Utkání končí nerozhodně 1:1, když na poločasové vedení Hullu odpověděl vyrovnávací trefou v 60. minutě stoper Chico. Otočit zápas ve svůj prospěch už se Swansea nepovedlo. Velšané se v tabulce posunuli na 10. místo, Hullu patří 12. pozice. To je z 15. kola Premier League, hezký zbytek pondělního večera a příští víkend u dalších zápasů z anglické nejvyšší soutěže napočtenou.
90+4
Shelveymu se střela vůbec nepovedla, následně ještě centroval Dyer, ale našel pouze připravenou náruč McGregora.
90+3
Kombinace domácích je však hodně nervózní, což stoprocentně vyhovuje hráčům ve žlutočerném.
90+1
Z levé strany zkoušel centrovat Davies, ale hostující obrana si počínala opět bezchybně.
90
Martin Atkinson, hlavní sudí, nastaví 4 minuty!
90
Shelveyho pas za obranu odhlavičkoval dobře postavený Chester.
89
Do konce utkání schází pouze několik málo minut. Podaří se některému z týmů ukořistit vítězství?
87
Swansea se nastěhovala před pokutové území Hullu, ale hosté se brání, co jim síly stačí.
85
Další emoce vzbudil souboj Sagba s Floresem, po kterém se domácí stoper skácel k zemi. Sudí Atkinson však nechává hru plynout dále.
85
Do pokutového území Hullu létá jeden míč za druhým, ale obrana hostů se brání úspěšně.
83
Chico Flores sestřilil Meylera a po zásluze vidí žlutou kartu.
82
Žlutou kartu si vysloužil také Shelvey.
82
Hosté natahují čas, jak se dá, jeden bod má pro ně cenu zlata. Rozhodčí Atkinson však ukazuje, že vše zohlední v rámci nastavení.
81
Rohový kop se Swansea...ano, opět nepovedl.
80
Oba dva jsou za vzájemnou potyčku oceněni žlutou kartou.
80
80
Swansea vybojovala rohový kop, ale mezitím se před šestnáctkou Hullu strhla pořádná mela, ve které hlavní roli sehráli Sagbo s Williamsem.
79
Pozuelo přistrčil míč do běhu Michuovi a jeho křižnou střelu musel McGregor reflexivně vyrazit!
79
Domácí kopali dva rohy, oba dva však byly zahrány hodně mizerně.
78
Centr Shelveyho odhlavičkoval Huddlestone jen ke Caňasovi, jehož ránu srazil Figueroa do zámezí.
78
Figueroa kousek před pokutovým územím povalil Dyera a za to je oceněn žlutou kartou.
77
Na tahu jsou pro změnu fotbalisté Swansea.
75
Sagbo vypálil z voleje k pravé tyči, ale Tremmel předvedl neméně parádní moment a střelu vyboxoval!
74
Pěkná akce hostů na jeden dotek skončila až v síti Swansea, jenže trefa Meylera nemůže být kvůli ofsajdu uznána.
73
Shelvey se dopustil ztráty míče, Elmohamady vyprodukoval další povedený centr, ale obrana Swansea celou situaci zachránila.
72
Tempo hry v posledních minutách i vinou střídání opadlo.
70
A po několika odrazech v pokutovém území se hosté mocně dožadovali pokutového kopu za ruku Tiendalliho!
69
Hull se dočkal svého prvního rohu v utkání.
67
Odpracováno má také Hernández, který přepustí své místo Routledgeovi.
67
Shelvey se opřel do míče, ale projektil z jeho pravé kopačky postrádal lepší směr.
65
Na dlouhý nákop si naběhl Chester, ale hlavou poslal balón hodně nepřesně mimo.
64
Za potlesku všech diváků jde ze hry hostující Graham, na hřiště přichází Koren.
62
Hull si může na chvíli oddechnout, Tiendalli nedovoleně zastavil Meylera.
61
Shelvey však poslal míč pouze do dvojčlenné zdi.
61
Domácí jsou při chuti, Dyer byl na levé straně faulován a Swansea bude zahrávat přímý kop.
60
Swansea právě vstřelila branku!
Po hodině hry se domácí fotbalisté konečně a zaslouženě dočkali! Swans rozehráli rohový kop nakrátko, Shelvey poslal na bránu střílený centr, který za záda McGregora tečoval stoper CHICO FLORES – 1:1!
59
Chester uklidil Dyerův centr raději do zámezí.
59
Hosté se nacházejí pod velkým tlakem. Vydrží to?
57
Davies využil skulinku v defenzívě Tigers, jenže z levé strany svou přihrávkou před bránu žádného spoluhráče nenašel.
56
Ani hosté se v útoku neprosadili, a tak se hra přesouvá opět na polovinu Hullu.
56
První střídání Swansea. Ze hry odchází de Guzmán a na plac nastupuje ofenzivnější Pozuelo.
55
Útok Swansea "do plných" dle předpokladů nevyšel, naopak Dyer fauloval Sagba a hosté budou zahrávat standardku.
54
Ani tentokrát se hráčům v bílém nepovedlo zakončit.
54
Hernández získal v souboji s Brucem další rohový kop pro domácí tým.
52
Jenže domácím se v této disciplíně vůbec nedaří a příznivci Swansea dávají najevo svou nespokojenost.
51
De Guzmán trefil svým centrem Figuerou, následně ještě bude zahrávat roh Swansea.
49
Elmohamadyův centr odhlavičkoval Tiendalli přímo k Huddlestoneovi, který však z první přestřelil.
48
Domácí se usídlili na polovině Hullu, ale kombinují v úctyhodné vzdálenosti od branky McGregora.
47
Ani v jednom týmu nedošlo o přestávce ke změně v sestavě.
46
Do kabin mohou jít spokojenější fotbalisté Hull City, kteří vedou díky gólu Dannyho Grahama z 9. minuty. A to vlastně byla jediná příležitost první půle, oba týmy se dostávaly pouze do náznaků šancí. Hostující útočník Graham se v Premier League trefil poprvé od 1. ledna, kdy ještě v dresu Swansea vyrovnával v 90. minutě na konečných 2:2 proti Aston Ville. Domácí měli v prvním poločase více ze hry, ale svou převahu nezužitkovali. Uvidíme, jestli se to podaří ve druhém poločase.
45+1
Jenže de Guzmánův centr opustil během letu vymezený prostor.
45+1
A po dalším zákroku hostujícího hráče uvidí Liberty Stadium ještě jeden roh.
45+1
De Guzmánův pas na Hernándeze prodloužil do zámezí Chester.
45
Hlavní rozhodčí dnešního duelu bude nastavovat 1 minutu.
44
První poločas se chýlí ke svému konci a stále sledujeme stejný obrázek hry. Domácí mají územní převahu, ale recept na obranu Hullu neumí najít.
41
Dyer si předkopl míč a následně byl sražen k zemi Livermorem, který za svůj faul vidí žlutou kartu.
40
Figueroa dlouhým nákopem hledal Sagba, který po kontaktu se stoperem Swansea upadl, ale sudí Atkinson nechává hru, k nevoli hostů, pokračovat.
38
Tiendalli našel zcela volného de Guzmána, ale tomu se následná střela vůbec nepovedla.
37
Držení míče: 67% – 33%
37
Hernández nabil Michuovi, ale tomu míč na poslední chvíli sebral jeden z vracejících se hráčů Hullu.
35
Shelvey měl nakonec k dispozici dva centry z levé strany, ale ani z jednoho domácí neudeřili.
34
Tiendalliho centr uklidil do zámezí Elmohamady. Shelvey bude rozehrávat další roh domácích...
33
Swansea zachybovala v rozehrávce, ale Elmohamady se svými spoluhráči brejk nevyužili.
32
Ani roh kopnutý k bližší tyči domácím nepovedl, Hull se v pohodě ubránil.
31
Dyer po pravé straně sice neprošel, ale vybojoval alespoň roh pro Swansea.
29
De Guzmánův centr od pravé lajny odhlavičkoval kapitán Hullu Davies.
28
Až na světlé výjimky se na hřišti neodehrává úplně atraktivní podívaná. Swansea marně něco na Hull vymýšlí, hosté naopak čeká na vhodné příležitosti k brejkovým situacím.
26
Pěkná akce Swansea středem hřiště mohla vyústit ve vyrovnávací trefu! Balón putoval po ose Davies-Shelvey-Michu zpět k prvně jmenovanému, ale ten zpoza šestnáctky zamířil pouze nad hostující bránu.
25
Ve sprintu za míčem byl úspěšnější gólman Tremmel, který pokořil Livermorea.
23
Elmohamady opět povodil Daviese, odcentroval do šestnáctky Swans, ale tam se míče zmocnil brankář Tremmel.
22
Hull vybojoval dobrým presinkem od Daviese míč, jenže vzápětí jej hráči v pruhovaném zase odevzdali.
20
Michu dostal naloženo od hostujícího kapitána Daviese, ale sudí Atkinson zatím vše řeší domluvou.
19
Domácí se snaží tvořit hru, ale na dobře organizovanou defenzívu Tigers to prozatím nestačí.
17
Tiendalli posílal balón za obranu Hullu, ta však na poslední chvíli dokázala míč odkopnout.
16
Elmohamady naremploval Caňase, hrát tak budou fotbalisté v bílém.
14
De Guzmán tentokrát posadil míč na hlavu kapitána Williamse, jenže ten v těžké pozici zakončil vysoko nad.
13
Dyerův centr zprava odvrátila hostující obrana do zámezí, Swans budou mít k dispozici druhý rohový kop.
12
Šok pro domácí, skvělý start pro hosty. Swansea v úvodu tvořila hru, ale Hull ukázal dva nebezpečné útoky, z nichž jeden slavil úspěch. Střelec gólu Graham však branku, z úcty k bývalému zaměstnavateli, příliš neslavil.
10
Michu vzápětí na opačné straně vybojoval první roh. Ten zahrával de Guzmán, ale svým centrem spoluhráče nenašel.
9
Hull City právě vstřelil branku!
Elmohamady utekl po pravé straně svým strážcům, excelentním centrem oslovil DANYHO GRAHAMA, který už si před Tremmelem věděl rady a zblízka jej prostřelil. První gól pro tohoto útočníka v dresu Hullu – 0:1!
8
Tygři se poprvé dostali do útoku a hned nadělali obraně Swansea nemalé potíže! Elmohamady odcentroval přes Daviese, míč propadl až k volnému Meylerovi, jenže jeho střela byla zablokována.
7
Michu s Hernándezem se hnali k hostující brance, ale druhý jmenovaný poté špatně přihrával a tím slibnou akci Swansea pokazil.
5
Hráči Hullu si míče zatím příliš neužili, Swansea jej drží a úspěšně kombinuje.
3
Registrujeme první náznak šance! Michu parádně z první vysunul Dyera, který se pokusil obstřelit McGregora, ale branku Hullu minul.
2
Úvodní vteřiny se nesou v opatrném duchu, zatím se hraje uprostřed pole.
1
-1
Domácí fotbalisté pro dnešní souboj oblékli bílé dresy, hosté budou hrát v tradičních žlutočerných.
-3
Před utkáním ještě všichni přítomní vzdají hold zesnulému bývalému prezidentovi JAR Nelsonovi Mandelovi.
-7
Obě jedenáctky už jsou srovnané v útrobách stadionu. Dohrávka 15. kola za pár minut začne.
-30
Do výkopu dnešního zápasu chybí půl hodiny a na trávníku Liberty Stadium momentálně probíhají rozcvičky obou mužstev.
-35

Swansea City: Tremmel – Flores, Williams, Tiendalli, Davies – Hernández, de Guzmán, Shelvey, Cañas, Dyer – Michu.
Náhradníci: Zabret – Amat, Taylor, Lamah, Routledge, Pozuelo, Donnelly.

Hull City AFC: McGregor – Chester, Bruce, Davies – Figueroa, Livermore, Meyler, Huddlestone, Elmohamady – Graham, Sagbo.
Náhradníci: Harper – Rosenior, McShane, Fayé, Koren, Brady, Boyd.

Rozhodčí: Martin Atkinson – H. Lennard, M. Wilkes – Kevin Friend.
-50
Do základní sestavy Swansea se po dlouhé pauze zapříčiněné zraněním vrací španělský šutér Michu. Manažer domácích udělal ještě další dvě změny, do branky se postaví Tremmel a na kraj zálohy Dyer. Naopak manažer hostů změnil svou jedenáctku pouze na jednom postu, když Bradyho nahrazuje Davies. Utkání bude pikantní pro útočníka Tygrů Dannyho Grahama, který odešel ze Swansea před touto sezónou a nyní je v Hullu na hostování ze Sunderlandu.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se naposledy potkaly ještě ve druhé nejvyšší soutěži League Championship, tehdy se psala sezóna 2010/2011 a zrodily se tyto výsledky: Swansea – Hull 1:1, Hull – Swansea 2:0.
Hull City
Letošní nováček pod vedením Stevea Bruce si ze všech nových týmů v PL vede doposud nejlépe. Tygři nasbírali 17 bodů a momentálně jsou na 13. pozici. O tom si Cardiff a Crystal Palace mohou zatím nechat jen zdát. Hull měl v minulých dvou kolech těžký los, přesto dokázal jednou překvapit, a to když doma porazil vynikající Liverpool 3:1. Uprostřed týdne však utrpěl porážku na Emirates Stadium, kde podlehl Arsenalu 0:2.

Hull odcestoval do Walesu bez žádných nových absentérů, naopak se po disciplinárním trestu vrací do kádru obránce Curtis Davies. Naskočit by mohl i Paul McShane, jenž se uzdravil ze zranění stehna. I nadále jsou na marodce Aluko, Quinn a Dudgeon.
Swansea City
Velšané si v posledním kole počínali na výbornou, když doma jasně přehráli favorizovaný Newcastle 3:0. Díky tomu si polepšili na 18 bodů a prozatimní 11. místo. Pro tým manažera Michaela Laudrupa se však jednalo o teprve druhé domácí vítězství v této sezóně.

Swansea si v posledních zápasech musí obvykle poradit bez svých klíčových hráčů. V pondělním zápase však může nastat změna. Dvojice ofenzivních hráčů Michu – Bony se opět zapojila do tréninku a jejich start proti Hullu není vyloučen. Nově naopak budou chybět útočník Vázquez a záložník Britton.
V dohrávce 15. kola Premier League se na Liberty Stadium v jihozápadním Walesu odehraje jedna premiéra. Poprvé v historii Premier League se potkají domácí Swansea City a hostující Hull City. V tabulce jsou na tom o jeden bod lépe Swans, ale čeká je nabitý program – v šesti dnech tři zápasy. Podaří se svěřencům Michaela Laudrupa navázat na třígólové vítězství nad Newcastlem? Anebo uspějí Tigers, kteří však ze sedmi venkovních utkání zvítězili pouze jednou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.