Tímto se s Vámi loučím. Přeji pěkný večer.
Druhý poločas přinesl opravdu krásný fotbal. Ze začátku poločasu dělal Cardiff obráncům Chelsea mírné problémy. Ti je však přestáli a udělali základ k vítězství. V šestašedesáté minutě se dočkal první ligové branky Eto'o, který si také připsal vítěznou branku utkání. V minutě osmasedmdesáté se k míči dostal Oscar a nádhernou brankou dodal Chelsea jistotu. Výkon Londýňanů pak korunoval čtvrtou brankou Hazard. Chelsea tak dnes poráží Cardiff vysoko 4:1 a v tabulce se posouvá hned za vedoucí Arsenal, na který má ztrátu dvou bodů.
90+4
K hlavičce se ve vápně dostal Campbell, ale jeho pokus branku nemohl ohrozit.
90+3
I Cardiff se ještě pokouší něco vymyslet směrem dopředu a kombinuje na útočné polovině.
90+2
Oscar poslal míč Luizovi, který z dobrých třiceti metrů rozhodl pro střelu. Ta se mu ale vůbec nepovedla, když míč poslal vysoko nad branku.
90+1
Nad rámec zápasu budou nastaveny 4 minuty.
90
Chelsea se stále drží u míče a snaží se přidat další branku.
88
Chelsea v poklidu kombinuje na útočné polovině a užívá si konec utkání.
87
Cardiff zahrával rohový kop. Od rohového praporku odcentroval do vápna Whittingham, jenž nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
86
Oscar se nyní tak vehementně snažil dostat k míči, až mu byl odpískán útočný faul.
85
Dlouho se na ní ale neudrželi, když se k míči dostal Ramires a dlouhým pasem hledal Oscara, kterému míč při zpracování uskočil za postranní lajnu.
84
Po dlouhé době se dostali k míči také hosté, kteří kombinují na útočné polovině.
83
Cardiff působí velmi odevzdaně a Chelsea se toho snaží co nejvíce využít.
82
Chelsea právě vstřelila branku!
Chelsea drtí svého soupeře. Z levé strany se dostal až k malému vápnu EDEN HAZARD, který střelou pod Marshallem dává svoji druhou branku v utkání.
81
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Aron Gunnarsson, přichází Rudy Gestede.
80
Hazard vyslal do vyložené šance Williana, který tváří v tvář Marshallovi neuspěl.
78
Chelsea se dostává do dvoubrankového vedení. Ramires našel před velkým vápnem OSCARA, který zpoza šestnáctky poslal míč do levé šibenice.
76
Od rohového praporku odcentroval míč do vápna Whittingham, jenž ale nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů.
75
Fantastický Čech udržel Chelsea vedení. Do vápna si dobře naběhl Kim, jenž dostal přesnou přihrávku a z malého vápna tvrdě vystřelil. Čech jeho pokus konečky prstů vytlačil na rohový kop.
74
Na hřišti se velmi přiostřuje.
73
Azpilicueta u levé lajny tvrdě naletěl do Cowieho, který tento tvrdý, ale čistý zákrok těžko rozdýchává.
72
Hazard vyslal do velké šance Torrese, který se dostal do zakončení, ale to zastavila hostující obrana.
71
Chelsea hraje po vedoucí brance ve velké pohodě a tlačí se do útoku.
70
Sporný faul na hřišti, který byl odpískán Luizovi rozčílil Josého Mourinha natolik, že byl po následné výměně názorů s rozhodčím poslán na tribunu.
69
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Samuel Eto´o, přichází César Azpilicueta.
68
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Peter Odemwingie, přichází Fraizer Campbell.
67
Toto Chelsea potřebovala.
66
Chelsea se dostává do vedení! Výbornou práci odvedl Hazard, který se zbavil dvou hráčů a našel SAMUELA ETO'A, který se dostal do vápna a tvrdou střelou k levé tyči dává svoji první ligovou branku v dresu Chelsea.
66
Od levého praporku poslal míč do vápna Willian, který našel jen hlavu bránícího hráče.
65
Torres se hned zapojil do hry a vybojoval rohový kop.
65
Cardiff byl blízko vedení. Na velkém vápně se míč dostal ke Gunnarssonovi, který technickou střelou trefil jen Terryho, který zamezil brance.
64
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Ryan Bertrand, přichází Fernando Torres.
62
Cardiff výborným napadáním dělá domácím velké problémy. Ti se drží na vlastní polovině.
61
Poté se ale do zakončení dokázal dostat Kim, jehož pokus z velkého vápna byl velmi nepřesný.
60
Whittingham následně odcentroval od rohového praporku, ale tento nadýchaný míč dokázala obrana Chelsea odvrátit.
59
Na levé straně se dostal k centru Whittingham a jeho pokus srazil Terryho na rohový kop.
59
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Juan Mata, přichází Oscar.
58
To už ale nyní neplatí. Do útoku se opět dostává postupně Chelsea.
57
Cardiff střídáním narušil tlak Chelsea a drží se na středu hřiště u míče.
56
Střídání v týmu Cardiff City FC: ze hřiště odchází Gary Medel, přichází Bo-Kjung Kim.
55
Ve vápně se dostal k odraženému míči Hazard, který se hned snažil vystřelit. Jeho pokus ale zablokovala hostující obrana. Chelsea má v posledních minutách velký tlak.
54
Ramires hledal z pravé strany před brankou Eto'a, který se ale k míči přes velkou snahu dostat nedokázal.
54
Marshall tak dlouho otálel s odkopem od vlastní branky, až dostal žlutou kartu.
53
Tak to byla velká šance Chelsea. Eto'o vyslal do vápna Hazarda, jenž se uvolnil a snažil se najít před brankou Matu. Ten byl ale stažen k zemi a nedokázal zakončit. Pokutový kop se však nepíská.
52
Whittingham zakroutil míč do vápna tak záludně, že míč mířil do branky. Čech byl ale pozorný a míč udržel ve svých rukavicích.
51
Ten ale dokázal odvrátit Eto'o, ale opět jen na rohový kop.
51
Cardiff se ale udržel na útočné polovině a vybojoval rohový kop.
50
Mutch vystihl rozehrávku Chelsea rychle postupoval směrem k brance Chelsea. Výborně se ale vrátil Luiz, který dokázal hráče Cardiffu odstavit od míče.
49
Druhý poločas začal ve stejném duchu, jako skončil ten první. Chelsea se drží na útočné polovině.
48
Velmi dobrý střelecký pokus Eto'a. Ten se dostal k míči na velkém vápně a tvrdou střelou k bližší tyči prověřil Marshalla, jenž se musel po míči velmi natáhnout.
47
Chelsea se ale aktivním napadáním vrátila k míči a kombinuje s ním na středu hřiště.
46
Caulker ale dobrým obraným zákrokem obral o míč Hazarda.
46
A hned se tlačí před brankou Cardiffu.
46
Chelsea rozehrávkou zahájila druhý poločas.
46
První poločas je za námi. V něm se hrálo pouze na jednu branku, ale i přesto je stav nerozhodný 1:1. V desáté minutě vyrobil velkou chybu Luiz, jenž nechal utéct Mutche a ten si s darovanou šancí poradil. Tlak Chelsea poté ještě stoupl a vyrovnání bylo ve vzduchu. Toho se také Londýňané dočkali, když chybu hostujícího brankáře Marshalla tvrdě potrestal Hazard. Domácí se poté snažili dostat ještě před koncem poločasu do vedení, ale hostující obrana jejich nápor ustála. Druhý poločas začne přibližně v 17:00.
45+2
Z pravé strany se k centru dostal Ivanovič, ale jeho pokus byl sražen na autové vhazování.
45+1
Z volného kopu se Lampard pokusil zatočit míč tak šikovně, aby zapadl k pravé tyči. Tu však jeho pokus o malý kousek minul.
45+1
V prvním poločase budou nastaveny 2 minuty.
45
Mata se dostával na levé straně k centru, než ale stihl odcentrovat, tak jej podrazil Cowie, který dostává žlutou kartu.
44
Eto'o přihrál na velké vápno Hazardovi, který se natlačil více do středu a tvrdou střelou trefil jen prostor branky, kde stál připravený Marshall.
43
Chelsea se velmi snaží vstřelit před koncem poločasu ještě jednu branku, která by ji dostala do vedení.
42
Mata vyslal do vápna Hazarda, který si při jedné kličce ukopl míč do zámezí. Odkopávat se bude od branky Cardiffu.
41
Cardiff poté zahrával volný kop, ale ten skončil v rukavicích Čecha.
40
Luiz na středu hřiště zastavil nečistě útok Cardiffu a dostává žlutou kartu.
40
Skvělou přihrávku od pravé lajny do vápna vymyslel Ivanovič, která málem našla Williana, ale ten míč přeběhl a nedokázal na něj dosáhnout.
39
Chelsea rozjíždí útok z vlastní poloviny, když se míč dostal po dlouhém nákopu hostí k Čechovi.
38
Cardiff je opravdu pod velkým tlakem, když už nebyl minimálně pět minut na útočné polovině.
37
Z dobrých pětadvaceti metrů se do míče opře Luiz a poslal míč těsně nad branku. Toto byl dobrý pokus tohoto vlasatého obránce.
36
Od rohového praporku poslal míč do vápna Mata, který však našel jen hlavu bránícího hráče, který odvrátil míč do bezpečí.
36
Eto'o krásně hledal z pravé strany na malém vápně Lamparda, jenž se k míči nedostal. Chelsea bude zahrávat rohový kop.
35
Chelsea kombinuje na útočné polovině a snaží se dostat k brance Marshalla.
34
Chelsea ve svém tlaku pokračuje a snaží se dostat do vedení.
33
Aktivita Chelsea přinesla kýžené ovoce. Marshall chyboval, když se nechal lacino připravit o míč Eto'em, který našel před brankou EDENA HAZARDA a ten nekompromisně zakončil. Na Stamford Bridge je vyrovnáno.
31
Willian se dostával do velké šance, ale tu ukončil výběhem ze své branky Marshall, který dokázal na hranici velkého vápna chytit míč do svých rukavic. Willian si myslí, že už to bylo za hranicí velkého vápna a rozčiluje se.
30
Cardiff zatím tlak Chelsea přečkává a senzačně vede Stamford Bridge.
29
Centr Maty dokázala obrana Cardiffu s přehledem odvrátit.
29
Chelsea bude mít také možnost volného kopu, když byl u velkého vápna na levé straně faulován Hazard.
28
Do zakončení hlavou se dostal po volném kopu Gunnarsson, který poslal míč vysoko nad branku.
28
Ramires na vlastní polovině fauloval. Hosté budou zahrávat volný kop.
27
Po autovém vhazován se míč dostal do zámezí. Odkopávat od své branky bude Marshall.
27
Hazard přihrál k levé rozběhnutému Bertrandovi, jehož centr do vápna byl zablokován.
26
Ti se ale dnes zatím v útočné fázi trápí, když se nedokáží dostat do zakončení.
26
José Mourinho burcuje u postranní lajny své svěřence.
25
Ivanovič našel na hranici velkého vápna Hazarda, který se ale nedokázal dostat přes bránícího hráče.
24
Domácí vyvíjí na svého soupeře velký tlak, ale ten se zatím úspěšně brání.
24
Dobře to nyní zamýšlel Ivanovič, který z pravé strany vyslal střílený centr a ten skončil v rukavicích Marshalla.
23
Mata po rohovém kopu opět našel ve vápně Terryho, který rovněž poslal míč vedle branky.
22
Chelsea podnikla protiútok, po němž Mata vybojoval rohový kop.
22
Hosté zahrávali nakonec dva rohové kopy za sebou, ale ani z jednoho nedokázali ohrozit branku.
21
Čech zachránil Chelsea od další pohromy. Na centr Whittingham si naskočil Odemwingie a hlavou poslal míč k levé tyči. U té nakonec dokázal zasáhnout český brankář, který se velmi natáhl a vyrazil míč na rohový kop.
21
Rychlý protiútok hostí faulem zastavil Terry. Cardiff bude zahrávat volný kop.
20
Lampard se šikovně obtočil okolo svého soka a poslal před branku slušný centr, který Eto'o podběhl a nedokázal zakončit.
19
Eto'o našel na pravé straně Williana, jehož následný pokus o centr do vápna byl zablokován na autové vhazování.
18
Mata našel od rohového praporku hlavu Terryho, který míč poslal těsně vedle pravé tyče.
17
Chelsea bude zahrávat další rohový kop, když centr Luize srazil do zámezí jeden z bránicích hráčů.
16
Londýňané jsou velmi aktivní, ale stále nedokáží ohrozit Marshallovu branku.
15
Od rohového kopu centroval Mata, ale na jeho pokus si naskočil Turner a odvrátil hrozící nebezpečí.
15
Eto'o výborně zabojoval u rohového praporku, odkud vytěžil rohový kop pro svůj tým.
15
Ten ale vzápětí o míč přišel a Chelsea může pokračovat v útoku.
14
Centr Maty z levé strany nebyl moc přesný a našel pouze hostujícího Taylora.
13
Mata přihrál do strany Bertrandovi a utíkal směrem k brance. Obránce Chelsea se mu pokoušel míč vrátit, ale neúspěšně.
12
Chelsea kombinuje na útočném pásmu, ale do zakončení se zatím nedostává.
11
Chelsea se ale okamžitě snaží odpovědět.
10
Cardiff právě vstřelil branku!
Šok na Stamford Bridge! Luiz jako poslední hráč chyboval a nechal do úniku utéct JORDONA MUTCHE, který Čecha zkušeně obstřelil. Cardiff se tedy dostává do vedení.
9
K odraženému míči se dostal Ivanovič, který tvrdou střelou poslal míč vysoko nad branku.
9
Eto'o se krásně uvolnil na levé straně a dostal se k vápnu, odkud přihrával před branku Matovi, který ale nedokázal dobře zakončit.
8
Fotbalisté Cardiffu se ale dnes zatím nedokáží udržet u míče a tak opět útočí Chelsea.
8
Ivanovič se dostal k centru do vápna, pro který si do vzduchu došel Marshall.
7
Chelsea ale nadále zůstává u míče a kombinuje s ním na útočné polovině.
7
K exekuci přímého kopu se postavil Lampard, který tvrdou střelou sestřelil ve zdi jednoho z bránicích hráčů.
6
Bertrand poslal po levé lajně míč na Eto'a, který si obhodil dva protihráče a následně vybojoval faul. Chelsea bude zahrávat přímý kop.
5
Chelsea to opět zkouší postupným útokem.
5
Dlouhým nákopem do vápna hosté o míč přišli, když se k němu dokázal dostat Terry.
4
Následně se faulu na útočné polovině dopustil Ramires a hosté budou zahrávat volný kop.
4
Luiz se pokoušel vyslat do šance Williana, ale jeho přihrávka byla zablokována.
3
Hostující obránce poslal míč na Odemwingieho, který se ale proti převaze domácích hráčů nedokázal prosadit a o míč přišel.
3
Willian ale nedokázal míč dobře zpracovat a dostal se k němu Taylor.
2
Chelsea se snaží dostat před branku Cardiffu postupným útokem.
2
Hazard si přiťukl míč s Matou, ale poté Hazard raději přihrál dozadu Lampardovi.
1
Na vlastní polovině si přihrává Luiz s Terrym. Chelsea se pomalu dostává na útočnou polovinu.
1
Dlouhý pas dopředu končí u Čecha. Chelsea může rozjet svůj první útok v utkání.
1
Úvodního výkopu se ujal Cardiff, který zahájil dnešní utkání.
1
Rozhodčí Taylor přivádí hráče obou celků na hrací plochu.

Chelsea FC: Čech – Ivanović, Luiz, Terry (C), Bertrand – Willian, Ramires, Mata, Lampard, Hazard – Eto´o.
Náhradníci: Schwarzer – Cahill, Azpilicueta, Essien, Oscar, de Bruyne, Torres.

Cardiff City FC: Marshall – Théophile-Catherine, Caulker (C), Turner, Taylor – Cowie, Mutch, Medel, Gunnarsson, Whittingham – Odemwingie.
Náhradníci: Lewis, Moore – Hudson, Kim, Campbell, Gestede, Maynard.

Rozhodčí: Taylor – McDonough, West.

Dnešní utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí Anthony Taylor. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Mick McDonough a Richard West. Čtvrtým rozhodčím bude Trevor Kettle.
Cardiff City FC

Cardiff si jako nováček soutěže nevede vůbec špatně, když má na svém kontě osm bodů a navíc si dokázal připsat skalp Manchesteru City. Dnes tedy vstupuje do utkání opět jako velký outsider, ale proč by se dnes nemohlo Cardiffu povést skolit dalšího favorita?
Chelsea FC

Chelsea se před reprezentační přestávkou rozehrála k velmi dobrým výkonům, když v posledních pěti zápase nevyhrála pouze s Tottenhamem v rámci Premier League. Také proto londýnskému celku náleží v tabulce třetí příčka a na první Arsenal ztrácí pouhé dva body. Uvidíme, jak si dnes Chelsea poradí s Cardiffem, který by měla podle předpokladů porazit.
Zdravím všechny fanoušky anglické Premier League, ve které se dnes odehrají další zápasy 8. kola. Náš zrak se bude ubírat k zápasu Chelsea FC – Cardiff City FC, kterým Vás podrobně provedu.

Začátek utkání je naplánován na 16:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.