Chelsea porazila Hull City a na své konto si připsala 3 body. Domácí fotbalisté mohli jít do vedení už v 5. minutě, ale Lampard neproměnil pokutový kop, a tak si fanoušci Chelsea na vstřelenou branku museli počkat. Nicméně netrvalo to příliš dlouho, protože ve 13. minutě se přesně trefil Oscar a hostujícímu brankáři nedal šanci. Lampard vše napravil ve 25. minutě a skóroval z přímého kopu, jeho trefa byla opravdu nádherná. Poločas druhý byl velmi vyrovnaný, ale příliš moc šancí nepřinesl. Hosté se postarali o první střelu na branku až v 63. minutě, ale Čecha nepřekonali. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: Chelsea FC 51% ─ 49% Hull City AFC.
Střely na branku: Chelsea FC 6:2 Hull City AFC.
Střely celkem: Chelsea FC 23:7 Hull City AFC.
90+2
Teď asi z 25 metrů vystřelil Boyd, ale střela mu vůbec nesedla a Čechovu branku neohrozila.
90+2
U balonu je teď Hull, ale pohybuje se s ním pouze ve středu hřiště. Chelsea se aktivně brání a svého soupeře k ničemu nepouští.
90+1
Chelsea kontroluje míč a zápas spíše dohrává.
90
Rozhodčí Moss přidal 2 minuty nad rámec druhého poločasu.
90
Hráči v pruhovaných dresech se ve druhém poločase zlepšili, jsou aktivní na míči, ale pro Chelsea nebezpeční nejsou, protože se nemohou dostat do zakončení.
88
Hosté kombinují na vlastní polovině a soupeř rozehrávku napadá. Teď byl do hry zapojen i brankář McGregor, který dnes chytá skvěle.
87
Van Ginkel fauloval a rozehrávat budou hosté.
84
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Oscar, přichází Marco van Ginkel.
83
Standardní situaci si vzal na starost Huddlestone, ale jeho střelecký pokus zablokovala neprůstřelná zeď.
82
Ivanović zastavil svého protihráče nedovoleným způsobem a Hull dostane výhodu standardní situace.
81
Volný přímý kop si vzal na starost Lampard, ale ze své pravačky vyslal nepřesnou střelu, která hosty neohrozila.
80
Chelsea bude zahrávat volný přímý kop a hosté musí být velmi pozorní.
79
Chelsea má k dispozici ještě jedno střídání.
79
Hosté využili už všech změn v sestavě, a nemohou tak střídat.
79
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Sone Aluko, přichází George Boyd.
76
V zajímavé pozici se ocitl Schürrle, který si mohl svůj debut za Chelsea okořenit vstřeleným gólem, ale nepodařilo se mu to. McGregor byl na výletě ve velkém vápně a Schürrle ho překvapil zajímavým obloučkem, který však vstřelenou brankou neskončil.
75
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Fernando Torres, přichází Romelu Lukaku.
74
Čech si připsal další úspěšný zákrok. Tentokrát soupeř vyslal střelu k bližší tyči, ale Čech vše přečetl a udržel čisté konto.
73
Tentokrát se k centrovanému balonu dostal hlavičkující Davies, jenž měl gól na hlavě, ale brankáře Čecha nepřekonal. Český gólman zasáhl výtečně a kulatý nesmysl lapil do rukavic.
73
Do pokutového území přilétl velmi zajímavý centr, ale Chelsea se ubránila. Nicméně hosté u balonu zůstanou.
73
Dalším faulem se provinil Schürrle a Hull bude opět rozehrávat.
72
V blízkosti středového kruhu fauloval Hazard a hosté budou rozehrávat.
72
U míče je Chelsea, ale pohybuje se s ním na vlastní polovině, protože soupeř rozehrávku aktivně napadá. Teď byl do hry zapojen i brankář Čech.
70
Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Ivanović, ale jeho pokus byl nepřesný a mezi tři tyče se nevešel. Brankář McGregor zasahovat nemusel a mohl zůstat v klidu.
69
Faulovaný byl Hazard a Chelsea dostane výhodu standardní situace.
69
Torres hraje na hrotu sám, ale dnes je zatím naprosto neviditelný a neškodný.
67
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kevin de Bruyne, přichází André Schürrle.
65
Hosté zahrávali rohový kop, ale nebezpeční nebyli. Chelsea se ubránila a vyrazila do protiútoku. Nicméně tento protiútok zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Torres.
63
Čech si dnes poprvé sáhl na míč a bez potíží zlikvidoval střelu svého soupeře, která mířila přesně do těch míst, kde se český brankář vyskytoval. O střelecký pokus se zasloužil Koren, ale střela postrádala razanci.
62
Druhý poločas už tak aktivní není a na obou stranách je řada nepřesností. Nicméně Chelsea je stále aktivnější a zatím má vše pod kontrolou.
59
Dvojí střídání připravili hosté. Ze hry odešli Meyler a Graham, které nahradili Huddlestone a Livermore.
59
58
Ve výskoku si faulem pomohl Ivanović a domácí hráči budou rozehrávat.
57
U postranní čáry se rozcvičují také Mata, Van Ginkel a Schürrle.
55
Nová posila – Bruyne – vypadá, že bude platným hráčem. Dnes hraje velmi aktivně, přihrál na gól a teď se pokusil o zajímavou střelu, která mu však nesedla a branku neohrozila.
54
Lampard vyslal parádní přihrávku pro Ramirese, ale tomu nevyšel krok a balon skončil v zámezí. Rozehrávat budou hosté.
53
U postranní čáry se rozcvičují Ba, Lukaku a Essien. Chelsea tak bude nejspíš brzy střídat.
52
Teď však přišla nepřesná přihrávka a Hull City o míč přišel. Odkop od brány provede Čech.
51
U míče jsou nyní hosté, kteří se pohybují na útočné polovině, ale nebezpeční nijak nejsou. Nyní se ujmou autového vhazování.
50
První pětiminutovka druhého poločasu je z obou stran velmi opatrná. Hraje se mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Brankáři obou týmů jsou tak bez práce.
48
Dnešní utkání sleduje 41 371 diváků.
46
Míč do druhého poločasu uvedli hosté.
46
Máme za sebou první poločas, který byl velmi zajímavý a padly v něm dvě branky. O tu první se postaral Oscar a druhý gól zařídil Lampard. Nicméně kdyby nebylo McGregora stav skóre mohl být klidně vyšší. Hosté se převážně bránili a Čechovu branku vůbec neohrozili.
Novinkou v letošní sezoně je “jestřábí oko“ a dnes bylo využito. McGregor zlikvidoval jedovatou střelu a na první pohled nebylo znát, jestli míč překročil brankovou čáru nebo ne. Nicméně jestřábí oko ukázalo, že McGregor zlikvidoval střelu na brankové čáře a o gól se nejednalo.
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
45+3
McGregor opět čaroval a svůj tým neskutečně podržel. Jeden z domácích fotbalistů si vyskočil na centrovaný míč a opřel se do něj hlavou, ale McGregor si připsal výtečný zákrok a na brankové čáře zabránil stoprocentnímu gólu.
45+1
Centrovaný míč si zpracoval Cahill, připravil si míč na střelu a z otočky vystřelil. Jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
45+1
Na pravé straně dostal od Ramirese přihrávku Ivanović a prezentoval se překvapivou střelou, která byla velmi nebezpečná. Nicméně hostující brankář vytasil brilantní zákrok a štiplavý pokus úspěšně zneškodnil.
45
První poločas bude nastaven o 3 minuty.
45
Hosté se přesunuli na útočnou polovinu, ale pak přišla nepřesná přihrávka a jejich snažení skončilo.
44
První poločas se dohrává mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Šance k vidění momentálně nejsou.
42
Hosté jsou u balonu a pohybují se s ním na útočné polovině, ale Chelsea se výtečně brání a svému soupeři nic nedovoluje.
40
Za faul na Hazarda vyfaosval Meyler žlutou kartu.
39
Faulovaný byl Hazard, hra je přerušena.
38
Oscar ukázal, že má přehled a na pravé straně našel centrem zapomenutého Ivanoviće, který hlavičkoval, ale McGregora nepřekonal.
35
Nicméně brankář Čech mohl zůstat v klidu a nemusel vůbec zasahovat. Standardní situace se hostům vůbec nepodařila a střelecký pokus zastavila neprůstřelná zeď. Volný přímý kop zahrával Brady.
34
Ivanović fauloval a Hull bude zahrávat volný přímý kop. Čech musí být pozorný, protože standardní situace se bude kopat z nebezpečné vzdálenosti.
32
Na pravé straně sprintoval s míčem Ivanović, ale protihráč ho čistě zastavil a balon mu sebral.
31
Hosté rozehráli nakrátko, ale za malou chvíli o míč přišli a už se musí zase bránit.
31
Faulovaný byl Meyler, proti kterému se provinil Oscar. Sudí mu domlouvá, ale kartu zatím nevytahuje. Následuje volný přímý kop pro Hull City.
29
Chelsea je velmi aktivní a vše má pod kontrolou. Nyní Ivanović hledal dlouhou přihrávkou Hazarda, ale ten v souboji upadl na zem a k míči se nedostal. O faul se v žádném případě nejednalo.
29
Ramires se po ošetření vrátil na hrací plochu.
29
Střely na branku: Chelsea FC 4:0 Hull City AFC.
29
Střely celkem: Chelsea FC 10:0 Hull City AFC.
28
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
27
Hra je přerušena, ošetřit potřebuje Ramires.
25
Chelsea právě vstřelila branku!
FRANK LAMPARD si spravil chuť a po neproměněné penaltě proměnil standardní situaci. LAMPARD ze své kopačky vyslal nádhernou střelu a McGregorovi nedal šanci. Brankář se natahoval marně, LAMPARD věděl, co dělá a udělal to velmi chytře.
23
Cole si řekl o přihrávku, ale Torres mu přihrál nepřesně a míč skončil v zámezí.
22
Davies špatně rozehrál a přímo nahrál svému protihráči. De Bruyne si míč přichystal na střelu a zkusil to zpoza vápna, ale jeho pokus skončil nad brankou.
21
Domácí tým dostal výhodu rohového kopu, který si vzal na starost de Bruyne, ale jeho centr byl nepřesný a skončil v zámezí. Odkop od brány provede McGregor.
19
Fotbalisté Chelsea jsou od první minuty aktivnějším týmem. Často drží míč na kopačkách, kontrolují hru a jsou nebezpeční. Kdyby v bráně nebyl McGregor, stav skóre mohl být 3:0.
16
Lampard se dopustil faulu a Hull bude rozehrávat.
15
Lampard odcentroval míč do vápna, ale našel pouze protihráče, který balon odhlavičkoval do bezpečí. Chelsea na útočné polovině zůstává.
15
Gól na kopačce měl Lampard, ale McGregora nepřekonal ani napodruhé. Brankář Hull City si připsal výtečný zákrok a Lampardovu střelu vytěsnil na rohový kop.
13
De Bruyne obdržel přihrávku od Hazarda, výborně se rozhlédl a všiml si, že se mu ve vápně nabízí OSCAR. De Bruyne neváhal a poslal OSCAROVI kolmici. Brazilský hráč zachoval chladnou hlavu a přesnou trefou překonal McGregora.
11
Torres načasoval výbornou kolmou přihrávku na Oscara, který obehrál svého protihráče a poté vystřelil. Nicméně McGregor zasahovat nemusel, protože Oscar mířil nepřesně.
10
Skvělou přihrávku do vápna obdržel Hazard, jenž si míč přichystal na pravačku a poté vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče, který střelu zablokoval.
8
Hazard si pomohl při zpracování míče rukou a sudí hru přerušil. Rozehrávat bude Hull City.
8
Na pravém křídle obdržel přihrávku Hazard, připravil si balon na střelu a zkusil to, ale protihráč byl pozorný a jedovatý pokus zablokoval.
7
Útočnou akci hostů zastavilo ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Graham.
6
K odraženému balonu se dostal Hazard, který přihrával Lampardovi a ten pak vystřelil nepřesně.
6
Míč na penaltovou značku si položil Lampard, ale pokutový kop neproměnil. Brankář McGregor vystihl směr a střelecký pokus zneškodnil.
5
McGregor fauloval Torrese a Chelsea bude zahrávat pokutový kop.
5
Hazard obdržel přihrávku do vápna a zkusil své štěstí. Nicméně trefil pouze bránícího protihráče, který mu střelu zablokoval.
3
O přihrávku si řekl de Bruyne, přichystal si balon na střelu a zkusil své štěstí z 25 metrů. Nicméně jeho střelecký pokus skončil vysoko nad brankou.
2
Fotbalisté Chelsea kombinují na soupeřově polovině. Nyní je u balonu Oscar a peláší s ním po levém křídle.
2
Faulovaný byl Hazard a Chelsea bude rozehrávat.
2
Zatím se hraje ve středu hřiště, oba celky doprovází nepřesnost v přihrávce.
1
Hull City hraje v pruhovaných černo-oranžových dresech a v černých trenýrkách.
1
O úvodní výkop se postarali hráči Chelsea, kteří oblékli tradiční modré komplety.
1
-1
Fanoušci Blues vítají nového manažera, kterým je “special one“ José Mourinho.
-4
Hlavní sudí Moss přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Oba celky jsou připraveny v tunelu.

Chelsea FC: Čech – Ivanović, Cahill, Terry (C), Cole – de Bruyne, Ramires, Oscar, Lampard, Hazard – Torres

Hull City AFC: McGregor – Elmohamady, Chester, Davies, Figueroa – Brady, Meyler, Koren (C), Sagbo – Graham, Aluko

Rozhodčí: Moss ─ Burt, Betts.
-33
Hráči obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.
Na zápas byli nominováni:

Chelsea FC: Blackman, Čech, Hilario, Schwarzer, Ake, Azpilicueta, Bertrand, Cahill, Cole, Ivanovic, Kalas, Luiz, Terry, De Bruyne, Essien, Hazard, Lampard, Mata, McEachran, Mikel, Moses, Oscar, Ramires, Van Ginkel, Ba, Lukaku, Schurrle, Torres.

Hull City AFC: Harper, Jakupovic, McGregor, Bruce, Chester, Davies, Dudgeon, Faye, Figueroa, McShane, Rosenior, Brady, Boyd, Elmohamady, Huddlestone, Koren, Livermore, Meyler, Aluko, Fryatt, Graham, Proschwitz, Sagbo.
Tyto dva celky se střetly v roce 2009 také v rámci 1. kola anglické Premier League, tehdy zvítězila domácí Chelsea 2:1. Do vedení přitom šel Hull City, když se ve 28. minutě trefil Hunt, ale to se nelíbilo Drogbovi, který zařídil obrat a díky jeho dvěma gólům Chelsea zvítězila. Ve 21. kole pak Hull přivítal Chelsea a rozešel se s ní nerozhodným výsledkem 1:1. Do vedení šel domácí Hull, když se ve 30. minutě trefil Mouyokolo, ale o 12 minut později vyrovnal na 1:1 kanonýr Drogba.
Pravděpodobné sestavy:

Chelsea FC: Čech ─ Ivanović, Cahill, Terry, Cole ─ Ramires, Essien ─ De Bruyne, Oscar, Hazard ─ Lukaku.

Hull City AFC: McGregor ─ Elmohamady, Chester, Davies, Figueroa ─ Huddlestone, Koren, Livermore ─ Aluko, Graham, Brady.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru Chelsea 1.22, kurz na remízu pak 7.57 a kurz na výhru Hull City 20.34. Bookmakeři tak nováčka označili jako outsidera a favorizují Chelsea.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Jonathan Moss, na čarách mu budou asistovat S. Burt a L. Betts. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat A. Marriner.
Hull City AFC

Se vrací mezi elitu a v Premier League by chtěl vydržet déle než 1 sezonu. Klub postoupil z 2. místa a ve 46 zápasech vytěžil 79 bodů, celkové skóre bylo 61:52. Fotbalisté zaznamenali 24 výher, 7 remíz a 15 porážek.

Kádr opustili Seyi Olofinjana , Jay Simpson, Paul McKenna, Jamie Devitt, Sonny Bradley, Mark Cullen, Andy Dawson a Corry Evans. Na hostování odešli Jack Hobbs, Mark Oxley a Tom Cairney.

Naopak Hull také posiloval. Do týmu přišli George Boyd, Maynor Figueroa, Curtis Davies, Ahmed Elmohamady, Allan McGregor, Steve Harper, Yannick Sagbo a Tom Huddlestone. Na hostování zamířili hráči: Danny Graham a Jake Livermore
Chelsea FC

V uplynulé sezoně skončila na 3. příčce a vytěžila celkem 75 bodů. Fotbalisté Chelsea zaznamenali 22 výher, 9 remíz a 7 porážek. Celkové skóre bylo 75:39. Toto umístění Blues zajistilo účast v Lize mistrů.

V letní přestávce se toho v Chelsa hodně událo. Hráčský kádr opustila řada hráčůYossi Benayoun, Florent Malouda, Ross Turnbull, Paulo Ferreira nebo třeba Amin Affane. Na hostování zamířili například Matej Delač, Conor Clifford, Marko Marin nebo třeba Lucas Piazón.

Naopak do klubu zamířily i posily, jmenovitě Wallace, Andre Schürrle, Isaiah Brown, Marco van Ginkel, Mark Schwarzer a Cristian Cuevas.

Změna proběhla také na postu manažera, do vyhřátého křesla znovu usedl “Special one“ José Mourinho.
Dobrý podvečer, vítám Vás u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Konečně se na trávník a také na televizní obrazovky vrací po letní pauze anglická Premier League, která vzbudí opět velkou pozornost. V 1. kole se Chelsea FC představí na domácí půdě, kde přivítá nováčka Hull City AFC. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.