Newcastle i po dnešní výhře zůstává v tabulce osmý. Také Hull zatím setrval na jedenácté pozici, ale to ještě mohou změnit další zápasy tohoto kola. To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a užijte si zbytek soboty!
Utkání končí jasným vítězstvím Newcastlu v poměru 1:4. Hosté za třemi body vykročili už v prvním poločase, ve kterém se góly Sissoka a Rémyho ujali vedení 0:2. Tygři v úvodu druhé půle snížili Daviesem, ovšem to bylo z jejich strany vše. V 55. minutě tak Sissoko svým druhým gólem v zápase vrátil Strakám dvoubrankový náskok a v samém závěru přidal čtvrtý zásah hostí Anita.
90+3
Newcastle právě vstřelil branku!
Ještě jeden míč v domácí bráně! Střídající Gosling se s míčem protlačil až do šestnáctky, kde už sice souboj s protihráčem neustál, ale volného balónu se následně ujal Dummett, jenž nahrál na druhou tyč VURNONOVI ANITOVI a ten měl před sebou už jen prázdnou kasu.
90+3
Běží poslední minuta nastavení, u míče hosté.
90+2
Domácí poslali do šestnáctky několik centrů, ale obrana Strak vždy odvrátila.
90+1
Po rohu se domácí ubránili. Rozhodčí Friend nastaví ještě tři minuty.
90
Chester ztratil ve středu hřiště míč a Rémy se z levé strany vřítil až do vápna. Jeho střelu ještě přizvedl Bruce a McGregor měl co dělat, aby balón vytáhl na roh.
90
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Luuk de Jong, přichází Dan Gosling.
89
Hosté dohrávají řádnou hrací dobu u šestnáctky Hullu.
87
Koren hledal prostor, kudy by prostrčil balón do ohně. Hosté si ho ale pohlídali.
86
Aluko hledal v šestnáctce Jelaviće. Míč ovšem doputoval až ke Krulovi.
86
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Curtis Davies, přichází James Chester.
85
Hosté hrají velmi dobře takticky a nepouští soupeře do blízkosti své šestnáctky.
84
... zahrával Aluko, pro míč si došel Krul.
84
Rohový kop pro Hull...
82
Hullu se stále krátí čas na to, aby jeho hráči s utkáním ještě něco udělali. Ani žádný domácí tlak se zatím nekoná.
81
Žlutou kartu dostává Tom Huddlestone (Hull City AFC).
81
de Jong vysunul Rémyho, který se řítil proti McGregorovi, ale ocitl se v presu dvojice domácích stoperů a na hranici šestnáctky upadl. Sudí Friend faul nepíská.
80
Standardku zahrál Dummett na hlavu Williamsona, který míč zblízka neprotlačil do sítě!
79
Huddlestone poslal k zemi de Jonga. Standardka pro Newcastle.
78
Z dálky to zkusil Aluko, hostující bránu netrefil.
77
Teď se hraje většinou ve středu hřiště, vhazují hosté.
76
Už jen čtvrthodina řádného času do konce. Vypadá to, že Hull se dnes bodů nedočká.
74
Meyler byl potrestán žlutou kartou. Alan Pardew konflikt odnesl vykázáním z lavičky.
74
Žlutou kartu dostává David Meyler (Hull City AFC).
73
Domácí záložník Meyler se dostal do konfliktu s manažerem Newcastlu Pardewem! Meyler do Pardewa strčil a ten mu to vrátil lehkou hlavičkou.
71
Po rohovém kopu se míč od Williamsona dostal až k Gouffranovi, jehož střelu zastavil na brankové čáře Elmohamady!
70
Jak se dá jednoduše dostat do šance! Krul poslal dlouhý výkop až před domácí šestnáctku, kde si míč zpracoval Rémy a hned dokázal vypálit. Mířil přímo pod břevno, ale McGregor míč výtečným zákrokem vytěsnil nad.
69
Dummett posílal nepřesnou přihrávku na Rémyho. Domácí budou vhazovat.
67
Fotbalisté Hullu zatím nemohou najít odpověď na hostující dvougólové vedení. Newcastle kontroluje hru.
67
Držení míče ve druhé půli 37 % : 63 %.
66
Debuchy centroval z pravé strany, míč si stáhl ze vzduchu McGregor.
63
Elmohamady adresoval Alukovi moc dlouhou přihrávku. Je z toho odkop od brány.
62
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Jake Livermore, přichází Sone Aluko.
62
Střídání v týmu Hull City AFC: ze hřiště odchází Maynor Figueroa, přichází Robert Koren.
61
Málem to bylo 1:4! Dummett zahrál roh na hranici šestnáctky, kde byl Debuchy. Ten vypálil a míč těsně před McGregorem ještě pohotově tečoval de Jong. Naštěstí pro Hull míč skončil těsně vedle tyče.
60
Elmohamady srazil Anitův pokus o centr na rohový kop.
58
Domácí manažer má o čem přemýšlet. Jeho hráči dnes nadělali směrem dozadu už příliš mnoho chyb.
57
Debuchymu odmáván ofsajd.
55
MOUSSA SISSOKO střílí svůj druhý gól v zápase a vrací hostím dvougólový náskok! Hosté zaútočili do otevřené obrany soupeře. Dlouhý nákop na útočnou polovinu sklepl Rémy na Gouffrana, který si s balónem popošel a z 20 metrů vypálil. Jeho střela nebyla extra vydařená, ale McGregor ji přesto vyrazil jen před sebe a dobíhající Sissoko už měl jednoduchou úlohu.
53
Jelavić nesportovně atakoval rozehrávajícího Krula a sudí Friend mu udělil žlutou kartu.
52
Longa hostující obrana ustrážila, domácí budou alespoň vhazovat.
51
Střelec domácího gólu Curtis Davies trochu pokulhává, ale snad to nebude nic vážného.
50
Tioté už na útočné polovině fauloval a k míči se dostávají domácí.
49
Utkání získalo zcela nový náboj. Tygři jsou zpět ve hře o body.
46
Hull City právě vstřelil branku!
Domácí se po necelé minutě druhé půle vrací do hry! Huddlestone rozehrál standardní situaci centrem na CURTISE DAVIESE, který přehlavičkoval Krula, jenž si pro míč vyběhl, ale nedostal se k němu včas!
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely na bránu – 2:2
Střely mimo – 5:3
Rohy – 2:0
Držení míče – 49 % : 51 %
Po prvním poločase to má hostující Newcastle výborně rozehrané. Straky se ujaly vedení už v 9. minutě, kdy stál na konci rychlého protiútoku přesně střílející Sissoko. Domácí si přitom také vytvořili šance, právě těsně před prvním gólem měl obrovskou Bruce, Jelavić zase mhl vyrovnat z přímého kopu, ze kterého napálil břevno, ale v závěru poločasu Figueroa trestuhodně namazal míč do běhu Rémymu a útočník Newcastlu mu za to poděkoval gólem.
45+2
45+2
V přetlačované u půlící čáry byl nakonec faulován domácí Huddlestone. Tygři mohou rozehrát jednu z posledních akcí poločasu.
45+1
Rozhodčí Friend nastaví ještě dvě minuty.
45
První poločas se chýlí ke svému konci. Straky v pohodě drží míč na útočné polovině.
43
Obrovská chyba Figueroai, který chtěl zahrát malou domů ke svému brankáři. Udělal to však mizerně a poslal míč jen do běhu LOÏCU RÉMYMU, který si obhodil McGregora, jenž vyběhl až mimo svou šestnáctku, a pak už mu jen stačilo zamířit do prázdné brány – 0:2.
42
Hráči Newcastlu teď sportovně vrátili míč soupeři. Před přerušením hry totiž byli v držení míče domácí.
40
Hráči Hullu dokáží zahrozit jako blesk z čistého nebe! Po pasáži, kdy drželi balón hosté, se k míči dostal Long a téměř od rohového praporku poslal na zadní tyč krásný centr, na který si naběhl Elmohamady. Domácí pravý bek však bránu tak o 20 centimetrů minul.
39
Hosté si přihrávají poblíž půlící čáry.
37
de Jong se nedokázal protlačit k míči přes přesilu domácích obránců. Balón má v rukavicích McGregor.
36
Přímý kop rozehrál Jelavić. Domácí útočník obstřelil zeď a jeho krásnou střelu zastavilo břevno!
35
Long vybojoval faul na svou osobu jen kousek před šestnáctkou. Provinil se Yanga-Mbiwa, který navíc dostává žlutou kartu.
34
Huddlestone pod tlakem nedokázal rozehrát a míč končí v zámezí.
33
Straky teď častěji drží míč, fotbalisté Hullu se na hřišti hledají.
32
Hostující kombinaci přerušil Meyler, který vystartoval proti Debuchymu a ukopl mu míč.
31
McGregor nyní odkopl míč jen do autu, Newcastle tak zůstává v útoku.
30
Rémy ale napálil jen domácí zeď.
30
Anita byl faulován Daviesem. To je dobrá pozice pro střelu...
28
Na hřišti zůstává ležet domácí Huddlestone, jehož poslal k zemi Tioté. Rozhodčí mu dává žlutou kartu.
27
Domácí se chytají za hlavy! Elmohamady našel přesným centrem hlavu Jelaviće, který z bezprostřední blízkosti nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi!
26
Na fauly je to zatím nerozhodně 4:4.
25
Už se opět hraje, Debuchy by se měl za malou chvíli vrátit do hry.
24
Debuchy dostal naloženo ve vzdušném souboji s Meylerem a nyní je v péči zdravotnického týmu Newcastlu.
23
Meyler centroval z hloubi pole, ale balón vyboxoval do bezpečí pohotový Krul.
22
Po centru Dummetta byl jednomu z útočících fotbalistů odmáván ofsajd.
21
Hosté budou zahrávat standardku z pravé strany.
20
Centr Roseniora přelétl všechny hlavy ve vápně a skončil v zámezí.
19
Yanga-Mbiwa raději zakopl před dotírajícím soupeřem balón do autu.
18
Nyní se bojuje především na polovině hrací plochy.
16
Hosté budou vhazovat téměř od rohového praporku v blízkosti své šestnáctky.
14
Pro nováčka zápas nezačal podle představ. Uvidíme, jak hráči Hullu zareagují.
12
Hráči Hullu zahrávali standardní situaci. Centrovaný míč však uklidil do bezpečí Williamson.
10
Tygři hned zkoušeli odpovědět, z rohového kopu ale nic nevytěžili.
9
Po Krulově skvělém zákroku udeřilo na druhé straně! Debuchy poslal z pravé strany míč do šestnáctky a MOUSSA SISSOKO pálil z deseti metrů přesně pod břevno.
9
Domácí se již téměř radovali z gólu! Na malém vápně se dostal k hlavičce Bruce, ale Krul balón vyrazil a na brankové čáře dokázal lapit i dorážku, ke které se protlačil znovu Bruce!
8
Centr Debuchyho odvrátila domácí obrana. Poté se k balónu dostal Tioté, ale ani on nedokázal odcentrovat přesně.
7
Hosté získali zajímavou standardní situaci.
6
Huddlestone se snažil vysunout dlouhým pasem Longa. U míče byl však jako první gólman McGregor.
4
K odraženému míči se kousek za šestnáctkou dostal Gouffran a hned vypálil. Balón jen těsně minul šibenici domácí brány.
2
Figueroa hledal centrem Jelaviće. Míč však přeletěl domácího útočníka a vhazovat budou Straky.
1

Hull City AFC: McGregor – Elmohamady, Bruce, Davies, Figueroa – Rosenior, Huddlestone, Meyler, Livermore – Jelavić, Long.

Náhradníci: Harper – Chester, Koren, Boyd, Quinn, Aluko, Sagbo.

Newcastle United: Krul – Debuchy, Williamson, Yanga-Mbiwa, P. Dummett – Sissoko, Anita, Tioté, Gouffran – de Jong, Rémy.

Náhradníci: Alnwick – Haidara, Taylor, Gosling, Marveaux, Cissé, Sh. Ameobi.

Rozhodčí: Friend – Flynn, Garratt.
Oba týmy se v této sezóně již utkaly. Stalo se tak v 5. kole na hřišti Newcastlu a z vítězství 3:2 se radovali hostující Tygři.
Hull City (11. místo, 27 zápasů, 8 výher, 6 remíz, 13 porážek, skóre 29:31, 30 bodů)
Nováček z Hullu si po návratu mezi elitu vede poměrně dobře a drží se v relativně klidném středu tabulky s šestibodovým náskokem na pásmo sestupu. V lednu se sice Tygři dostali do problémů, když prohráli všechny čtyři ligové zápasy, ale od té doby uhráli z dalších čtyř zápasů solidních sedm bodů. Kromě toho se Hull propracoval už do čtvrtfinále FA Cupu, ve kterém doma přivítá Sunderland. Zkušený manažer Steve Bruce ví, že jeho mužstvo potřebuje ke klidnému zbytku sezóny především body z domácích zápasů a proti Newcastlu budou mít jeho svěřenci dobrou příležitost nějaké získat.

Posledních pět zápasů Hullu v PL:
23. kolo: Crystal Palace – Hull 1:0
24. kolo: Hull – Tottenham 1:1
25. kolo: Sunderland – Hull 0:2
26. kolo: Hull – Southampton 0:1
27. kolo: Cardiff – Hull 0:4
Newcastle United (8. místo, 27 zápasů, 12 výher, 4 remízy, 11 porážek, skóre 33:38, 40 bodů)
Hráči Newcastlu vstoupili do sezóny velmi dobře a ještě po Vánocích byli velkými aspiranty na boj o pohárové příčky. V posledním zápase roku 2013 však Straky doma trochu nešťastně podlehly Arsenalu a od té doby šly jejich výkony značně dolů, což nejlépe dokládá bilance pouze dvou vítězství, jedné remízy a hned šesti porážek z devíti následujících zápasů. Nedávno dokonce Newcastle prohrál tři utkání za sebou při skóre 0:10 a náladu si osmý celek tabulky trochu vylepšil až před týdmen, kdy doma dokázal udolat Aston Villu.

Posledních pět zápasů Newcastlu v PL:
23. kolo: Norwich – Newcastle 0:0
24. kolo: Newcastle – Sunderland 0:3
25. kolo: Chelsea – Newcastle 3:0
26. kolo: Newcastle – Tottenham 0:4
27. kolo: Newcastle – Aston Villa 1:0.
Vítám tu všechny fanoušky dobrého fotbalu. O víkendu je na programu 28. kolo anglické Premier League a já Vás provedu sobotním zápasem mezi Hullem City a Newcastlem United. Nováček z Hullu se v tabulce soutěže nachází na jedenáctém místě a na svém hřišti by rád zabodoval, aby se ještě více vzdálil pásmu sestupu. Osmých Strak se už záchranářské boje dávno netýkají, ale slabé výkony z posledního období tým také vyřadily z bitvy o pohárové příčky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.