Střely celkem – 10:12
Střely na bránu – 5:5
Rohové kopy – 7:0
Držení míče – 50%:50%
Je dobojováno! Stoke City ve druhém poločase otočilo skóre během necelých čtyř minut a po závěrečném hvizdu sudího Marrinera mohou domácí slavit vítězství 2:1. Hosty poslal v prvním poločase do vedení Chamakh, ale druhá půle už patřila Hrnčířům. V 58. minutě tak vyrovnal Charlie Adam a o čtyři minuty později dokonal obrat Ryan Shawcross. Potters si tedy do tabulky připisují první tři body, zatímco nováček z Crystal Palace zůstává na nule.
90+4
Po dlouhém nákopu brankáře Speroniho se hosté dopustili útočného faulu. Je asi rozhodnuto.
90+3
Speroni si došel pro přízemní centr Walterse a rozehrává jednu z posledních akcí Eagles.
90+2
Jeromeho střela byla sražena, ale i rohový kop domácí kvitují.
90+1
Z pravého křídla to zkusil Williams. Pálil ale vysoko nad.
90+1
Tak ještě čtyři minuty!
90
Begović a jeho další jistý zákrok. Tentokrát lapil centr Moxeye.
89
Pro dlouhý nákop si došel daleko ze své brány Begović a uklidnil tak své spoluhráče.
88
Walters poslal ve středu hřiště na zem Dikgacoie. Hosté budou kopat. Navíc žlutá karta pro domácího fotbalistu.
86
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Peter Crouch, přichází Cameron Jerome.
85
Kolmice Nzonziho zůstala nepochopena a míč dolétl až ke Speronimu.
84
Kevin Phillips zkusil vše propálit, ale trefil pouze zeď Potters.
84
Žlutou kartu dostává Geoff Cameron (Stoke City).
84
Williams byl faulován na hranici šestnáctky a tohle bude dobrá příležitost pro hosty.
82
Přihrávka na Crouche byla příliš dlouhá a Dikgacoi byl u míče dříve.
80
Ale tohle nebylo špatné. Moxey krásným pasem přenesl hru na druhou stranu na nabíhajícího Williamse. Ten zkusil překvapit Begoviće pohotovým volejem, ale zamířil pouze do boční sítě.
80
Hosté prohrávají, ale stále se nemohou dostat do potřebného tlaku.
79
Crouch pronikal po pravé straně, ale už nedokázal přes protihráče odcentrovat. Přece jen, domácí obr není křídelní hráč.
77
3 na 3 v podání Eagles. Jonathan Williams vzal vše na sebe a vystřelil z 20 metrů. Nemířil ovšem přesně.
76
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jason Puncheon, přichází Kevin Phillips.
75
Mohlo to být 3:1! Whelan přihrál Nzonzimu, který si v blízkosti šestnáctky srovnal míč na pravačku a jeho bombu zastavila vzdálenější tyč. Speronimu ještě teď musí zvonit v uších.
74
Střídání v týmu Stoke City: ze hřiště odchází Charlie Adam, přichází Glenn Whelan.
73
Shawcross vyběhl daleko ze svého místa stopera a hatí tím útočnou akci Crystal Palace. Domácí kapitán se snaží ze všech sil napravit své zaváhání u obdrženého gólu.
72
Adamův roh končí v rukavicích Speroniho.
71
Nebezpečný balón, na který si na zadní tyč nabíhal Crouch, na poslední chvíli uklidil na roh Ward.
71
Garvan pouze zakopl míč až k domácímu gólmanovi. Tohle bylo hodně zbrklé založení útoku.
70
Domácí střídají. Etheringtona nahrazuje Jermaine Pennant.
69
U střídaček se rozcvičuje hostující veterán Kevin Phillips.
69
Walters dvakrát dobře vypomohl defenzivě svého týmu.
67
Domácí nyní drží balón a vypadá to, že rychlá otočka výsledku je evidentně povzbudila.
65
Mohlo být vyrovnáno! Begović dělovku Puncheona pouze ztlumil, ale balón se stále šoural za jeho záda. Srbský gólman domácích ale ještě stihl zareagovat a balón před čárou přikrýt!
63
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází José Campaña, přichází Owen Garvan.
63
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Marouane Chamakh, přichází Jonathan Williams.
62
Stoke City právě vstřelilo branku!
Velký obrat domácích! Po dlouhém autu Camerona a následných zmatcích v šestnáctce Eagles, dokázal Huth protlačit balón k nohám kolegy z obrany RYANA SHAWCROSSE, který zblízka uklidil míč do brány – 2:1.
61
Adam je namlsaný. Domácí hráč se dostal k míči v rohu pokutového území a tvrdě vypálil. Trefil ale jen prostor, kde stál pozorný Speroni, který balón nadvakrát chytil.
58
Domácím se podařilo vyrovnat! Centr z levé strany Crouch hlavou sklepl k Waltersovi, jenž zády k bráně dokázal posunout balón k nohám CHARLIEHO ADAMA a skotský záložník placírkou překonal bezmocného Speroniho.
57
Campañův průnik zastavil Huth. Hostující hráč reklamuje ruku, ovšem sudí Marriner nereaguje.
56
Chamakhovu těžkou přihrávku už Dikgacoi neudržel na hrací ploše. Vhazují domácí.
55
Speroni pod tlakem zakopl balón pouze na tribunu. Domácí diváci to kvitují nadšenými výkřiky.
54
Wilson musel kontr hostí zabrzdil faulem a může být rád, že neviděl žlutou kartu.
53
Crouch přiťukl míč do běhu Waltersovi, který se z pravé strany dostal až do šestnáctky. Svou střelu ale poslal vysoko nad bránu.
52
Etheringtonův roh hosté odvrátili jen k Nzonzimu, jenž zpoza šestnáctky pálí vedle.
52
Gabbidon se pod tlakem dostal s míčem až za brankovou čáru. Rohový kop pro domácí.
51
Rodil se zajímavý protiútok hostí. Campaña však adresoval Wardovi příliš dlouhou přihrávku.
49
Delaney má nějaké zdravotní problémy a vyžádal si ošetření. Nyní je odváděn ze hřiště.
48
Po rohu Etheringtona si hledal prostor k zakončení Crouch. V pádu ale nedokázal usměrnit míč směrem na bránu.
47
Po centru Pieterse domácí reklamují ruku jednoho z hostujících obránců. Bude z toho ale jen roh.
46
Druhý poločas zahájen. Uvidíme, co domácí manažer Mark Hughes o přestávce vymyslel.
46
Statistiky 1. poločasu:

Střely celkem – 3:7
Střely na bránu – 2:4
Rohové kopy – 3:0
Držení míče – 54%:46%
Po prvním poločase mohou být spokojenější hosté z Crystal Palace. Ti spoléhají především na rychlé brejky a po půl hodině hry jim jeden vyšel, když Marouane Chamakh dokonale využil nedůrazu domácí defenzivy a otevřel skóre utkání. Hrnčíři mohli bleskově vyrovnat, ale Crouchovu šanci bravurně vychytal Speroni. To však byla spíše vyjímka, jelikož obrana hostí soupeře do zakončení moc nepouští.
45+2
Zřejmě poslední útok domácích v prvním poločase zastavil dobrým obranným zákrokem Moxey.
45+1
Hosté soupeře chytře vystavili do ofsajdu po autovém vhazování a mají míč.
45+1
Rozhodčí Marriner nastaví dvě minuty.
45
Začala již poslední minuta první půle, se kterou domácí asi moc spokojeni nebudou.
43
Nyní se kopalo proti domácím. Centr Puncheona směřoval přímo do ohně, ale naštěstí pro domácí ho odhlavičkoval kapitán Ryan Shawcross.
42
Adam rozehrával standardní situaci. Jeho centr dolétl pouze do rukavic Speroniho.
41
Campaña to zkusil z velké vzdálenosti, ovšem pálil mimo. Hosté nicméně získali se vstřeleným gólem větší klid.
37
Přímý kop zahrál Campaña. Jeho střela přeletěla zeď, ale také bránu.
36
Shawcross si tentokrát počínal důrazněji, než při gólové situaci a dostává žlutou kartu za zákrok na Gayla.
34
Na druhé straně prověřil Begoviće Chamakh. Domácí gólman tentokrát kryje.
33
Crouch mohl domácím zařídit rychlé vyrovnání. Jeho hlavičku ale zázračně vyrazil Speroni!
31
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení! MAROUANE CHAMAKH si naběhl na dlouhý pas od Delaneyho, přes nedůrazného Shawcrosse se dostal do šestnáctky a přízemní ranou nedal Begovićovi šanci zasáhnout.
30
Do hostující šestnáctky mířil centr, na který si nabíhal Adam. Už však nestihl balón na hrací ploše a Speroni tak bude kopat od své brány.
29
Po ošetření domácího útočníka se pokračuje ve hře.
27
Po standardní situaci hlavičkoval nad Peter Crouch. Ve vzdušném souboji se navíc srazil s protihráčem a je tak ošetřován.
25
A ohrozili z ní i bránu. Campaña nacentroval na hlavu Moxeye, jehož pokus ale postrádal razanci a Begović ho snadno zlikvidoval.
24
Hosté získali zajímavou standardní situaci...
23
Sledujeme hodně bojovný fotbal. Oba týmy touží po prvních bodech v letošní sezóně.
21
Tak tohle už byla gólovka! Etherington utekl po levé straně a poslal do vápna povedený centr. Na ten si na zadní tyči naskočil Shawcross, ale zblízka hlavičkoval nad.
20
Domácí mají zatím územní převahu, ale větší šanci si dosud nevypracovali. Nováček soutěže čeká na možnosti k rychlým protiútokům.
18
Campaña našel krásným pasem do šestnáctky nabíhajícího Warda. Ten se málem dostal do velké šance, ale na poslední chvíli ho tělem odstavil Etherington. Podle sudího čistě. Bude se tak jen kopat od brány.
16
Rychlý protiútok hostí táhl po levém křídle Gayle. Dostal se až do zakončení, ale jeho přízemní střelu bez větších potíží zastavil Begović.
15
V šestnáctce si hledal prostor domácí dlouhán Peter Crouch, hosté však k němu balón propadnout nenechali.
14
Walters sprintoval za hostující obranu, ale přesně načasovaným skluzem ho zastavil Delaney.
13
Hosté se po delší době podívali na útočnou polovinu, ale Dikgacoi o míč lehce přišel.
12
Po Etheringtonově rohu hosté vytlačili míč pryč ze svého vápna. Následně byl Potters odpískán ofsajd.
11
A třetí roh v krátké chvíli proti hostům. Tlak Stoke sílí.
11
Po Adamově rohu míč opustil hrací plochu. Kopat se bude z druhé strany.
10
Domácí budou zahrávat první roh zápasu.
8
Centr Camerona z pravé strany skončil v náručí hostujícího gólmana Speroniho.
6
Další zákrok Speroniho, který lapil do náruče dalekonosný pokus Crouche.
5
První zákrok hostujícího gólmana Speroniho, který lapil střílený centr Adama. Důležité bylo, že míč nevyrazil, protože Walters byl připraven případný odražený míč uklidit do sítě.
4
Shawcross pouze odkopl míč do autu. U míče znovu hosté.
3
Hrnčíři mají velké problémy s napadáním Crystal Palace.
2
Balón drží hráči hostujícího týmu. Nyní vybojovali vhazování na útočné polovině.
1
Hráči obou týmů jsou již na trávníku. Po slavnostním úvodu se bude moci začít.

Stoke City: Begović – Cameron, Shawcross (C), Huth, Pieters – Walters, Nzonzi, Wilson, Adam, Etherington – Crouch

Crystal Palace FC: Speroni – Ward, Gabbidon, Delaney, Moxey – Puncheon, Jedinak (C), Dikgacoi, Campaña – Chamakh, Gayle

Rozhodčí: Marriner – Ledger, Bankes.

Stoke City: Sørensen – Muniesa, Whelan, Pennant, Jones, Wilkinson, Jerome.

Crystal Palace FC: Alexander – Phillips, Garven, Dobbie, Wilbraham, Williams, Ramage.
V loňské sezóně sice nastupoval každý z týmů v jiné soutěži, ale přesto se oba soupeři dvakrát utkali. Stalo se tak v rámci 3. kola FA Cupu. Crystal Palace tehdy s o ligu výše hrajícím soupeřem doma uhrálo bezgólovou remízu a také ve Stoke platil po 90 minutách hry nerozhodný stav 1:1. O postupujícím tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém se favorit prosadil hned třikrát. Výsledek 4:1 byl pro srdnatě bojující Crystal Palace až příliš krutý.
Manažer Stoke Mark Hughes se bude muset obejít bez nemocného Wilsona Palaciose a pro zranění není k dispozici ani americký křídelník Brek Shea.

To na druhé straně Ian Holloway má se sestavou větší starosti. Dlouhodobě postrádá kanonýra Glenna Murrayho, který byl jedním ze strůjců postupu do PL, a hrát nebudou moci ani Jerome Thomas a Yannick Bolasie. Naopak k dispozici by již měl být Jason Puncheon, který před pár dny dorazil na hostování ze Southamptonu.
Stoke City zajíždělo v úvodním kole na Anfield Road. Domácí Liverpool byl v utkání aktivnějším týmem. Ve 37. minutě otevřel skóre Sturridge a v dalším průběhu zápasu Stoke několikrát pomohla i branková konstrukce, či výborně chytající gólman Begović. Přesto hosté nakonec nebyli daleko od bodu. V samotném závěru totiž dostali k dispozici pokutový kop, ovšem brankář LFC Simon Mignolet vychytal Walterse a následně i dorážku Jonese. The Potters tak do nového ročníku Premier League vstoupili prohrou 0:1 na půdě Liverpoolu.

Nováček soutěže Crystal Palace, který vybojoval postup do elitní společnosti až přes play-off Championshipu, se na úvod PL představil před svými diváky. Silný Tottenham však byl nad síly Orlů. Domácí si nepočínali špatně. V první půli se velice dobře bránili a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu. Rozhodnutí ale přišlo hned pět minut po pauze, kdy Moxey zahrál v šestnáctce rukou a nařízenou penaltu proměnila letní posila Tottenhamu Roberto Soldado. Hráči Crystalu Palace s blížícím se koncem stále více otevírali hru, ale tím spíše dávali soupeři prostor pro rychlé kontry. Skóre se však už nezměnilo a Spurs si tak odvezli z duelu na půdě nováčka nejtěsnější vítězství.
Přeji příjemné sobotní odpoledne všem fanouškům anglického fotbalu. Ve 2. kole Premier League přivítá Stoke City na The Britannia Stadium nováčka Crystal Palace FC. Oba týmy v prvním kole shodně prohrály 0:1, takže spolu svedou souboj o své první body do tabulky soutěže. Nutno říci, že los Stoke i Eagles na úvod zrovna nepřál a přisoudil jim velice těžké soupeře. Crystal Palace doma nestačilo na ambiciózní Tottenham a Hrnčíři vyšli naprázdno z utkání na Liverpoolu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.