Ze zápasu anglické Barclays Premier League je to vše. S konstatováním, že Manchester City porazil na Etihad Stadium hostující Swansea 3:0, se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou.
Manchester City potvrdil roli favorita a pokračuje ve stoprocentní domácí bilanci. City nasměroval za výhrou již v 8. minutě Alvaro Negredo, po němž se ve druhém poločase dvakrát prosadil Samir Nasri a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Konečný výsledek. Manchester City 3 Swansea 0.
90+2
Mužem zápasu byl na Etihad Stadium vyhlášen Samir Nasri.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 2 minuty.
90
Kolarov napřáhl ke střele z přiblížně 35 metrů, jeho pokus ale zamířil nad.
89
... a vybojoval rohový kop. Nasriho centr poté odvrátil pozorný Vazquez.
88
Fernandinho se ocitá v šanci...
87
De Guzman v šanci! Jeho pokus ale končí mimo.
86
Samir Nasri mohl po Džekově přihrávce vstřelit hattrick, jeho následná střela z hranice šestnáctky ale těsně minula pravou tyč!
85
City může přejít do útoku.
84
Vazquez se neprosadil a následoval odkop od Pantilimonovy brány.
83
Swansea u míče.
82
Střídající Kolarov napřáhl ke střele, jeho pokus byl ale nepřesný.
81
Do konce zápasu zbývá 10 minut. Manchester City vede nad Swansea 3:0.
80
Swansea se snažila přejít do útoku, ke střele se ale nedostala.
79
Poslední střídání na straně City. Džeko nahradil Agüera.
78
City připravuje poslední změnu.
77
Manchester City právě vstřelil branku!
SAMIR NASRI 3:0!! Citizens rozjeli rychlý protiútok, po němž Zabaleta přihrál do druhé vlny nabíhajícímu Nasrimu, který míč uklidil přízemní střelou z první přesně k pravé tyči.
76
Druhé střídání City. Kolarov nahradil Navase.
76
City volí zpětnou přihrávku na Pantilimona a nikam nespěchá.
75
STŘELY NA BRÁNU: Manchester City 6 Swansea 4
74
STŘELY CELKEM: Manchester City 15 Swansea 7
73
Agüero napřáhl zpoza šestnáctky ke křižné střele, která skončila mimo.
72
City u míče.
71
Útočnou akci City zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
70
Agüero v další šanci! Navas na malém vápně překopl míč přes hlavu a našel Agüera, který ale v tváří tvář Tremmelovi neuspěl a jeho následná střela skončila nad.
69
Nyní už to ale neplatí a City může vhazovat.
68
67
Druhá změna na straně Swansea. Pozuelo přepustil místo Dyerovi.
67
Zabaleta v šanci! Obránce City se dostal k dorážce, která těsně minula pravý horní roh Tremmelovy brány.
66
Swansea byl odpískán útočný faul.
66
De Guzman a po něm Shelvey.
65
... Demichelis se dostal do zakončení, jeho pokus ale zamířil mimo.
64
City vybojovalo rohový kop...
63
Ke střídání sáhlo také City. Milner nahradil Negreda.
62
Swansea sáhla k prvnímu střídání. Ze hřiště odešel Hernandez, kterého nahradil Routledge.
61
Negredo se dostal ke střele, jeho střela ale zamířila nad.
60
Navas si hodil míč na levačku a poté vypálil, jeho střela ale skončila mimo.
60
Negredo napřáhl ke střele. Jeho pokus byl ale zablokován.
59
City vede na Etihad Stadium nad Swansea 2:0 a směřuje za dalšími třemi body.
58
SAMIR NASRI zvyšuje na 2:0!! Yaya Toure zatáhl míč k šestnáctce a poté krásnou kolmou přihrávkou uvolnil v pokutovém území Nasriho, který si míč prvním dotykem výborně zpracoval a poté zamířil přízemní střelou přesně k levé tyči.
57
Alvaro Negredo v šanci! Samir Nasri rozehrál rohový kop, který na přední tyči tečoval hlavou Demichelis, a Negredo se poté dostal k hlavičce, která prolétla těsně nad břevnem.
57
Agüero už je na nohou.
56
Agüero zůstává po souboji s Tiendallim ležet na hrací ploše a navypadá to s ním moc dobře.
56
Citizens vzápětí byli vytlačeni na vlastní polovinu.
55
Yaya Toure a po něm Fernandinho.
54
Agüero ve slibné šanci! Argentinský útočník dokázal zpracovat dlouhý pas svého spoluhráče, v pokutovém území se prosadil přes Tiendalliho a vybíhajícímu Tremmelovi udělal hokejový blafák, tím ale vyhnal do velkého úhlu a jeho následná střela skončila na boční síti.
53
Domácí o míč přišli a Shelvey mohl rozjed akci Swansea, jenže předvedl nepřesnou přihrávku a domácí mohli vhazovat.
52
51
De Guzman se prodral v pokutovém území ke střele, Pantilimon ale byl na přední tyči připraven a s jeho střelou si bez problému poradil.
50
Shelvey a po něm Canas...
49
ŽLUTÉ KARTY: Manchester City 1 Swansea 0
48
Sergio Agüero zahrál po Navasově centru rukou a uviděl žlutou kartu.
47
Negredo si narazil skvěle míč s Agüerem a poté se dostával do velké příležitosti, jenže mu nevyšel první dotyk a u míče byl jako první Tremmel, který ho odpálil do bezpečí.
47
Shelveyho centr byl příliš dlouhý a Clichy byl vzápětí faulován.
46
Mark Clattenburg dal pokyn k zahájení druhého poločasu, jehož výkop obstarala hostující Swansea.
46
Podruhé Vás dnes zdravím z Etihad Stadium, kde za pár okamžiků začne druhý poločas zápasu anglické Barclays Premier League mezi Manchesterem City a Swansea. Spokojenější jsou po prvním poločase domácí, kteří vedou po gólu Alvara Negreda 1:0.
Alvaro Negredo poslal v úvodu zápasu Manchester City do vedení, když se prosadil nádhernou střelou z volného přímého kopu. Po půlhodině měl na hlavě druhý gól Demichelis, který orazítkoval břevno. V závěru poločasu mohl vyrovnat De Guzman, ten ale v obrovské šanci selhal. Skóre po prvním poločase. Manchester City 1 Swansea 0.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
De Guzman v obrovské šanci! Záložník Swansea nechal na hranici šestnáctky proklouznout Demichelise, poté pronikl do pokutového území a vypálil. Jeho střela ale skončila těsně nad břevnem.
45
Agüero se pokusil o individální akci, vzápětí byl ale odzbrojen.
44
Zabaleta se dostal ke střele, Tremmel si s ní ale snadno poradil.
43
Jesus Navas mohl založit rychlý protiútok, jeho následná přihrávka přes celou šíři hřiště ale byla nepřesná a hosté ze Swansea mohli vhazovat.
42
Pablo Hernandez hledal dlouhým pasem Pozuela, ten byl ale na pravé straně pokrytý Clichym, který si pomohl zpětnou přihrávkou na Pantilimona.
41
Navas se snažil vysunout Yaya Toureho do šestnáctky, jeho přihrávka ale byla nepřesná a záložník Pobřeží slonoviny nedokázal míč vybojovat zpět.
40
Agüero a po něm Clichy.
39
Shelvey přihrál do středu hřiště De Guzmanovi, který se nerozpakoval a ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele, která směřovala pouze do míst, kde stál připravený Pantilimon.
38
Hosté rozehráli rohový kop a pomezní rozhodčí vzápětí odmával ofsajd.
37
Hernandez vysunul kolmou přihrávkou Daviese, jehož následnou střelu z úhlu vyrazil Pantilimon na rohový kop!
36
De Guzman obstaral rohový kop, který hráči City bez větších problémů odvrátili.
36
Clichy odvrátil míč do zámezí a Swansea bude zahrávat rohový kop.
35
Swansea je u míče. City ale skvěle napadá.
34
Agüero se dostával do šance, tvrdým a čistým způsobem ho ale zastavil pozorný Canas.
34
FAULY: Manchester City 3 Swansea 3
33
Pablo Hernandez upadl v šestnáctce po souboji s Demichelisem a dožadoval se penalty, ta však nepřišla.
33
Na druhé straně neuspěli ale ani Citizens a u míče jsou opět hosté.
32
Hráči Swansea se ale k ničemu nedostali a Negredo mohl založit protiútok.
32
Shelvey u míče.
31
Citizens se sice na chvíli odmlčeli, nyní si ale vytvořili dvě velké šance.
30
Demichelis orazítkoval břevno! Samir Nasri rozehrál rohový kop, na který si na přední tyči naběhl Demichelis a jeho následná hlavička skončila na břevně.
30
Samir Nasri odvedl úžasnou individální práci, když pronikl do šestnáctky a poté mohl střílet, francouzský reprezentant ale ještě vysunul kolmou přihrávkou Agüera, jehož následnou střelu z úhlu dokázal Tremmel na přední tyči vyrazit na rohový kop!
29
Fernandinho přihrál Agüerovi, který se snažil narazit míč z první Negredovi, jeho přihrávka ale byla nepřesná.
28
Davies fauloval Negreda a Citizens rychle rozehráli.
27
Swansea se ubránila a navíc vybojovala autové vhazování.
27
Míč se dostal až k Pantilimonovi a City rozehrává další akci od vlastní brány.
26
Negredo se prosadil v souboji s Daviesem u rohového praporku a poté se mu podařilo odcentrovat. Jeho pas byl ale příliš dlouhý a skončil v zámezí. Tremmel mohl v klidu vykopávat.
25
... Negredo hledal nabíhajícího Zabaletu, ten se ale k míči nedostal.
24
Hosté se ale neprosadili. Yaya Toure. Po něm Nasri...
24
Swansea opět u míče.
23
Úvod zápasu sice patřil City, nyní to jsou ale hráči Swansea, kdo působí aktivnějším dojdem.
22
Shelvey uvolnil krásnou přihrávkou Vazqueze, jehož následná přízemní střela z hranice šestnáctky zamířila těsně vedle vzdálenější tyče!
22
Yaya Toure hledal Negreda, ten ale o míč přišel a Shelvey mohl založit rychlý protiútok Swansea.
21
Swansea předvedla nepřesnou rozehrávku, po níž mohl Pantilimon v klidu vykopávat.
20
Pablo Hernandez posílal před bránu City centr, který skončil v náruči připraveného Pantilimona.
20
Davies byl odzbrojen Yaya Tourem, Swansea však zůstává u míče.
19
Davies předvedl nepřesnou přihrávku, stejně jako za pár okamžiků později Hernandez.
18
Nyní už to ale neplatí. De Guzmana zastavil pozorný Lescott.
17
Hosté stále u míče.
16
Swansea kombinuje na vlastní polovině.
15
Následoval rohový kop, který rozehrál De Guzman, a vzápětí byl odpískán faul na Pantilimona.
14
Shelvey mohl vyrovnat! Pantilimon ale dokázal jeho střelu skvělým zákrokem zneškodnit.
13
Yaya Toure rozehrál volný přímý kop, bránu Swansea ale neohrozil a hosté mohli přejít do rychlého protiútoku.
12
Hosté ale o míč rychle přišli a do útoku mohou vyrazit opět Citizens.
11
Swansea se dostala k míči.
10
Tremmel předvedl v dnešním zápase dva dobré zákroky, proti Negredově střele byl ale bez šance.
9
Manchesteru City se v poslední době daří vstupy do zápasu a po osmi minutách vede nad Swansea 1:0.
8
ALVARO NEGREDO posílá Manchester City do brzkého vedení!! Canas fauloval v blízkosti šestnáctky Negreda, který se postavil k rozehrání volného přímého kopu a přesnou střelou ho uklidil k tyči. Nádherný gól.
8
Úvod zápasu patří jednoznačně Manchesteru City, který podniká další útok.
7
Nasri rozehrál rohový kop, po němž se žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.
6
Alvaro Negredo napřáhl po přihrávce Navase k nebezpečné střele zpoza šestnáctky, kterou Tremmel dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
5
4
Agüero to byl, kdo se dostal hned v první minutě do zakončení.
3
Williamsův centr byl nepřesný a Swansea se k ohrožení domácí brány nedostala.
2
Swansea přešla do útoku, po němž mohl Williams rozehrávat standardní situaci.
1
Citizens se ihned vydali do útoku, po němž musel Tremmel poprvé zasahovat!
1
Mark Clattenburg dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči domácího Manchesteru City.
1
Hráči obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše a zápas mezi Manchesterem City a Swansea může začít. Hlavním rozhodčím duelu je Mark Clattenburg.
Těsně před výkopem
Oba týmy se dnes musejí obejít bez čtveřice hráčů. Manchesteru City chybí kapitán Vincent Kompany, David Silva, Matija Nastasic a Nastasic, zatímco Swansea má na seznamu zraněných útočný tandem Bony, Michu a Angela Rangela s Monkem.
Týmové novinky

Manchester City: Pantilimon – Zabaleta, Demichelis, Lescott, Clichy – Navas, Touré (C), Fernandinho, Nasri – Negredo, Agüero.
Náhradníci: Hart – Richards, Kolarov, Milner, García, Rodwell, Džeko.
Manažer: Manuel Pellegrini.

Swansea City: Tremmel – Tiendalli, Flores, Williams (C), Davies – Pozuelo, Shelvey, de Guzmán, Cañas, Hernández – Vázquez.
Náhradníci: Vorm – Amat, Taylor, Lamah, Routledge, Dyer, Donnelly.
Manažer: Michael Laudrup.

Rozhodčí: Mark Clattenburg. Asistenti: G. Beswick, S. Beck. Čtvrtý rozhodčí: N. Swarbrick.
Chelsea vytvořila během ročníku 2009/2010 rekord Barclays Premier League v počtu vstřelených gólů, když jich po 38 zápasech měla na svém kontě 103. City je ale na cestě tento rekord překonat. City naposledy rozstřílelo 6:0 Tottenham a jeho průměr činí 2.83 gólů na zápas. Pokud Citizens tento trend udrží, mohli by během celé sezóny nastřílet gólů 107.
City na cestě překonat rekord Chelsea
Zatímco většina evropských soutěží má zimní přestávku, anglická Barclays Premier League pokračuje vysokým tempem dál. Experti tvrdí, že období prosince a ledna je nejdůležitější částí ročníku a kdo ji zvládne nejlépe, má blízko k zisku titulu. Prosinec už je za dveřmi a City čeká po Swansea duel ve West Bromu, a poté se střetne s Arsenalem!
Nabytý program za dveřmi
Zápas Barclays Premier League mezi Manchesterem City a Swansea byl původně naplánován na sobotu a výkop se měl konat v 16:00 hod. Waleský celek ale požádal kvůli čtvrtečnímu zápasu v UEFA Europa League o změnu termínu, kterému se fotbalová asociace rozhodla vyhovět, a zápas byl přeložen na neděli s výkopem 17:10 hod.
Změna termínu zápasu
Manchester City naposledy hostil Swansea na Etihad Staidium v sobotu 27. října 2012, kdy o osudu utkání rozhodl v 61. minutě útočník Carlos Tevez a postaral se o jediný gól zápasu. City bylo v zápase aktivnější a výhru si zasloužilo, přesto Swansea podala dobrý výkon, za který se nemusí stydět a určitě na něj bude chtít letos navázat.
Poslední vzájemné střetnutí
Swansea se po výhře 2:1 na hřišti Fulhamu nachází v klidném středu tabulky, musí se však mít na pozoru, protože tabulka za ní je velmi vyrovnaná. O osudu utkání na Craven Cottage rozhodl deset minut před koncem Jonjo Shelvey, který dokázal odpovědět na vyrovnávací gól Scotta Parkera, před ním si vstřelil vlastní gól Aaron Hughes.
Manchester City zdemoloval v posledním ligovém zápase na Etihad Stadium londýnský Tottenham, který si z Manchesteru odvezl šestigólový příděl. Citizens čeká proti Swansea druhý domácí zápas v řadě a hosté si musí dát pozor na útočný tandem Sergio Agüero a Alvaro Negredo, který funguje na jedničku, a navíc ho doplňuje Yaya Toure a Jesus Navas.
Barclays Premier League pomalu spěje do nejdůležitějšího období, před nímž bude chtít Manchester City porazit na domácím hřišti Swansea a dotáhnout se na vedoucí Arsenal, který má před sobotním duelem v Cardiffu náskok šesti bodů. Zápasem z Etihad Stadium Vás bude provádět jako vždy komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.