Ze St. Mary's Stadium je to vše. Od komentovaní pohledného zápasu mezi Southamptonem a Manchesterem City se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou.
Manchester City remizuje na hřišti Southamptonu a zřejmě bude nakonec za bod rád. Citizens se ujali v 10. minutě vedení zásluhou Sergio Agüera, na jehož gól dokázal v závěru prvního poločasu odpovědět fantastickou technickou střelu Daniel Osvaldo. Ve druhém poločase se Saints snažili o vstřelení vítězného gólu, už ale nebyli tak nebezpeční jako v poločase prvním, v němž si vytvořili několik šancí. Konečný výsledek. Southampton 1 Manchester City 1.
90+4
Shaw poslal dopředu dlouhý pas, po kterém se Rodriguez k ničemu nedostal a v dnešním zápase se už nic nestane.
90+4
Reeda zastavil u rohového praporku pozorný Kolarov.
90+3
Agüero fauloval rychlonohého Reeda a uviděl žlutou kartu.
90+3
City se ubránilo a navíc mohlo vhazovat.
90+3
... hosté se ale vzápětí k ničemu nedostali.
90+2
Citizens přešli na polovinu Southamptonu a vybojovali autové vhazování...
90+1
Cork se dostal ke střele, s níž si Pantilimon hravě poradil.
90+1
Nad rámec zápasu byly nastaveny 4 minuty.
90
Southampton po vystřídání rozehrál standardní situaci, jeho centr byl ale velmi špatný.
90
Poslední střídání Southamptonu. Reed nahradil Davise.
89
Chambers byl faulován a Saints budou zahrávat standardní situaci. Nasri měl za svůj zákrok vidět druhou žlutou kartu, rozhodčí Anthony Taylor se nad ním ale smiloval.
89
Útok Citizens ztroskotal a Cork mohl rozehrát.
89
Citizens vybojovali autové vhazování ve středu hřiště.
89
Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty plus nastavení. Dokáže jeden z týmů strhnout vítězství na svou stranu?
88
Sergio Agüero se ocitl v ofsajdu.
88
... kteří vzápětí také předvedli nepřesnou přihrávku, po níž mohli domácí vhazovat.
87
Corkova přihrávka byla velmi nepřesná a u míče jsou znovu Citizens...
87
Demichelis předvedl dobrý obranný zákrok.
86
Džeko se do zakončení nedostal a Southampton mohl přejít do rychlého protiútoku, ten byl ale zabržděn.
86
Sergio Agüero se pokusil vystřelit City tři body, jeho střela zpoza šestnáctky ale zamířila mimo.
85
Druhá změna na straně Southamptonu. Ze hřiště odešel Lallana, kterého nahradil Ramirez.
85
Lovren zastavil na pravé straně Navase a domácí mohli vhazovat.
84
Kompany zkusil v obraně kličku, která mu nevyšla a málem byla potrestána. Domácím byl ale nesprávně odpískán ofsajd.
83
Útočnou akci Saints zastavil další ofsajd.
83
Chambersův centr zablokoval pozorný Demichelis.
82
Přihrávka na Agüera byla nepřesná a Southampton se v pohodě ubránil.
82
Zabaleta žlutou kartu neviděl a domácí začali pískat.
81
Zabaleta se postavil do cesty Rodriguezovi a srazil ho k zemi.
81
Džeko zkusil vypálit z otočky, jeho střela ale byla zablokována.
81
Lallana se k míči nedostal a Pantilimon ho ukryl v náručí.
80
Hráči Southamptonu faulovali a Zabaleta mohl rozehrávat.
80
Ward-Prowse se snažil v pokutovém území uvolnit parádním centrem Rodrigueze, ten se ale ocitl v ofsajdu.
79
Poslední změna City. Do hry přišel druhý útočník. Džeko nahradil Yaya Toureho.
79
Agüerovi byl odpískán útočný faul.
78
ŽLUTÉ KARTY: Southampton 0 Manchester City 1
78
Nasri ztratil míč, vzápětí fauloval Davise a uviděl žlutou kartu.
77
Southampton přešel do útoku, který zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
77
Southampton využil první střídání. Lambert nahradil Osvalda, který si vysloužil velký potlesk.
76
Cork hledal Osvalda, jeho přihrávka ale směřovala útočníkovi Saints na paty a City mohlo vhazovat.
76
Na lavičce Southamptonu už je vysvlečený Lambert.
75
Citizens se dostali k přízemní střele z úhlu, která rozvlnila boční síť!
75
Navas předvedl nepřesnou přihrávku, kterou na druhé straně zopakoval Ward-Prowse.
75
City u míče...
74
Fernandinho se snažil přenést hru doprava na Zabaletu, jeho pas byl ale hodně nepřesný a obránce City ho nedokázal doběhnout. Southampton mohl vhazovat.
73
Následoval odkop od Pantilimonovy brány.
72
Ward-Prowse rozehrál standardní situaci a do šestnáctky City poslal nebezpečný centr, po kterém se na zadní tyči natahovala hned dvojice hráčů Saints. Do zakončení se ale nakonec nedostal ani jeden z nich a míč prolétl do zámezí.
72
Kolarov fauloval Lallanu.
71
Lovrena vystřídal u postranní čáry Davis, kterému začalo krvácet poranění pod okem.
71
Kolarov se dostal po rozehrání rohového kopu k zakončení, jeho pokus byl ale nepřesný, což potěšilo domácí fanoušky.
70
Zabaleta vybojoval rohový kop.
70
Lovren už je na nohou a v péči lékařů odchází za postranní čáru.
69
Pochettino se snaží z výrazu lékaře odhadnout, jestli bude potřebovat Lovren vystřídat.
69
Lovren už je v péči lékařů a uvidíme, zda bude v zápase pokračovat.
68
Lovren zůstává ležet na hřišti.
68
Ward-Prowse zkusil štěstí ze střední vzdálenosti. Jeho střelecký projektil ale zamířil nad.
67
Agüero pronikl do pokutového území Saints a přes obránce vypálil, jeho pokus ale skončil mimo.
66
Manuel Pellegrini nemůže být s dnešním výkonem svých svěřenců spokojený. Po vstřelení vedoucího gólu v desáté minutě prakticky zmizeli ze hřiště.
66
DRŽENÍ MÍČE: Southampton 56% Manchester City 44%
65
Ward-Prowse rozehrál rohový kop, po kterém se na zadní tyči dostal k hlavičce Rodriguez, jehož následný pokus zamířil těsně mimo!
65
Osvaldo se sice ocitl ze střeleckého úhlu, vzápětí ale dokázal vybojoval rohový kop.
64
Southampton se nadechoval k pohledné kombinaci, tu ale překazil odkopem Kolarov.
64
Milner a Negredo už sedí na lavičce a nevypadají příliš spokojeně. Zejména Negredo.
63
Jesus Navas se ihned dostal ke slovu, jeho první střelecký pokus byl ale velmi nepřesný.
62
Manuel Pellegrini sáhl k avizovanému dvojitému střídání. Navas nahradil Negreda a Javi Garcia vyběhl na trávník místo Milnera.
62
62
Shaw odvrátil míč do zámezí a City může vystřídat.
61
Chambers si snažil obhodit u postranní čáry Kolarova, to mu ale nevyšlo a míče se zmocnil Demichelis.
61
Southampton u míče...
60
Do hry se chystá nastoupit Jesus Navas a Javi Garcia.
60
Manchester City připravuje dvojité střídání.
59
Davis vypálil zpoza šestnáctky, jeho pokus ale našel pouze připraveného Pantilimona.
58
Rodriguez si nabíhal na dlouhý míč do šestnáctky, míč ale před ním dokázal odvrátit Kompany, po jehož zásahu se dostal k dorážce Osvaldo. Jeho přízemní pokus byl ovšem nepřesný.
58
Míč se dostal až k Gazzanigovi, který v klidu rozehrál.
57
Citizens mohli podniknout útok, ten ale zastavila nepřesná přihrávka.
57
Lallana se dostal na levé straně k míči a poté poslal před bránu City centr, který byl příliš dlouhý a žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
56
Tak nakonec stačí pouze nějaká mast, která by měla zastavit krvácení. Davis už je za postranní čarou.
56
Davis má pod okem tržnou ránu, kterou zřejmě bude muset lékař zašít.
55
Demichelis fauloval uprostřed hřiště Davise, který musí být ošetřován.
55
ROHOVÉ KOPY: Southampton 4 Manchester City 3
54
Samir Nasri rozehrál rohový kop, jeho centr ale v pohodě vyboxoval do bezpečí pozorný Gazzaniga.
54
Na druhé straně přešel do útoku Manchester City, který vybojoval rohový kop.
53
Rodriguez v obrovské šanci! Rodriguez předvedl skvělé technické dovednosti, když přes tři hráče City pronikl do šestnáctky a poté se ocitl v tváří v tvář Pantilimonovi, který ho dokázal fantastickým zákrokem vychytat. K dorážce se dostal ještě Osvaldo, jeho pokus ale skončil vysoko nad.
52
Citizens se vzápětí museli bránit, svou úlohu ale zvládli a Pantilimon míč odkopl do bezpečí.
51
Yaya Toure to vzal na sebe, když převzal míč od Agüera a poté zpoza šestnáctky napřáhl k velmi nebezpečné točené střele, která těsně minula pravou tyč Gazzanigovy brány! Dobrý pokus.
50
... znovu Kolarov v akci. Obránce City našel Agüera, který z první narazil míč v šestnáctce nabíhajícímu Nasrimu, ten ale místo střely zvolil centr, který byl velmi nepřesný.
50
Kolarov. Nasri...
49
Citizens obstarali rohový kop, do zakončení se ale nedostali.
48
Fernandinho hledal centrem Nasriho, před ním ale včas zasáhl Fonte, který odvrátil míč na rohový kop.
48
DRŽENÍ MÍČE: Southampton 61% Manchester City 39%
48
Southampton měl v prvním poločase jasně na vrh, což potvrzuje kromě počtu střel také statistika držení míče.
47
Southampton pokračoval v zápasu Kompanyho v útočné akci, tu ale vzápětí zastavil ofsajd, v němž se ocitl Osvaldo.
47
Chambersův centr odvrátil pozorný Kompany.
47
STŘELY NA BRÁNU: Southampton 3 Manchester City 2
46
STŘELY CELKEM: Southampton 10 Manchester City 6
46
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu ve stejném složení v jakém ho zahájily.
46
Manchester City obstaral výkop druhého poločasu. Konkrétně Alvaro Negredo a Sergio Agüero.
46
Vítejte zpět na St. Mary's Stadium, kde za několik málo okamžiků bude pokračovat druhým poločasem zápas mezi Southamptonem a Manchesterem City. Úvodních 45 minut nabídlo nádherný ofenzivní fotbal plný šancí, o které se starali především domácí, kteří krátce před přestávkou vyrovnali na 1:1.
Manchester City se ujal v desáté minutě vedení zásluhou Sergio Agüera, Southampton poté ale zvýšil obrátky, vytvořil si několik šancí a zásluhou fantastického gólu Daniela Osvalda krátce před přestávkou dokázal vyrovnat. Skóre po parádním ofenzivně laděném prvním poločase. Southampton 1 Manchester City 1.
45+1
Samir Nasri v šanci! Milner poslal do pokutového území Saints centr, po kterém se dostal na zadní tyči ke střele Nasri a jeho následný pokus těsně minul levý horní roh Gazzanigovy brány.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45
Osvaldo hledal Chamberse, toho ale odzbrojil Yaya Toure.
44
Southampton zaslouženě vyrovnal a uvidíme, jestli dokáže zápas otočit.
43
Citizens si dlouho koledovali o gól, který nakonec přišel.
42
Southampton právě vstřelil branku!
DANIEL OSVALDO vyrovnává fenomenální střelou na 1:1!! Osvaldo vyzpovídal Kompanyho, po něm i Zabaletu a poté napřáhl v šestnáctce k nádherné technické střele, která zapadla přesně do vzdálenějšího horního rohu. Úžasný, absolutně úžasný gól.
42
Fonte předvedl parádní obranný zákrok a čistým skluzem odzbrojil v šestnáctce Agüera.
41
Saints se dožadovali opět odpískání penalty. Marně.
40
Nasri se skvěle uvolnil proti dvěma protihráčům a poté parádní kolmou přihrávkou vysunul Agüera, ten se ale ke střele nedostal a Citizens vzápětí míč ztratili.
40
Chambersovi byl odpískán útočný faul na Kolarova.
39
City mohlo přejít do útoku po dlouhé době, jeho akce ale ztroskotala.
39
Shaw napřáhl zpoza šestnáctky k přízemní střele, která se nepříjemně točila, Pantilimon si s ní ale poradil!
38
Southampton má nyní na vrh a domácí fanoušci ho ženou dopředu.
37
Chambers v obrovské šanci! Shaw se dostal na levé straně po přihrávce Lallany k míči a na zadní tyči našel krásným centrem Chamberse, jehož následná hlavička prolétla těsně vedle pravé tyče.
36
Do konce prvního poločasu zbývá 10 minut. Manchester City vede na hřišti Southamptonu stále 1:0.
35
Lallana v další šanci, jeho střela ale zamířila pouze do míst, kde stál připravený Pantilimon.
34
Lallana se tentokrát dostal po dalším přízemním centru, tentokrát na zadní tyč, ke střele, ta ale byla velmi nepřesná.
34
... rohový kop Saints odvrátil pozorný Yaya Toure.
33
Southampton vybojoval rohový kop, který si vzápětí zopakuje...
32
Rodriguez drze pronikl mezi trojicí hráčů City a poté poslal na přední tyč přízemní centr, po kterém se mohl dostat do zakončení Lallana. Míč se mu ale zamotal pod nohy a Pantilimon celou situaci vzápětí uklidnil.
31
Zabaleta dostal krásný pas do šestnáctky a poté hledal zpětnou přihrávkou nabíhajícího Agüera, který mohl vstřelit druhý gól, jeho střela ale tentokrát skončila nad.
30
Cork si potáhl míč a ze střední vzdálenosti vypálil pravačkou, Pantilimon byl ale pozorný a jeho přízemní střelu bez větších potíží chytil!
29
Southampton má nyní územní převahu. Jako by se Citizens po vstřelení vedoucího gólu uspokojili a čekají na to, jak odpoví domácí.
28
Saints se dožadovali odpískání penalty po ruce Kolarova, ten měl ale ruce u těla a navíc se míče nedotkl.
28
Na domácí straně je zatím velmi aktivní Lallana, který provětrává obranu City.
27
Nasri přihrál Negredovi, který se snažil v první odcentrovat, jenže podklouzl a jeho následný přízemní centr v pohodě odvrátil Cork.
27
Southampton se ale do zakončení nedostal a další akce domácích začíná až u brankáře Gazzanigy.
26
Negredo se ocitl pod tlakem a domácí vybojovali autové vhazování.
25
Cork dobře uklidnil hru a v klidu rozehrál.
25
Ward-Prowse našel přesným centrem za obranou Osvalda, jeho zakončení ale bylo zbytečné. Pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
24
Ward-Prowse vzápětí rozehrál i rohový kop, jeho centr ale našel pouze náruč připraveného Pantilimona.
23
Ward-Prowse zvolil přímou střelu na bránu, která byla sražena jedním z hráčů ve zdi nad.
22
Yaya Toure se dopustil faulu a Southampton bude zahrávat standardní situaci.
21
Agüero se snažil na levé straně prosadit proti dvojnásobné přesile, proti které sice neuspěl, ale alespoň vybojoval autové vhazování.
21
Yaya Toure byl odzbrojen, Citizens ale zůstali u míče.
20
Lovren se dostal po rozehrání rohového kopu na zadní tyči k hlavičce, která skončila těsně mimo! Dobrá šance.
20
Lallana vyzpovídal na pravé straně dva hráče City a po dobrém průniku vybojoval rohový kop.
20
Fonte už je na nohou a zápas může pokračovat.
19
Negredo se srazil v hlavičkovém souboji nepříjemně hlavou s Fontem, který vzápětí zůstal ležet na hřišti.
18
Agüero přenesl hru doprava na Zabaletu, jehož následný centr byl odvrácen.
17
Citizens se vrátili k míči a vybojovali autové vhazování, které obstaral Kolarov.
17
... tu vzápětí rozehrál Nasri, jeho centr ale na zadní tyči nikoho nenašel a hráči Southamptonu míč v pohodě odvrátili.
16
Negredo byl u pravé postranní čáry faulován a vybojoval standardní situaci...
15
Shaw hledal kolmou přihrávkou Rodrigueze, jeho úmysl ale přečetl pozorný Kompany.
14
Citizens rozehráli rohový kop, po kterém se dostal jeden z hráčů v modrém do zakončení, jeho hlavička ale skončila mimo.
13
Zabaleta hledal před bránou Agüera s Negredem, ani jeden z útočníku City se ale do zakončení nedostal.
12
City znovu u míče.
11
Agüero vstřelil svůj 17 gól v patnáctém zápase Barclays Premier League.
10
Manchester City právě vstřelil branku!
SERGIO AGÜERO posílá City do vedení!! Kolarov se dostal na levé straně k centru, kterým našel v šestnáctce nabíhajícího Agüera. Argentinský útočník ve vyložené šanci nezklamal a míč v pohodě doklepl do odkryté brány.
9
Lallana hledal vpředu Osvalda, ten ale hlavičkový souboj na hranici šestnáctky prohrál a míč skončil v náruči Pantilimona.
9
... akci domácího týmu ale překazila nepřesná přihrávka, po níž mohli Citizens vhazovat.
8
7
Southampton si vytvořil první vážnější šanci, gólem ale neskončila.
6
Davis se dostal k odraženému míči a zpoza šestnáctky napřáhl z první k nebezpečné přízemní střele, která těsně minula levou tyč Pantilimonovy brány!
6
Yaya Toure hledal dlouhým pasem nabíhajícího Agüera, který míč přiťukl z první Negredovi, který se mohl řítit sám na bránu, jenže si míč příliš předkopl a u míče byl jako první brankář Gazzaniga.
5
Negredo se ale vpředu k míči nedostal a Southampton se v pohodě ubránil.
5
Vincent Kompany skvěle přečetl hru a vrátil míč na kopačky City.
4
... nyní už to ale neplatí a do útoku mohou přejít domácí Saints.
3
2
City mohla před dnešním zápasem povzbudit zpráva, že Manchester United nezvládl další domácí zápas a po prohře s Evertonem 1:0 podlehl stejným výsledkem Newcastlu.
2
Domácí hrají v červených dresech, zatímco Manchester City v blankytně modrých.
2
Southampton podnikl první útok, do zakončení se ale nedostal. První úspěšný obranný zákrok si připsal kapitán City Vincent Kompany.
1
Rozhodčí Anthony Taylor foukl do píšťalky a Southampton obstaral výkop zápasu.
1
Minuta potlesku je za námi a nyní už je vše připraveno k výkopu zápasu.
Aktéři dnešního zápasu se postavili na čáru středového kruhu, aby uctili památku zesnulého Nelsona Mandely, který dostal Nobelovu cenu za mír a mimo to, byl také fanouškem londýnského Arsenalu.
Hráči obou týmů právě vycházejí z tunelu St. Mary's Stadium na trávník, na který je přivádí hlavní rozhodčí Anthony Taylor. Zápas mezi Southamptonem a Manchesterem City bude moci za pár okamžiků začít.
Southampton by měl podle předpokladů nastoupit v rozestavení 4-5-1. Na hrotu bude osamocený Osvaldo, kterého bude podporovat hned pětice hráčů. City bude hrát v rozestavení 4-4-2. Do sestavy se vrátil Negredo, který nastoupí v útoku s Agüerem.
Těsně před výkopem
Southampton trápí rozsáhlá marodka, na které je hned sedm hráčů. Mimo hru jsou Boruc, Guly, Waynama, K. Davis, Schneiderlin, Fox a Clyne. City se musí v dnešním zápase obejít bez trojice David Silva, Jovetic a Nastasic.
Týmové novinky

Southampton FC: Gazzaniga – Chambers, Fonte, Lovren, Shaw – Rodriguez, Ward-Prowse, Davis, Cork, Lallana (C) – Osvaldo.
Náhradníci: Cropper – Jošida, Hooiveld, Ramírez, Reed, Lambert, Gallagher.
Manažer: Mauricio Pochettino.

Manchester City: Pantilimon – Zabaleta, Demichelis, Kompany (C), Kolarov – Milner, Fernandinho, Touré, Nasri – Negredo, Agüero.
Náhradníci: Hart – Richards, Lescott, Clichy, García, Navas, Džeko.
Manažer: Manuel Pellegrini.

Rozhodčí: Anthony Taylor. Asistenti: M. McDonough, R. West. Čtvrtý rozhodčí: K. Friend.
Southampton naposledy hostil Manchester City 9. února 2013, kdy klub z Eastlands porazil poměrně snadno 3:1. Saints vedli po gólech Davise a Puncheona, City ale dokázal vrátit zpět do hry ještě před přestávkou Džeko. V úvodu druhého poločasu si ale vstřelil vlastní gól Barry a bylo po zápase.
Poslední vzájemné střetnutí
Manchester City věří, že po výhře nad West Bromem prolomil kletbu, která ho v letošní sezóně provází na hřištích soupeřů. Citizens vyhráli ze sedmi venkovních zápasů dvakrát, jednou remizovali a hned čtyřikrát prohráli. City se velmi daří doma a rádo by přeneslo skvělou formu i na hřiště soupeře.
Southamptonu se v poslední době příliš nedaří. Svěřenci Mauricia Pochettina vstoupili do sezóně dobře a nacházeli se v nejlepší čtyřce, jenže po výhře nad Hullem City prohráli tři zápasy v řadě a klesli na osmou příčku. Saints nestačili na Arsenal s Chelsea a naposledy prohráli doma s Aston Villou.
Southampton přivítá v sobotu odpoledne na svém hřišti Manchester City, který se bude v zápase proti Saints snažit potvrdit zlepšenou venkovní formu a bodově se dotáhnout na londýnskou Chelsea, která je druhá. Duelem ze St. Mary's Stadium Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.