S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 41620 diváků se s vámi loučím a přeji hezký zbytek svátečního dne!
Je dobojováno, strhující utkání nakonec končí dělbou bodů! Svěřenci Quiqueho Florese deset minut po změně stran zásluhou aktivního Ighala otočili skóre ve svůj prospěch, jenže poté převzali iniciativu hráči v modrých dresech, kteří díky Costovi o necelých deset minut později vyrovnali a čtvrthodinku před koncem mohli jít do vedení, to by ale Oscar musel proměnit penaltu.
90+4
90+4
John Obi Mikel měl po Willianově pasu na kopačce rozhodnutí, nigerijský štít ale nasměroval svou ránu z hranice šestnáctky těsně vedle levé tyče!
90+3
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Troy Deeney, přichází Adlène Guedioura.
90+2
Heurelho Gomes ukryl balon před dotírajícím Diegem Costou, před námi už jsou poslední dvě minuty ze čtyřminutového nastavení!
90+1
Hosté se brání v deseti v těsné blízkosti Gomesovy svatyně a Blues se nedaří obranný val Brewers propálit – naposledy se spálil Matić.
90
Branislav Ivanović z pravé strany trefil pouze bránícího Bena Watsona a hosté poté odkopli míč až k půlící čáře.
89
Před námi jsou poslední dvě minuty základní hrací doby, jak nakonec dramatický zápas dopadne?
88
Odion Ighalo si to namířil do šestnáctky a dostal se až k hranici malého vápna, odkud ale nedokázal propasírovat míč za Courtoisova záda!
88
Žlutou kartu dostává Diego Costa (Chelsea FC).
87
Willian v dobré pozici pokazil jednoduchou přihrávku a Brewers jsou každou minutou blíže a blíže bodovému zisku ze Stamford Bridge!
86
Oscar pohlednou patičkou zkoušel uvolnit Branislava Ivanoviće, srbský zadák ale na míč jen těsně nedosáhl!
85
Stadionem to jen zahučelo, centr mířící z pravé strany do prostoru před Gomesem dokázal Allan Nyom na poslední chvíli odvrátit!
84
Miguel Britos našel dlouhým nákopem rozběhnutého Ikechiho Anyu, nicméně pas hostujícího zadáka přišel až ve chvíli, kdy byl střídající Anya za ofsajdovou linií.
83
Valon Behrami naprosto zbytečně zavadil o Azpilicuetu a vidí žlutou kartu. Zaslouženě.
82
Oscarův nepovedený centr z pravé strany skončil na kopačce hostujícího Nyoma, jenž posléze vybojoval autové vhazování pro svůj tým.
81
José Holebas teď doslova zašlápl Ivanoviće a vidí žlutou kartu.
80
Jenže pozor, Oscar to absolutně nezvládl! Brazilský reprezentant při exekuci penalty podklouzl a poslal míč vysoko nad!
79
Nyní už bych si na to klidně tipnul, jelikož Valon Behrami v pokutovém území nedovoleně zajel do Hazarda a Blues budou zahrávat pokutový kop!
79
Tlak Chelsea začíná s blížícím se koncem sílit, dočká se Guus Hiddink vítězné premiéry?
78
Průnikový pas na rozběhnutého Costu byl přetažený, u míče byl jako první Heurelho Gomes a odkopl ho do zámezí.
77
Willian to nemyslel vůbec špatně, jenže jeho rána z nějakých osmnácti metrů proletěla těsně nad břevnem Gomesovy svatyně!
76
Právě Eden Hazard po levém křídle pronikl až před pokutové území, kde přenechal míč Willianovi, jenž byl faulován a Blues budou zahrávat přímý kop z velmi nadějné pozice!
75
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Pedro, přichází Eden Hazard.
74
Matić sice odvrátil míč pouze k Ighalovi, k tomu ale včas přistoupil nigerijský reprezentant Obi Mikel a uklidil kulatý nesmysl do bezpečí.
73
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází José Manuel Jurado, přichází Ikechi Anya.
73
Willian dostal balon do dobré palebné pozice na pravém okraji pokutového území, i mistr tesař se však někdy utne – brazilskému reprezentantovi míč utekl a došoural se až do Gomesovy náruče.
72
Nemanja Matić se na levém křídle zbavil Watsona, na Nyoma už ale nevyzrál a míč je v zámezí.
71
John Obi Mikel se za potlesku z tribun obtočil kolem svého strážce a vrátil míč svému jmenovci Terrymu, jenž tak má na rozehrávku spoustu času.
70
Taktika Brewers je jednoduchá – vše na Ighala! Hráči v modrých dresech se ale skvěle brání a sami jsou nyní lepším týmem.
69
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Almen Abdi, přichází Valon Behrami.
68
Do konce zbývá nějakých pětadvacet minut a můžeme se těšit na pořádně strhující závěr, tak buďte s námi u toho!
67
Diego Costa nebyl daleko od dokonání hattricku, ze závaru před Heurelhem Gomesem ale poslal balon těsně vedle pravé tyče jeho svatyně!
65
Chelsea právě vstřelila branku!
Vedení Brewers vydrželo sotva deset minut, máme opět vyrovnáno! Willian našel lahůdkovým pasem z pravé strany hřiště do vápna si sbíhajícího DIEGA COSTU, jenž si prvním dotekem položil Gomese a druhým poslal balon do odkryté watfordské svatyně!
64
A znovu! Gomes si na Willianovi smlsl a navíc vyslal do rychlého protiútoku volného Josého Manuela Jurada.
63
V zámezí se už začal rozcvičovat zachmuřený Eden Hazard, jenž by dnes mohl nastoupit do jednoho z posledních zápasů v dresu londýnského celku.
62
Další Willianův centr čtyřiatřicetiletý Heurelho Gomes bez problémů zlikvidoval a dalekonosným nákopem poslal míč až na obrannou polovinu soupeře.
61
Oscar našel v pokutovém území volného Pedra, jenž ale ve skvělé pozici trefil pouze před ním stojícího protihráče!
60
Willian si na pravé straně všiml volného Oscara, jenž ale dostatku prostoru nedokázal zužitkovat a napálil míč pouze do před sebou stojícího Holebase.
59
Nemanja Matić upadl v pokutovém území v souboji s Miguelem Britosem, ale píšťalka sudího Marrinera opět mlčí!
58
Troy Deeney sice vyzrál na Obiho Mikela, na Ivanoviće však už byl krátký a domácí zakládají další protiútok.
57
Tak to je velký šok pro svěřence Guuse Hiddinka, přiznejme si ale, že Brewers vedou zcela zaslouženě. Nechme se překvapit, jak se utkání bude vyvíjet dál.
56
Watford právě vstřelil branku!
Hosté deset minut po přestávce dokonávají obrat a na Stamford Bridge jdou do vedení! Jurado dostal spoustu prostoru a bez problémů přihrál míč ODIONU IGHALOVI, jehož střela se otřela o nešťastníka Cahilla a Courtois na změnu směru neodkázal zareagovat!
56
A nakonec z toho byla obrovská šance pro Watford, John Terry ale skvělým obranným odkopem zachránil Chelsea!
55
Právě nigerijský veterán John Obi Mikel nyní poblíž půlící čáry nedovoleně zajel do Capoueho a hosté budou mít čas a klid na rozehrávku další akce.
54
Přihrávka na Obiho Mikela byla hodně, hodně nepovedená, čehož využil vracející se Ighalo a vybojoval míč pro Brewers.
53
Cathcart si netroufl na kličku a pro jistotu vrátil míč Miguelu Britosovi, jenž má na vlastní polovině spoustu času na rozehrávku.
52
Watsonova nepřesná přihrávka skončila až u Thibauta Courtoise, jenž dlouhým nákopem vyslal na zteč Pedra, ale ten se daleko neprokousal.
51
Willianova přihrávka na volného Ivanoviće byla hodně nepřesná a následovat bude pouze autové vhazování pro Watford.
50
Oscar mezi dvěma bránícími hráči protančil až do šestnáctky, tam se mu ale kulatý nesmysl zamotal pod nohy a brazilský kouzelník o něj přišel.
49
Domácí hráči reklamují Britosovu ruku a dožadují se penalty, sudí Marriner ale nařídil pouze rohový kop ve prospěch Blues.
48
Craig Cathcart nedovoleným způsobem poslal k zemi Diega Costu a vidí žlutou kartu.
46
Hned v úvodu druhé půle bylo ve watfordském vápně po Azpilicuetově přízemním centru pořádně horko, ale José Holebas nakonec dokázal odvrátit balon do bezpečí!
46
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází John Obi Mikel.
46
Druhý poločas začne zhruba v 17:02.
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je minulostí. V úvodu byl k vidění drtivý tlak Chelsea, poté se ale hra vyrovnala a především Odion Ighalo byl pro domácí obranu hodně nepříjemný, byli to však svěřenci Guuse Hiddinka, kdo se zásluhou Costy ujal vedení. Nedlouho před poločasovým hvizdem ale hosté měli k dispozici pokutový kop a Troy Deeney chladnokrevně vyrovnal.
45+1
45
K exekuci se postavil Willian, ale míč poslal vysoko nad. Už známe také délku nastavení, sudí Andre Marriner nad rámec první půle přidal jednu minutu.
44
Několik minut před koncem prvního poločasu stihl rozdat hlavní rozhodčí žlutou kartu Miguelu Britosovi, který těsně před pokutovým územím doslova nakopl Costu. Oba hráči si ze souboje odnášejí drobné šrámy.
44
Diego Costa byl faulován těsně před hranicí pokutového území, Blues tak budou zahrávat přímý kop z velmi slibné pozice!
42
K exekuci pokutového kopu se postavil TROY DEENEY, který tuto šanci proměňuje v branku. Míč poslal po zemi doprostřed brány, zatímco Courtois skočil ke své pravé tyči.
42
Nepříjemnost pro Chelsea. Po rohovém kopu hostí zahrál Nemanja Matić rukou v pokutovém území a Marriner ihned nařídil pokutový kop!
40
Hosté měli k dispozici další standardní situaci, nicméně Juradova tečovaná střela Courtoise neohrozila.
37
Willianovi se přes Craiga Cathcarta nepodařilo odcentrovat, ale brazilský reprezentant si to bude moci ještě jednou zopakovat – jen s tím rozdílem, že od rohového praporku.
36
A nutno říct, že se jim to daří znamenitě, jelikož hostům se po povedené desetiminutovce opět přestalo dařit a watfordský kouč Flores jen bezmocně rozhazuje rukama.
35
Hráči Chelsea kombinují zhruba na polovině hřiště a nikam se neženou, domácí zřejmě chtějí udržet těsný náskok až do přestávky.
34
Diego Costa v dobré pozici ještě vracel míč jakousi zadovkou svému z druhé vlny si nabíhajícímu spoluhráči, Costův pas byl ale hodně nepřesný.
33
Svěřence Guuse Hiddinka úvodní gól očividně nabudil, hráči Chelsea aktivně napadají a hosté mají obrovské problémy s rozehrávkou.
32
Blues se ujímají vedení! Willianův centr od rohového praporku sice Gary Cahill nedokázal trefit podle svých představ, ale nakonec to bylo pro domácí vlastně dobře, protože míč se dostal k volnému DIEGU COSTOVI, jenž z hranice malého vápna poslal balon nekompromisně k pravé tyči!
31
Ta ale ztroskotala na Willianovi a brazilský šikula vyslal do běhu trestuhodně neobsazeného Diega Costu, jehož přízemní centr z pravé strany však byl sražen do zámezí.
30
Napadající Diego Costa vytlačil hráče v černých dresech až k brankáři Gomesovi, ten však rozehrál mistrně na volného Holebase a hosté mohou založit protiakci.
29
Hra se s blížící se odehranou půlhodinou uklidnila, sledujeme festival lehkých ztrát a nepřesností na obou stranách.
28
Svěřenci Guuse Hiddinka se po vlastním autovém vhazování školáckou chybou připravili o míč a byla z toho střela Bena Watsona, která ale proletěla vysoko nad břevnem.
27
Stamford Bridge je sice zaplněn do posledního místečka, ale diváci jsou z dosavadního průběhu a přílišné aktivity hostujícího celku poněkud zaskočeni.
26
A zase ten Ighalo! Jeho rána z hranice šestnáctky se ale odrazila o hýžď Troye Deeneyho do zámezí.
25
Pedro to zkusil z uctivé vzdálenosti, ale jeho rána nebyla vůbec přesná a následovat bude pouze odkop od Gomesovy svatyně.
25
José Manuel Jurado hledal dlouhým nákopem rozběhnutého Ighala, jenž domácí defenzívu za úvodní pětadvacetiminutovku musel pořádně unavit, vyběhnuvší Courtois ale snajpra Brewers nepustil do zakončení.
24
Na centr z Watsonovy kopačky si naskočil nedostatečně pokrytý Ighalo, jeho hlavičkové zakončení ale nebylo vůbec přesné.
23
Gary Cahill pro jistotu uklidil další centr z levé strany do zámezí, svěřenci Quiqueho Florese budou zahrávat další roh.
22
Další akce Chelsea ztroskotala už nedaleko za půlící čarou a kulatý nesmysl se stal snadnou kořistí hostujícího gólmana Gomese.
21
Dvacet minut je za námi a k vidění je vyrovnaný fotbal nahoru-dolů, což při pohledu na tabulku snad ani nemůže být překvapením.
20
Ighalo si to znovu neohroženě naštrádoval až do šestnáctky a vyběhnuvší Courtois před dotírajícím útočníkem Watfordu vyboxoval balon jen před sebe, nicméně Terry celou situaci zkušeně vyřešil.
19
Diego Costa se po pravé straně prodral až do pokutového území, ale jeho rodící se šanci Heurelho Gomes včasným vyběhnutím zlikvidoval.
18
Ou! Domácí defenzíva úplně zapomněla pokrýt Odiona Ighala, jenž si pohlídal ofsajdovou linii a ocitl se před Courtoisem úplně sám, v obrovské šanci ale zpanikařil a poslal balon jen do reklamního panelu!
17
Holebasův centr z levé strany Cahill pro jistotu odvrátil do zámezí, Brewers tak budou mít k dispozici svůj první roh.
16
Almen Abdi z pravé strany trefil jen bránícího Matiće, po úvodním tlaku londýnského celku se hra vyrovnala.
15
Právě tito dva se nyní připletili do dalšího osobního souboje, Ighalo zcela zbytečně postrčil Garyho Cahilla k zemi.
14
Následný rohový kop Brewers bez problémů ubránili a Capoue navíc vyslal na zteč Odiona Ighala, ten však nevyzrál na precizního Cahilla.
13
Willian přistrčil míč rozběhnutému Cescu Fàbregasovi, jemuž se však přes bránícího Řeka Holebase nepodařilo odcentrovat.
12
Capoue bleskurychle přistoupil k Oscarovi a připravil jej o balon, následná akce hostí však ztroskotala na vytáhlém Garym Cahillovi.
11
Na držení míče je to zatím neuvěřitelných 82% ku 18% ve prospěch Hiddinkovy party, zdá se, že úvodní gól Blues je jen otázkou času. Anebo ne?
10
Exekuce nařízeného rohového kopu ale Willianovi nevyšla a Troy Deeney poslal dlouhým nákopem do protiútoku Jurada, na něj si však poblíž půlící čáry vyšlápl vracející se Oscar.
9
Po faulu Capoueho měla Chelsea k dispozici další standardku, s centrem z levé strany si ale Gomes poradil.
8
Tak to bylo o fous. Centr od rohového praporku mířící na hlavu Diega Costy španělský snajpr těsně minul a k balonu se nedostal ani poblíž stojící Ivanović!
7
John Terry pod tlakem vrátil balon Ivanovićovi, domácí se ale nakonec dostali do poměrně zajímavé akce, na jejímž konci stál Willian a jeho zblokovaná střela.
6
Blues mají v úvodu jednoznačnou územní převahu, ale hráči v černých dresech se zatím precizně brání. Defenzíva Watfordu působí velmi kompaktním dojmem.
4
Pedrovi se podařilo poslat míč do vápna až napodruhé a následná Costova hlavička navíc za nic nestála. Veterán Heurelho Gomes mohl zůstat v klidu.
3
Brazilský kouzelník Oscar nabídl nepovedenou patičkou balon soupeři, nicméně svěřenci Quiqueho Florese se daleko nedostali.
2
Watfordským se ale nepodařilo kloudně rozehrát a u balonu je Branislav Ivanović.
1
Rozběhnutý César Azpilicueta o balón přišel v souboji s Abdim, hosté tak budou mít k dispozici vhazování z pravé strany.
1

Chelsea FC: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta – Fàbregas, Matić – Willian, Oscar, Pedro – D. Costa.
Náhradníci: Begović – K. Zouma, Baba, Ramires, E. Hazard, Mikel, Rémy.

Watford FC: Gomes – Nyom, Cathcart, Britos, Holebas – Abdi, Watson, Capoue, Jurado – Ighalo, Deeney.
Náhradníci: Arlauskis – Prödl, Behrami, S. Berghuis, Guedioura, Anya, Diamanti.

Rozhodčí: Marriner – Betts, Cann.
Poslední vzájemné utkání, jenž se hrálo v lednu 2015, dopadlo lépe pro Chelsea, která vyhrála 3:0. Prosadil se Willian, Rémy a Zouma.
Watford je sedmý, na svém kontě má osmadvacet bodů a kladné skóre 21:16. Hosté mají nyní slušnou formu, neboť vyhráli poslední 4 utkání. V minulém kole Watford popravil Liverpool 3:0.
Chelsea je momentálně na patnácté pozici se ziskem osmnácti bodů a záporným skóre 21:27. V minulém kole Blues hráli doma se Sunderlandem a vyhráli pod novým trenérem 3:1.
Dobré odpoledne, vítám Vás u online přenosu z anglické Premier League. Na programu je zápas, ve kterém Chelsea na svém stadionu vyzve Watford. Zápasem, jehož začátek je naplánován na 16:00, Vás provede Vojtěch Balon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.