To je z tohoto utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a zase někdy u Premier League na počtenou.

Fauly: 8:16.
Šlágr 8. kola mezi Arsenalem a Manchesterem United je za námi! Arsenal začal výborně a v 6. minutě se díky Alexisově patičce dostal do vedení. O minutu později to bylo 2:0, když de Geu podruhé překonal Özil. V 19. minutě to bylo již 3:0, znovu se trefil Alexis, tentokrát střelou do šibenice. Manchester měl pár šancí a mohl určitě snížit, nejprve se do velké příležitosti dostal Martial, ale Čech byl připraven. V dalších šancích se objevil Rooney, respektive Schweinsteiger, ale ani jeden z nich nedokázal protlačit míč do sítě.
Arsenal se tak díky výhře 3:0 dostal právě před svého soupeře na 2. místo v tabulce.
90+2
90+2
Málem to bylo 4:0 pro Arsenal! Oxlade-Chamberlain dostal výbornou přihrávku za obranu a následně přeloboval de Geu, španělského brankáře však zachránilo břevno.
90+1
Hlavní sudí Anthony Taylor nastavil nad rámec základní hrací doby 2 minuty. Podaří se United alespoň snížit?
90
Mužem zápasu byl po právu vyhlášen Alexis Sánchez.
88
Manchester je i nadále uhnízděn na půlce Arsenalu, snaží se vymyslet něco zajímavého, ale obrana domácích je zatím bezchybná.
86
Wayne Rooney se odhodlal k další střele, ale tentokrát ji namířil možná do 15. řady stadionu Emirates.
86
Arsenal mohl přidat čtvrtou branku, ale de Gea byl opět proti! Po rychlém protiútoku našel Oxlade-Chamberlain ve vápně Girouda, který střelu z voleje namířil pouze doprostřed na připraveného španělského brankáře.
84
K odraženému míči se dostal Antonio Valencia, ale jeho střela z voleje i díky teči skončila v zámezí. Manchester poté rozehrál roh na krátko, z něj však nevzniklo nic zásadního.
83
Wilson se uvedl ve hře postavením mimo hru.
82
K poslednímu střídání se schýlilo i na straně United. Odchází Juan Mata, přichází James Wilson.
81
Arséne Wenger střídá i potřetí. Hrdinu utkání Alexise Sáncheze na trávníku vystřídal Kieran Gibbs.
79
Arsenal se po odmlce dostal k balonu na delší dobu, ale po nepovedené Chamberlainově patičce o něj přišel.
77
Rudí ďáblové nadále obléhají šestnáctku svého soupeře, ale ne a ne snížit nepříznivé skóre.
75
Dvojité střídání přichystal i Arséne Wenger. Ze hry stáhl Walcotta a Özila, které na trávníku vyměnili Giroud a Oxlade-Chamberlain.
75
73
Mesut Özil mohl vstřelit podobný gól jako v první půli. Po pasu Monreala se dostal k zakončení, ale tentokrát mířil z voleje pouze doprostřed, kde se nacházel připravený gólman de Gea.
72
Po kombinaci nakrátko se k zakončení dostal Juan Mata, ale jeho technický pokus na zadní tyč směřoval mimo.
71
Manchester kombinuje a kombinuje, ale Arsenal se zatím stále úspěšně brání.
70
Čech byl opět v permanenci, tentokráte při centru Michaela Carricka.
68
Hosté si opět vypracovali další šanci, pas za obranu propadl až na Bastiana Schweinsteigera, jenže ten nedokázal zakončit zejména díky dobrému vyběhnutí českého brankáře.
66
Manchester stále dobývá velké vápno svého soupeře, ale ke korigování skóre zatím nedochází.
64
Na hřišti se začíná přiostřovat, Valencia tentokrát nedovoleně zastavil Ramseyho.
62
Petr Čech se musel opět činit, Rooney se odhodlal k technické střele přibližně z dvaceti metrů, ale českého gólmana nepřekonal.
60
Martial se po souboji ve vápně ocitl na trávníku, ale hlavní rozhodčí Taylor nechává hru plynout.
58
Arsenal se nadechl k rychlému protiútoku, ale Ramsey na poslední chvíli zvolil přihrávku na Bellerína, což se ukázalo jako špatná varianta.
57
O převaze United v druhé půli vypovídá i držení míče (26%:74%).
56
Rudí ďáblové zatím v druhém poločase Arsenal do ničeho nepouštějí a sami se snaží tvořit hru. Domácí se hlavně zaměřují na pozorné bránění svého náskoku.
55
Na hřišti se nám začíná žlutit. Rooney odtlačil přešlapujícího Özila, za což obdržel žlutou kartu.
54
Manchester se nadechl k rychlému protiútoku, ze kterého vzešel nakonec pouze rohový kop.
53
Özilův přímý kop skončil pouze na zdi, německý reprezentant se však dostal i k pohotové dorážce, ale ta byla sražena na roh. Ten rozehraje Cazorla.
52
Carrick zezadu sestřelil Ramseyho, čímž daroval Arsenalu přímý kop z velice dobré pozice.
51
A žlutá karta se objevila i na straně domácích, Coquelin nedovoleně zastavil Rooneyho a zaslouženě vidí kartu žluté barvy.
49
Ashley Young si seběhl ze svého postu levého obránce na střed a nakonec se také odhodlal ke střele, tu však Čech vychytal. Sympatická akce anglického univerzála.
48
Manchester i na začátku druhé půle drží balon na svých kopačkách a kombinuje na polovině londýnského celku.
47
Wayne Rooney se po příchodu Marouane Fellainiho přesunul na levou stranu zálohy a belgický záložník jej nahradil na postu ofenzivního záložníka.
46
Manažer hostí Louis Van Gaal rozhodně nebyl spokojen s hrou svých svěřenců a do druhé půle udělal dvě změny. Ze hry stáhl Depaye a Darmiana, které nahradili Fellaini a Valencia.
46
46
První poločas šlágru 8. kola mezi Arsenalem a Manchesterem United je za námi. Arsenal vstoupil do utkání nejlépe jak mohl a během sedmi minut vedl již 2:0. Nejprve se elegantně patičkou prosadil Alexis, kterého o necelou minutu později následoval Özil. Třetí branku přidal opět chilský kanonýr, tentokrát střelou do šibenice. Manchester mohl snížit, ale Martialovu šanci vychytal Čech.
45+2
45+1
Nastaveny byly 2 minuty.
45
Manchester United měl obrovskou možnost ke snížení! Anthony Martial ve vápně odstavil Mertesackera, fantasticky se otočil a vystřelil, ale Petr Čech jeho střelu vyrazil levou nohou. To byla doposud největší šance United.
44
Manchester z malého tlaku vytvořil pouze centr Matou do vápna, ten ovšem hlavičkou odvrátil Gabriel. Hosté přesto zůstávají u balonu.
43
Hra je pozastavena kvůli faulu Ramseyho na Younga. Manchester tak po rozehrávce může pokračovat v kombinaci na polovině soupeře.
41
Domácí hráči jsou zatím pozorní i vzadu a hosty do velkých šancí vůbec nepouštějí.
39
Walcott nejprve skluzem obral o balon Schweinsteigera, aby se následně dostal ke střele, mířil však vedle.
38
Anthony Martial byl opět nachytán v ofsajdovém postavení.
37
Kapitán hostí Wayne Rooney se pokusil z hranice velkého vápna překvapit Čecha lobem, ale domácí brankář se nenechal zaskočit a s pokusem anglického reprezentanta si poradil.
36
Walcott se opět řítil na branku, ale nakonec mu byl správně odmáván i odpískán ofsajd.
35
Gunners rozjeli rychlý protiútok po ose Cazorla-Ramsey-Walcott se k balonu dostal Bellerín, mladý španěl však svůj centr namířil nepřesně do autu.
34
Arsenal mohl rázem vést 4:0! Alexis vyslal do vápna čechraný míč přesně na nohu Ramseyho, ten však svůj volej nedokázal usměrnit do branky.
33
Mertesacker po centru Rooneyho ve vápně poněkud zaspal, ale těsně před Martialem nakonec odehrál balon do zámezí. Devils budou zahrávat roh.
32
Nacho Monreal se provinil faulem na talentovaného útočníka Anthony Martiala. United budou rozehrávat.
31
Arsenal se v posledních minutách zaměřuje spíše na bránění a nechává svého soupeře z Manchesteru kombinovat na své polovině.
30
Anthony Taylor vytáhl již druhou žlutou ze své kapsičky. Tentokrát ji za faul na Alexise obdržel pravý bek Matteo Darmian.
28
Wayne Rooney svůj centr před branku přetáhl, takže jej nedoběhl ani vyhlášený rychlík Memphis Depay. Arsenal bude vhazovat.
27
Martialův centr před branku odvrátil Mertesacker na roh. United si připíší první rohový kop.
26
Ďáblové kombinují u velkého vápna Arsenalu a začínají si vytvářet mírný tlak.
25
Cazorla se elegantně hlavičkou vyhnul Schweinsteigerovi a následně vyslal na de Geovu branku ránu z voleje, španělský gólman ale nemusel zasahovat, Cazorla totiž mířil mimo.
24
Míč drží na svých kopačkách hráči Manchesteru United, kteří kombinují na půli svého soupeře, ale k ohrožení Čechovy branky se zatím nedostávají.
22
Manchester je zatím hodně zaskočen a frustrován, což se projevilo i na tvrdém faulu Ashleyho Younga, jenž poslal k zemi Ramseyho. Angličan si za tento faul vysloužil první žlutou kartu tohoto zápasu.
20
Arsenal právě vstřelil branku!
Arsenal vede již 3:0! Theo Walcott našel na levé straně ALEXISE SÁNCHEZE, jenž si i s pomocí Darmiana navedl míč na střed a dělovkou do šibenice z hranice velkého vápna zvyšuje na 3:0! Theo Walcott si připsal už druhou asistenci.
19
Arsenal se trochu v posledních minutách zatáhl a nechává Manchester tvořit hru.
18
Ke slovu se poprvé dostal hostující Memphis Depay, ale jeho centr mířil pouze na Mertesackera, jenž odvrátil balon do bezpečí.
17
Anthony Martial se nacházel v ofsajdu, a tak byla akce United přerušena.
16
Držení míče zatím vyznívá ve prospěch Kanonýrů (69%:31%).
15
United mají velký problém se dostat do zápasu, Young předvedl další velice nepovedenou přihrávku, vhazovat budou domácí.
13
Red Devils zatím vyrábí příliš mnoho ztrát, díky čemuž se nedostávají ke své obvyklé hře.
11
Martial našel na velkém vápně volně se pohybujícího Rooneyho, ale kapitán Rudých ďáblů míč ztratil v souboji s Ramseym. Rooney jej následně vybojoval zpět, ale Manchester toho nakonec nedokázal využít.
10
Arsenal je opět u míče a kombinuje zejména na své polovině hřiště. Ke slovu se nakonec dostal i Čech, který bude odkopávat od branky.
9
Manchester United je velice zaskočen současným stavem, zato Arsenal a jeho fanoušci jsou momentálně v euforii.
7
Na Emirates stadium se zatím dějí neuvěřitelné věci, domácí se během jedné minuty dostávají do dvougólového vedení! Theo Walcott dostal pas za obranu, navedl si míč na střed a následně jej vrátil MESUTU ÖZILOVI, který přízemní střelou k tyči zvyšuje na 2:0!
6
Kanonýři vstoupili do tohoto šlágru ve velkém tempu a zaslouženě se dostávají do vedení! Po pěkné kombinaci se za obranu dostal Mesut Özil, jenž pravačkou poslal před branku přihrávku na ALEXISE SÁNCHEZE, který patičkou překonal bezmocného de Geu – 1:0.
5
Manchester United se zatím ještě nedostal k míči a zatím spíše vyčkává, co provede soupeř.
4
Cazorla poslal dlouhou diagonální přihrávku na Alexise, ale chilský rychlík svou hlavičku namířil daleko od branky hostí.
4
Arsenal je zatím velice aktivní a zahraje další kop od rohového praporku.
3
Domácí zůstali u míče, Alexis se pokusil odcentrovat, ale míč nedokázal projít přes Rooneyho. Arsenal zůstane u balonu a rozehraje rohový kop.
2
Santi Cazorla to vyzkoušel přímo, David de Gea si tak připsal první zákrok.
2
Theo Walcott byl faulován těsně za hranicí velkého vápna, Arsenal má možnost k zahrávání první standardní situace tohoto utkání.
1
Tolik očekávaný zápas mezi Arsenalem a Manchesterem Untied odstartoval! Rozehrávku si vzali na starost hráči Gunners.
1
Obě mužstva jsou již seřazena na hrací ploše, šlágr 8. kola může začít!
Do branky Arsenalu se po odmlce v Lize mistrů vrací český reprezentační brankář Petr Čech.
V sestavě United se do středu zálohy opět postaví Michael Carrick, zatímco jeho anglický spoluhráč Ashley Young nastoupí překvapivě na postu levého beka.

Arsenal FC: Čech – Bellerín, Mertesacker (C), Gabriel, Monreal – Coquelin, Cazorla – Ramsey, Özil, Alexis Sánchez – Walcott.
Náhradníci: Ospina – Debuchy, Chambers, Gibbs, Oxlade-Chamberlain, Campbell, Giroud.

Manchester United: de Gea – Darmian, Smalling, Blind, Young – Carrick, Schweinsteiger – Mata, Rooney (C), Depay – Martial.
Náhradníci: Romero – Jones, McNair, Schneiderlin, A. Valencia, Fellaini, Wilson.

Rozhodčí: A. Taylor – J. Brooks, L. Betts (R. East).
Manchester United

United jsou na tom o chloupek lépe. Svěřenci trenéra Louise Van Gaala se můžou díky případné výhře dostat zpět na čelo Premier League, momentálně však zaostávají za rivalem ze City o dva body.
Manchester má v poslední době dobrou formu, což dokazuje šňůra čtyř vyhraných zápasů v řadě v rámci všech soutěží.
Do zápasu by měl také zasáhnout navrátilec Michael Carrick, který v týdnu nefiguroval v sestavě v Lize mistrů proti Wolfsburgu.

Nominace:
De Gea, Romero, Johnstone, Valdes, Darmian, Jones, McNair, Rojo, Smalling, Valencia, Varela, Blind, Carrick, Fellaini, Herrera, Lingard, Mata, Pereira, Schneiderlin, Schweinsteiger, Young, Depay, Martial, Rooney, Wilson.
Arsenal FC

Kanonýři nevkročili do nového ročníku Premier League příliš oslnivě. V dosavadních 7 kolech již dvakrát prohráli a díky nasbíraným 13 bodům jsou na průběžné 6. příčce.
Gunners budou chtít rozhodně odčinit fiasko z Ligy mistrů. Svěřenci trenéra Arséne Wengera totiž překvapivě prohráli s outsidery ze Záhřebu, respektive s řeckým Olympiakosem.
Arsenalu bude nadále chybět trojice Wilshere, Welbeck, Rosický, ke kterým se na marodku přidal také stoper Laurent Koscielny.

Nominace:
Čech, Ospina, Bellerin, Chambers, Debuchy, Gabriel, Gibbs, Mertesacker, Monreal, Cazorla, Coquelin, Oxlade-Chamberlain, Özil, Ramsey, Campbell, Giroud, Sanchez, Walcott.

Hlavním arbitrem tohoto zápasu bude Anthony Taylor, kterému budou na čarách asistovat John Brooks a Lee Betts. Pozici čtvrtého sudího zaujme Roger East.
Vážení fotbaloví příznivci, vítejte u pokračování anglické Premier League. V tomto online přenosu se zaměříme na šlágr 8. kola mezi londýnským Arsenalem a Rudými ďábly z Manchesteru. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.