Děkuji za pozornost a u dalších přenosů na serveru Onlajny.com se těším na počtenou.

Crystal Palace FC – Swansea City
Držení míče: 43% – 57%
Střely na branku: 8 – 7
Střely mimo: 1 – 7
Utkání mezi Crystal Palace FC a Swansea City skončilo a hosté si vezou domů tři body za výhru 2:0. Obě branky hráči City vstřelili hned po startech obou poločasů – ve druhé minutě mířil přesně Michu, ve 48. pak Dyer. Ve druhé půli už si hosté, dá se říct, v pohodě utkání pohlídali.
90+6
Ten ale hosté odvrátili a utkání končí.
90+6
Domácí mají k dispozici ještě rohový kop.
90+4
Chamakhovi pískán ofsajd, míč bude odkopávat brankář hostí Vorm – ten dnes už asi udrží nulu.
90+2
K míči se ale dostali domácí a po protiútoku pálil metr před vápnem Campaña, střela však cíl minula a skončila mimo branku City.
90+1
Pozuelo vybojoval v první minutě nastavení pro svůj tým rohový kop.
90
Rozhodčí dnešního duelu nastavuje pět minut.
88
Domácí už jakoby ze zoufalství nakopávají dlouhé balony, tentokrát to zkoušel Mariappa, ale míč šel skončil pouze u hostujícího brankáře.
87
Už se zvedl a hra pokračuje..
87
De Guzmán byl teď ostře sražen uprostřed hrací plochy.
86
Je to stále jedna a ta samá písnička. Domácí sice kombinují s míčem, ale než se dostanou před brankáře hostí, tak už ho nemají. U balonu pak jsou hráči City a ti v pohodě drží svůj pohodlný náskok.
85
Domácí fanoušci stále hlasitě povzbuzují svůj tým a i přes velice nepříznivý vývoj stále věří, že jejich tým může dvougólovou ztrátu dohnat.
83
Thomas se Chamakhem situaci dva na dva nevyřešili dobře a opět odevzdávají balon hostům.
82
City má míč a v pohodě s ním kombinuje okolo středu hřiště.
80
Deset minut před koncem základní hrací doby Swansea stále vede na půdě Crystalu 2:0. Uvidíme, jestli se domácím ještě podaří zdramatizovat závěr utkání.
76
Cañas odchází do sprchy a jeho místo zaujme Britton. Bony Wilfied se dnes do hry nedostává.
76
...míč ale nevybojoval a mají ho k dispozici hosté.
75
Thomas se žene za balonem a bojuje o něj u rohové praporku na obranné polovině Swansea.
72
Stoper City Flores dostává žlutou kartu.
71
Dyer, střelec druhé branky Swansea, opouští hrací plochu a místo něj přichází Pozuelo.
69
Shelvey chtěl dlouhým nákopem vyslat do samostatného úniku Dyera, který však na na balon nedosáhl.
67
Dvojité střídání v kádru domácích. Trávník opouštějí Jerome a Bannan, na zhruba 25 minut si přicházejí zahrát Gayle a Thomas.
67
64
Michu dostal dlouhý balon do situace jeden na jednoho, ovšem dostat se přes Moxeyho a jít sám na branku se nepokoušel a při vedení 2:0 radši v klidu počkal na své spoluhráče.
62
Palace více u balonu, ovšem dostat se do opravdu vyložené pozice, ze které by mohl padnout gól, to je pro domácí celek zjevně velký problém.
60
Alvaro Vázquez odchází po hodině hry mimo hrací plochu, na hřišti ho nahrazuje De Guzmán.
59
Michu měl nabito ve velkém vápnu, ale trefil pouze Mariappu.
57
Vázquez se zjevil sám před brankářem a mohl zasadit možná rozhodující úder! Ve stoprocentní gólové pozici ovšem selhal a mířil vysoko nad.
53
Domácí se snaží odpovědět a dostat se do utkání.
50
Chamakh mu to pak i přes odpískání oplatil a i on vidí žlutou kartu.
50
Rangel srazil Chamakha a dostává žlutou kartu.
48
Swansea právě vstřelila branku!
To je neskutečné! Stejně jak Swansea výborně vstoupilo do prvního poločasu, tak stejně výborně vstoupilo i do toho druhého. Po pravé straně utekl Vazquéz, jenž sám střílel. Speroni sice dokázal střelu vyrazit, ovšem právě na Vázqueze, který pak skvěle přihrál před prázdnou branku NATHANOVI DYEROVI, jenž se nemýlil a hosté se ujímají vedení 2:0.
46
Chamakh efektní patičkou přihrál Bannanovi, který rozjíždí útok domácích v honbě za vyrovnáním.
46
Delaney se zranil na konci prvního poločasu a v tom druhém místo něj bude hrát Campaña.
46
Prvních 45 minut je minulostí. Utkání začalo raketovým gólem Swansea, který vsítil ve druhé minutě Michu. Po vstřelené brance byli hosté lepší, následně se však hra vyrovnala a vstřelit gól mohly z mnoha standardních situací oba týmy. Ve 38. minutě se vyznamenal Speroni, který skvěle vyrazil výbornou ránu Rangela. Crystal se pokoušel v závěru první půle ještě vyrovnat, ale obrana City ho do vážnější šance nepustila.

Druhý poločas začne zhruba v 15:35.
45+1
Delaney teď leží po ostrém střetu na zemi a na hřiště přispěchali domácí lékaři.
45
Hlavní arbitr nastavuje jednu minutu.
44
Navíc Michu získal balon a vydal se do rychlé protiakce, hosté nakonec budou kopat roh.
43
A stále. Crystal sice drží míč, ale nemůže se s ním dostat do nějaké vážnější akce.
41
Domácí teď kombinují na obranné polovině City a snaží se v závěru poločasu vyrovnat. Hostující defenzíva je ale zatím bezchybná.
38
Hosté mohli jít do dvoubrankového vedení! Swansea zahrávalo rohový kop, který Puncheon hlavou odvrátil – ale pouze na Rangela, jenž výborně trefil letící míč z voleje na hranici vápna a Speroni musel předvést výborný zákrok, aby balon neskončil v síti. To se mu povedlo a domácí tak stále prohrávají 0:1.
37
Guédioura vystřelil z otočky po zajímavě odehraném přímém volném kopu domácích, míč skončil v rukavicích brankáře Swansea Vorma.
34
Dyer dotíral na domácího gólmana, který dostal malou domů, a musel tak míč odkopnout za autovou čáru.
32
Routledge pozemním centrem směřoval míč před domácího brankáře, ale Mariappa míč ve skluzu odvrátil a navíc se dotkl rukou. Rozhodčí Fried to ale posoudil jako ochranu obličeje a penaltu hostům neodpískal.
30
Michu si zpracoval skákavý míč na hranici velkého vápna a z dobré palebné pozice vystřelil metr nad domácí branku.
30
Vázquez se rozběhl, a když už byl metr v šestnáctce a měl napřaženo, balon mu od nohy odkopl některý z domácích beků.
28
Moxey tvrdě zajel do Routledgee, který se poté jen těžko zvedal. Domácí obránce tak za tento zákrok inkasuje od rozhodčího žlutou kartu.
26
Stoper domácích Gabbidon se vydal na útočný výlet, jenomže ve středu hřiště o míč přišel a City jde do rychlého protiútoku.
25
Už můžeme konstatovat, že obrázek hry se nám vyrovnal, ba možná dokonce hráči Crystalu jsou mírně lepším týmem než jejich soupeř.
23
Vázquez si nabíhal do zajímavé pozici sám před brankáře, dokonce už mu Dyer směřoval balon na kopačku, ale Vázquezovi byl odpískán ofsajd.
22
Shelveyho centr ve vápně domácích nikoho nenašel.
21
Mariappa střílel z pravé strany dva metry za vápnem, jeho pokus ale skončil vysoko nad bránou Swansea.
17
Davies se pokoušel najít svým centrem v pokutovém území Dyera, ale míč sbírá ze vzduchu Speroni.
14
Crystal má k dispozici přímý volný kop. Domácím by jistě vstřelený gól na 1:1 hodně pomohl, zatím se totiž nemohou dostat do zápasu.
13
Swansea rychlý gól na začátku utkání dost pomohl a hosté jsou zatím lepším celkem na hřišti.
11
Po faulu na Dyera má Swansea k dispozici přímý volný kop.
9
Routledge dobře operoval po pravé straně, ale odcentrovat se mu nepodařilo., nakonec míč končí za autovou čárou.
6
Jerome vystřelil na Vorma, jenž ale s jeho nepříliš razantní střelou neměl problém.
4
Flores zahrával roh Swansea, který ovšem domácí dokázali odvrátit do bezpečí.
2
Swansea se krátce po startu zápasu dostává do vedení! MIGUEL MICHU napřáhl a pravou nohou mířil přesně.
1
Domácí měli výhodu výkopu a ihned se ženou s míčem kupředu brance hostí.
1

Crystal Palace FC: Speroni – Mariappa, Moxey, Delaney, Gabbidon – Puncheon, Jedinak (C), Guédioura – Bannan, Jerome, Chamakh.
Náhradníci: Alexander – Campaña, Kébé, Thomas, O´Keefe, Phillips, Gayle.

Swansea City: Vorm – Flores, Williams (C), Rangel, Davies – Shelvey, Michu, Routledge, Cañas, Vázquez – Dyer.
Náhradníci: Tremmel – Amat, Tiendalli, Britton, de Guzmán, Pozuelo, Wilfried.

Rozhodčí: Friend – Garratt, West – Madley.
Zajímavost k zápasu

Utkání by mohlo zajímat zejména sparťanské fanoušky, neboť za Swansea pravděpodobně nastoupí někdejší miláček pražských tribun Bony Wilfried. Jeho fotbalové kroky ze Sparty vedly do nizozemského Vitesse Arnhem, kde se setkal i s českým obráncem Tomášem Kalasem. V letošním létě pak za 12 milionů liber přestoupil právě do Swansea.

Hrát se bude na domácí půdě Crystalu, jehož stadion nese název "Selhurst Park." Aréna má kapacitu 26 309 diváků a leží na londýnském předměstí South Norwood ve čtvrti Croydon.

Dnešní duel bude jako hlavní sudí řídit Kevin Friend. Jeho asistenty na čarách budou Andy Garratt a Richard West. Čtvrtým rozhodčím je pak Robert Madley. Všichni pánové jsou anglické národnosti.
Swansea City

Hned první dvě kola Swansea prohrálo – s Machesterem United (1:4) a Tottenhamem (0:1). Poté přišla výhra na hřišti West Bromwich Albion 2:0 a naposledy City remizovalo doma s Liverpoolem (2:2). Welšský tým má tak na svém kontě stejně bodů jako domácí Palace, nicméně o skóre je o pět pozic výš.
Crystal Palace FC

Londýnský celek ze čtyř odehraných zápasů dokázal zvítězit pouze jednou, když na domácím hřišti po brankách Gabbidona, Gaylea a O'Keefea porazil ve třetím kole Sunderland. Jinak tým vedený koučem Ianem Hollowayem zaznamenal porážky s Tottenhamem (0:1), Stoke City (1:2) a naposledy ve čtvrtém kole s Manchesterem United (0:2). Crystal je tedy v tabulce na 18., první sestupové příčce, ovšem pouze o skóre.
Zdravím všechny fotbalové příznivce u sledování nejprestižnější klubové soutěže světa Premier League. V tomto textovém on-line přenosu se zaměříme na Crystal Palace FC a Swansea City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.