Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne.
Rozhodčí Pawson ukončil dnešní utkání, ve kterém jsme vítěze nenašli. Zápas mezi Aston Villou a Manchesterem City skončil bezbrankovou remízou 0:0. Dnešní zápas vůbec nevypadal na to, že by hrál první s posledním, protože Aston Villa předvedla pod novým koučem opravdu výborný výkon a bod si zasloužila. První poločas byl naprosto vyrovnaný, v tom druhém už byl Manchester City aktivnější, ale i přesto si příliš šancí nevytvořil. Domácí tým sice žádnou střelu na bránu dnes nevyslal, ale v obranné fázi byl výborný. Třikrát podržel i gólman Guzan, který čelil složitým situacím.
90+4
90+4
De Bruyne vystřelil z dálky, ale jeho ránu tečoval protihráč a Guzan si pro balon v pohodě vyskočil.
90+4
Kolarov poslal nebezpečný centr ke vzdálenější tyči, kde chtěl hlavičkovat Iheanacho, ale Guzan před ním míč vyrazil do bezpečí.
90+2
Guzan zdržoval rozehrávku a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
90+2
K odraženému balonu se dostal ještě Delph, jenž z dvaceti metrů branku minul o metr.
90+2
Navas tentokrát rozehrál roh nakrátko a Iheanacho poslal parádní centr před bránu, kde z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Fernando, ale orazítkoval jen břevno!
90+1
Manchester City bude zahrávat další rohový kop, a tak Aston Villa zůstává pod tlakem, uvidíme, zda ho ustojí.
90+1
Navas poslal prudkou přihrávku do vápna, ale pozorný Clark odehrál balon do bezpečí.
90+1
Druhý poločas je nastaven o 4 minuty.
90
Rohový kop si vzal na starost Navas, ale domácí tým se před standardní situací ubránil. Aston Villa musí být i dál pozorná, protože hosté zůstávají u balonu.
90
Domácí Aston Villa se musí bránit, protože Manchester City bude v poslední minutě zápasu zahrávat rohový kop.
89
De Bruyne se teď prezentoval stříleným centrem do vápna, ale Guzan byl připraven.
88
K centrovanému balonu se dostal nikým neobsazený Gestede, jenž pálil z první a jeho pokus skončil jen těsně nad Hartovou svatyní.
88
Sudí uklidňuje hráče a bude se zahrávat roh.
87
Na hřišti jsme teď mohli vidět strkanici, protože Gestede sice Hartovi sportovně vrátil míč, ale okamžitě ho začal napadat, a tak Hart odehrál míč na rohový kop, protože se mu toto chování vůbec nelíbilo.
87
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
86
N'Zogbia je ošetřován na hrací ploše a stále se nehraje.
85
N'Zogbia zůstává ležet na trávníku a potřebuje lékařskou pomoc, hra je přerušena. Z opakovaného záběru jsme mohli vidět, že N'Zogbia inkasoval v souboji s protihráčem úder do hlavy.
84
Oba týmy vystřídaly. Za Aston Villu si posldních pár minutek zahraje Gestede, kterému přenechal místo Ayew. V dresu City se na trávník dostal Iheanacho, jemuž uvolnil místečko na hřišti aktivní Sterling.
84
81
Do konce utkání zbývá necelých 10 minut a ještě nějaká ta minutka nastavení. Uvidíme, zda Aston Villa udrží remízový stav.
79
Delph působil 6 let v Aston Ville, a tak je pro něj nástup na hřiště "proti svým" určitě zvláštním momentem.
78
Dohráno má dnes Touré, kterého na trávníku vystřídal Delph.
77
Standardní situaci si vzal na starost Kolarov, jehož centr chtěl do bezpečí odhlavičkovat Clark, ale ve vzduchu kulatý nesmysl netrefil.
76
Faulovaný byl Kolarov a Manchester City bude zahrávat volný přímý kop.
75
Aston Villa z rohového kopu nic nevytěžila, protože k centrovanému balonu se dostal pouze bránící protihráč a odehrál ho daleko od Hartovy branky.
75
N'Zogbia se snažil odcentrovat míč do vápna, ale Kompany mu to nedovolil. Následuje roh pro domácí tým.
74
N'Zogbia vystihl nepřesnou přihrávku, kterou ze své kopačky vyslal Touré a domácí tým šel do brejku. Nicméně tato útočná akce ztroskotala na nepřesné přihrávce.
73
Clark přispěchal do vápna, kde čistě obehrál Navase a odehrál míč do zámezí. Tohle byl velmi důležitý obranný zákrok.
72
Snaživý Sinclair opouští hrací plochu a místo něj přichází Bacuna.
71
Fotbalisté ve vínových dresech z rohového kopu nic nevytěžili, protože pozorný Hart se dostal k balonu a vyboxoval ho do bezpečí.
71
Sinclair získal balon, ve vápně obehrál Sagnu a poté naservíroval před bránu parádní míč, ale obrana City byla pozorná. Následuje roh pro domácí hráče.
70
Domácí fotbalisté nerozehráli zrovna přesně a o balon přišli, avšak podařilo se jim získat míč zpět.
70
U míče je Aston Villa, která má výhodu autového vhazování, poblíž rohového praporku.
69
Manchester City je ve druhém poločase nebezpečnější, než soupeř, ale stav skóre je stále bezbrankový. Uvidíme, jak dlouho ještě Aston Villa ustojí tlak City.
67
Sterling teď vzal vše na sebe a pálil zpoza vápna, avšak jeho rána skončila vysoko nad bránou.
66
De Bruyne teď spálil největší šanci v dnešním utkání. Navas mu naservíroval učebnicovou přihrávkuu přesně před bránu, odkud de Bruyne pálil z bezprostřední blízkosti, ale branku trefit nedokázal!
65
Aston Villa udělala ve druhém poločase první změnu v sestavě. Hrací plochu opustil Gil, kterého nahradil N'Zogbia.
63
V blízkosti středového kruhu fauloval Fernandinho, a tak sudí hru přerušil. Rozehrávat budou hráči ve vínových dresech.
62
Presink hostů byl neúnosný, a tak se domácí fotbalisté museli vrátit na vlastní polovinu.
62
Aston Villa zůstává u míče a k dispozici má autové vhazování.
61
Sinclair vystihl rozehrávku soupeře a získal míč pro Aston Villu. Domácí tým teď hledá cestičku k soupeřově brance.
61
Kouč City příliš spokojeně nevypadá a nejspíš bude v brzké době střídat. Uvidíme, kdo půjde ze hry.
60
Na centrovaný míč si ve vápně vyskočil hlavičkující Touré, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou, a tak Guzan zasahovat nemusel. Stav skóre se tedy nemění ani v 60. minutě zápasu.
60
Sagna se přes bránícího protihráče sice nedostal, ale vybojoval rohový kop pro City. Standardní situaci si na starost bere tradičně de Bruyne.
59
Ke Sterlingovi se ve vápně odrazil míč a on okamžitě pálil, ale trefil pouze bránícího protihráče.
56
Z opakovaného záběru jsme mohli vidět, že v 54. minutě Guzan Sterlingovu střelu opravdu odhlavičkoval na rohový kop. To byla parádní podívaná.
55
Hosté dostali výhodu rohového kopu, ale ze standardní situace svého soupeře neohrozili.
54
Manchester City mohl jít do vedení, ale Guzan byl znovu proti! Na pravém křídle měl míč Navas, který se pozorně rozhlédl a poté se prezentoval centrem před bránu, kde našel hlavičkujícího Sterlinga, který mířil z bezprostřední blízkosti, ale Guzana nepřekonal. Vypadalo to, že Aston Villu zachránila Guzanova hlava, která míč zastavila.
52
K míči se postavil de Bruyne a Kolarov. Standardní situaci si vzal na starost Kolarov a pořádně zahrál na nervy domácím fanouškům. Kolarov ze své kopačky vyslal parádní technickou ránu, kterou Guzan s těží vyrazil.
51
Hra je přerušena, protože byl faulovaný Fernandinho a Menchester City bude zahrávat volný přímý kop.
50
Sinclair obdržel přihrávku do vápna, ale neměl to vůbec jednoduché a pod tlakem si míč zpracovat ideálně nedokázal.
48
Vypadalo to, že Sagna v souboji se Sinclairem fauloval, ale rozhodčí tento případ jako přestupek neposoudil. Pokračuje se ve hře.
48
Útočná akce podél pravé postranní čáry byla zastavena, ale domácí tým zůstává u balonu.
48
Domácí Aston Villa rozehrála nepřesně, ale míč získala rychle získat zpět pro sebe. Teď s rozehrávkou pomohl i Guzan a Aston Villa jde do útoku.
47
Hostům se teď nepodařila přihrávka a míč se stěhuje na kopačky domácích hráčů.
46
De Bruyne obdržel parádní přihrávku od Kompanyho, ale míč si nedokázal zpracovat. To však vůbec nevadí, protože hráči v neonově zelených dresech získali míč zpět pro sebe.
46
Míč do druhého poločasu uvedli fotbalisté Manchesteru City, kteří budou chtít zlepšít výkon z prvního poločasu. Manchester City by z Birminghamu nerad odjížděl pouze s bodem.
46
Druhý poločas začne přibližně v 15:32.
Rozhodčí Pawson ukončil první poločas za stavu 0:0. V první polovině utkání byla hra velmi vyrovnaná, což fotbalisté Manchesteru City rozhodně nečekali, a nejen oni. Aston Villa pod novým koučem předvádí rozdílný fotbal, než tomu bylo ještě nedávno. Defenzíva domácích funguje na jedničku, ale to i na straně hostů. Doufejme, že druhý poločas přinese více zajímavých momentů.
45+1
45+1
První poločas je nastaven o 1 minutu.
45
Clarck se ve vápně srazil se svým protihráčem a chvíli zůstal ležet otřesen na trávníku, ale už je na nohou.
45
Sterling se snažil získat míč pro City, ale pomohl si faulem a rozhodčí mu nedovolený zákrok odpískal.
44
Běží 44. minuta a stav skóre je stále bezbrankový. Sledujeme celkem vyrovnané utkání, avšak doufejme, že druhý poločas bude na zajímavé momenty bohatší.
42
Opakovaný záběr nám ukázal situaci ze 37. minuty, kdy ve vápně upadl Sterling. Opravdu tam mezi Huttonem a Sterlingem ke kontaktu došlo, ale Sterling pádu hodně pomohl, možná i proto sudí penaltu nenařídil.
41
Volný přímý kop si vzal na starost faulovaný Gil, který vsadil na přímou střelu, ale ta mu úplně nesedla a letěla vysoko nad bránu. Hart zůstal bez zákroku a teď může v klidu rozehrát.
41
Hráči se ve vápně šťouchají a sudí je přichází uklidnit.
40
Hart si staví zeď a musí být velmi pozorný.
39
Gil si naváděl míč na střelu a šel proti třem bránícím protihráčům. Gil to vymyslel dobře a došel si pro faul. Provinil se Otamendi a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
37
Na druhé straně podnikli pohlednou útočnou akci hosté, ale ani oni z ní nic nevytěžili. Parádní přihrávku obdržel Sterling, který došel s míčem až do vápna, ale tam k němu přistoupil bránící protihráč a balon mu odebral. Obránce Aston Villy sice zasáhl nejprve balon, ale pak došlo k menšímu kontaktu, kdy šel Sterling k zemi. Hosté se dožadovali pokutového kopu, ale sudí byl proti.
35
Kevin de Bruyne zahrával rohový kop, ale centrem nikoho ze spoluhráčů nenašel. Aston Villa okamžitě vyrazila do protiútoku, kdy přesnou přihrávku obdržel Gil, ale měl to velmi složité, protože u něj byli hned dva protihráči, kteří mu nic nedovolili. Je to škoda, protože Gil musel vynaložit hodně sil na tento rychlý protiútok. Doufejme, že takových šancí bude k vidění ještě dost.
32
Aston Villa se teď dobře přesunula na soupeřovu polovinu, ale k C. Sánchezovi najednou přistoupili hned tři protihráči a hráč Aston Villy přes ně nedokázal přihrát. Domácí tým o balon přišel a nyní o něj bojuje.
30
De Bruyne sice obehrál protihráče, ale potom přihrával příliš okatě na Sterlinga. Guzan vše přečetl a Sterlinga k míči nepustil.
29
Bony je v nepřítomnosti Agüera pro City jasnou volbou a zranění tohoto hráče určitě zamrzí, protože Bonymu se začalo v City dařit. Doufejme, že bývalý hráč Sparty bude brzy v pořádku.
27
Hutton fauloval svého protihráče a hosté dostali výhodu standardní situace, avšak z volného přímého kopu Manchester City nic nevytěžil.
25
Zraněný Bony opustil hrací plochu a místo něj přišel Navas. Uvidíme, jak velká komplikace to pro City bude. Vypadá to, že Bony má něco se zadním stehenním svalem. Stadion útočníkovi z Pobřeží Slonoviny tleská.
24
Hosté musí střídat.
24
Manchester City teď hraje pouze v deseti, protože se zranil Bony, který kulhá za postranní čarou a lékař ho odvádí do šatny.
23
Domácí fotbalisté, ač jsou dnes označeni za outsidera, se prezentují pohlednou hrou. Vypadá to, že změna trenéra může být prospěšná.
21
Hosté ze standardní situace vůbec nic nevytěžili, ale ještě u míč vydrželi. Sterling pak odcentroval míč na malé vápno, ale tam se nejlépe orientoval Guzan, který si poradil na jedničku.
21
De Bruyne obdržel dobrou přihrávku do vápna a poté se snažil odcentrovat míč před bránu, avšak bránící protihráč jeho centr zablokoval. Následuje roh pro City.
18
Rohový kop si vzal na starost Kolarov, jehož centr sice našel jen protihráče, ale pak se balon odrazil k Fernandovi, jenž se ze své kopačky vyslal prudkou ránu, ale ta letěla vysoko nad bránu. V 18. minutě se stav skóre nemění.
17
Gólman Guzan si připsal první zákrok v dnešním utkání. Sterling poslal parádní kolmici do vápna, kde nebezpečně vystřelil na bližší tyč Kolarov, ale gólman Aston Villy svůj tým podržela míč vytěsnil na rohový kop, vypadalo to, že i s pomocí tyče.
17
Aston Villa zatím hraje překvapivě hodně aktivně a Manchester City vypadá mírně zaskočeně. Nicméně hosté jsou dnes jasným favoritem a jsou natolik zkušení, že pro ně určitě nebude problém tuto roli favorita potvrdit.
16
Běží nám 17. minuta a zatím jsme viděli pouze jednu jedinou střelu, která vůbec nemířila nad bránu. Na šance je tak dnešní zápas zatím velmi chudý.
14
Gueye vzal teď vše na sebe, obehrál bránícího protihráče, navedl si míč na levačku a vsadil na střelu z dvaceti metrů. Tento pokus byl však nepřesný a rána letěla vysoko nad bránu.
13
Aston Villa je u míče a snaží se dostat do vápna soupeře, ale ten prostor je tam velmi zahuštěn.
11
De Bruyne obdržel složitou přihrávku a snažil se ještě míč odcentrovat před bránu, ale na hrací ploše už ho nezastihl, a tak následuje odkop od brány.
10
Aston Villa se brání v deseti hráčích a odolává tlaku soupeře.
10
Sterling hledal přihrávkou Kolarova, ale dobře vystoupil bránící protihráč, který odehrál balon do zámezí. Následuje aut pro City.
9
Hráči Manchesteru City jsou u míče a pohybují se s ním v blízkosti středového kruhu. Lídr tabulky si hledá cestičku k soupeřově brance, ale Aston Villa se zatím velmi pozorně brání, a tak to mají hosté složité.
8
V úvodních minutách se hraje převážně mezi pokutovými územími a zatím žádné šance k vidění nejsou. Věřme, že se obraz hry zlepší.
5
Teď jsou u míče zpět domácí fotbalisté, kteří dnes potřebují nutně bodovat, ale proti svému soupeři to budou mít velmi složité.
4
Sterling poslal kolmici pro Fernanda, který pak nebezpečně přihrával na malé vápno. Gólman Guzan se snažil míč chytit, aby se nikdo z jeho protihráčů nedostal do šance, ale nepoařilo se mu to, protože přihrávka byla velmi prudká. Nicméně Guzan si mohl oddechnout, protože žádný z fotbalistů v zeleném se k míči nedostal.
3
Hosté rozehráli a postupně se přesouvají na útočnou polovinu.
3
Hart si dnes poprvé sáhl na míč, ale nemusel řešit nic složitého. Z pravé strany odcentroval Gil balon do vápna, ale pozorný Hart si pro něj vyskočil a uklidil jej do náruče.
2
Aston Villa zůstává u míče a pohybuje se na útočné polovině. Hosté však rozehrávku soupeře aktivně napadají.
2
Teď už se to domácím hráčům podařilo a středem hřiště se dostali na soupeřovo území. Pak přišla přihrávka na levé křídlo, kde nastartoval rychlé nohy Sinclair a poté odcentroval míč do vápna. Nicméně nikdo z jeho spoluhráčů se k balonu nedostal.
1
Domácí tým je stále u míče, ale nemůže se dostat na útočnou polovinu.
1
Aston Villa rozehrála a s míčem se přesunula na vlastní polovinu. Rozehrávku soupeře aktivně napadá Manchester City.
1
Fotbalisté Manchesteru City navlékli neonově zelené dresy.
1
I úvodní výkop se postarala domácí Astno Villa, která do dnešního utkání nastoupila v tradičních vínových dresech a v bílých trenýrkách.
1
-2
Na stadionu probíhá minuta ticha za padlé válečné veterány.
-5
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-6
Obě základní jedenáctky jsou již připraveny v tunelu.
-10
Rozcvička končí a fotbalisté se přesouvají do svých šaten.
-32
Ve Villa Parku začíná rozcvička obou týmů.

Aston Villa FC: Guzan – Hutton, Clark, Richards (C), Amavi – C. Sánchez, Gueye – Gil, Veretout, Sinclair – J. Ayew.
Náhradníci: Bunn – Bacuna, Lescott, Richardson, N'Zogbia, Gestede, Grealish.

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany (C), Otamendi, Kolarov – Fernandinho, Fernando – De Bruyne, Y. Touré, Sterling – Bony.
Náhradníci: Caballero – Navas, Delph, Mangala, Clichy, Demichelis, Iheanacho.

Rozhodčí: Pawson – Perry, Halliday.
Manchester City prožívá klidné období a v tabulce mu patří 1. místo. Pokud si však Manchester City chce 1. příčku v tabulce pojistit, musí dnes plně bodovat, protože stejný počet bodů, 25, má i druhý Arsenal, který dnes hraje londýnské derby s Tottenhamem. Fotbalisté Manchesteru City osmkrát zvítězili, jedenkrát remizovali a dvakrát byli poraženi. Dosavadní stav skóre je 26:9.
Aston Villa FC prožívá velmi špatnou sezónu a v tabulce jí patří až poslední 20. příčka. Fotbalisté Aston Villy zaznamenali pouze jediné vítězství, jednu remízu a už devětkrát poznali chuť hořké porážky. Dosavadní stav skóre je 10:20. Naposledy dostala Aston Villa naloženo od Tottenhamu 3:1 a ráda by už končně vyhrála, pomoct jí může domácí prostředí, ale forma Manchesteru City je výborná a domácí tým to bude mít velmi, opravdu velmi složité.
Poslední vzájemné ligové utkání, hrané ve Villa Parku, skončilo výhrou Manchesteru City. Aston Villa tehdy prohrála 0:2. Zápas sledovalo 32 964 a góly padaly až v poslední desetiminutovce. V 82. minutě skóroval Touré a v 88. minutě Agüero. Manchester City byl tehdy jasně aktivnější a zvítězil naprosto zaslouženě.
Na zápas byli nominováni:

Aston Villa FC: Bunn, Guzan, Steer, Amavi, Bacuna, Clark, Crespo, Hutton, Ilori, Lescott, Okore, Richards, Richardson, Senderos, Cole, Gardner, Gil, Gueye, Grealish, N'Zogbia, Sanchez, Sinclair, Veretout, Westwood, Ayew, Gestede, Kozak, Traore.

Manchester City: Caballero, Hart, Wright, Clichy, Demichelis, Kolarov, Kompany, Mangala, Otamendi, Sagna, De Bruyne, Delph, Fernandinho, Fernando, Navas, Roberts, Silva, Toure, Bony, Iheanacho, Sterling.

Příjemné odpoledne všem fanouškům anglické kopané. Premier League má na programu 12. kolo, ve kterém na sebe mimo jiné narazí i Aston Villa FC a Manchester City. Veškeré dění se bude odehrávat na stadionu Villa Park v Birminghamu. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.