Pro dnešek je to z hlavního města Anglie vše. S tím, že Manchester City potvrdil na hřišti Crystal Palace roli favorita a udržel se v boji o titul, se s Vámi pro tuto chvíli loučí dnes naposledy Tomáš Reiner.
Manchester City vítězí poměrně snadno v Selhurst Parku, kde poráží domácí Crystal Palace a žhaví šance na zisk titulu Barclays Premier League. Svěřenci Manuela Pellegriniho jsou se ziskem 77 bodů stále na třetím místě s tříbodovou ztrátou na vedoucí Liverpool a zápasem k dobru. O osudu dnešního zápasu rozhodl již ve 4. minutě Edin Džeko, na jehož gól navázal v závěru prvního poločasu Yaya Toure. Konečný výsledek. Crystal Palace 0 Manchester City 2.
90+4
Centr Joela Warda našel pouze náruč připraveného Joe Harta a v dnešním zápase se už nic nestane.
90+3
Crystal Palace přešel do útoku a ještě vybojoval autové vhazování, po němž bude následovat poslední standardní situace.
90+3
Rozeběhla se poslední minuta nastavení a Manchester City drží míč na svých kopačkách.
90+2
Pokud si dobře pamatuji, tak zápas mezi Fulhamem a Tottenhamem nabídl v nastavení několik gólů před pár lety, dnes se ale takovéhoto bláznivého závěru dočkáme jen těžko.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Po následné rozehrávce se Citizens k ničemu nedostali a Julián Speroni mohl odkopávat od své brány.
90
Glenn Murray fauloval Martina Demichelise a Manchester City může v klidu rozehrávat na své útočné polovině.
89
Blíží se samotný závěr zápasu a vypadá to, že v dnešním zápase se už příliš mnoho nestane.
89
Glenn Murray se ocitl v ofsajdu a jeho střelu navíc zablokoval Martin Demichelis, který k němu skvěle přistoupil.
88
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Álvaro Negredo.
88
Tom Ince se pokusil na levém křídle odcentrovat, jeho pas byl ale zablokován.
87
Střídající Stefan Jovetič se dostal ke střele zpoza šestnáctky, jeho pokus byl ale zablokován.
86
STŘELY NA BRÁNU: Crystal Palace 2 Manchester City 5
85
Bosenský útočník mohl vstřelit svůj druhý gól v dnešním zápase, to by ale jeho zakončení muselo být přesnější.
84
Edin Džeko napřáhl zpoza šestnáctky po Fernandinhově přihrávce k přízemní střele, ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde si s ní celkem snadno poradil Julián Speroni.
84
Aleksandar Kolarov se sice ocitl s míčem za postranní čáru, netrvalo to však příliš dlouho a Citizens jsou znovu v jeho držení.
83
Vincent Kompany odhlavičkoval centr domácích hráčů a hosté se opět v pohodě ubránili.
82
Dnešní zápas mezi Crystal Palace a Manchesterem City sleduje v Selhurst Parku 24769 diváků.
81
Crystal Palace si počínal v útočné fázi příliš zbrkle a Manchester City mohl vhazovat.
80
Domácí měli k dispozici po faulu Vincenta Kompanyho standardní situaci, po jejímž rozehrání odvracel na přední tyči centr dobře postavený Pablo Zabaleta.
80
Za postranní čárou se ještě rozcvičují Alvaro Negredo a Joleon Lescott, tak uvidíme, kdo přijde jako poslední na hřiště.
79
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Stevan Jovetić.
78
Mile Jedinak zablokoval centr Jamese Milnera z pravého křídla a Julián Speroni odkopl míč daleko od své brány.
77
James Milner si hodně zahrával v obranné fázi, Joe Hart ale dokázal jeho malou domů odklidit do bezpečí.
76
Eagles rozehráli rohový kop, do zakončení se ale po jeho exekuci nedostali.
76
Centr střídajícího Dwighta Gaylea byl sražen Martinem Demichelisem na rohový kop.
75
Po jejím rozehrání jeden z domácích hráčů upadl v šestnáctce, píšťalka hlavního rozhodčího Howarda Webba ale zůstala němá.
74
Fernandinho fauloval a Crystal Palace bude mít k dispozici standardní situaci.
73
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Yannick Bolasie, přichází Tom Ince.
72
Scott Dann si málem srazil míč po střele Edina Džeka do vlastní sítě, Julián Speroni ale dokázal skvěle zareagovat a míč nohama vyrazil mimo! Fantastický zákrok.
71
Žlutou kartu dostává Joel Ward (Crystal Palace).
70
Sergio Agüero napřáhl na konci 70. minuty k přízemní střele, ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Julián Speroni.
70
Tony Pulis sáhl hned ke dvojitému střídání, které by mohlo jeho svěřencům pomoci.
69
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cameron Jerome, přichází Glenn Murray.
69
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Marouane Chamakh, přichází Dwight Gayle.
68
Druhý poločas zatím nabídl jedinou šanci, kterou měl hned po přestávce Jason Puncheon. Od té doby ale na nějaký rozruch před jednou z bran čekáme.
67
Javi Garcia předvedl ostrý zákrok, který se však obešel bez karty.
67
Fanoušci City změnili repertoár a nyní vyvolávají jméno nově příchozího Fernandinha.
66
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Yaya Touré, přichází Fernandinho.
65
Text tohoto songu je velmi jednoduchý, stále se v něm totiž opakují jména obou bratrů.
64
Domácí mohou vhazovat, zatímco fanoušci Manchesteru City hlasitě zpívají song na oslavu Yaya Toureho a také jeho bratra Kolo Toureho.
63
Manuel Pellegrini připravuje první střídání. Na lavičce už je vysvlečený Fernandinho.
63
DRŽENÍ MÍČE: Crystal Palace 42% Manchester City 58%
62
Adrian Mariappa nedokázal u rohového praporku nic vymyslet a o míč přišel.
61
Ze zápasu uplynula hodina hry. Manchester City stále vede po gólech Edina Džeka a Yaya Toureho 2:0 a je na dobré cestě za ziskem tří bodů.
60
Edin Džeko z poloviny hřiště našel krásnou kolmou přihrávkou Yaya Toureho, který po pravé straně vnikl po dlouhém sprintu do šestnáctky a poté vracel míč pod sebe, v pokutovém území Eagles se ale nenacházel žádný z jeho spoluhráčů.
59
Ti ale vzápětí o míč přišli a Edin Džeko byl těsně před šestnáctkou faulován, Citizens ale dostali výhodu, o kterou vzápětí po nepřesné přihrávce Jamese Milnera přišli.
58
Mile Jedinak si nekomplikoval situaci a zvolil přihrávku zpět, aby jeho spoluhráči mohli v klidu rozehrát.
57
Yaya Toure se snažil vysunout kolmou přihrávkou Jamese Milnera, ten ale na jeho pas nedosáhl.
57
Damien Delaney napálil míč za postranní čáru a hosté z Manchesteru mohli vhazovat.
56
Samir Nasri posílal do šestnáctky Crystal Palace tentokrát centr přímo ze hry, domácí ho ale stejně jako ty po rohových kopech dokázali odvrátit.
56
Žlutou kartu dostává Scott Dann (Crystal Palace FC).
55
Maroune Chamakh rozjel rychlý protiútok a poté se snažil roztáhnout hru doleva na Yannicka Bolasieho, jeho přihrávka ale byla nepřesná a Citizens mohli vhazovat.
54
Mile Jedinak fauloval ve středu hřiště Samira Nasriho.
54
ROHOVÉ KOPY: Crystal Palace 2 Manchester City 7
53
Jason Puncheon odvedl v defenzivní fázi skvělou práci a Aleksandera Kolarova u rohového praporku k ničemu nepustil.
53
Vzápětí se Citizens k míči vrátili a vybojovali další rohový kop, centr Samira Nasriho byl ale na přední tyči odvrácen.
52
Samir Nasri se ocitl u rohového praporku v obležení dvou protihráčů, kteří ho po pár vteřinách usilovné práce o míč připravili.
52
Joe Ledley zahrál do zámezí a Samir Nasri rozehrál rohový kop, který směřoval na Martina Demichelise, tomu se ale nepodařilo ideálně zakončit.
51
Samir Nasri se dostal na pravém křídle k centru, který byl zablokován.
50
Cameron Jerome se ocitl v ofsajdu a z útoku Crystal Palace nic nebylo.
49
Aleksandar Kolarov vypálil ze standardní situace přímo na bránu, jeho následný pokus ale zamířil nad.
48
Adrian Mariappa se pokusil prodrat do zakončení, přes Yaya Toureho ale nepřešel.
47
Eagles rozehráli rohový kop, který Joe Hart vyboxoval do bezpečí.
47
Jason Puncheon napřáhl zpoza šestnáctky k nebezpečné přízemní střele, kterou Joe Hart dokázal konečný prstů vyrazit na rohový kop!
47
Hlavní rozhodčí Howard Webb vytáhl v prvním poločase dvě žluté karty, které viděli Damien Delaney a Pablo Zabaleta.
46
Hráči obou týmů vstupují do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém zápas zahájily.
46
Manchester City obstaral výkop druhého poločasu, do kterého vstupuje s dvoubrankovým náskokem.
46
Vracíme se zpět do Selhurst Parku, kde Manchester City vede po prvním poločase nad domácím Crystal Palace 2:0 a ve druhém poločase mu půjde především o to, nepřipustit žádné zbytečné drama a dotáhnout zápas do zdárného konce. Eagles se budou snažit favorita ještě potrápit a vstřelil kontaktní gól.
Manchester City plní na horké půdě Selhurst Parku roli favorita a po gólech Edina Džeka a Yaya Toureho odchází do šaten spokojenější. Svěřenci Manuela Pellegriniho mají zápas pevně pod kontrolou a Crystal Palace nedávají žádnou šanci, aspoň tak tomu bylo po čas prvního poločasu. Skóre po prvním poločase. Crystal Palace 0 Manchester City 2.
45+2
45+2
Sergio Agüero se dostal ke střele, jeho pokus byl ale zablokován a v prvním poločase se už nic nestane.
45+2
Aleksandar Kolarov posílal do šestnáctky Crystal Palace střílený centr, který na přední tyči odvrátil pozorný Scott Dann.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 2 minuty.
45
STŘELY CELKEM: Crystal Palace 1 Manchester City 8
44
Cameron Jerome se ocitl na hranici malého pokutového území v obrovské šanci, vzrušení ale bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
43
Manchester City právě vstřelil branku!
YAYA TOURE zvyšuje v závěru prvního poločasu krásnou střelou na 2:0!! Yaya Toure si narazil míč na hranici šestnáctky se Samirem Nasrim, poté předvedl na značce pokutového kopu zasekaváčku a technickou střelou uklidil míč přesně do levého horního rohu. Fantastická a blesková akce.
42
Edin Džeko fauloval podle úsudku hlavního rozhodčího Howarda Webba obránce Eagles Joela Warda.
42
Joel Ward se skvěle vrátil a těsně před šestnáctkou zakřižoval Sergio Agüera, který by se jinak řítil sám na bránu.
41
Julián Speroni poslal na polovinu City dlouhý nákop, který skončil po dobré práci Aleksandara Kolarova tělem za postranní čarou.
40
Nasri už je zpět na hřišti a uvidíme, zda bude potřebovat vystřídat.
40
Samir Nasri už je na nohou, nevypadá to s ním však příliš dobře. Záložník Manchesteru City se to ale snaží rozhýbat.
39
Francouzský záložník už je v péči lékařů a na lavičce už se začal rozcvičovat Fernandinho.
38
Samir Nasri zůstal ležet na hrací ploše a Joe Hart zakopl míč za postranní čáru, aby mohlo dojít k ošetření jeho spoluhráče.
38
The Eagles se ubránili a vyrazili do rychlého protiútoku, z toho ale nakonec nic nebylo.
37
Samir Nasri vzápětí mohl rozehrát další z řady rohových kopů, Citizens se ale k ohrožení brány Juliána Speroniho nedostali.
36
Aleksandar Kolarov nakonec točil míč po přiťuknutí Jamese Milnera na vzdálenější tyč, kde ho do zámezí odvrátil hlavou Scott Dann.
36
James Milner a Aleksandar Kolarov už stojí u míče.
35
Joe Ledley fauloval Sergio Agüera a Manchester City bude moci rozehrát standardní situaci.
34
Yaya Toure se ocitl na značce pokutového kopu v obrovské šanci, do jeho střely ale fantasticky vstoupil Damien Delaney!
33
Pablo Zabaleta dostal dodatečně žlutou kartu za nevybíravý zákrok na Marouane Chamakha, kterého si fanoušci mohou dobře pamatovat z působení v dresu jiného londýnského klubu, Arsenalu.
33
Žlutou kartu dostává Pablo Zabaleta (Manchester City).
32
Cameronu Jeromemu byl odpískán útočný faul, přestože se to útočníkovi Eagles hodně nelíbilo.
31
Je za námi úvodních třicet minut. Manchester City vede v Sulhurst Parku zásluhou brzkého gólu Edina Džeka 1:0.
30
Samiru Nasrimu byl odpískán útočný faul na Scotta Danna, kterého nepříjemně přišlápl.
30
James Milner už nestačil míč udržet na hrací ploše a Joel Ward pomohl vhazovat.
29
Howard Webb odpískal ofsajd, v němž se ocitl zřejmě Yannick Bolasie.
28
Crystal Palace vyhrál od výhry nad Chelsea pět ligových zápasů v řadě a před výkopem tohoto zápasu vyvolávaly jeho výsledky velký respekt.
28
Martin Demichelis pohlídal míč, aby došel do zámezí, a Joe Hart mohl v klidu odkopávat od své brány.
27
Citizens by dnes měli hrát v rozestavení 4-2-2-2, přičemž roli defenzivních záložníků plní Javi Garcia a Yaya Toure.
26
Když Citizens mohou, drží míč na svých kopačkách.
26
Manchester City sice svého soupeře nikterak neválcuje, hraje však to, co potřebuje.
25
Yaya Toure rozehrál standardní situaci a přízemní přihrávkou našel v šestnáctce Sergio Agüera, ten se ale v obležení dvou protihráčů do zakončení nedostal.
24
Žlutou kartu dostává Damien Delaney (Crystal Palace FC).
23
Vincent Kompany se dostal po centru Samira Nasriho z rohové kopu na přední tyči k hlavičce, která skončila těsně mimo!
23
Yaya Toure uvolnil v šestnáctce nádherným obloučkem Pablo Zabaletu, který chtěl z první posunout míč hlavou před bránu na Sergio Agüera, jeho myšlenku ale vystihl Damien Delaney.
22
Citizens drží míč na svých kopačkách a ve středu hřiště v klidu kombinují, aby ale jejich hra nezačala být příliš profesorská, nejednou už se jim to totiž vymstilo.
21
Pablo Zabaleta si nekomplikoval situaci a vrátil míč zpět na Yaya Toureho, který se vrací hodně hluboko.
21
ROHOVÉ KOPY: Crystal Palace 1 Manchester City 3
20
Citizens rozehráli chvíli na to další rohový kop, Edin Džeko se ale v souboji se Scottem Dannem k hlavičce nedostal.
19
Samir Nasri mohl vzápětí na druhé straně rozehrát další rohový kop, po kterém se sice dostal na přední tyči k hlavičce Vincent Kompany, jeho hlavička ale byla nepřesná a míč zůstal ve hře.
18
Jason Puncheon se dostal ke střele zpoza šestnáctky, Joe Hart si ale dokázal s jeho přízemním pokusem poradit a připsal si první úspěšný zákrok!
17
Útočná akce Citizens poté pokračovala, tedy až do té chvíle, než se domácí dopustili nepřesné finální přihrávky, a Julián Speroni mohl v klidu odkopávat od své brány.
16
Samir Nasri rozehrál rohový kop, jeho následný centr ale hlavu Edina Džeka nenašel.
16
Damien Delaney ustrážil Sergio Agüera a City bude zahrávat rohový kop.
15
DRŽENÍ MÍČE: Crystal Palace 43% Manchester City 57%
14
Damien Delaney poslal do šestnáctky City vysoký centr, ten však v pohodě stáhl ze vzduchu připravený Joe Hart.
14
Vincent Kompany fauloval Camerona Jeromeho a domácí mají výhodu standardní situace.
13
Joe Ledley a Damien Delaney založili nebezpečný útok, domácí se ale do zakončení nedostali.
12
ROHOVÉ KOPY: Crystal Palace 1 Manchester City 1
12
Jason Puncheon rozehrál první rohový kop domácích Eagles v zápase, jeho následný centr ale našel na přední tyči pouze hlavu Pablo Zabalety.
11
Martin Demichelis se skvěle vrátil a zastavil útočnou snahu Crystal Palace.
10
Yannick Bolasie se dostal na levém křídle k míči a na přední tyč posílal nebezpečný střílený centr, který odvracel Vincent Kompany.
10
Jeho protějšek brankář Julián Speroni ještě nepředvedl žádný zákrok, přesto již ve čtvrté minutě inkasoval.
9
Yaya Toure se dobře vrátil a poté si pomohl zpětnou přihrávkou na Joe Harta.
8
Manchester City se potřetí v řadě dokázal prosadit během úvodních 10 minut, což svědčí o tom, že svěřenci Manuela Pellegriho vstupují do zápasu vždy s cílem vyhrát. Ne vždy se jim to však povede, viz. zápas se Sunderlandem.
7
Vincent Kompany zahrál hlavou do náruče Joe Harta, který mohl v klidu rozehrát.
6
Citizens rozehráli první rohový kop v zápase, do dalšího zakončení už se ale nedostali.
5
Domácí se málem dopustili obrovské chyby v obraně, naštěstí pro Crystal Palace ale dokázal vše vyřešit brankář Julián Speroni, který dobře vyběhl proti Sergio Agüerovi a z úhlu ho nepustil do zakončení.
4
EDIN DŽEKO posílá Manchester City do brzkého vedení!! Yaya Toure našel na zadní tyči krásným pasem Edina Džeka, který se dostal k hlavičce a zamířil přesně k levé tyči. Skvělá akce v podání Citizens.
3
Pablo Zabaleta posílal před bránu Eagles nebezpečnou přihrávku, domácí se ale ubránili.
3
Sergio Agüero si naběhl do šestnáctky na dlouhý pas svého spoluhráče, do zakončení se ale dostat nedokázal a míč skončil v zámezí.
2
Citizens trpělivě kombinují ve středu hřiště a nikam nespěchají.
2
Joe Hart se poprvé dotkl míče a zakládá útočnou akci Manchesteru City.
1
Domácí Eagles nastupují do zápasu v tradiční červenomodré sešívaných dresech. Manchester City hraje ve venkovní černé sadě.
1
Howard Webb dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstaral domácí Crystal Palace.
1
Vítejte v Selhurst Parku, kde se za malou chvíli rozhoří další důležitá bitva v boji titul Barclays Premier League. Crystal Palace hostí na svém stadionu Manchester City, který bude chtít zvítězit a získat další důležité tři body. Hlavním rozhodčím duelu je Howard Webb.
Liverpool doma zaváhal s londýnskou Chelsea, která před pár okamžiky zvítězila na Anfield 2:0. Reds tedy zůstávají na 80 bodech, Chelsea ztrácí po výhře už jen body dva a Manchester City se může za malou chvíli na oba soupeře dotáhnout.
Těsně před výkopem
Crystal Palace má k dispozici kompletní soupisku, zatímco Manchester City se dnes musí obejít bez trojice zraněných hráčů. Mimo hru jsou záložníci David Silva, Jesus Navas a obránce Matija Nastasič, který je zraněný dlouhodobě.
Týmové novinky

Crystal Palace FC: Speroni – Mariappa, Dann, Delaney, Ward – Puncheon, Jedinak, Ledley, Bolasie – Jerome, Chamakh.
Náhradníci: Hennessey – Parr, Gabbidon, Dikgacoi, Ince, Gayle, Murray.
Manažer: Tony Pulis.

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Kolarov – Milner, García, Touré, Nasri – Džeko, Agüero.
Náhradníci: Pantilimon – Richards, Lescott, Clichy, Fernandinho, Negredo, Jovetić.
Manažer: Manuel Pellegrini.

Rozhodčí: Howard Webb. Asistenti: M. Mullarkey, G. Beswick. Čtvrtý rozhodčí: J. Moss.
Manchester City porazil na Etihad Stadium v pondělí 3:1 West Bromwich Albion a udržel tak své šance na zisk titulu Barclays Premier League, ke kterému má nejblíže Liverpool. Svěřence Brendana Rodgerse ale čeká v neděli duel proti Chelsea a Citizens doufají, že je londýnský klub dokáže porazit.
Manchester City
Crystal Palace vyhrál pět ligových zápasů v řadě a poprvé v historii se mu podařilo zachránit v Barclays Premier League. The Eagles mohou dohrát zbytek sezóny v klidu, což je dobře, protože po Manchesteru City je čeká v posledním domácím zápase letošního ročníku Liverpool.
Crystal Palace
Crystal Palace může v boji o titul Barclays Premier League sehrát důležitou roli, po senzační domácí výhře nad druhou Chelsea přivítá v neděli odpoledne na svém stadionu Manchester City, do jehož sestavy se vrací uzdravený Yaya Toure. Duelem z Selhurst Parku Vás provede komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.