě totiž hosté vedli díky dvěma gólům Lukaka 0:2 a zdálo se, že Reading míří za další porážkou. Pak se ale udály neskutečné věci. Snížení Kébého dalo domácím naději, a když v 88. minutě srovnal z pokutového kopu Le Fondre, Madejski Stadium propadl totální euforii. To však ještě nebylo všechno, protože v poslední minutě řádné hrací doby se dostal v šestnáctce k míči Pavel Pogrebnjak a dokonal fantastický obrat Readingu.
90+2
Z voleje vypálil nad bránu Olsson. Fantastická atmosféra na Madejski.
90+1
Ještě čtyři minuty.
90+1
Pogrebnjak vidí žlutou kartu za jeho oslavu se svlečeným dresem.
90
Reading právě vstřelil branku!
To je neskutečné! Fantastický závěr v podání Readingu! Šokovaní hráči WBA zcela vypadli z role a byli za to potrestáni. Po dlouhém nákopu vyhrál před šestnáctkou hlavičkový souboj Pearce, balón tak propadl až k PAVLU POGREBNJAKOVI, který se ocitl tváři v tvář Fosterovi a poslal míč za jeho záda.
88
Madejski Stadium je na nohou! ADAM LE FONDRE vystřelil po zemi do protipohybu gólmana a je vyrovnáno. Reading dokázal smazat dvougólovou ztrátu.
87
Olsson na okraji šestnáctky sestřelil Kébého a rozhodnutí sudího Frienda bylo nekompromisní - ukázal na penaltovou značku.
87
Penalta pro Reading!
86
Levačka Iana Harta posílala míč do šestnáctky, hosté se ubránili.
86
Další McClearyho centr srazil do autu Jones.
84
Reading ožil. Střílený centr McClearyho jen prolétl šestnáctkou. Vzápětí se dostal k míči Guthrie a hosté měli štěstí, že svou pumelicí trefil pouze střed brány, takže Foster mohl zakročit.
82
Tak domácí dramatizují závěrečné minuty. McClearyho centr z levé strany propadl až na zadní tyč, kde ho v pádu usměrnil hlavou do sítě JIMMY KÉBÉ.
79
Hosté střídají. Dorranse nahrazuje Markus Rosenberg.
79
Odražený míč napálil směrem na bránu Dorrans, trefil ale jen hlavu jednoho z hráčů Readingu.
78
Střelu Lukaka srazila domácí obrana na rohový kop.
78
Lukaku narážel Morrisonovi. Domácí se ubránili.
77
Morrison zdálky netrefil domácí bránu.
76
Kébého snahu přerušila píšťalka rozhodčího. Domácí se provinili proti pravidlům.
75
Dobré příležitosti pro Kébého a Guthrieho. Střela prvně jmenovaného však byla zblokována a druhý trefil přesně střed brány, kde stál připravený Foster.
74
Domácí se snaží posílat před bránu WBA centry, ale vše je křečovité a příliš čitelné. Hostující hráči tak tyto balóny odvrací ze svého vápna.
74
Střely na bránu - 2:3.
73
S domácími už to vypadá špatně a zdá se, že po 22. kole budou uzavírat tabulku Premier League.
72
Na přihrávku Guthrieho si nabíhal La Fondre, ale proti němu výborně vyběhl Foster a nedal mu možnost nic vymyslet.
69
West Brom právě vstřelil branku!
Ale hned vzápětí se ROMELU LUKAKU dočkal. Po přihrávce od Morrisona doběhl k rohu pokutového území a přízemní ranou na bližší tyč prostřelil Federiciho - 0:2.
68
Po voleji Romela Lukaka zachránilo domácí tentokrát břevno. Lukakovi už podruhé ve druhém poločase zhatila radost branková konstrukce.
68
Teď si domácí počínali příliš důrazně a byl jim odpískán faul.
67
Domácí budou kopat třetí roh po sobě. Foster totiž musel po tom předchozím boxovat míč nad svou bránu.
66
Ale až po střídání. Karacan přepouští místo na hřišti Adamu Le Fondremu.
65
Po centru Kébého a zákroku Olssona budou domácí kopat roh.
63
Na druhé straně zahrozil Morrison, ale jeho křížná střela se mezi tyče nevešla.
62
Domácí tlak začíná sílit. Pogrebnjak se natlačil před svého strážce a z úhlu postupoval až k Fosterovi. Poté posílal míč na malé vápno, kam už nabíhali jeho spoluhráči, ale jeden z hostujících obránců stačil odkopnout.
61
Tentokrát si McAnuff hledal místo v šestnáctce, hostující obrana ho uhlídala.
60
McAnuffova snaha končí pouze odkopem od Fosterovy brány.
59
Gunterův přetažený centr si stáhl Foster.
57
To jsou věci! Po centru Morrisona hlavičkoval Lukaku do pravé tyče Federiciho brány.
55
Neuvěřitelná situace! Centr Kébého promáchl Olsson a po něm i brankář Foster. McCleary tak měl před sebou prakticky prázdnou bránu, ale trefil jen blokujícího McAuleyho, který hosty zachránil od vyrovnání!
54
Centr Harta obrana WBA zpacifikovala.
53
Dorrans zahrál před svou šestnáctkou rukou. Zajímavá standardka.
53
Karacanův centr hosté snadno odvrátili do bezpečí. V ofenzivě Readingu schází nějaký nápad.
52
Pokus o narážečku mezi Morrisonem a Lukakem. Domácí ji na poslední chvíli překazili.
51
Olsson chyboval v rozehrávce, Reading toho nedokázal využít.
50
Kébé se domáhá rohového kopu, ale rozhodčí Friend nařizuje odkop od brány.
49
Zdá se, že hosté pro druhý poločas pozměnili svou taktiku a hrají mnohem aktivněji.
48
Romelu Lukaku posílá podruhé v utkání míč do domácí sítě, ale stál v ofsajdu, který neunikl ani pomeznímu sudímu.
47
Po rohu Brunta musel Federici boxovat míč nad hlavami hostujících fotbalistů.
46
Aktivní nástup hostí do druhého poločasu. Thomas skluzem posunul míč na rozběhnutého Lukaka, kterému překazil zakončení jeden z domácích beků. Rohový kop pro WBA.
46
Domácí o poločase pozměnili sestavu. Místo Carriça si zahraje Garath McCleary.
46
Statistiky 1. poločasu:
Střely celkem - 1:2
Střely na bránu - 1:2
Rohy - 4:2
Držení míče - 56%:44%
Po prvním poločase mohou být spokojenější hosté, kteří se v 19. minutě ujali vedení gólem Romela Lukaka. Reading sice měl po většinu času územní převahu, ale žádnou šanci si domácí nevytvořili.
45+2
Hosté rozehráli nakrátko.
45+1
Po Carriçově faulu se bude kopat proti bráně domácích.
45+1
Sudí Friend nastaví minutu.
45
WBA dohrává první poločas na polovině Readingu.
44
Thomas svou bojovností vybojoval aut pro hosty.
43
Carriço ve středu hřiště fauloval Morrisona.
42
Jones nedovoleně zastavil McAnuffa a může být rád, že neinkasoval druhou žlutou kartu. Měl by si začít dávat pozor.
41
Zápas je to hodně bojovný, ale nijak pohledný. West Brom hraje, co potřebuje a domácím chybí v útoku myšlenka.
40
Domácím se podařilo ubránit tak šikovně, že se do brejku hnal Kébé. Naštěstí pro WBA ho zastavil Jones.
39
Další roh, odvracel Gunter.
38
Brunt se dostal hned ke dvěma centrům, domácí obrana však zapracovala spolehlivě.
38
První rohový kop pro hosty.
37
Jones zastavil McAnuffa žlutým faulem a je prvním karetním hříšníkem zápasu.
35
Morrison jen odevzdal balón domácím, kteří budou kopat od své brány.
34
Jones dobrým obranným zákrokem zastavil akci Readingu.
34
Pogrebnjak tentokrát ve vzdušném souboji fauloval Olssona.
33
Domácí stále drží míč častěji na kopačkách, ale v útoku jim chybí invence.
32
Pogrebnjak nejprve nepřesně přihrál a při snaze napravit své zaváhání zahrál rukou.
31
McAnuff se dostal k hlavičce, ale byl to jen lehký pozdrav pro Fostera, který si připsal jednoduchý zákrok.
30
Hosté nabídli chybou ve středu hřiště soupeři možnost rychlého brejku, ovšem tu McAnuff zazdil pokaženou přihrávkou.
29
Lukaku si zaběhl za obranu na dlouhou přihrávku a jen těsně před ním zasáhl Federici.
28
Guthrie načapán v ofsajdu.
26
Centrovaný míč skončil jen v náručí Fostera. Ten se snažil opět založit rychlý brejk dlouhým výhozem, ale tentokrát chyběla přesnost.
26
Domácí záskávají čtvrtý roh.
25
Držení míče 56%:44%.
24
McAuley bez rozpaků odkopl míč přes půlící čáru. Domácí musí rozjet další útok.
23
Domácí s míčem na kopačkách hledají prostor pro odpověď.
22
Územní převaha domácím nevynesla ani jednu střelu na bránu. To WBA se mezi tyče trefilo dvakrát a druhá rána skončila gólem.
19
Další brejk hostí už končí gólem! Morrison dostal přihrávku do pravého křídla, vnikl do vápna a pak připravil lahůdku pro ROMELA LUKAKA, který uklízel míč do poloodkryyté brány.
18
První vyloženou šanci si vypracovali hosté. Po rohu soupeře podnikli rychlý kontr, který zakončoval Morrison, jež dostal krásnou přihrávku pod sebe. Federici reflexivně vyráží.
17
Třetí roh pro domácí po defenzivním zákroku Olssona.
16
Hostům odmáván ofsajd.
15
Standardku z 35-ti metrů rozehrával Harte. Nakopl míč přímo na Fostera, který chytá do rukavic.
14
Pogrebnjak byl ve vzdušném souboji zasažen do hlavy, ale píská se jen ofsajd domácího hrota.
13
Guthrieho roh hosté odvrátili.
13
Na Kébého centr naskakoval Pogrebnjak. Je z toho rohový kop.
12
Pokus o rychlé přenesení hry, ale míč končí pouze u Fostera.
11
Odkop Federiciho skončil až za bránou WBA. Rozehrává Foster.
10
Carriço se s míčem neprosadil a hosté budou vhazovat.
9
Už opět kombinují hráči Readingu.
9
Hosté se snaží trochu přidržet míč a zéskat kontrolu nad hrou.
8
Kébé faulován ještě na vlastní polovině Ridgewellem.
7
Carriçovi pokus o volej vůbec nesedl a míč se jen dokutálel k Fosterovi.
6
Olsson odkopl jen do zámezí.
5
Sledujeme úvodní nápor domácích. West Brom je přikován na svou polovinu.
4
Gunter získal na Bruntovi aut.
4
Rozehrával Guthrie, hosté se ubránili.
3
Po Kébého centru a hlavičce McAuleyho budou domácí kopat roh.
2
Dlouhý pas na Lukaka, který ale na hranici šestnáctky špatně zpracoval míč.
2
Hosté se v úvodu brání snaze Readingu.
1
Úvodní výkop provedli hráči hostí.
1
Reading nastoupí ve své tradiční modro-bílé kombinaci. West Brom bude hrát v červeném.
Reading do utkání nastoupí z pozice posledního týmu tabulky, jelikož Queens Park Rangers právě uhrál bezbrankovou remízu s Tottenhamem a o bod The Royals přeskočil.
Lavičky:

Reading FC: Taylor - Le Fondre, Hunt, McCleary, Morrison, Cummings, Akpan.

West Bromwich Albion: Myhill - Popov, Rosenberg, El Ghanassy, Dawson, Tamaş.

Reading FC: Federici - Gunter, Pearce, Mariappa, Harte - Kébé, Karacan, Carriço, Guthrie, McAnuff - Pogrebnjak.

West Bromwich Albion: Foster - Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell - Thorne, Brunt - Dorrans, Morrison, Thomas - Lukaku.

Rozhodčí: Friend - Burt, Flynn.
Domácí manažer Brian McDermott se bude muset patrně obejít bez zkušeného útočníka Jasona Robertse a otazník visí také nad starty Hala Robsona-Kanu a Mikela Leigertwooda. Naopak k dispozici by již měly být čerstvé posily Daniel Carriço a Hope Akpam.

West Brom až do konce sezóny přišel o maďarského záložníka Zoltána Geru. Nejistý je start obránců Jonase Olssona, Stevena Reida a Gorana Popova a také záložníka Claudia Yacopa. Navíc Youssouf Mulumbu odcestoval na Africký pohár národů.
Oba soupeři se v minulosti potkávali především ve druhé nejvyšší soutěži nebo v FA Cupu a jejich zápasy byly vždy velice vyrovnané. Nejinak tomu bylo i v 5. kole letošního ročníku PL, kdy West Bromwich doma zvítězil těsně 1:0, když vítěznou branku vstřelil v 71. minutě Belgičan Romelu Lukaku.
Reading to má jako nováček v soutěži těžké. V Premier League tak vyhrál pouze dva zápasy a jen lepší skóre jej v tabulce posouvá nad poslední QPR. Na nesestupovou sedmnáctou příčku, kterou drží Southampton, The Royals ztrácí pět bodů a pokud se chtějí mezi elitou udržet, měli by především na domácím hřišti pravidelně bodovat. Aktuální forma nováčka ale není zrovna příznivá. Reading z posledních deseti zápasů pouze jednou zvítězil, jednou remizoval a hned osmkrát odešel do kabin poražen. Naposledy tomu tak bylo na Nový rok na Tottenhamu. Domácí Kohouti zvítězili 3:1. Fotbalisté Readingu si trochu spravili chuť alespoň před týdnem, kdy ve 3. kole FA Cupu vyhráli 3:1 na trávníku třetiligového Crawley.

WBA začalo sezónu skvěle a od začátku se usadilo na pohárových příčkách. Celek, který většinou hraje o záchranu, nebo pendluje mezi elitou a druhou ligou, tak udivoval celou Anglii. V poslední době však West Brom ze svého tempa přeci jen slevil a poslední dva ligové zápasy prohrál. Porážka 2:0 na Old Traffordu se i čekala, ale domácí výpadek 1:2 s venku tragickým Fulhamem opravdu zamrzel. West Bromwich tak vypadl z pohárových pozic, na které momentálně ze sedmého místa tabulky ztrácí tři body. Minulý víkend se WBA také před postupujícím se tak bude rozhodovat v Birminghamu.
Dobrý den všem příznivcům fotbalu. V rámci 22. kola anglické Premier League se na Madejski Stadium odehraje zajímavý souboj mezi domácím Readingem a West Bromwichem Albion. Důležité bude toto utkání pro oba týmy, jelikož domácí nováček je v tabulce soutěže předposlední a doma prostě potřebuje pravidelně bodovat. Naopak West Brom se letos pohybuje v trochu jiných vodách a ze sedmé pozice ztrácí pouhé tři body na pohárové příčky. Svěřenci Steva Clarka budou chtít uhrát dobrý výsledek i v Readingu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.