Do druhého poločasu měli výborný start domácí, kteří také hned po třech minutách navýšili náskok o dvě branky. Ale následně úplně přestali hrát a Wigan za třináct minut vyrovnal! Po zbytek zápasu měli více šancí hosté z Wiganu, ale branka již nepadla. Stav duelu 2:2. Děkujeme za pozornost!
Držení míče: 46%/54%.
Střely celkem: 8/10.
Rohové kopy: 0/1.
Fauly: 13/10.
Žluté karty: 1/1.
90+3
Stoke City si již závěr utkání výborně hlídají.
90+2
Ve velké šanci hostující Di Santo, který se natahoval po centru Maloneyho z pravé strany, ovšem chyběl mu krok.
90+1
Hlavní rozhodčí dnešního utkání nastaví ještě tři minuty nad základní hrací dobu.
90
V dalším pokusu Maloney, ten však vystřelil na Begoviče z ostrého úhlu.
89
Přetažený centr hostujícího McManamana, který na zadní tyči ze spoluhráčů žádného svým pasem nenašel.
88
Wigan k závěru zápasu stále aktivnější.
87
Stam z pravé strany našel na hranici vápna rozběhnutého Maloneyho, který se po po kraji šestnáctky uvolnil, ale posílá střelu do prostřed branky, té však navíc chyběla razance.
86
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Crouch, přichází Jones.
85
Až přichází nepřesný pas Hutha dopředu.
85
McArthy s Espinozou se snaží najít mezeru v obranném bloku soupeře.
84
Hráči Athletica kontrolují míč uprostřed hřiště.
83
Střídání v týmu Wigan Athletic: ze hřiště odchází Beausejour, přichází McManaman.
83
Meloney se však neprosadil středem.
82
Po řadě nepřesných přihrávek ve středu pole, zakládají akci po zemi hosté.
81
Na druhé straně se výborně uvolnil u pomezní čáry Whelan, který centroval na zadní tyč, kde celou situaci hostující obránci podcenili, ale Crouch nezasáhl míč.
80
Přichází však nepřesná rána Stama přímo do náručí domácího brankáře.
80
Hosté ovládají poslední minuty a snaží se zamčt Stoke City před jejich vápnem.
79
Do velké šance se dostával domácí Jerome, který dostal míč mezi obránce, ale z pravé strany nezakončil přesně.
78
Di Santo ubráněn ve vápně Huthem, ale navíc stál v offsidu.
77
Wilkinson však ztrácí míč a Wigan volí postupný útok dopředu.
76
Nepřesná rozehrávka domácího celku, který se snaží alespoň chvíli udržet míč na svých kopačkách.
75
Nepřesný pas z levé strany v podání hostujícího Beausejoura. Který kryje domácí brankář.
74
Hosté nyní opět kralují uprostřed hřiště a pouští se do nebezpečného obléhání soupeřovy branky.
73
Maloney však technickou střelou nepřekonává Begoviče, který jeho ránu výborně likviduje.
72
Athletic se po delší době dostává před Begoviče.
71
Po pravé straně se tlačil do zakončení domácí Wilkinson, ale z úhlu přestřeluje hostující branku.
70
Hra se nyní po těchto změnách hodně rozkouskovala a hlavně domácí zastavili tlak soupeře.
68
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází N'Zonzi, přichází Wilkinson.
67
Další pokus hostujícího celku. Ovšem Figueroa špatně trefuje míč, který úplně mijí domácí svatyni.
66
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Adam, přichází Jerome.
65
Ten však domácí skvěle ubránili.
64
Hráči Wigan Athletic se dále dostávají do střeleckých pozic. Nyní se pokoušel udeřit McArthur, jehož rána byla sražena na rohový kop.
63
Za tvrdý zákrok na protihráče dostává domácí Dean Whitehead žlutou kartu.
61
Wigan právě vstřelil branku!
Další vynikající spolupráce Espinozi s McCarthem vyústila v přesný pas na FRANCA DI SANTA, který překonává domácího brankáře Begoviče a srovnává skóre zápasu!
60
Hosté však dostávají soupeře pod tlak. Beausejour se ale ocitl v offsidové pasti.
59
Ale přichází nepřesná přihrávka. Wigan získává míč.
58
Ale už Etherington obrací hru. Nyní Stoke útočí na protější straně.
57
Athletic se po snižující brance stále více snaží dostávat k šestnáctce soupeře.
55
Espinoza vede další útočnou akci, nachází za obranou Maloney, který dělá kličku Begovičovi a dává branku! Ovšem bylo již pískáno postavení mimo hru hostujícímu útočníkovi.
54
Nebezpečná rána domácího Adama, který ovšem těsně mijí levou tyč Al Habsovy branky.
54
Al Habsi si již staví zeď.
53
Na druhé straně faulován domácí Walters před vápnem a domácí získali slibnou střeleckou pozici.
52
Ale tentokrát si Espinozu, který vede většinu akcí svého celku středem, pohlídali.
51
Opět hráči Athletica nastěhováni před vápnem soupeře.
50
Přichází blesková odpověď na druhý gól Stoke, když si za obranu zaběhl z pravé strany JAMES MCARTHUR a po přesné přihrávce Espinozi překonává vyběhnutého Begoviče, když trerfuje šibenici domácí branky.
49
Wigan se nyní tlačí před branku Begoviče.
48
Stoke City právě vstřelilo branku!
Walters výborně obrátil hru na druhou stranu a z hranice vápna vystřelil na Al Habsiho, který vyrazil míč pouze před sebe, kde jej vrátil do jeho sítě PETER CROUCH a posílá svůj tým již do dvoubrankového vedení.
48
V dalším ataku neuspěl středem Espinoza. Domácí jdou do rychlého protiútoku.
48
Espinoza s McCarthym se dostvali po levé straně k pokutovému území a Beausejour poslal nepřesný centr před Begoviče.
48
Také hostující Espinoza nevyslal přesnou přihrávku na druhou stranu, kde se rozbíhal Di Santo.
47
Stoke se na začátku druhého poločasu snažili udeřit po své pravé straně. Ale Waltersovi utekl míč ve vápně do zámezí.
46
Týmy se již vrací na hrací plochu, kde za malou chvíli odstartují druhou část zápasu, ve kterém domácí vedou po brance z 23. minuty Shawcrosse 1:0.
V prvním poločase nabídly oba celky vyrovnanou partii, ve které si ovšem domácí připsali více střeleckých pokusů a hlavně šancí. Jednu z nich dokázali hráči City využít a po prvním poločase vedou těsným rozdílem 1:0.
Držení míče: 48%/52%.
Střely celkem: 4/3.
Fauly: 7/5.
Žluté karty: 0/1.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.
45+4
Střídání v týmu Wigan Athletic: ze hřiště odchází Boyce, přichází Stam.
45+4
Za předcházející nedovolený zákrok dostává první žlutou kartu v zápase hostující Roger Espinoza.
45+4
Etherington se rozběhl z poloviny hřiště a byl nedovoleně poslán na trávník Espinozou, který zřejmě nezůstane bez trestu.
45+3
Espinoza v další akci neprošel středem a Walters v zápětí v protiútoku chycen v offsidu.
45+2
Hodně nebezpečný centr z levé strany v podání hostujícího Beausejoura, který ovšem na malém vápně ze svých spoluhráčů nikoho nenašel.
45+1
Hlavní arbitr Mike Jones nastaví ještě čtyři minuty nad řádnou hrací dobu v prvním poločase.
45
City k závěru poločasu vyrovnali hru a již se nenechávají zatlačovat.
44
Ale nyní prohrál osobní souboj hostující Beausejour na levém křídle a Begovič bude vykopávat od vlastní branky.
44
Stále Wigan po zoufalém odkopu N'Zonzi.
43
Pokračuje nápor hostujícího celku. Espinoza vybojoval vnazování před vápnem Begoviče.
42
První vážnější šance před branou domácího brankáře Begoviče. Když přišel centr do vápna z levé strany, a McCarthy ji nedokázal umístit mezi tři tyče.
41
Hráči Wiganu Athletic stále obléhají branku soupeře.
40
Po delší době také hosté nastěhováni před šestnáctkou soupeře.
39
Hra v posledních minutách ztratila tempo, oba celky se po gólu opět dostaly do defenzivní taktiky.
38
Také na protější straně uvízl v postavení mimo hru hostující útočník. Di Santo si nepohlídal offsidové postavení.
37
Walters chycen v offsidové pasti.
36
Domácí Adam se snažil ohrozit branku z úhlu, ale hodně ji přestřelil.
36
Ovšem i přes vysoké útočníky se jim nedaří zužitkovat centry do pokutového území.
35
Domácí stále více ovládají střed hřiště a po vedoucím gólu jsou páni na hrací ploše.
33
Opět však zaúřadovala hostující obrana, která celou situaci výborně zvládla.
32
Kterou domácí úplně pokazili nepřesným pasem. Ovšem v zápětí fauloval kousek od rohového praporku Espinoza Walterse.
31
Domácí Peter Crouch faulován před vápnem soupeře a Stoke budou zahrátvat nebezpečnou standartní situaci.
30
Oba celky vytvořily uprostřed hřiště neprostupný val, který se snaží překonat dlouhými nákopy dopředu.
29
Další nepřesný pokus hostujícího Boyce, který z dobré pozice několik metrů přestřeluje branku Begoviče.
29
Walters se neprosadil na útočné polovině a na druhé se řítil do vápna Maloney, ovšem také domácí obrana byla výborně připravena.
28
Branka utkání rozhodně pomohla, hraje se ve velkém tempu.
27
City se snaží opět zatlačit soupeře a posílají před hostujícího brankáře jeden centr za druhým.
26
Přišel také zajímavý centr na zadní tyč, kde se nacházel Peter Crouch, ovšem také hostující brankář Al Habsi, který bere míč.
25
Ale neprosadili se. Hráči Stoke City výborně zhustili prostor a sami zahajují ofenzivní akci.
24
Hosté nyní zavřeli svého soupeře před jeho šestnáctkou.
23
Přišel však vynikající a hlavně přesný centr na zadní tyč Al Habsiho branky a domácí jdou do vedení. RYAN SHAWCROSS se zavěsil do vzduchu a akrobaticky, úplně volný posílá pas za záda hostujícího brankáře.
23
Na protější straně fauloval Espinoza Crouche a hlavní rozhodčí nařizuje trestný volný kop.
22
Přízemní rána hostujícího Di Santa ze střední vzdálenosti, které chyběla větší razance.
22
Nyní zase hosté zkušeně dostávají hru pod svoji kontrolu držením míče.
21
Espinoza uklidňuje hru svého celku na polovině hřiště.
20
Domácí se před polovinou prvního poločasu stále více tlačí před branku Al Habsiho. Wigan se spíše brání.
19
Hned přichází nepřesná rána Adamse ze střední vzdálenosti.
18
Crouch však prohrává hlavičkový souboj ve vápně.
18
Walters vybojoval ztracený míč na útočné polovině.
17
Řada nepřesností na obou stranách, především z uspěchaných nákopů dopředu.
17
Hráči Stoke City se nyní nastěhovali na polovinu soupeře a několikrát se dostali k náznaku šance.
16
Zblokovaná rána Whiteheada z hranice pokutového území.
15
Na druhé straně výborně v poslední chvíli zakročit hostující Golobart před nabíhajícím Crouchem.
15
Následně však přichází nepřesný nákop na hostující útočníky.
14
Domácí Etherington se snaží prosadit na levé straně, ale Wigan rychle získává míč do vlastního držení.
13
Wigan stále aktivnější, ovšem domácí hrozí rychlými protiútoky.
12
Přicháhí však nepřesná rána ze střední vzdálenosti od Walterse.
12
Hosté zavřeli soupeře na jeho polovině. Espinoza však zkazil finální přihrávku a dopředu jdou hráči Stoke.
11
Ale přichází přetažený centr do vápna soupeře od Figueroa a míč bere ze vzduchu Begovič.
11
Na druhé straně nedovoleně zastaven hostující Maloney. Wigan zůstává na polovině soupeře.
10
Peter Crouch chycen v offsidové pasti na hrotu.
9
V zápětí však přichází nepřesný nákop dopředu domácího hráče. Al Habsi může vykopávat od branky.
9
Až hostující Espinoza sráží střelu domácího záložníka do zámezí.
8
Adam se nyní dostává po levé straně do blízkosti vápna. McArthur jej nedokázal zastavit.
8
Ale nepřesností ztrácí míč, k tomu dochází také na opačné straně.
8
Wigan opět volí postupnou rozehrávku směrem dopředu.
7
Až nyní se může pokračovat ve hře.
5
Domácí hráč Robert Huth vypadá o hodně hůře. Klubový lékař jej obvazuje hlavu přímo na hřišti. Di Santo se již vrací na hrací plochu.
4
Stále probíhá ošetření hráčů na obou stranách.
3
Nepříjmená srážka hlavami na polovině hřiště. Di Santo se střetl s Robertem Huthem, dokonce je vidět také krvavé zranění.
3
Ale přichází nepřesná přihrávka na nabíhajícího Maloneyho. Na druhé straně se zase neprosadil Crouch.
2
Wigan se postupným útokem přesouvá na druhou polovinu.
2
Na půlící čáre faulován hostující Beausejour Whiteheadem.
1
Wigan začíná zápas kombinací na vlastní polovině.
1
Výkop budou mít na starosti hosté.
Hráči již nastupují na hrací plochu za doprovodu rozhodčích.
Vítám Vás na večerním klání z nejsledovanější fotbalové soutěže světa. Za malou chvíli otevřou zápas Stoke a Wigan.

Stoke City: Begovič - Cameron, Shawcross, Huth - Whelan, Adam - Whitehead, N'Zonzi, Etherington - Walters, Crouch.

Wigan Athletic: Al Habsi - Golobart, Caldwell, Figueroa - McArthur, Espinoza - Boyce, McCarthy, Beausejour - Maloney, Di Santo.

Rozhodčí: Jones - Mullarkey, Bankes.
Již čtyřiadvacáté kolo nabídne anglická Premier League úterní večer. Který také přinese duel mezi Stoke a Wiganem. Vzájemné měření sil dopadlo na první zářijový den remízou 2:2. Sledujte s námi zajímavou podívanou, která startuje ve 20:45 hodin.
STOKE CITY:
Průběžnou desátou příčku drží hráči Stoke s 29 body. Ovšem klidný střed tabulky nenechává domácí vůbec klidnými. Protože se v lednu potýkají s mizernou formou. Kterou završili posledními dvěma prohrami. V sobotu nestačili na silný Manchester City 0:1 v FA Cupu a v ligovém zápase podlehli týden před tím se Swansea 3:1. Právě v prvním měsíci v roce zaznamenali ze šesti zápasů jedinou výhru, když postoupili přes Crystal Palace (4:1).
Stoke City je před vlastními příznivci velmi silný. Prohráli zde pouze jednou, ale právě minulé klání s Chelsea 0:4.

Nejlepší střelci:
Peter Crouch (5)
Kenwyne Jones (5)
Cameron Jerome (3)

WIGAN ATHLETIC:
Bitva o záchranu jsou u hostů na denním pořádku. Nyní si drží ovšem pouze jednobodový odstup od setrvání v soutěži. Proto každý nepatrný úspěch má cenu zlata. Wigan patří k venkovním týmům, když dokonce získali o bod více než jejich aktuální soupeře z klidné pozice ze středu tabulky. Ovšem na vlastním hřišti pravidelně rozdávají body. Hovoří o tom hlavně sedm proher, a čtyři z posledních pěti klání! O víkendu si Athletic připsalo cenné vítězství v poháru nad Macclesfieldem 0:1, ale před týdnem odevzdali všechny body Sunderlandu 2:3.