Ode mě je to ze sedmnáctého kola Premier League vše, příště zase na počtenou.
Sudí píská na znamení konce zápasu. Oba týmy si z něj odnesou po jednom bodu, když první půle patřila spíše Evertonu, ve druhém však zabrali domácí, vyrovnali a měli i více šancí na vstřelení druhé branky. Ta už však nepadla, a tak zápas končí nerozhodně 1:1.
90+3
Pienaar mohl rozhodnout toto utkání když si s balónem seběhl až k hranici velkého vápna, kde ale nedokázal vystřelit přesně.
90+2
Dnešní utkání sleduje 27008 diváků.
90+2
Ten samý hráč zahrával rohový kop, Jagielka však nehlavičkoval přesně.
90+1
Gibsonova střela je sražena mimo bránu.
90
Ve druhém poločase se nastavují tři minuty.
90
Kightly se dostal ke střele ve vápně, ta byla ale nepřesná, a tak končí míč v rukou jednoho z diváků.
89
Jelavič neobehrál Hutha a u míče jsou tak domácí.
88
Wilkinsonův centr Crouche nenašel.
87
Everton v útoku. Ke střele na bránu se však hráči v modrém nemohou dostat.
85
Na straně domácích dochází k dalšímu střídání. Etheringtona nahradí Michael Kightly.
83
Pienaar ale od rohového praporku poslal míč pouze na hlavu jednoho z obránců domácího týmu.
82
Shawcross odehrál míč na rohový kop.
82
Gibson bude rozehrávat přímý kop.
81
Hráči Evertonu si přihrávají na polovině soupeře.
79
Obrovská chyba Gibsona který před vlastní bránou namazal míč na nohu Jeromovi, jenž ale nedokázal poslat Stoke do vedení.
78
Gibsonův centr končí na kopačkách hráčů v pruhovaných dresech.
77
Huth již pokračuje ve hře.
77
Střelce branky Stoke nahrazuje zkušený Peter Crouch.
76
Nový muž na hřišti, Jerome, se dostal do střelecké pozice. Jeho pokusu však scházela potřebná přesnost.
75
Huth po souboji s Fellainim leží na trávníku.
73
Střídají i domácí, odchází Charlie Adam. Novým hráčem na hřišti je Cameron Jerome.
73
První žlutou kartu v dnešním zápase vidí brankář Stoke Asmir Begovič.
71
Fellaini se snažil hlavou opět strhnout vedení na stranu Evertonu, mezi tři tyče ale nezamířil.
70
První střídání v dnešním zápase a to na straně hostů. Barkley nahradil Naismithe.
69
Jelavič srazil na zem Shawcrosse a následuje mírná potyčka mezi hráči obou týmů. Vše se ale obejde jen s napomenutím.
68
Fotbalisté Stoke ale znovu vybojovali míč.
67
Jonesův centr byl hodně nepřesný a hráči Evertonu tak vhodí míč do hřiště od postranní čáry.
65
Nyní fauluje Fellaini.
64
Etherington si při pokusu o útok počínal nedovoleně, a tak se hra obrací.
63
Nyní jsou už u míče zase domácí.
62
Až nyní se odhodlal vystřelit Pienaar, jeho střela je ovšem sražena.
61
Hosté se nyní pokouší útočit, obrana Stoke je ale do větší šance zatím nepouští.
59
Fellani v souboji před bránou udeřil Shawcrosse hlavou. Tento zákrok ale zůstane nepotrestán.
58
Stejně tak činí Jones, jenž likvidoval centr Pienaara.
57
Shawcross odkopává míč na rohový kop.
56
Jones mohl znovu po Shawcrossově přihrávce skórovat. Brankář Howard proti němu ale vyběhl a zmařil jeho zakončení.
55
Domácí teď ale hrají ve velké pohodě a opět kombinují na polovině soupeře.
54
Everton nyní bude muset zabrat, v druhém poločase toho zatím moc nepředvedl.
52
Stoke City právě vstřelilo branku!
Aktivita Stoke se vyplácí, Jones dostal od Shawcrosse tentokrát vydařený míč na hlavu a KENWYNE JONES tak vyrovnává stav utkání.
51
Wilkinsonovi se příliš nevydařil centr na Jonese a Howard opět zasahuje.
50
Ti však ihned ztrácejí balón a Stoke se může pokračovat ve snaze o vyrovnání.
50
Nzonzi ale fauluje, a tak se k míči dostávají i fotbalisté Evertonu.
49
Domácí vstoupili do druhé půle aktivněji.
48
Obrovský závar před brankou Evertonu. Adam stál na hranici malého vápna a ani z této vzdálenosti nedokázal překonat Howarda.
47
Fellaini fauluje Etheringtona a Stoke je v držení balónu.
46
Po souboji o míč vhazuje z postranní čáry Coleman.
46
Fellaini s Jelavičem zahajují druhý poločas.
46
Nic dalšího se v prvním poločase již nestane, a tak si Everton odnáší do šaten po pětačtyřiceti minutách vedení 1:0. Jedinou branku zápasu má na svém kontě Ryan Shawcross, jenž poslal míč za vlastního brankáře.
45+2
Jones na půlící čáře zpracovával míč moc dlouho, a tak mu ho odebral Osman.
45+1
Dlouhý odkop Hutha končí na kopačkách hráčů v modrém.
45
Rozhodčí nastavuje dvě minuty.
43
Hosté opět rozehrávají od brankáře Howarda, zdá se že Everton je po vstřelené brance při chuti.
42
Pienaar se snažil vyslat Jelaviče, jeho přihrávka ale byla dlouhá, a tak jí stihl odklidit brankář Begovič.
40
Oba týmy po nepřesných rozehrávkách ztratili míč.
38
Osman se nyní snažil navýšit skóre, jeho střela ale byla nepřesná.
36
Everton právě vstřelil branku!
Pienaar centroval míč před branku domácích, kde se podobně jako před pár minutami snažil odklidit míč RYAN SHAWCROSS, tentokrát však nasměroval míč pouze do vlastní brány a dává si tak vlastní gól.
35
Baines před dotírajícím Jonesem raději poslal hlavou balón na rohový kop.
34
Etherington vhazuje míč z postranní čáry.
33
Obrovská šance i na druhé straně. Jelavič už pálil do prázdné brány, když míč na brankové čáře odkopl Shawcross.
31
Důležitý zákrok Howarda na brankovišti proti hlavičce Camerona.
30
Po nedovoleném zákroku Pineaara bude mít Stoke výhodu přímého kopu.
28
Centr Hutha do velkého vápna byl odklizen Distinem do bezpečí.
27
Jagielka našel dlouhým pasem Colemana, tomu byl však míč odebrán.
26
Jones padá po souboji s jedním z obránců Evertonu na trávník. Sudí ale usoudil, že nešlo o nedovolený zákrok.
25
Cameron se snažil proběhnout po levém křídle, Coleman ovšem předvedl dobrý obranný zákrok.
24
Dlouhý výkop Howarda končí až u brankáře Stoke.
23
Tentokrát se již Jones ke hře hlavou dostal, jeho pokus ale končí vedle pravé tyče.
21
Jones se po lobu Nzanziho dostával k hlavičce, Jagielka před ním ale poslal balón na rohový kop.
21
Begovič chytá ze vzduchu dlouhý centr Colemana.
20
Jagielka před Jonesem raději odkopává míč do bezpečí.
18
Everton kombinoval kolem půlící čáry, rozehrávku jim však překazil Kenwyne Jones, jenž se nakonec dostal ke střele. Ta ovšem letěla vysoko nad brankovou konstrukci.
17
Po velice nepřesné střele Etheringtona, bude Howard vykopávat míč od vlastní brány.
16
Nyní fauluje Wilkinson, jeho počínání ale kartou ohodnoceno nebylo.
15
Hráči v pruhovaných dresech, tedy Stoke City rozehrávají až od vlastní brány.
15
Dlouhý nákop Colemana sbírají domácí hráči.
14
Wilkinson vhazuje míč do hřiště.
13
Pineaar vybojoval rohový kop, po němž se k míči dostal Osman. Ten už ale nic dalšího nevymyslel.
11
Rozehrávka Stoke je nepřesná, a tak jsou opět u míče hráči v modrém.
10
Až nyní se Pineaar dostal ke střele z velkého vápna. Trefil však obránce před sebou.
8
Hosté zatím jednoznačně více na balónu, do vyložené šance se však zatím nedostali.
6
Další ofsajd Jelaviče, jenž je zatím velice aktivní. Přihrávku na něj se však nedaří Evertonu správně načasovat.
4
Jelavič se nyní ocitl v ofsajdu.
3
Coleman fauluje a Hurth má volný kop.
1
Sudí Halsey zahajuje hvizdem dnešní utkání.
1

Stoke City: Begovič - Huth, Wilkinson, Shawcross, Cameron - Walters, Whelan, Nzonzi, Etherington - Adam, Jones. Trenér: Tony Pulis.

Everton FC: Howard - Coleman, Jagielka, Distin, Baines - Naismith, Osman, Gibson, Pienaar - Fellaini, Jelavič. Trenér: David Moyes.

Rozhodčí: Halsey - Bryan, McDonough - Ward.
Everton FC

To hosté se v tabulce drží na čtvrté příčce s dvaceti devíti body. Tým z Liverpoolu dokázal v minulém zápase porazit Tottenham 2:1, když otočili nepříznivý vývoj utkání brankami v devadesáté a jednadevadesáté minutě.
Stoke City

Domácí tým vběhne na trávník v pozici devátého týmu tabulky. Stoke neprohrálo posledních šest zápasů a celkem má na svém kontě třiadvacet bodů. Ve svém zatím posledním vystoupení remizovali s Aston Villou, když diváci za devadesát minut hry neviděli branku.
Dobrý den u sledování zápasu 17. kola Premier League. V tomto utkání přivítá Stoke City hosty z Evertonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.