Rozhodčí Taylor ukončil dnešní utkání, ve kterém Stoke City nestačil na Norwich City a podlehl mu 0:1. O jedinou branku se dnes postaral Howson, jenž se prosadil ve 34. minutě a díky němu si Norwich City připisuje tříbodový zisk. Domácí fotbalisté se ve druhém poločase snažili, ale vyrovnávacího gólu se nedočkali. Hosté si vítězství zasloužili, protože byli důraznější a trošičku nebezpečnější. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
90+4
Běží poslední nastavená minuta a u míče jsou domácí fotbalisté, konkrétně Shawcross.
90+3
Snodgrass hledal Elmandera, ale našel pouze Begoviće, který rozehrál nepřesně a hosté se zmocní dalšího autového vhazování.
90+2
A teď už v pořadí třetí autové vhazování ve prospěch hostujícího celku.
90+2
Martin hledal dlouhým autem Elmandera a hosté vybojovali další autové vhazování.
90
Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.
88
Hosté podnikli útočnou akci, ale ta rychle skončila, protože ji přerušilo ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Elmander.
85
Do konce řádné hrací doby zbývá posledních pár minutek a Norwich City stále drží jednogólové vedoucí skóre.
83
Druhá změna v týmu Norwich City: hrací plochu opustil Pilkington, kterého nahradil Whittaker.
82
Hosté z rohového kopu nic nevytěžili a stav skóre se nezměnil. Ke střele se sice dostal Shawcross, ale jeho pokus hlavou byl velmi nepřesný.
80
Snodgrass obdržel přihrávku, obehrál protihráče a z otočky vystřelil. Nicméně Begović si připsal důležitý zákrok a svůj tým ubránil před inkasovaným gólem, protože Snodgrassův pokus byl jedovatý, technický a velmi nebezpečný.
79
Štiplavou střelu ze své kopačky vyslal Nzonzi, ale Ruddy byl na místě a reflexivním zákrokem uklidil balon do náruče.
78
Pilkington obehrál svého protihráče a poté se s míčem dostal do velkého vápna, odkud poslal přihrávku před branku, ale jako první se k míči dostal protihráč a odvrátil jej na rohový kop.
76
Střídání v týmu Norwich City: ze hřiště odchází Ricky van Wolfswinkel, přichází Johan Elmander.
75
Pieters se provinil faulem a sudí ho potrestal žlutou kartou.
73
Přihrávku do běhu obdržel u pravé postranní čáry Martin, kterého napadl protihráč, ale kapitán hostujícího celku se rozhodit nenechal a svého protihráče obehrál bez potíží. Martin pak poslal do vápna učebnicovou přihrávku, ale Snodgrass zakopl a ke střele se nedostal.
71
Arnautović si výborně pohlídal ofsajdovou pozici, ale k ničemu mu to nebylo. Pennant se prezentoval skvělou přihrávkou do velkého vápna, ale jako první byl u míče Ruddy, jenž uklidil míč do rukavic a svého protihráče ke střele nepustil.
71
Defenzivní činnost si musel plnit Cameron, ale zvládl to bez potíží a hostům nabídl výhodu autového vhazování.
69
Pennant obdržel přihrávku a poté chtěl do hry zapojit dalšího spoluhráče, avšak ze své kopačky vyslal nepřesnou kolmici a balonu se zmocnili hosté.
66
Poslední změna v týmu Stoke City: ze hry odešel Jones, kterého nahradil Crouch.
65
Těžkou přihrávku obdržel Jones, ale poradil si a míč dokázal zpracovat. Jones obehrál své protihráče a poté se prezentoval zajímavou střelou, ale Ruddy byl pozorný a připsal si úspěšný zákrok, avšak balon by se mezi tři tyče nevešel.
64
Na pravém křídle se uvolnil Snodgrass, jenž si dovezl míč do vápna, spoluhráčovi udělal kličku a ze své levačky vyslal tvrdou střelu, která se mezi tři tyče nevešla.
63
Z pravé strany vyslal centr do vápna Snodgrass, ale Huth odhlavičkoval míč do bezpečí.
60
Pilkington odvedl kus práce, ale ovoce nesklidil. U levé postranní čáry obehrál hned tři protihráče, navedl si míč na střelu a zkusil to asi z 18 metrů, avšak jeho pokus postrádal přesnost.
59
Útočnou akci domácího celku zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Pennant.
58
Dnešní utkání sleduje 26 184 diváků.
57
Cameron našel Arnautoviće, jenž si míč navedl na pravačku a poté vystřelil, ale branku netrefil.
56
Nicméně domácí tým z rohového kopu nic nevytěžil, a stav skóre se tak nezměnil.
55
Nzonzi našel přesnou přihrávkou Wilsona, jenž si přichystal míč na střelu a zkusil to asi ze 30 metrů, avšak jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
53
Zajímavou přihrávku ze své kopačky vyslal Ireland, ale Jones se k balonu nedostal, protože pozorný Martin prodloužil míč hlavou a Ruddy jej ukryl do náruče.
50
Do vápna přilétl další zajímavý centr, kterého se chtěl zmocnit Jones, ale nepodařilo se mu to. V souboji s protihráčem upadl na zem a dožadoval se pokutového kopu, avšak sudí byl jiného názoru a hru nechal pokračovat.
49
Kanárci byli pozorní a před rohovým kopem se ubránili bez větších potíží, avšak soupeř u balonu zůstane.
49
Nicméně netrvalo to dlouho a domácí hráči se opět zmocnili balonu a vytěžili rohový kop.
48
Další útočnou akci rozjel Shawcross, ale pak přišla nepřesná přihrávka do vápna a domácí tým o míč přišel.
48
Ireland nahrál Pennantovi, jenž si míč navedl na pravačku a poté se prezentoval zajímavým centrem do vápna, avšak nikoho ze spoluhráčů nenašel.
47
Ve vzdušném souboji byl faulovaný Shawcross a sudí hru přerušil. Rozehrávat bude Stoke City.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Kouč Hughes na nepříznivé skóre zareagoval dvojím střídáním. Do druhého poločasu už nenastoupili Walters a Adam, vystřídali je Pennant a Ireland.
46
46
Rozhodčí Taylor ukončil první poločas, který nám příliš moc zajímavých momentů nepřinesl. Hrálo se hlavně ve středu hřiště a mezi pokutovými územími, ale hosté byli o něco málo aktivnější a zaslouženě se dostali do vedení. Zatím jedinou branku utkání zaznamenal ve 34. minutě Howson. Doufejme, že poločas druhý bude pohlednější a hlavně ofenzivnější.
Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
45+1
Adam odcentroval míč do vápna, ale hosté se ubránili bez větších potíží.
45+1
Olsson si připsal úspěšný obranný zákrok a domácímu celku nabídl výhodu rohového kopu.
45
První poločas bude nastaven o 1 minutu.
45
Domácí hráči podnikli postupnou útočnou akci, ale ta skončila na hranici pokutového území, kde zasáhla pozorná obrana hostujícího týmu a získala míč ve svůj prospěch.
44
Nicméně hosté branku domácího celku neohrozili. Pozorná obrana totiž centrovaný míč odvrátila do bezpečí a svému soupeři nedala prostor ke střele.
43
Faulem se provinil Shawcross a hosté budou zahrávat volný přímý kop.
42
Za nepříjemný a zbytečný faul obdržel žlutou kartu Fer.
40
Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Shawcross, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Odkop od brány provede Ruddy.
39
Výhodu standardní situace dostali domácí fotbalisté, ale branku hostů neohrozili. Pozorný Tettey prodloužil centrovaný míč na rohový kop, a nabídl tak domácím hráčům další standardní situaci.
34
Norwich právě vstřelil branku!
Domácí tým dostal výhodu autového vhazování, ale rozehrál žalostně a hosté vyrazili do protiútoku. JONATHAN HOWSON obdržel skvělou přihrávku od Pilkingtona, navedl si míč na střelu a přesnou trefou nedal Begovićovi šanci.
33
Arnautović obdržel přihrávku od Adama, míč si dal na pravačku a poté vystřelil, ale jeho pokusu scházela přesnost a razance.
30
Tettey si připsal obranný zákrok a míč hlavou odvrátil na rohový kop. Nicméně domácí tým z této standardní situace vůbec nic nevytěžil. Ze všech hráčů nejvýše vyskočil Ruddy a centrovaný balon si stáhl do rukavic.
28
Na levém křídle se uvolnil Pilkington, jenž nastartoval své rychlé nohy a založil protiútok. Nicméně hosté z této útočné akce nevytěžili vůbec nic. Pilkington ze své kopačky vyslal učebnicový centr, ale van Wolfswinkel se ke střele nedostal, navíc se srazil s Begovićem a sudí mu odpískal faul.
26
Domácí fotbalisté to teď zkusili dlouhou přihrávkou za obranu, ale jeden z hráčů si nepohlídal ofsajdové postavení a sudí hru přerušil. Rozehrávat budou hostující hráči.
25
Wilson fauloval a sudí ho potrestal žlutou kartou.
24
V posledních čtyřech minutách se hraje hlavně ve středu hřiště a mezi pokutovými územími, šance žádné k vidění nejsou. Doufejme, že obraz hry se zlepší a hráči předvedou ofenzivnější podívanou.
20
Domácí Stoke z rohového kopu nic nevytěžil, navíc Jones uvízl v ofsajdové pasti a hra byla přerušena.
19
Protiútok provedli domácí hráči a vytěžili alespoň rohový kop.
18
Norwich se skvěle prokombinoval na soupeřovu polovinu, ale pak z pravé strany přišel nepřesný centr a celá útočná akce skončila.
17
Prozatím jsou nebezpečnější hosté, kteří aktivně napadají rozehrávku a často se tlačí do útoku, avšak na místě jsou také nepřesnosti, které obraz hry kazí.
16
Volný přímý kop si vzal na starost Snodgrass, ale centrovaným míčem nikoho ze spoluhráčů nenašel.
16
Jeden z domácích hráčů zastavil svého protihráče za hranicí pravidel a hosté dostanou výhodu standardní situace.
15
Jones se po ošetření vrátil na zelený pažit a pokračuje ve hře.
15
Fotbalisté Stoke se stačili vrátit a hrozící protiútok zastavili za cenu autového vhazování.
14
Domácí hráči to zkoušeli po pravé straně, ale přes pozornou obranu neprošli a nyní čelí protiútoku.
14
Hra po krátkém přerušení pokračuje, zatím však bez útočníka Stoke City.
13
Hra je přerušena, ošetřit potřebuje Jones.
12
Útočnou akci hostů přerušilo ofsajdové postavení, ve kterém se zapomněl Pilkington.
9
Kanárci mohli jít v 9. minutě do vedení, ale radost jim překazila branková konstrukce, kterou trefil Bennett. Právě on číhal v pokutovém území, kde se k němu dostal centrovaný míč, a tak neváhal a plácl do něj. Nicméně Bennett trefil právě zmiňovanou brankovou konstrukci, která zachránila domácí Stoke City. Pak se k odraženému balonu dostal ještě jeden z hostujících hráčů, ale jeho střele scházela razance.
8
Hosté to zkoušeli po pravé straně, ale tam jim to nešlo a hru museli přenést na levé křídlo, kde byl osamocený Olsson, jenž ze své kopačky vyslal ukázkový centr ke vzdálenější tyči, ale vybojoval pouze rohový kop.
7
Prozatím se hraje hlavně ve středu hřiště a zajímavé příležitosti nepřichází.
5
Nicméně hosté se ubránili a míč poslali daleko od své branky.
4
Domácí fotbalisté to teď zkusili dlouhým nákopem a vybojovali na útočné polovině autové vhazování.
4
V úvodních minutách jsou aktivnější hosté, kteří často drží míč na svých kopačkách a soupeře na svoji polovinu hřiště spíše nepouští.
3
Kanárci jsou u míče a pohybují se s ním ve středu hřiště, avšak soupeř rozehrávku nepříjemně napadá a hosté se vrací na vlastní polovinu hřiště, kde kombinuje stoperská dvojice.
2
The Britannia Stadium nám dnes nabízí skvělou atmosféru, fanoušci jdou slyšet, a hráčům tak vytváří příjemnou kulisu.
1
Podél levé postranní čáry si sólo střihl Pilkington a nevedl si vůbec špatně. Nejprve obehrál několik protihráčů, dostal se do středu a zpoza vápna vystřelil. Nicméně jeho pokus úspěšně zablokoval jeden z bránících protihráčů, a Begović tak zůstal bez práce.
1
Domácí fotbalisté oblékli pruhované bílo-červené dresy a bílé trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří oblékli zeleno-žluté dresy a zelené trenýrky.
1
-1
Hlavní sudí Taylor přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.

Stoke City: Begović – Cameron, Shawcross (C), Huth, Pieters – Walters, Nzonzi, Wilson, Adam, Arnautović – Jones.
Náhradníci: Sørensen – Whelan, Ireland, Pennant, Palacios, Assaidi, Crouch.

Norwich City: Ruddy – Martin (C), Turner, Bennett, Olsson – Tettey, Fer, Howson – Snodgrass, Pilkington, van Wolfswinkel.
Náhradníci: Bunn – Whittaker, Johnson, Hoolahan, Elmander, Murphy, Hooper.

Rozhodčí: Taylor ─ McDonough, West.
Ve vzájemných zápasech těchto dvou týmů góly příliš často nepadají. V posledních čtyřech zápasech padlo pouze 5 gólů, navíc jeden zápas skončil remízou 1:1, dva zápasy ovládl tým Stoke City, jenž Norwich porazil 1:0 a jednou zvítězil také Norwich City, jenž svého soupeře porazil taktéž 1:0.
Na zápas byli nominováni:

Stoke City: Begovic, Butland, Sorensen, Cameron, Huth, Muniesa, Pieters, Shawcross, Wilkinson, Wilson, Adam, Assaidi, Edu, Etherington, Ireland, Ness, N’Zonzi, Palacios, Pennant, Shea, Whelan, Arnautovic, Crouch, Jones, Walters.

Norwich City: Bunn, Nash, Ruddy, Ayala, Bassong, R Bennett, Garrido, Martin, Olsson, Turner, Whittaker, Hoolahan, Howson, Fer, Fox, Johnson, Pilkington, Redmond, Snodgrass, Tettey, Becchio, Elmander, Hooper, Van Wolfswinkel.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 2.0, kurz na remízu pak 3.5 a kurz na výhru hostujícího týmu 4.5. Bookmakeři tak více věří domácímu Stoke City.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Anthony Taylor, na čarách mu budou asistovat Mick McDonough a Richard West. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Neil Swarbrick.
To Norwich City je na tom o něco hůř a se 4 body se v tabulce nachází na 17. příčce. Kanárci jednou zvítězili, jednou remizovali a třikrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní skóre je 3:6.
Po pěti odehraných kolech se Stoke City v tabulce nachází na 14. pozici a na svém kontě má 7 bodů. Fotbalisté Stoke dvakrát zvítězili, jednou remizovali a dvakrát byli poraženi. Dosavadní skóre je 4:5.
Vítejte u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Dnes máme na programu 6. kolo anglické Premier League, ve kterém Stoke City přivítá na The Britannia Stadium svého soupeře Norwich City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.