Pro dnešní odpoledne a večer se s vámi loučí komentátor Petr Peleška. Přeji příjemně strávený zbytek víkendu.
A je za námi konec tohoto utkání. Druhý poločas byl úplně odlišný tomu prvnímu. Osmiminutovka zkázy nastala pro hosty od 57. minuty, když všechno začal vlastní brankou Bardsley. O dvě minuty později se trefil parádní střelou de Guzmán a šest minut na to z pokutového kopu Bony Wilfried. Čtvrtou a zároveň konečnou branku přidal v 80. minutě Chico a pojistil tak domácím vedení.
Zákroky brankáře Keirena Westwooda: 4
Zákroky brankáře Michela Vorma: 1
90+2
Jeden z hráčů Swansea byl faulován uprostřed poloviny Sunderlandu a hrají domácí.
90+1
Swansea kombinuje na vlastní polovině a pomalu přechází na polovinu Sunderlandu.
90
Hlavní sudí bude nastavovat tři minuty do druhého poločasu.
88
Michu mohl po rychlé akci zakončovat, ale skvělým obranným skluzem zasáhl jeden z obránců.
87
Na míči tradičně Swansea. Nikam nepospíchají a hlídají si výsledek.
84
Centr na Altidora, který dokázal odhlavičkovat, jenže stál v ofsajdovém postavení.
83
Hráči domácích se řítí do dalšího protiútoku.
82
Střídání v týmu Sunderland AFC: Hřiště opouští Fletcher, je nahrazen Jozem Altidorem.
81
Střídání na straně Swansea City: Hřiště opouští Routledge, je nahrazen Gerhardem Tremmelem.
80
Swansea právě vstřelila branku!
A další podařený roh Swansea! O centr se postaral Jonathan de Guzmán a na ten si naskočil Chico Florés a míč ještě ještě lehkou tečí doprovodil do branky STEVEN FLETCHER!
80
Brankář Westwood předvedl další parádní zákrok! Centr, který letěl přímo na hlavu Michua vyrazil konečky prstů na rohový kop!
79
Teď to zkusil Borini z voleje, ale balon letěl přímo na brankáře Vorma.
79
Na balonu opět ve velkém poklidu hráči domácí.
77
Fletcher se pokoušel propasovat křižnou přihrávku na jednoho ze spoluhráčů, ale tam skvělým obranným zákrokem zahrál obránce Swansea.
77
Hostujícím hráčům se nedaří správně rozehrát. Chybí jim hra do kombinace.
75
Střídání v týmu Swansea City: Hřiště opouští Bony Wilfried, je nahrazen Álvarem Vázquezem.
75
Hráči Sunderlandu avizovali o hraní rukou, ale rozhodčí zůstal klidný.
74
Ten dokázal vyboxovat brankář hostí Westwood.
73
Swansea opět v držení míče na polovině Sunderlandu. Vybojovala si další rohový kop.
72
Michu byl nachytán v ofsajdovém postavení.
71
Hostující brankář Westwood, který již byl pod tlakem míč raději odkopl až na druhou polovinu hřiště.
70
Držení míče: 74% – 36%
69
Domácí hráči už nikam nespěchají a v poklidu si přihrávají na vlastní polovině.
68
Michu si vybojoval u poloviny hřiště faul.
66
Tak tohle musela být pro hosty osmiminutovka zkázy, kdy po sympatickým výkonu dostaly tři branky. Uvidíme, zda-li se z toho dokáží zvednou a poprat se o výsledek.
64
A BONY WILFRIED si poradil náramně! Tvrdou střelou do levé strany poslal míč a zvýšil domácí vedení. Brankář Westwood tipnul stranu správně, avšak na míč nedokázal vyrazit.
64
K míči se staví Bony Wilfried.
64
Po faulu Robergeho budou zahrávat domácí pokutový kop!
63
Hostující brankář drží hosty nad vodou! Jeden z útočníků vyslal z voleje tvrdou ránu z bezprostřední blízkosti a brankář parádně vyrazil!
61
Střídání v týmu Sunderland AFC: Hřiště opouští Johnson, nahrazuje ho Fabio Borini.
58
A to není z pohledu domácích všechno! JONATHAN DE GUZMÁN dostal přihrávku na vápno a vlastně z místa poslal míč nádherně do pravé šibenice. S tímhle nemohl hostující brankář nic nadělat.
57
A přeci jenom domácí z velkého tlaku dokázali vstřelit branku! Po následném rohovém kopu se k míči dostal Angel Rangel, který prodloužil hlavičku a PHIL BARDSLEY si ji srazil do sítě.
56
Sunderland rychlé ztrácí balony a teď se vrhl do protiútoku Dyer, který zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti přízemní střelu, avšak tu si dokázal pohlídat pozorný Westwood.
55
A teď ve velké tutovce Bony Wilfried! Přízemní centr poslal z pravé strany Rangel a Bony, který byl ještě tísněn obráncem míč poslal vysoko nad branku!
53
Rangel zkusil takový centr naslepo do vápna, kde se ho ujali hostující obránci.
52
A momentálně velká šance pro Michua! Toho našel ve velkém vápně skvělým centrem Routledge. Španělský útočník si míč zpracoval a silnou ranou z voleje těsně přestřelil!
52
Domácí nashromážděni na polovině Sunderlandu.
51
Střídání v týmu Swansea City: Odchází Davies, je nahrazen Neilem Taylorem.
51
Guzmán zkusil takovou nenápadnou střelu z levé strany, avšak branku netrefil.
50
Centr letěl na přední tyč, kde se k němu dostal hostující obránce a odvrátil nebezpečí.
50
Rohový kop pro domácí...
49
Routledge si nedokázal ve vápně správně zpracovat letící míč, který po závaru přiletěl právě k němu. Pokud by míč správně zpracoval, mohlo by nastat nebezpečí.
49
V ofsajdu se však ocitl Giaccherini a hrají domácí.
48
Westwood odkopával od své branky a hrají hosté.
47
Zahozená tutovka Bardsleyho! Nejdříve střílel ze strany Giaccherini, ale jeho střela byla sražena právě k Bardsleymu, který podklouzl a branku přestřelil.
47
Ten domácí obránci dokázali odvrátit.
46
Giaccheriniho centr byl ztečován na rohový kop.
46
Začal nám druhý poločas tohoto utkání. V prvním klání branka nepadla. Uvidíme, zda-li se v této půli něco změní.
46
Hráči již pomalu přichází na hrací plochu.

Držení míče: 63% – 37%
A je za námi první poločas utkání mezi Swansea City a Sunderlandem. Zatím to je na šance 1 – 1. Nejdříve to byl ve 13. minutě Fletcher, který z voleje po rohovém kopu těsně minul. Ve 32. minutě po skvěle kopnutém přímém kopu z nějakých pětadvaceti metrů těsně minul Guzmán.
45+3
Balon letěl na zadní tyč, kde si s ním již Vorm poradil.
45+2
Standardní situaci bude zahrávat Larsson z nějakých dvaceti metrů.
45+2
Tak ještě zajímavá standardní situace a žlutá karta pro Chica.
45+2
O míč však byli ihned obráni a zdá se, že oba týmy chtějí dohrát první poločas v klidu.
45+1
Autové vhazování pro Sunderland na polovině Swansea.
45
Hlavní sudí bude nastavovat další dvě minuty do prvního poločasu.
44
Hráči se snažili protlačit míč přes obránce, ale naštěstí pro hosty se žádné nebezpečí nepřihodilo.
43
Swansea bude zahrávat standardní situaci z nějakých dvaceti metrů.
43
Roberge nestíhal a unikajícího Michua musel zatáhnout za dres, za což si vysloužil žluté karetní ocenění.
41
Nepřesná přihrávka Micha, který přihrával pouze na spoluhráčovo paty.
40
Michu byl upozorněn za postrčení Larssona.
39
Dlouhý pas na jednoho z útočníků provedl Čelůstka. Míč však s problémy na aut srazil hráč Swansea.
37
Avšak centr z jednoho záložníků skončil na jednom z obránců, od kterého se míč odrazil na aut.
37
Domácí hráči pomalu rozjíždějí další útočnou akci.
35
Rangel to zkusil přízemní střelou ze střední vzdálenosti se kterou si však brankář Westwood poradil.
34
Rychlonohý Dyer sprintoval s míčem přes půl hřiště a domácí jsou opět na půlce Sunderlandu.
33
Domácí hráči zahnali skvělým napadáním hosty až k samotnému brankáři, který se s ničím nepáral a míč odkopl až k obráncům Swansea.
32
Parádně zahraná standardní situace de Guzmána! Domácí záložník střílel z nějakých pětadvaceti metrů a jeho střela skončila jen těsně vedle pravé tyče!
31
Své fotbalové schopnosti předvedl i kouč Sunderlandu Gustavo Poyet, který letící míč zastavil skvělým zpracováním!
30
Ze střední vzdálenosti se pokusil vystřelit jeden ze záložníků domácích, avšak nastřelil pouze jednoho z obránců.
30
Chico rozehrál autové vhazování na polovině Sunderlandu a kombinují domácí.
29
Do úniku mohl jít Ben Davies, avšak přihrávka byla až moc dlouhá.
28
Avšak ten skvělým zákrokem vyrazil ven brankář Westwood.
28
Zahrát rohový kop si vyzkouší i domácí hráči.
27
V ofsajdu se ocitl Fletcher, hrát budou domácí.
25
Míč mají v moci opět hráči hostů.
24
Švédský záložník Larsson skvěle zachytil míč na brankové čáře a ještě ho vyslal před branku Swansea, kde míč konečky prstů vyrazil Vorm k jednomu z hráčů hostů, kterému míč nafackoval a tak nakonec všechno nebezpečí zažehnal domácí obránce odkopem.
23
Bony Wilfried skvěle podržel míč a dokázal ho přihrát svým obráncům, kteří míří dopředu s dalšími spoluhráči.
22
Domácí obránce nedokázal správně odkopnout a tak hrají hostující hráči, kteří jsou na polovině Swansea.
21
Přihrávka jednoho ze záložníků Swansea na nabíhajícího spoluhráče byla příliš dlouhá a tak od své svatyně bude odkopávat hostující brankář.
20
Wilfried skvělým centrem našel nabíhajícího Guzmana, který si míč nedokázal zpracovat a tak ho včas zachytil pozorný Westwood.
19
Rangel zkusil centrovat do šestnáctky Sunderlandu, avšak centr byl příliš dlouhý a skončil za brankou Westwooda.
18
Skvěle to udělal Chico, který vybojoval pro Swansea autové vhazování.
17
Sunderland kombinuji na vlastní polovině a snaží se vymyslet nějakou akci.
14
Domácí skvěle napadali hráče Sunderlandu a odměnou jim je zisk míče.
13
Na míč si naběhl Fletcher a dokázal ho z voleje vypálit, avšak těsně vedle levé tyče branky!
12
Rohový kop pro hosty...
11
Zahnat nebezpečí musel odkopem do autu provést Amat.
11
Na míč si naskakoval Michu, avšak nedosáhl a balon skončil v zámezí.
10
Zajímavá standardní situace z nějakých třiceti metrů pro domácí...
10
Tvrdý skluz Bardsleyho, který si vysloužil první žlutou kartu utkání.
9
Sunderland ztratil míč na polovině Swansea, která míří do útoku.
8
Naštěstí je vše v pořádku a už se pokračuje ve hře.
7
Westwood při zachycení centru narazil do spoluhráče a ještě leží na zemi. Zřejmě si narazil žebra.
7
Johnson se mohl dostat do úniku, avšak míč skvělým skluzem poslal do zámezí obránce domácích.
6
Michova přihrávka u vápna Sunderlandu byla velice nepřesná a do útoku se řítí Sunderland.
5
Ovšem míč na polovině Sunderlandu ztratili a míč mají hosté, kteří prozatím pouze kombinují na vlastní polovině.
4
Steven Fletcher se ocitl v ofsajdu a budou hrát domácí.
4
Jeden z hráčů Swansea se provinil na polovině hřiště faulem a hosté mají výhodu standardní situace.
3
Na míči po odmlce i hostující hráči. Začínají od obranných řad.
2
Dyer si chtěl narazit s hráčem na vápně Sunderlandu, avšak ten si míč špatně zpracoval a odkopávat bude Westwood.
1
Po pravém křídle se hnal jeden ze záložníků Swansea, avšak radost mu parádním skluzem překazil obránce Sunderlandu.
1
Hlavní sudí již zapískal a už se hraje. Na míči domácí.
1
-1
Hráči jsou již na svých místech a za chvilku zápas začne.
-4
V doprovodu s rozhodčími již hráči obou mužstev nastupují na hrací plochu za velkého potlesků fanoušků!
-5
Hráči jsou již připraveni v útrobách stadionu.

Swansea City: Vorm – Rangel, Flores, Amat, Davies – Britton (C), de Guzmán, Dyer, Michu, Routledge – Wilfried.
Náhradníci: Tremmel – Taylor, Tiendalli, Shelvey, Cañas, Pozuelo, Vázquez.

Sunderland AFC: K. Westwood – Čelůstka, O´Shea (C), Roberge, Bardsley – Larsson, Cattermole, Gardner – Johnson, Fletcher, Giaccherini.
Náhradníci: Mannone – Cuéllar, Colback, Vaughan, Dossena, Altidore, Borini.

Rozhodčí: Pawson – Kirkup, Bankes – Hooper.
V základní sestavě domácích se nachází i exsparťanský střelec Bony Wilfried. Na straně Sunderlandu nastoupí hned od začátku český obránce Ondřej Čelůstka.
Sunderland AFC

Sunderland je na tom po sedmi kolech hodně bídně. Jako jediný klub nedokázal ještě ani jednou vyhrát, natož pouze jedinkrát remizoval a šestkrát prohrál. Zaslouženě se s jedním bodem nachází na poslední příčce. O dva body před ním je Crystal Palace a o šest bodů jsou před ním další čtyři celky (Fulham, Norwich, Stoke a Swansea). Minulou sezonu se Sunderland udržel v anglické nejvyšší soutěži o tři body a tuto sezonu ho zřejmě čekají podobné nervy. Již dnes se dozvíme, zda-li zůstane Sunderland bez výhry nebo naopak překvapí.

Dnes by se mohl proti Swansea ukázat i korejský záložník Ki Sung-Yueng, který je v Sunderlandu na hostování právě ze Swansea. Dále se rychle uzdravuje i útočník Steven Fletcher, který se zotavuje ze zranění ramene. Také nutno zmínit, že Sunderland má nového kouče, když Paola Di Cania nahradil Gus Poyet, který se nové výzvy nemůže dočkat a upozorňuje, že Mackems musí začít pracovat jako jeden tým.
Swansea City

Domácí nezažívají příliš lichotivý start do soutěže. Ze sedmi utkání dokázali vydolovat sedm bodů (2x výhra, 1x remíza, 4x prohra). Proto jim po 7. kole patří patnáctá příčka tabulky. Swansea je rovněž týmem, který hraje Evropskou ligu a tam si prozatím vede suverénně, když po dvou vyhraných zápasech se španělskou Valencií a švýcarským St. Galennem drží první příčku.

Do dnešního utkání by nemusel nastoupit brankář domácích Michel Vorm, který laboruje se zraněnou rukou. Naopak se do týmu vrací španělský křídelník Pablo Hernandéz, který doléčil zadní části stehenního svalu, se kterým marodil od začátku září. V základní sestavě by neměli chybět dva nejlepší střelci domácích. Španělský útočník Michu, který si odbyl premiéru ve španělské reprezentaci před šesti dny v posledním kvalifikačním utkání s Běloruskem a v 57. minutě byl vystřídán Álvarem Negredem. Chybět by neměl ani obránce Ben Davies. Oba hráči zatím vstřelili dvě branky.
Pěkné odpoledne všem příznivcům anglického fotbalu. Dnes máme na programu 8. kolo nejprestižnější fotbalové soutěže na světě. Utkají se mezi sebou týmy Swansea City a Sunderlandu. Tímto utkáním vás bude doprovázet komentátor Petr Peleška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.