Letošní ročník anglické Premier League je u konce. Já se s Vámi pro dnešek loučím, děkuji za sebe i celý náš tým, že jste přenosy z PL sledovali v naší společnosti a v sezóně 2013-14 se na Vás opět těším. Na shledanou!

Střely celkem – 17:9
Střely na bránu – 4:3
Rohy – 4:2
Držení míče – 54%:46%
Docela pěkné utkání končí remízou 2:2. Hosty poslal do vedení v 5. minutě Bent, ale Latics ještě v první půli otočili skóre zásluhou Boyceho a vlastňáku Bakera. Ve druhém poločase už padl jediný gól, který však jistě bude hitem mnoha opakovaček. Stoper Aston Villy Ron Vlaar si totiž na hranici šestnáctky nejprve jedním dotekem zpracoval míč a druhým jej poslal z otočky přímo pod břevno Al Habsiho brány. Wigan měl ještě několik možností rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale jelikož například McCarthyho hlavičku zastavilo břevno, rozešly se oba týmy smírně.

Dnešní výsledek již nic nemění na tom, že Wigan se s Premier League minimálně na rok loučí a v příští sezóně bude nastupovat v Championshipu. Aston Ville patří v konečné tabulce šestnácté místo.
90+3
Wigan tráví závěr utkání na polovině soupeře.
90+2
V ofsajdu se ocitl Darren Bent.
90+1
Sudí nastaví tři minuty.
90+1
Domácí mohli rozhodnout. Po rohovém kopu a následném závaru pálil technicky těsně nad břevno Golobart.
88
Střídá i Wigan. Campabadal jde do hry místo Boyceho.
88
Střídání hostí. Ashley Westwood odstupuje, přichází Gary Gardner.
87
Velká možnost domácích! Guzan předvedl hodně nejistý zákrok při chytání centrovaného míče, který mu vypadl přímo ke Konému, od jehož hlavy se naštěstí pro hosty odrazil balón nad.
86
Boyce kopl míč do Bennetta a Wigan bude vhazovat.
85
Hosté usazeni na polovině soupeře.
83
Hostující kontr zastavil žlutým faulem Emmerson Boyce.
83
Espinoza se prezentuje kvalitními centry. Opět hledal McCarthyho, ale tentokrát dobře zapracovala obrana The Villans.
81
Teď jsme byli svědky několika nepřesností na obou stranách.
79
Velké štěstí teď měl brankář Aston Villy Guzan! Po centru Espinozy totiž hlavičkoval do břevna James McCarthy! Dorážet ještě mohl Koné, ale nezkrotil neposedný míč.
78
Westwood místo střely zvolil centr na zadní tyč, který skončil v zámezí. Odkop od brány Wiganu.
77
Lowton obral o míč Maloneyho a Espinoza ho zastavil faulem. Zajímavá standardka pro Villu.
76
V posledních minutách sledujeme poklidný fotbal. Žádný z týmů se nikam příliš nežene.
74
Střídání hostí. Trávník opouští Gabriel Agbonlahor, nahrazuje jej Jordan Bowery.
72
Hned trojice hráčů hostí se nebezpečně rozbíhala směrem k bráně Wiganu. Agbonlahor byl však v ofsajdu.
70
Domácí James McCarthy potrestán žlutou kartou.
69
Domácí si přichystali dvojité střídání. Odešli Gómez s Watsonem a místo nich si zahrají Henríquez a Fyvie.
68
Koné se ocitl za obranou The Villans. Praporek pomezního okamžitě vylétl vzhůru.
68
Koné si ve vápně nenašel prostor ke střele, kombinace domácích ale pokračuje.
66
Rozběhnutého Weimanna zastavil dobře načasovaným skluzem Golobart.
64
Pokračuje vyrovnané utkání. Uvidíme, zda se některému z týmů podaří překlopit vedení na svou stranu.
60
Aston Villa právě vstřelila branku!
To byla nádhera! Po standardce Aston Villy si RON VLAAR zády k bráně jedním dotekem zpracoval míč, pak se otočil a ze vzduchu ho napálil z hranice šestnáctky přesně pod břevno. Al Habsi se mohl jen dívat – 2:2!
59
Hostující střídání. Dawkins nahrazuje Syllu.
59
Domácí rozehráli na Espinozu, který podobně, jako při prvním gólu, našel hlavu Boyceho. Ten ale tentokrát Guzana nepřekonal, když hlavičkoval přímo do středu brány.
58
Další faul si vybojoval Maloney.
57
Po faulu Bakera se bude kopat proti brance hostů.
57
Domácí v úvodu druhé půle drží balón častěji na svých kopačkách.
54
Kuriózní situace, kdy se v šestnáctce, kde má své království Ben Guzan, objevil velký nafukovací míč, který patří spíše někam k vodě. Možná, že některý z mladých diváků upustil svou hračku :-)
51
Po chybě jednoho z hostujících stoperů se hnal na Guzana McCarthy! Americký ale bleskově snížil McCarthymu střelecký úhel a velkou příležitost zmařil.
50
Domácí hodně riskovali s kombinací u vlastní šestnáctky, když je navíc hráči Villy dost důrazně presovali, ale zvládli to.
49
Zdálky vypálil Ben Watson, Guzan byl pozorný a s jeho přízemní střelou si poradil.
48
Fotbalisté Latics u míče.
46
Ani jeden z manažerů nesáhl o přestávce k žádnému střídání.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely celkem – 7:6
Střely na bránu – 3:2
Rohy – 3:2
Držení míče – 55%:45%
Zápas, který mohl být velkým bojem o záchranu, ale nakonec v něm již o nic nejde, nabídl docela zajímavou první půli. Skóre otevřel už v 5. minutě Darren Bent, který překonal Al Habsiho typickým "angličanem". Za domácí však ve 21. minutě srovnal přesnou hlavičkou Emmerson Boyce a v nastavení první půle si vstřelil vlastní gól Baker, jenž si po obrovském závaru před bránou hostí srazil míč do vlastní sítě. Latics tak po první půli vedou 2:1 a mají nakročeno k důstojnému rozloučení s Premier League.
45+3
Wigan právě vstřelil branku!
Balón se nakonec po kulečníkovém karambolu dostává za brankovou čáru! Po Maloneyho rohu zblízka nepřekonal Guzana Golobart. Míč se však odrazil k Watsonovi, jehož dorážku sice vykopl z brankové čáry Westwood, ale přímo do Nathana Bakera, od kterého se kulatý předmět nešťastně odrazil zpět do brány. Wigan tak těsně před pauzou otáčí skóre!
45+2
Espinozův centr srazil Weimann na rohový kop.
45+1
Rozhodčí nastaví ještě tři minuty.
45
Další akci hostů zastavil údajný Bentův ofsajd. Opakovaný záznam dokázal omyl pomezního rozhodčího.
43
Agbonlahor přesprintoval na pravé straně Espinozu a vlétl do šestnáctky. Jeho střílený centr pak jen prolétl malým vápnem, kde se jej marně snažil zasáhnout Darren Bent.
42
Hosté rozehráli nakrátko. Následný centr Jordiho Gómeze odkopl do autu Bent.
41
Watson získal pro Latics rohový kop.
40
Maloney poslal balón přes zeď mezi tyče. Guzan si však dráhu jeho střely našel a v pádu míč chytil ro rukavic.
39
Domácí budou rozehrávat trestný kop těsně před šestnáctkou. Hodně zajímavá pozice...
38
Centr Bennetta končí v rukavicích Al Habsiho.
38
Balón poslal do vápna Westwood, ale Boyce ho uklidil na roh. Ani z něj The Villans nic nebezpečného nevytěžili.
36
Espinoza se dopustil faulu, po kterém budou hosté kopat standardku.
33
Agbonlahor se dostával za domácí obranu, ovšem k míči měl přeci jen dál než Al Habsi, který včas vyběhl a balón schoval do své náruče.
32
Po rohu hostí se dostal do brejku Koné. Zakončil ho ale střelou, která letěla vysoko nad.
30
Weimannovi odmáván ofsajd.
29
Jordi Gómez pálil z 20 metrů tvrdě, ale také nepřesně. Guzan kope od své brány.
27
Po pěkné kombinaci ve středu hřiště se směrem na bránu rozbíhal Koné. Dobře ale zapracoval Lowton, který stačil odehrát míč k brankáři Guzanovi.
26
McCarthy získal vhazování na Delphovi.
25
Boyce si naběhl na přihrávku do pravého křídla, ale míč na hřišti nestihl.
24
Domácí mohli jít do rychlého protiútoku, ale již akci zbrzdili. Nyní kombinují u půlící čáry.
21
Je vyrovnáno! Centr Espinozy z levé strany našel hlavu EMMERSONA BOYCEHO, který balón uklidil přesně k levé tyči Guzanovy brány – 1:1!
20
Již tradiční rituál příznivců Aston Villy, kteří ve 20. minutě aplaudují svému bývalému hráči Stilijanu Petrovovi, jenž bojuje s leukémií. Sympaticky se k nim přidali i domácí fanoušci.
19
Série vhazování The Villans na polovině Wiganu.
18
Po rohu Westwooda se dostal do zakončení Bent, ovšem brankáře Al Habsiho svou hlavičkou neohrozil.
17
Wigan kopal roh, ale nic z něho nevytěžil. Nyní mají stejnou výhodu hosté.
16
Krásný míč za hostující obranu poslal Maloney. Na jeho přihrávku si naběhl Koné, který však tváří v tvář před Guzanem nedokázal trefit bránu. Obrovská šance domácích!
15
Po Gómezově zblokované přihrávce domácí reklamují ruku v šestnáctce. Podle rozhodčího Swarbricka bylo vše v pořádku.
13
Přihrávku McCarthyho nemohl Maloney zachytit. Aut pro hosty.
12
Golobart hledal dlouhým nákopem Koného, u balónu byl první Ben Guzan.
11
McArthurova přihrávka skončila až u brankáře Aston Villy, hosté zatím mají hru pod kontrolou.
10
Přetažený centr Weimanna našel Delpha, který zkusil z těžké pozice vypálit, ale trefil jen obránce Wiganu.
9
Až teď mohli domácí rozehrát a zápas může pokračovat.
8
Pořadatelská služba nyní řeší nějaký problém s hrací plochou. Hra je tedy přerušena.
5
V letošní sezóně opomíjený DARREN BENT ukazuje, že střílet góly nezapomněl! Bent převzal přihrávku od Sylly, doběhl s balónem na okraj šestnáctky a přízemní ranou, která se ještě odrazila o tyč, překonává Al Habsiho.
5
Bennett si tentokrát splnil obranné úkoly, když před sebe nepustil Gómeze. Hosté vhazují.
4
Standardku rozehrál Bennett. Vypálil dobře, ovšem Al Habsi míč vyrazil do bezpečí.
2
Agbonlahor vybojoval faul asi 25 metrů od brány Wiganu. Provinil se Watson.
1
Zdá se, že fanoušci Wiganu dnešek pojali jako oslavu vítězství v FA Cupu.
1
Zápas rozehráli hosté, kteří zatím drží míč.
1
Na lavičce Aston Villy panuje uvolněná nálada. Dnes to vypadá na bezstarostný zápas.
Domácí jsou jsou i přes jistotu sestupu při nástupu na trávník vřele vítáni. Aplaus sklízí především manažer Martínez.

Wigan Athletic: Al Habsi – Boyce, Scharner, Golobart – McArthur, McCarthy, Watson, Espinoza – Gómez, Koné, Maloney. Manažer: Roberto Martínez

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Vlaar, Baker, Bennett – Sylla, Westwood, Delph – Weimann, Bent, Agbonlahor. Manažer: Paul Lambert

Rozhodčí: Swarbrick – England, Bennett.

Wigan Athletic: Robles – Di Santo, Henríquez, Fyvie, Mustoe, Redmond, Campabadal.

Aston Villa FC: Given – El Ahmadi, N'Zogbia, Bowery, Dawkins, Herd, Gardner.
Wigan se bude muset obejít bez Calluma McManamana. Šikovný anglický reprezentant do 21 let a tahout Latics v cestě za ziskem FA Cupu si poranil kotník v utkání na Arsenalu. Chybět budou nadále také dlouhodobě zranění Stam, Figueroa nebo Ramis. Naopak uzdravit se stihl levý křídelník Jean Beausejour, jehož připravenost pro závěr sezóny potvrdil manažer Martinez.

Aston Ville dnes bude scházet suspendovaný tahoun ofenzivy Benteke, jehož by mohl v základní sestavě nahradit na střídačku odsunutý Darren Bent. Chybět nadále bude zraněný stoper Clark a několik dlouhodobých marodů v čele s Dunnem a Albrightonem. Naopak Matthew Lowton a Karim El Ahmadi, kteří se v poslední době potýkali se zdravotními problémy, by již měli být připraveni nastoupit.
Oba týmy se v letošní sezóně poprvé utkaly ve 20. kole na Aston Ville. Tehdy vyšel zápas mnohem lépe Wiganu, který zvítězil 0:3. Góly stříleli Ramis, Boyce a Koné.
Wigan byl specialistou na boj o udržení a některých sezónách se vyhnul sestupu doslova zázračně. Letos už to však svěřenci Roberta Martineze nedokázali a po sedmi letech se s Premier League loučí. Paradoxně se tak stalo v sezóně, kdy Latics vyhráli svou první velkou trofej. Před týdnem totiž Wigan nastoupil ve Wembley k finále FA Cupu proti Manchesteru City a díky gólu Bena Watsona ze závěru utkání se radoval ze senzačního vítězství. Další zázrak se však už nekonal a o tři dny později Latics prohráli 4:1 na půdě londýnského Arsenalu, čímž definitivně ztratili naději na záchranu. Wigan si tak příští rok zahraje Evropskou ligu, kam jako vítěz národního poháru postupuje, paradoxně jako druholigový tým.

Aston Villa si po utrápené sezóně konečně může oddechnout a na derniéru do Wiganu jede s jistotou účasti mezi elitou i pro příští sezónu. Villans k záchraně pomohla především zlepšená forma v závěru sezóny, která vyvrcholila důležitými výhrami ve 35. a 36. kole. Svěřenci Paula Lamberta nejprve doma rozstříleli Sunderland 6:1 a poté zvítězili 2:1 na trávníku Norwiche. Komplikace už pak neznamenala ani domácí porážka 1:2 s Chelsea, neboť Wigan se nedokázal chytit svého stébla naděje a na Arsenalu prohrál, čímž se otázka sestupujících týmů definitivně vyřešila.
Vítám zde všechny příznivce anglického fotbalu. Premier League má v neděli na programu své poslední 38. kolo. V duelu mezi Wiganem Athletic a Aston Villou už o nic velkého nepůjde. Osmnáctý Wigan již svůj sestup do Championshipu odvrátit nemůže a šestnáctí The Villans, kteří bojovali o udržení ještě do minulého kola, si konečně mohou užít poklidný zápas. Vidět bychom tak mohli bezstarostný fotbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.