Z tohoto nádherného zápasu to bude všechno, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 5:1. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 6:6.
To, co jsme dnes viděli, bylo něco neskutečného. Ale pojďme postupně.

Ve 25. minutě se hostující tým dostal do vedení, když se dokázal prosadit Ramiro Funes Mori. Na rozdíl dvou branek ve 36. minutě navýšil hostující útočník Romelu Lukaku. Bournemouth ve druhé půli hrál výborně a v 80. minutě dokázal krásnou brankou snížit Adam Smith. O sedm minut později rozpoutal vlnu radosti na Vitality Stadium Junior Stanislas, 2:2!

To ovšem ještě nebylo vše. V páté minutě nastavení druhého poločasu dal gól hostující záložník Ross Barkley a zdálo se býti hotovo! Jenomže domácí nic nevzdali a v osmé minutě nastavení dokázal neskutečně na 3:3 srovnat Junior Stanislas!
90+9
90+8
Žlutou kartu dostává Charlie Daniels (AFC Bournemouth).
90+8
Bournemouth právě vstřelilo branku!
Tak pokud předchozí branka byla neuvěřitelná, pro tuto již nemám slov!!!! Famózní závěr utkání! Bournemouth vyrovnává v osmé minutě nastavení druhého poločasu na 3:3! JUNIOR STANISLAS se nyní ve vápně dostal k odraženému balonu a napálil ho za záda bezmocného Tima Howarda! Dámy a pánové, to je reklama na fotbal!!!
90+7
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Arouna Koné, přichází Darron Gibson.
90+5
Everton právě vstřelil branku!
Tak to je naprosto neuvěřitelné!!!! Everton v poslední minutě dokázal na vyrovnání soupeře zareagovat tím nejlepším způsobem – gólem! ROSS BARKLEY se v pokutovém území v klubku několika těl dostal ke střele z otočky a po zemi prostřelil Ryana Allsopa, neskutečné! S hostujícími hráči na trávníku okamžitě slavili i fanoušci.
90+4
Ryan Allsop si nyní vyskočil do vzduchu a sebral centr Funese Moriho do náruče, díky čemuž tak zastavil akci Evertonu.
90+4
Do akce vyrazili i hosté, Lukaku nahrával na Koného, jenž se snažil proninkout do vápna. To se mu ale nepovedlo.
90+3
Ani tři centry Matta Ritchieho ale nemohly oslavit úspěch, ten poslední do své náruče sebral gólman Howard.
90+3
Ten ovšem nyní nic nepřinesl, přesto zůstávají domácí u balonu.
90+3
Tlak Cherries nekončí, následuje další rohový kop!
90+2
A obrat mohl být dokonán! Charlie Daniels se dostal k hlavičce ve vápně a posadil jí, i když nechtěně, přímo na Murrayho! Od něj se ovšem míč odrazil nad bránu Howarda.
90+2
Domácí tým nyní vybojoval rohový kop, výbornou práci totiž odvedli King s Murraym.
90+1
John Stone zvládl dobře obrannou práci a bude z toho jen výkop od Howardovy brány.
90
Druhý poločas bude ještě nastaven o pět minut, to je dost času na nějaký další gól!
89
Joshua King opět ve vápně nahrál na Stanislase, ten byl ovšem nyní již důrazně pohlídán a nic z toho nebylo. Domácí celek je jako politý živou vodou a žene se do jedné akce za druhou!
87
A je vyrovnáno, tak to je paráda pro ligového nováčka! Za svou aktivitu ve druhé půli si to zasloužil. Glenn Murray rychle rozehrál standardní situaci na Joshuu Kinga, který ve vápně našel volného JUNIORA STANISLASE, jenž po pěti letech skóruje v Premier League a srovnává tak stav utkání na 2:2!
86
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Aaron Lennon.
85
Dan Gosling vybídl ke střele Charlieho Danielse, ten ovšem mířil hodně vedle brány Tima Howarda a na úspěch tak nemohl pomýšlet.
84
Murray si nabíhal do pokutového území na centr Francise, ale byl v ofsajdu a tak nemohl pokračovat ve své akci.
83
Romelu Lukaku prošel až do vápna svého soupeře, ale tam už se nedokázal prosadit. Fanoušci ženou svůj celek za vyrovnáním, podaří se?
82
Dan Gosling protestoval tak moc, až si vysloužil žlutou kartu. Domácí jsou s rozhodčím opravdu nespokojení. Podle opakovaných záběrů se penalta pískat dala, ale s rozhodnutím už nikdo nic nezmění.
81
Adam Smith byl sražen v pokutovém území, sudí ovšem penaltu nepíská! Velice pravděpodobně byl totiž jako první zasažen balon.
80
Naprosto nádherná trefa ADAMA SMITHE! Ten se za pokutovým územím dostal k odraženému balonu a nekompromisní ranou ho napálil o tyčku do Howardovy brány! Dočkal se tedy své první trefy v Premier League. Je sníženo a tohle bude ještě hodně zajímavé.
79
Bournemouth je v tomto poločase jasně lepším týmem a vybojoval další roh, centr na Stanislase byl totiž zblokovaný. Vytěží z něj Cherries už konečně něco zajímavého?
78
Z levé strany do vápna centroval Matt Ritchie, ale míč byl přetažený a nic z toho nebylo.
77
Joshua King se výtečně uvolnil přes bránící hráče a centroval do vápna, kde ovšem balon nad bránu dokázal odkopnout Séamus Coleman!
76
Druhý zraněný hráč Bournemouthu v tomto utkání, po Federicim musel ze hry nuceně odstoupit Arter. To rozhodně není dobrá zpráva pro mužstvo manažera Howea, zraněných hráčů má opravdu velké množství!
76
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Harry Arter, přichází Glenn Murray.
74
Harry Arter má zřejmě křeče a zůstává ležet na trávníku, sudí tedy raději hru přerušil. Na střídačce se do hry chystá Glenn Murray.
73
Ritchiemu se ale centr na bližší tyč vůbec nepovedl, trefil jen boční síť.
73
Funes Mori odkopl míč před Smithem na rohový kop. Bournemouth má další šanci snížit.
72
Everton se snaží chodit už jen do protiútoků, jeden jim ovšem nyní nevyšel. Romelu Lukaku neměl žádnou šanci dohnat nakopnutý míč.
71
Harry Arter si chtěl narazit se Surmanem, to ale dobře tušili bránící hráči Evertonu, kteří této kombinaci nejlepším možným způsobem zamezili.
Dnešní utkání sleduje 11 228 diváků.
70
Pokus Juniora Stanislase byl zblokovaný Stonesem, který dnes podává v obraně velice zodpovědný výkon.
69
Ve vápně se ke střele z voleje propracoval Matt Ritchie, který ale v dobré šanci zamířil jen do míst, kde stál Tim Howard! Pozorný zákrok brankáře Evertonu.
68
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází James McCarthy, přichází Tom Cleverley.
67
Ve středu hřiště nyní autové vhazování obstarají fotbalisté Evertonu, za něž brzy do hry nastoupí první náhradník, a to Cleverley. Ten zřejmě nahradí lehce zraněného McCarthyho z předchozího souboje.
66
Na druhé straně byl poměrně sobecký Arouna Koné, který se místo pasu na Lukakua rozhodl vystřelit. Tomu ovšem dobře zabránili obránci Bournemouthu, a tak z akce Evertonu nakone nevzniklo nic interesantního.
66
Ten byl rozehrán nakrátko a ze zajímavé pozice se ke střele dostal Surman, ovšem ta byla zblokována!
66
Následuje rohový kop pro celek z Bournemouthu.
65
Adam Smith posílal velice dobrý centr před soupeřovu bránu, jenomže tam nebyl připravený ani jeden z jeho spoluhráčů!
65
Po pasu od Goslinga se ke střele snažil uvolnit Harry Arter, nicméně velice rychle k němu přistoupili fotbalisté Evertonu, jenž mu v akci zabránili.
64
Vracíme se ke hře. Po výkopu Howarda sice hosté ztratili balon zpod své kontroly, ale Cherries z toho nic nedokázali vytěžit.
63
Nyní se ale své zranění snaží rozběhat. Uvidíme tedy, jestli bude potřeba sáhnout ke střídání.
63
S McCarthym to nevypadá zrovna nejlépe, po střetu s Francisem se totiž jen s obtížemi zvedá z trávníku.
61
James McCarthy po obranném zákroku při rohu zůstává ležet na hrací ploše, už k němu míří lékaři a chvíli se tak hrát nebude.
61
Po přiťuknutí od Artera se ke střele za vápnem dostal Junior Stanislas, pokus byl ovšem zblokovaný na rohový kop!
60
Romelu Lukaku se v pokutovém území natahoval po zakončení po centru do vápna, míč ovšem těsně před Allsopovou brankou promáchl!
59
Ross Barkley byl faulován Ritchiem a i když jsou domácí opět s tímto rozhodnutím nespokojeni, nic s ním nezmohou.
58
Zajímavá akce Bournemouthu dovedla až ke střele Charlieho Danielse, kterou ale dokázal vyrazit Howard v brance Evertonu! Skvělý pas obránci s číslem 11 posílal Joshua King.
57
Domácím se toto rozhodnutí vůbec nelíbilo a sudímu to dali jasně najevo, Gosling s Ritchiem obdrželi varování, že příště už dostanou za podobné protesty žlutou kartu.
56
Adam Smith se vydal na útočný výlet, ale při obírání Colemana o balon se dopustil podle asistenta rozhodčího faulu.
55
Charlie Daniels poslal do vápna centr na hlavu Goslinga. Jeho zakončení ale postrádalo razanci a Tim Howard bez větších problémů zasáhnul.
55
Pas v podání Arouny Koného se ovšem nyní vůbec nepodařil a míč skončil v autu.
54
Bournemouth je nyní na útočné polovině bezradný, čehož pochopitelně Everton využívá ke kontrole míče.
54
Howard si se svým výkopem dává hodně načas, hosté už se snaží při každé příležitosti šetřit čas.
53
Skvělá práce Colemana, který si v souboji výborně poradil se Stanislasem. Navíc posléze vybojoval soupeřův faul.
53
23letý gólman Ryan Allsop má za sebou první dotek s míčem, byla to ovšem jen rutinní práce ve formě zpracování malé domů a následného rozehrání.
52
Adam Smith se střetl s Arounou Koném a sudí tento souboj vyhodnotil jako faul ze strany hostujícího hráče.
51
Séamus Coleman v útočné akci ke střele vybídl svého spoluhráče, pokus byl ale zblokovaný Andrewem Surmanem.
50
Matt Ritchie se za vápnem propracoval ke střeleckému pokusu, který ovšem bez větších problémů chytil Tim Howard.
50
Gerard Deulofeu se snažil z protiútoku nahrát před branku na Lukakua, tomu ovšem dokázali zabránit bránící hráči. A měli tak velké štěstí, protože to mohlo už být 3:0!
49
King se nahrnul do vápna do velmi dobré šance, jenže jeho střelecký pokus byl zblokovaný Stonesem! Výborný obranný zákrok.
48
Brankář Tim Howard musel vyrazit hodně dopředu ze své brány, jelikož se aktivně snažil napadat Joshua King! Gólman hostí to ale zvládnul.
48
Everton už pochopitelně hodlá jen zabezpečit svojí obranu a do útoku se moc nežene, což ovšem dává prostor domácím.
47
... ale nic z ní vymyslet nedokázali, Dan Gosling totiž neobdržel vůbec dobrý pas ve středu hřiště.
47
Domácí se samozřejmě pokusí co nejdříve skórovat a dostat se svému soupeři na dostřel. Do první akce se chystají již nyní...
46
Ryan Allsop tak nastupuje do svého prvního utkání v Premier League!
46
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Steve Cook, přichází Adam Smith.
Střídání v týmu AFC Bournemouth: ze hřiště odchází Adam Federici, přichází Ryan Allsop.
46
46
Hráči obou týmů už nastupují na trávník před druhým poločasem, v brance Bournemouthu bude skutečně původně až třetí brankář Ryan Allsop!
První část zápasu lépe ovládli hosté, kteří si vytvořili dvoubrankové vedení. Postupně se prosadili Funes Mori a Lukaku. Domácím navíc komplikuje situaci lehčí zranění Federiciho, který sice poločas zvládl dochytat, není ovšem vůbec jisté, že nastoupí do toho druhého.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
45+4
45+3
Junior Stanislas posílal z levé strany dobrý balon, ale bránící hráči ho odkopli do bezpečí.
45+2
Hodně sebevědomou akci předváděl Romelu Lukaku, ale těsně před vápnem mu už balon byl vzat.
45+2
Domácí se chtějí dostat ještě do hry a vstřelit gól do šatny, ale nemohou prorazit přes hostující obranu.
45+1
Nad rámec prvního poločasu se budou hrát ještě tři nastavené minuty.
45
Dan Gosling neposlal na své spoluhráče zrovna nejlepší přihrávku, nikdo z nich jí totiž nedokázal zachytit a akce skončila dříve, než pořádně začala.
44
Deulofeu vyrazil po pravé straně do velice nebezpečné protiakce, ale jeho centr na Koného přes obránce už nedokázal projít! Velká škoda pro Everton, jenž si mohl vytvořit už tříbrankové vedení.
42
Dan Gosling posunul balon na Cooka, jenž ho pouze zpracoval pro Harryho Artera. Ten se pokusil o střelu, míč ale šel vysoko nad.
42
Joshua King odvedl velmi dobrou práci, když po neúspěšné akci dokázal vybojovat alespoň faul na svou osobu.
41
Hlavní rozhodčí se nyní pustil do diskuzí s hostujícím trenérem a tak se chvíli nehrálo.
39
A po něm přišla velice dobrá šance, kdy ve vápně ovšem John Stones z brankové čáry odhlavičkoval po pokusu Francise balon do bezpečí!
39
... z níž vybojoval Matt Ritchie rohový kop.
39
Domácí hráči jsou z druhé branky trochu opaření, ale míří do útočné akce...
37
Na druhé straně okamžitě do vápna centroval Stanislas, ale Barkley tomu dokázal zabránit.
36
A už je to o dva góly, hostující tým si vytvořil vedení 2:0! ROMELU LUKAKU obdržel od Gerarda Deulofeua nadýchaný centr do pokutového území, kde si zpracoval míč a následnou střelou na bližší tyč propálil Adama Federiciho v brance "třešniček"!
34
A nyní James McCarthy výborně obral o míč Charlieho Danielse, který se chystal do protiútoku. Skvělý a hlavně čistý skluz.
34
Na druhé straně se Ross Barkley snažil pomocí kliček uvolnit k zakončení, to mu ale nebylo umožněno.
34
Cherries se odhodlali vyrazit do rychlého protiútoku a jejich plán byl vytěžit co nejvíce ze zmatené obrany soupeře, ovšem nepodařilo se.
33
Další Ritchieho centr neslavil úspěch, balon odkoli hráči Evertonu daleko, konkrétně až skoro na tribunu.
32
A ten se bude opakovat, první pokus o jeho rozehru nevyšel.
32
Domácí budou zahrávat první rohový kop, před Francisem totiž balon do zámezí odkopl Koné.
31
James McCarthy to přehnal v souboji s Goslingem a byl mu tedy odpískán faul ve středu hřiště.
30
Simon Francis věděl o svých spoluhráčich ve vápně a snažil se tam odcentrovat míč, tomu ale dokázali zabránit bránící fotbalisté v čele s Gallowayem.
29
Stanislas dobrým pasem hledal nabíhajícího Kinga, ten byl ale nachytaný v ofsajdovém postavení.
28
Barryho akce po pasu od Deulofeua hostům nic zajímavého nepřinesla, na druhou stranu tak míří Cherries.
27
Bournemouth svého soupeře statečně napadá a díky tomu mu výrazně komplikuje situaci, po zisku balonu ovšem působí poměrně bezzubě.
25
Svůj obrovský tlak v posledních minutách přetavil Everton v úvodní branku utkání! RAMIRO FUNES MORI si vyskočil v pokutovém území nejvýše ze všech hráčů na centr Rosse Barkleyho a poslal tak hostující tým do vedení 1:0!
25
Tlak Evertonu neustává, následuje další rohový kop.
24
Adam Federici je pod palbou! Nyní musel vyrazit další přízemní pokus, který měl na svědomí opět Arouna Koné!
24
Romelu Lukaku nahrál na vápna na Barkleyho, jehož střela byla zblokována.
23
Z dalšího rohu už fotbalisté v modrých dresech nedokázali zahrozit, přesto zůstávají v kontrole hry.
23
A další obrovská šance Evertonu! Po centru Barkleyho hlavičkoval před bránou Romelu Lukaku, nicméně brankář Bournemouthu opět vytěsnil míč nad svou branku!
22
Výborný zákrok Adama Federiciho! James McCarthy přenesl povedeným centrem balon až na Koného, který ovšem nechal vyniknout domácího gólmana! Ten balon vyrazil na rohový kop.
22
Z něj ale Everton nic vymyslet nedokázal, následující centr Stonese byl zblokován a míč se dostal až na obrannou polovinu Evertonu.
21
McCarthy unikal po pravé straně a už se chystal k centru, Daniels ho ale čistě obral o balon, ovšem za cenu rohového kopu.
20
Dobře svůj defenzivní úkol splnil Charlie Daniels, který zastavil soupeřovu vznikající útočnou akci.
20
Gareth Barry se ocitl pod tlakem při rozehrávce a ztratil míč, ovšem s pomocí faulu od Kinga, tudíž domácí celek do protiútoku nemohl vyrazit.
19
Už se tak opět můžeme vrátit k fotbalu, u balonu jsou momentálně hostující hráči v modrých dresech.
18
Už už to vypadalo, že do hry nastoupí původně až třetí brankář Cherries Ryan Allsop. Adam Federici to ovšem dokázal rozchodit a bude schopen pokračovat!
16
Sylvain Distin mu podle opakovaných záběrů omylem šlápl na nohu, to muselo hodně bolet. Uvidíme, jestli domácí brankář bude v pořádku.
15
Adam Federici vyboxoval centr, posléze ale špatně dopadl a má nějaké zdravotní problémy, sudí tedy hru přerušil.
14
Hosté nyní vybojovali první rohový kop v utkání.
13
Dobrá střela Kinga šla doprostřed, Howard jí ale s menšími problémy dokázal vyrazit!
12
Ramiro Funes Mori před unikajícím Francisem raději zakopl míč na tribunu.
11
Joshua King čekal za bránícími hráči na přihrávku, ovšem ti ho dostali do ofsajdové pasti. Norský útočník tedy ve své akci nemohl pokračovat, dá se říci, že jí nemohl ani začít.
10
Romelu Lukaku nedostal moc prostoru na levém křídle, a tak z toho bude jen aut pro jeho celek.
9
Gerard Deulofeu okamžitě vyrazil do protiútoku a byla z toho nadějná situace pro hosty, jenomže centr se mu moc nepovedl a zadáci Cherries tak sklidili potlesk zaplněných tribun.
9
Ritchie se pokoušel za obranu vyslat Stanislase, to ale dobře přečetli obránci Evertonu.
8
Ross Barkley dobře odvedl obranný úkol a obral domácí celek o míč, jenže ten ho posléze získal zpátky a už opět střádá útočné plány.
7
První střelu na branku má na svědomí Matt Ritchie, proti němuž ale dokázal bez větších problémů zasáhnout pozorný gólman Tim Howard.
7
A opět Funes Mori, nyní na pravé straně zastavil Dana Goslinga. Dobrý obranný zákrok argentinského obránce.
6
Obránci Evertonu ale odvedli velice dobrou práci a zabránili jakémukoliv nebezpečí, navíc se Matt Ritchie provinil útočným faulem.
5
Ramiro Funes Mori se dobře vrátil dozadu spolu s Kingem a odkopl před ním balon do zámezí, díky čemuž tak Bournemouth ve své akci musí pokračovat jen autovým vhazováním.
5
Joshua King se ocitl v ofsajdovém postavení a Everton tak z vlastní poloviny bude rozehrávat hru.
4
Charlie Daniels zastavil Séamuse Colemana, který se pokoušel prorazit do útočné akce.
3
A hned z toho byla velmi dobrá šance pro domácí celek! Junior Stanislas zleva poslal balon do pokutového území na Dana Goslinga, který střelou z voleje ovšem branku těsně minul.
3
Nyní už se ovšem obraz hry může změnit. Po pravé straně se snaží dopředu prorazit Francis...
2
Everton je od úvodu utkání aktivnějším a zatím si více věří při kombinaci, hráči Bournemouthu se prozatím nemohou dostat do hry.
1
Nyní hostující hráči mířili do dobré protiakce, centru na Lukakua ovšem zdařile zabránil Steve Cook.
1
Hostující tým se tedy jako první pokusil o nákop na útočnou polovinu, ten ovšem dobře zastavil Distin.
1
A jdeme na to! Hlasatel již oznámil sestavy obou týmů a hlavní sudí Kevin Friend už se chystá odpískat úvodní výkop, kterého se ujmou hráči Evertonu.
Hráči obou týmů již nastupují na hrací plochu bournemouthského stadionu, fanoušci je vítají bouřlivým potleskem! Dorazilo i opět několik příznivců hostujícího týmu.
Vitality Stadium v Bournemouthu bude opět zaplněný do posledního místa, fanoušci již nyní fandí a prokazují obrovskou natěšenost směřem k utkání. Cherries si zkrátka každého svého zápasu s Premier League obrovsky váží.

AFC Bournemouth: Allsop – Smith, MacDonald, Kermorgant, Murray, O'Kane, Cargill.

Everton FC: Robles – D. Gibson, Mirallas, Lennon, Naismith, Cleverley, L. Osman.

AFC Bournemouth: Federici – Francis (C), Cook, Distin, Daniels – Ritchie, Gosling, Surman, Stanislas – Arter – King.

Everton FC: Howard – Coleman, Ra. Funes Mori, Stones, Galloway – McCarthy, Barry (C) – Deulofeu, Barkley, Koné – R. Lukaku.

Rozhodčí: Friend – McDonough, Hatzidakis.
Everton FC
Tým z Liverpoolu má za sebou 13 utkání, v nichž dokázal pětkrát zvítězit, stejný počet zápasů zremizovat a třikrát na svého soupeře nestačil. To dělá dohromady 20 bodů a skóre 24:16, což stačí na sedmé místo tabulky.

V posledním utkání přivítal Everton na domácí půdě Aston Villu a nekompromisně jí rozdrtil. Po dvou trefách Barkleyho a Lukakua zvítězil nad svým soupeřem 4:0!

Rumunský útočník Romelu Lukaku je také nejlepším klubovým střelcem, když dal v letošním ročníku již devět ligových branek! Za ním jsou s pěti góly Ross Barkley a Arouna Koné.
AFC Bournemouth
Nováček z Bournemouthu je po odehrání 13 kol předposlední. Má na svém kontě devět bodů a skóre 14:27. Za své výkony se zatím ovšem stydět nemusí, i v utkáních, kdy na soupeře nestačil, podal většinou sympatický výkon.

Naposledy hráli Cherries na hřišti Swansea, kde si po gólech Kinga a Goslinga vytvořili již dvoubrankové vedení. O to ovšem nakonec přišli, jelikžo Ayew snížil a Shelvey posléze vyrovnal z hodně sporné penalty.

Nejlepším střelcem je s pěti zásahy stále Callum Wilson, přestože se před několika týdny zranil. Za ním jsou až dvougóloví Dan Gosling, Glenn Murray a Matt Ritchie.
Krásné odpoledne vážení fotbaloví příznivci! Premier League je v plném proudu, dnes se společně zaměříme na utkání mezi AFC Bournemouth a Everton FC. Duel nováčka, jenž podává sympatické výkony, a týmu, který se drží v horní polovině tabulky, bude zcela jistě zajímavý!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.